Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Fajna relacja leobol i świetna amfibia uratowana. Generalnie w ładnym stanie ją upolowałeś, ale gratuluję zdolności manualnych! Niech Ci pięknie ten zegar cyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś ją bracie odpicował. Pięknie się prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wątki na temat czyszczenia zegarków, ale nic pomocnego nie znalazłem. Widzę, że tutaj koledzy mają duże doświadczenie to zapytam. Czy ktoś ma jakiś sposób na czyszczenie tarczy? W miarę bezpieczny dla niej?

 

Takiego, oto Bałtyka odkopałem u ojca. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z tarczą?

1669040.jpeg

1669041.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie mam małe doświadczenie, ale kilka tarcz już umylem (3 szt.). Na początek można tarczę odmoczyc w ciepłej wodzie z mydlem , jeśli nie pomoże spróbuj delikatnie pocierac patyczkami z wata, uważając by nie zatrzeć indeksów.

Na forom są osoby które mają o wiele większe doświadczenie , więc może coś jeszcze doradzą.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indeksów nie da się zetrzeć tak łatwo - są nakładane :D Gorzej z napisami i lakierem.

Najczęściej stosowana metoda to ciepła woda (nie gorąca) z mydłem lub płynem do mycia naczyń. Po odmoczeniu można troszkę ją umyć tylko ja raczej proponuje delikatny miękki pędzelek.

Ta tarcza jest w dobrym stanie więc tylko delikatne mycie, Nie przekombinuj bo szkoda jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przywróciłem do życia te dwie SLAVY QUARTZ, jedna z nich na werku 2356 łucza ktoś wcześniej wytoczył specjalny pierścień dystansowy pozwalający stosować werki 2356 ( chyba najbardziej trwałe i udane z werków made in USSR ) dlatego w czarnej wskazówki są od łucza :)

post-34697-0-52407000-1392228829_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja Starta ciagle trwa. Dziś podjalem sie reluminacji tarczy. Uzylem do tego bialego lakieru do paznokci i swiecacego jasnozielonego proszku. Oto efekty:

 

post-66877-0-82741500-1392321412_thumb.jpg

 

post-66877-0-75971600-1392321437_thumb.jpg

 

post-66877-0-91071500-1392321452_thumb.jpg

 

 

Po calkowitym zaschnieciu lakieru poprawie ksztalt "trojkatow". Dodam, ze sa to moje pierwsze prace reanimacyjne ;)


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wcześniej wytoczył specjalny pierścień dystansowy pozwalający stosować werki 2356 ( chyba najbardziej trwałe i udane z werków made in USSR )

"Wytoczył" pierścień? Czyli, że tam jest jakiś "dystans" z metalu? Na pewno występowały oryginalne pierścienie dostosowujące te duże koperty do werków 2356 - ale te pierścienie były robione z czarnego plastiku :) I tak np. popularna kwarcowa Slava "CCCP" oryginalnie występowała zarówno z werkami 3056A, jak i 2356. Żeby było śmieszniej, to trafiłem kiedyś na taki przypadek: koperta od 3056 + werk 2356 + papiery z wpisanym kalibrem werku 3056.

A tak w ogóle, to ta czarna Slava ma niebanalny wygląd i występuje dość rzadko, w porównaniu z innymi Slavami 3056 :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reanimacja Starta ciagle trwa. Dziś podjalem sie reluminacji tarczy. Uzylem do tego bialego lakieru do paznokci i swiecacego jasnozielonego proszku. Oto efekty:

 

attachicon.gifIMG_5700.JPG

 

attachicon.gifIMG_5701.JPG

 

attachicon.gifIMG_5702.JPG

 

 

Po calkowitym zaschnieciu lakieru poprawie ksztalt "trojkatow". Dodam, ze sa to moje pierwsze prace reanimacyjne ;)

Wybacz ale moim zdaniem fantazja Cię poniosła. Zdrap to jeśli się da a jak chcesz żeby świecił to kup divera najlepiej z trytem.

szkoda tego Starta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem wątki na temat czyszczenia zegarków, ale nic pomocnego nie znalazłem. Widzę, że tutaj koledzy mają duże doświadczenie to zapytam. Czy ktoś ma jakiś sposób na czyszczenie tarczy? W miarę bezpieczny dla niej?

 

Takiego, oto Bałtyka odkopałem u ojca. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc z tarczą?

Piękna i ciekawa tarcza.Indeksy najlepiej na sucho patykami do uszu z popiołem  papierosowym,a do tarczy magic eraser 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wytoczył" pierścień? Czyli, że tam jest jakiś "dystans" z metalu? Na pewno występowały oryginalne pierścienie dostosowujące te duże koperty do werków 2356 - ale te pierścienie były robione z czarnego plastiku :) I tak np. popularna kwarcowa Slava "CCCP" oryginalnie występowała zarówno z werkami 3056A, jak i 2356. Żeby było śmieszniej, to trafiłem kiedyś na taki przypadek: koperta od 3056 + werk 2356 + papiery z wpisanym kalibrem werku 3056.

A tak w ogóle, to ta czarna Slava ma niebanalny wygląd i występuje dość rzadko, w porównaniu z innymi Slavami 3056 :)

No wlasnie ten mój zrobiony jest z mosiadzu i Widac że nie robil tego byle pierwszy lapciuch ;) a. Moze faktycznie to fabryczny piersciem gdzies mam zdjecia jAk Znajde to wrzuce ;)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja reanimacja -Start kupiony na eBay za 2 dolary #1.Przed zabiegiem,,#2Specyfiki do renowacjj,#3 i#4,W trakcie operacji

post-67292-0-19958200-1392433390_thumb.jpg

post-67292-0-67913300-1392433780_thumb.jpeg

post-67292-0-43001900-1392433811_thumb.jpeg

post-67292-0-45268400-1392434055_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po lekkim odpicowaniu na nowej bransolecie Speidel

post-67292-0-01743100-1392434946_thumb.jpeg

post-67292-0-67489900-1392434975_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda całkiem ładnie, kopertę na poważnie w zmywarke wsadziłeś? Wnioskuje po specyfikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja reanimacja -Start kupiony na eBay za 2 dolary #1.Przed zabiegiem,,#2Specyfiki do renowacjj,#3 i#4,W trakcie operacji

Nie polerujemy dekielków z dedykacjami !!!!!!!!!!!!!!!!!  jak dekiel czysty bez grawerki to tak ale jak jest to BROŃ BOŻE !!!! pozbawia to taki napis upływu czasu charakteru i wogóle wyglądać zaczyna jak zrobiony przedwczoraj !!!!

tylko przetrzeć spirytusem ze względów higienicznych i gotowe - reszte koperty czy tarcze można jak najbardziej  przepolerować tyczy sie to tylko zegarków bardziej współczesnych natomiast stare srebrne to nawet koperty nie polerujemy tylko przecieramy specjalnym płynem pozostawiając patyne i zaśniedzenia w rowkach napisów grawerek itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wygląda całkiem ładnie, kopertę na poważnie w zmywarke wsadziłeś? Wnioskuje po specyfikach.

BROŃ BOŻE -nie w zmywarke reanimacja przeprowadzona wogóle bez detergentów.Do koperty pasta  Blue magic .Do tarczy na sucho pianka z melaminy  Magic eraser - http://en.wikipedia.org/wiki/Melamine_foam. Znany preparat WD-40 (skr ót od-Watch Destroyer 40) ;)  tylko do teleskopów.Dekielek jedynie oczyszczony z tony borowiny i przepolerowany delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Ładny start mayor! Fajna relacja i kolejny świetny zegarek uratowany! Cieszę, że że powoli wątek o reanimacjach odżywa - ciekawie jest poczytać i pooglądać na zdjęciach jak walczymy z trupkami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu moja rakietka jest godna, aby ją przedstawić w tym dziale. NIektórzy z was pewnie skojarzą że już ją pokazywałem, że już o nią pytałem co nie co i wszyscy będą mieć racje. Zakupiłem ją i przyszła do mnie w takim stanie:

189b1bdc09f5247f.jpg

 

Wiem, że to zdjęcie jest dość nieostre, ale mimo wszystko widać jak zegareczek wyglądał, po prostu (beznadziejnie).

Więc zabrałem się za czyszczenie koperty, tarczy. Spróbowałem polerki pleksi, lecz nie osiągnąłem efektu z którego byłym zadowolony, więc przeszedłęm do ofensywy. Wymieniłem pleksi, wymieniłem też koronke która nie pasowała, na taką która teraz pasuje.

Efekt mimo, że jesczez nie jest powalający, to moim zdaniem jest +zadowalający. Oto ona: (nie potrafiłem zrobić dbrego zdjęcia tej tarczy)

752d5b6d8817c260.jpg


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu kupiłem  dwa kolejne Szturmanskie.Czas mojemu staruszkowi dać trochę odpoczynku bo był noszony przez prawie cztery lata niemal codziennie,Ale zanim zacznie karierę leżaka szufladowego male SPA -czyszczenie zacieków na tarczy magic eraserem,czyszczenie koperty i branzolety blue magikiem a następnie gotowanie w occie,kąpiel bezela w Johnson Baby i polerka szkiełka.

post-67292-0-61809400-1393041928_thumb.jpeg

post-67292-0-77781600-1393041965_thumb.jpg

post-67292-0-92783000-1393041977_thumb.jpg

post-67292-0-91649600-1393041986_thumb.jpg

post-67292-0-13269500-1393041998_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten magic eraser to pianka z melaminy? Dobre to takie, indeksów nie ściera? :P

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.