Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Godzinę temu, KRZYSIO napisał:

Dla mnie rozmiar jest w sam raz, bo to klasyczne 42mm :) 

Zależy od nadgarstka. Przy konkretnym 42mm może być małe. Mi kupując rozmiar pasował, chociaż 42mm to u mnie maksimum.Później kupiłem DateJusta 36mm i niestety ten przestał mi pasować. Mimo wszystko wciąż dla mnie w takiej kasie jest to jeden z lepszych modeli do zakupu. I właśnie na meshu wygląda genialnie :)

Ten model ma to do siebie, że przy innych 42mm wydaje się być większy. Jeśli chodzi o markę, to mój ulubiony.

LLD dzięki "opadającym" uchom idealnie "obejmuje" nadgarstek. Kumpel ma około 16,5 i nie mógł wyjść z podziwu jak u niego leży perfekcyjnie. A rozmiar 42mm to dzisiaj standard wśród męskich zegarków.

Gdyby LLD miał lepsze wskazówki i lume zostałby u mnie na bardzo długo.  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

LLD ma długie ucha i jest chyba najgorzej leżącym 42mm jakie kiedykolwiek próbowałem. Nic nie obejmuje porównując do innych 42mm czy nawet 44mm. 

Jak widać, nie każdemu pasuje.

54 minuty temu, Dorian06 napisał:

LLD dzięki "opadającym" uchom idealnie "obejmuje" nadgarstek. Kumpel ma około 16,5 i nie mógł wyjść z podziwu jak u niego leży perfekcyjnie. A rozmiar 42mm to dzisiaj standard wśród męskich zegarków.

Gdyby LLD miał lepsze wskazówki i lume zostałby u mnie na bardzo długo.  

Pewnie też zależy od nadgarstka. U mnie dobrze leżał przy zakupie. Kiedy spróbowałem mniejszego rozmiaru stwierdziłem jednak, że na mój nadgarstek musi być coś mniejszego. LLD przez to noe noszę go już ponad pół roku chociaż dla mnie to wciąż genialny model 

29 minut temu, eye_lip napisał:

LLD ma długie ucha i jest chyba najgorzej leżącym 42mm jakie kiedykolwiek próbowałem. Nic nie obejmuje porównując do innych 42mm czy nawet 44mm. 

Zgadzam się w 100%. Bardzo fajny zegarek ale nie na mój nadgarstek niestety.

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

16 minut temu, desmo napisał:

19 obwodu i płaski nadgarstek - brzmi jak ideał pod LLD 😉

Pod Pama chciałeś napisać.

W dniu 27.10.2020 o 09:21, desmo napisał:

19 obwodu i płaski nadgarstek - brzmi jak ideał pod LLD 😉

Nie podoba mi się LLD. 🙃

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

51 minut temu, Jogi napisał:

Jak już przy rozmiarach jesteśmy, to nosi ktoś Conquesta Heritage na raczej płaskim nadgarsktu o obwodzie ~19 [cm]?

Bardzo mi się podoba, ale obawiam się tych 35 [mm].  Miałem kilka zegarków o średnicy 38-39 [mm] i wydawały mi się być na granicy akceptowalności.

Kawałek łapy jest...chyba 35mm będzie mało ale kwestia indywidualna. U mnie na 17.5cm wjechał Datejust 36 i chwilowo miałem wrażenie ,że jest zbyt mały.Po kilku dniach jednak przypasował tak ,że znów te większe stanowią problem :) Jak pytałem innych o opinie odnośnie DJ36 to też nosili na nadgarstkach 19cm więc musisz przymierzyć.

2 godziny temu, nixon111 napisał:

Kawałek łapy jest...chyba 35mm będzie mało ale kwestia indywidualna. U mnie na 17.5cm wjechał Datejust 36 i chwilowo miałem wrażenie ,że jest zbyt mały.Po kilku dniach jednak przypasował tak ,że znów te większe stanowią problem :) Jak pytałem innych o opinie odnośnie DJ36 to też nosili na nadgarstkach 19cm więc musisz przymierzyć.

Dzięki za odpowiedź. :)

Przymierzyć bym chciał, ale nigdzie w okolicach mojej wsi tego modelu na razie nie znalazłem. Przy następnej okazji zapytam, czy mogliby sprowadzić z innej lokalizacji.

Odnośnie DJ36, to wydaje mi się, że mimo zbliżonego rozmiaru do rzeczonego Longinesa, wygląda lepiej na większych nadgarstkach m. in. dzięki bransolecie, która go trochę optycznie powieksza.

4 minuty temu, Jogi napisał:

Dzięki za odpowiedź. :)

Przymierzyć bym chciał, ale nigdzie w okolicach mojej wsi tego modelu na razie nie znalazłem. Przy następnej okazji zapytam, czy mogliby sprowadzić z innej lokalizacji.

Odnośnie DJ36, to wydaje mi się, że mimo zbliżonego rozmiaru do rzeczonego Longinesa, wygląda lepiej na większych nadgarstkach m. in. dzięki bransolecie, która go trochę optycznie powieksza.

Jeśli ten miałbym wizualnie wyglądać na mniejszy niż DJ36 to chyba będzie ciężko z Twoim nadgarstkiem . 19 cm to już całkiem sporo i chyba lepiej leżeć będą większe modele.

7 godzin temu, Jogi napisał:

Wg. mnie będzie mały. :( Chyba, że nosisz malutkie zegarki.

6 godzin temu, Jogi napisał:

No jest jeszcze wersja 40mm, tylko... cena trochę szybko ewoluuje z każdym dodatkowym milimetrem i z szafirem

obraz.png.cd17794f890c54fee16ed935c7818875.png

Godzinę temu, Dorian06 napisał:

Wg. mnie będzie mały. :( Chyba, że nosisz malutkie zegarki.

No właśnie nie bardzo, zazwyczaj 42-45 [mm].

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

No jest jeszcze wersja 40mm, tylko... cena trochę szybko ewoluuje z każdym dodatkowym milimetrem i z szafirem

obraz.png.cd17794f890c54fee16ed935c7818875.png

Znam ofertę, ale nie bardzo mam ochotę dopłacać drugie tyle dla kilku mm i szafiru. Szczególnie, że szafir to dla mnie wada w tym zegarku.

33 minuty temu, Jogi napisał:

Szczególnie, że szafir to dla mnie wada w tym zegarku.

Też tak mam w tym przypadku.

I 35mm wydaje mi się jak najbardziej OK. Ale ja mam mniejszy nadgarstek.

W dniu 26.10.2020 o 16:38, Szyszkops napisał:

Ja się jaram nadal spiritami. Chrono niestety odpadło, bo trochę było mierzone. Dla mnie tylko 40 mm wchodzi w grę...

Ja wręcz odwrotnie. Co prawda na żywo nie widziałem ale jest coraz więcej filmów.

Zegar świetny tylko te ucha :(
Te ucha są strasznie długie. W bransie wygląda to dla mnie dość monstrualnie, zaś w pasku luka jest, no nie wiem, 2 mm?

L2L pewnie z 50 przy kopercie 40mm?

Zrobiliby krótsze uszy, szpary by nie było, a L2L rzędu 47 i byłby dla mnie ideał.

A tak? Jak żyć, Panie, jak żyć?

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

Legend Diver Black trafił na rynek PL w listopadzie 2019 z ceną katalogową 9920 pln. 

Następnie drożał na 10490/11120/11560. To wszystko w przeciągu 12 miesięcy. Podwyżka 8,5%. 

Czy inne Longines też tak dynamicznie drożeją? 

1 godzinę temu, Plumber napisał:

Czy inne Longines też tak dynamicznie drożeją?

Big Eye ostatnio o 4,5% z 10.800 na 11.290. Mocno drożeje frank szwajcarski w związku z pandemią, a złotówka tanieje. Trzeba się spodziewać kolejnych podwyżek w najbliższych miesiącach.