Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.03.2024 o 17:51, rads napisał(-a):

Teraz cholera człowiek szuka wszystkiego pod kolor... 😉

 

Kolor dobry ("Czerwony jak cegła"?) tylko może trochę mało wygodny, bo należałoby spędzać mnóstwo czasu na tle ceglanych ścian.

Ale na ręce wygląda świetnie. I nie zgadłbym, że wybierzesz wersję z datą.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 11.03.2024 o 13:08, Callahan napisał(-a):

Taka perełka dzisiaj dotarła :D, 50-cio letni Admirał. Komplet dokumentów, oryginalne pudełko i pasek. Zegareczek na chodzie, wymaga jedynie nasmarowania. Cacuszko :D. Wprawdzie kompletnie nie moja bajka, ale chyba zostanie w kolekcji.

 

IMG20220428153046.jpg

 

 

Gratuluję, świetny zakup! I te oryginalne dokumenty 🙂

Jaki to werk, 506 (21'600 bph) czy 431 (36'000)? 

W 1975 r. średnia pensja w Polsce wynosiła 3913 zł netto. Nie było to enigmatyczne "średnie wynagrodzenie" wyliczone tak jak obecnie, tylko rzeczywista przeciętna pensja dla ok. 80% pracowników wszystkich "szczebli".

Teoretycznie za 6 tys. można było kupić np. lodówkę, która była wtedy znacznie trudniej osiągalna i relatywnie droższa niż obecnie, tylko gdzie ją kupić? W sklepie AGD można było od ręki dostać co najwyżej garnek albo czajnik, jeśli się miało szczęście, bo oprócz ceny nominalnej była jeszcze kwestia dostępności wyrobów przemysłowych, zwłaszcza importowanych. Zwykle nie czekały w sklepie na klienta, to klient czekał pod sklepem w nadziei, że coś "rzucą".

 

 

Edytowane przez ireo

- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, dudak napisał(-a):

37mm i 39mm na 16cm nadgarstku, hmmm

573e768797dba18895ccdd952314288f.jpg
ccad4c28055dfcfbe162cbedcc8f5dcc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Fajny ten zulu 😀

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dudak napisał(-a):

37mm i 39mm na 16cm nadgarstku, hmmm

573e768797dba18895ccdd952314288f.jpg
ccad4c28055dfcfbe162cbedcc8f5dcc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Oba OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirit jest świetny. On ma szampańską tarczę? Na zdjęciach w internecie czasem jest srebrna, a na żywo niestety nie miałem okazji zobaczyć, nad czym ubolewam.

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawid_999 napisał(-a):

Spirit jest świetny. On ma szampańską tarczę? Na zdjęciach w internecie czasem jest srebrna, a na żywo niestety nie miałem okazji zobaczyć, nad czym ubolewam.

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka


 

 

On ma tarczę szampańską delikatnie. W zależności od oświetlenia jest albo srebrna, albo szampanowata, ale lekko. Blanc de blancs. Dlatego się właśnie na niego zdecydowałem, bo nie chciałem czegoś w wyraźnym kolorze sików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 11.03.2024 o 13:08, Callahan napisał(-a):

Taka perełka dzisiaj dotarła :D, 50-cio letni Admirał. Komplet dokumentów, oryginalne pudełko i pasek. Zegareczek na chodzie, wymaga jedynie nasmarowania. Cacuszko :D. Wprawdzie kompletnie nie moja bajka, ale chyba zostanie w kolekcji.

 

IMG20220428153602.jpg

Gratulacje! W kolekcji masz tyle sztuk, że jedna "z innej bajki" problemu nie robi, nosić go nie musisz, a zestaw świetny.

 

Edycja: tego Longinesa, co jest z Twojej bajki też byś mógł czasem założyć i zdjęcie do klubu marki wstawić ;).

Edytowane przez AK&AK

Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AK&AK napisał(-a):

Gratulacje! W kolekcji masz tyle sztuk, że jedna nie "z innej bajki" problemu nie robi, nosić go nie musisz, a zestaw świetny.

Dziękuję bardzo :D. Zestaw faktycznie wspaniały, ale nadal biję się z myślami czy go sobie zostawić 🤔.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Callahan napisał(-a):

Dziękuję bardzo :D. Zestaw faktycznie wspaniały, ale nadal biję się z myślami czy go sobie zostawić 🤔.

Stop przemocy ;). A tak całkiem serio, to warto, choćby dla przyszłych pokoleń... Piękny zestaw z krajowej dystrybucji w pełni oryginalny, z paskiem włącznie... Zresztą kupując wiedziałeś, że nosić go raczej nie będziesz... 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dudak napisał(-a):

37mm i 39mm na 16cm nadgarstku, hmmm

 

Oba dają radę, ale i z racji posiadania takiej smukłej rąsi jak Twoja i samego wyglądu wyżej tu stawiam opcję nr 1.

 

Godzinę temu, Callahan napisał(-a):

Dziękuję bardzo :D. Zestaw faktycznie wspaniały, ale nadal biję się z myślami czy go sobie zostawić 🤔.

 

Zostawianie czegoś do czego nie ma się pełnego przekonania u mnie prędzej czy później (no dobra, prędzej :) ) kończy się w jeden sposób. Pisać chyba nie muszę? :D Ale jak każdej złotówki z obu stron 2x nie oglądasz (a coś czuję, że nie) to zostaw. Przynajmniej na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

Stop przemocy ;). A tak całkiem serio, to warto, choćby dla przyszłych pokoleń... Piękny zestaw z krajowej dystrybucji w pełni oryginalny, z paskiem włącznie... Zresztą kupując wiedziałeś, że nosić go raczej nie będziesz... 

 

1 godzinę temu, Krygo napisał(-a):

Zostawianie czegoś do czego nie ma się pełnego przekonania u mnie prędzej czy później (no dobra, prędzej :) ) kończy się w jeden sposób. Pisać chyba nie muszę? :D Ale jak każdej złotówki z obu stron 2x nie oglądasz (a coś czuję, że nie) to zostaw. Przynajmniej na razie.

 

Szczerze mówiąc, ten zestaw trafił do mnie z zaskoczenia. Kolega z pracy przyniósł, wiedząc że trochę interesuję się zegarkami, żebym zerkną czy jest to coś warte. Zegarek był zakupiony przez jego ojca i prawie całe 50 lat przeleżał w szufladzie. Po szybkim sprawdzeniu oryginalności u zaufanego zegarmistrza, zakupiłem to cacko :D. Tu faktycznie muszę przyznać, że jak jakiś zegarek wpadnie mi w oko to cena nie gra roli.

I chyba moi drodzy macie rację, sprzedać zawsze zdążę :D. A może to będzie impuls do zbierania takich trochę starszych zegareczków ;)

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 hours ago, dudak said:

37mm i 39mm na 16cm nadgarstku, hmmm

573e768797dba18895ccdd952314288f.jpg
ccad4c28055dfcfbe162cbedcc8f5dcc.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

zdecydowanie 39 ZULU 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spirit jest świetny. On ma szampańską tarczę? Na zdjęciach w internecie czasem jest srebrna, a na żywo niestety nie miałem okazji zobaczyć, nad czym ubolewam.

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka





Zdecydowanie szampański. Potwierdzone nawet u płci piękniejszej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zostaje Spirit 37, z GMT bardziej siedzi mi BB Pro. Jest bardziej EDC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jednak zostaje Spirit 37, z GMT bardziej siedzi mi BB Pro. Jest bardziej EDC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2024 o 13:08, Callahan napisał(-a):

Taka perełka dzisiaj dotarła :D, 50-cio letni Admirał. Komplet dokumentów, oryginalne pudełko i pasek. Zegareczek na chodzie, wymaga jedynie nasmarowania. Cacuszko :D. Wprawdzie kompletnie nie moja bajka, ale chyba zostanie w kolekcji.

 

 

 

 

IMG20220428153046.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawa kwota. 6200 to w 1975 jakieś 160% średniej miesięcznej krajowej (wtedy nie było PIT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.