Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Po niedawnych przymiarkach do nowego Submarinera, teraz nadarzyła się okazja obejrzenia na żywo kilku zegarków Omegi. Tym razem bez żony :)

 

Na pierwszy ogień poszła nowość - Seamaster 300 Master Co-Axial (w stali, na bransolecie) i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Zegarek jest całkiem zgrabny i niebrzydki, ale mierząc go razem z PO na 8500 nie miałbym wątpliwości, który wybrać. Jak dla mnie PO jest zegarkiem bardziej "codziennym".  Może to tylko pierwsze wrażenie, które by minęło, ale wydaje mi się, że 300 wyglądałaby lepiej ze stalowym i bardziej matowym bezelem. Jak na zegarek stylizowany na vintage, bezel z ceramiki jest tutaj za błyszczący.

Na pewno nie pasowała mi  polerowana bransoleta, choć kształt ogniw i mikroregulacja były ok, to w świetle salonu błyszczące elementy bardzo rzucały się w oczy (razem z odciskami palców). Nie wydaje mi się też, że samo satynowanie bransolety coś zmieni, bo zostaną mocno błyszczące uszy.. Na plus zaliczę rozmiar, na moim skromnym, ale dosyć płaskim nadgarstku zegarek układał się idealnie.

Chciałbym jeszcze kiedyś przymierzyć 300 na pasku "Bonda", bo wydaje mi się, że może to być dla tego zegarka najlepsza opcja, ale tak jak pisałem wcześniej do codziennego użytkowania wolałbym jednak inny zegarek.

 

Bardziej od 300 spodobała mi się Planet Ocean 8500 na 42mm, co mnie zdziwiło to wysokość. Wiele osób pisało, że ten zegarek, szczególnie w mniejszym rozmiarze, jest nieproporcjonalnie wysoki, ale w porównaniu do mojej PO 2500 nie odczułem jakieś kolosalnej różnicy. Choć istnieje prawdopodobieństwo, że zakładając pasek nato (a ja lubię takie paski) te kilka dodatkowych milimetrów mogłoby rzeczywiście przeszkadzać.

 

Zegarkiem, a właściwie dwoma zegarkami, które najbardziej przypadły mi do gustu były Speedmastery - Moonwatch z szafirem i bez. Tu już wybór ciężki, w tym pierwszym podoba mi się tył, a w tym drugim przód i w na ten moment hesalit górą :) Mały minus za bransoletkę, mając wcześniej w ręku solidne kajdany diverów, ta ze Speedmastera wydała mi się trochę "słabsza". Jednak zegarek daje naprawdę dużo "paskowych" opcji, więc nie jest to problem. Na plus zaliczyłbym fajny zestaw startowy - pudełko i jego zawartość - dodatkowy pasek, lupka itd.

 

Jeżeli nie powrócą myśli o zreorganizowaniu kolekcji, to wydaje mi się, że właśnie Moonwatch będzie moim następnym celem :)
 


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam, ze opowiesci o przesadzonej grubosci PO 42 sa na wyrost mnie w tym rozmiarze bardzo sie podoba.

 

Ja troche poprzymierzalem, ale nie o to chodzi. W dwoch salonach zwrocilem uwage na eksponowanie zegarkow z odkrecona koronka. Epos 3365 tak lezy w GK grubo ponad pol roku.

Monster wTime Trendzie tez tak se lezakuje, a na pytanie dlaczego to dowiedzialem sie, ze ze wzgledu na oszczednosc baterii ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Trochę w tym prawdy jest. Na pewno ta odkręcona koronka nie powoduje zużycia jakiejś baterii. Czyli jakąś oszczędza :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Zegarkiem, a właściwie dwoma zegarkami, które najbardziej przypadły mi do gustu były Speedmastery - Moonwatch z szafirem i bez. Tu już wybór ciężki, w tym pierwszym podoba mi się tył, a w tym drugim przód i w na ten moment hesalit górą :) Mały minus za bransoletkę, mając wcześniej w ręku solidne kajdany diverów, ta ze Speedmastera wydała mi się trochę "słabsza". Jednak zegarek daje naprawdę dużo "paskowych" opcji, więc nie jest to problem. Na plus zaliczyłbym fajny zestaw startowy - pudełko i jego zawartość - dodatkowy pasek, lupka itd.

 

Jeżeli nie powrócą myśli o zreorganizowaniu kolekcji, to wydaje mi się, że właśnie Moonwatch będzie moim następnym celem :)

 

I słusznie :)

 

Pamiętaj, że:

- Do hesalitu da się wstawić szafirowy dekiel (choć wówczas mniej zdobiony werk 1861), do szafiru hesalitowego szkiełka nie

- Do Speediego można dołożyć bransoletę z diverów Omegi lub jakąś vintage, co daje spore pole do popisu

 

A jeżeli zależy Ci na oryginalnym zestawie w mieszance hesalit-szafir i ze zdobionym werkiem 1863, to był taki model produkowany w przeszłości (końcówka poprzedniego wieku) - ref. 3572.50 (tu możesz zobaczyć: https://omegaforums.net/threads/omega-speedmaster-3572-50-hesalite-sapphire-sandwich-moonwatch.20573/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w salonie jubilerskim Ideal w Costa Adeje na Teneryfie przymierzyłem sobie Hublota Fusion Classic Titanium. Uprzejmy Hindus dwoił się i troił ale nie potrafił odpowiedzieć na podstawowe pytania, co w salonie handlującym zegarkami i powyżej 100 tys euro trochę dziwi.

To  może na forum znajdę kogoś komptetentnego? Wiem, że Hublot nie ma zbyt długiej tradycji i jadą glównie na marketingu. Z drugiej strony jednak jakość wykonania koperty tego zegarka po prostu mnie zachwyciła. Lepiej się nie da. Design też - bardzo efektowny a zarazem ponadczasowo elegancki.

Ale co z mechanizmem? Robią swoje czy to po prostu kolejny zegarek z modyfikowanym werkiem  ETA? Wahnik niby sygnowany HUBLOT ale firmy używają różnych sztuczek... wie ktoś z Was coś o stosowanych przez Hublota werkach?

Nie ukrywam, że zegarek i tak bardzo mi się podoba. Na Royal Oak jestem za krótki a to mógłby być piękny zamiennik.

I jak z prestiżem? Bo ja Hublota odbieram jako taki trochę zegarek dla raperów a nie poważną markę. Z drugiej strony - wygląda jak milion dolarów. Na oko - przynajmniej 2x więcej niż wynosi cena. :)

Co generalnie sądzicie o Hublocie?

Fotki nie moje.

 

 

 

hublot-classic-fusion-42mm-titanium-542n

 

19102010076.jpg

 

hublot-classic-fusion-45mm-titanium-case

Edytowane przez il Dottore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akurat ETA

dla mnie Hublot to marka kiedyś bardzo mało znana ( może w Hiszpanii bo król nosił :) ) i dopiero J.C.Biver marketingowo ją nieprawdopodobnie dżwignął ( od mniej więcej 2004 ) pozniej BigBang ( chyba 2005 ) zaczął zdobywać nagrody i się zaczęło

Relatywnie niedawno zaczęli produkować własne mechanizmy ,ale wg mnie zjadają już własny ogon i nigdy bym Hublota w sklepie nie kupił ,z drugiej ręki w dobrej cenie owszem ..Miałem parę i zawsze się nudziły

na razie oprócz designu , połączenia ( wtedy innowacyjnego ) gumy , złota i ceramiki to ..nic w nim nie ma

to moje prywatne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

jak dla mnie to ten zegarek nic w sobie nie ma.Mi równiez kojarzy sie Hublot z raperami , którzy noszą je wysadzanymi brylantami lub całe w złocie.

Ten model który pokazałes na zdjeciu kompletnie do mnie nie przemawia,nie wiem ile kosztuje ale na pewno dużo.

Dodatkowo jesli w środku tego jest ETA to juz kompletnie jest to produkt marketingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarzałem dzisiaj bardzo sympatyczną piąteczkę, nowy model SRP667. Taki pilocik na parciaku. Narobił mi apetytu. Ale 1000 pln za 5-tkę jak dla mnie trochę za dużo.

27b78aac205374268803996f2b8920d1.jpg

 

Tapnięte z fona.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A to dlaczego? Automat, 100m, dokręcanie, stop sekunda, fajny dizajn i wykonanie. Mam takiego na półce, nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jash zajmuje sie sprzedazą zegarkow czy to tylko żart?

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jash zajmuje sie sprzedazą zegarkow czy to tylko żart?

 

Tapnięte z fona.

No baaa to jest nawet sprzedawca roku 2014 wg Watchtime jesli sie nie myle. Smialo uderzaj do niego,pelen profesjonalizm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tak niedawno, ale przymierzałem w Poznaniu pięknego Oreinta, który od dawna za mną chodzi, mianowicie model EV0S005W. Żadne zdjęcie nie oddaje jego uroku, a na ręce wygląda po prostu obłędnie. Jest jedno ale. Mineralne szkiełko... Naczytałem się na forum, że tylko szafir i teraz mam dylemat. :) Przymierzyłem też czarnego (chyba) Curatora, jednak to nie było to. Szczególnie przeszkadzało mi wypukłe szkiełko. Zanim podejmę decyzję pewnie będę miał na ręce jeszcze trochę czasomierzy. :)

 

Bardziej podoba mi się model ze srebrną kopertą, ale to zdjęcie nieźle ukazuje urok tarczy.

post-84535-0-21718800-1441976839_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A to dlaczego? Automat, 100m, dokręcanie, stop sekunda, fajny dizajn i wykonanie. Mam takiego na półce, nie ma się do czego przyczepić.

Dlatego że na dalekim wschodzie można go kupić za ok. 150 $. Poza tym bardzo mi się podoba jak pisalem juz wczesniej.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że na dalekim wschodzie można go kupić za ok. 150 $. 

 

Czekał☻em kiedy to ktoś napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlatego że na dalekim wschodzie można go kupić za ok. 150 $. Poza tym bardzo mi się podoba jak pisalem juz wczesniej.

 

Tapnięte z fona.

 

Masz rację 300zł to kolosalna różnica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację 300zł to kolosalna różnica ;)

 

Przy zegarku za kilka tysięcy niewielka, przy zegarku za kilkaset złotych jak sam zauważyłeś bardzo duża.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model na Creation Watches jest za 131 USD. To jest ok. 40% taniej już po opłatach celnych.

 

EDIT: Porównanie bez opłat nie ma większego sensu i nie jest uczciwe wobec miejscowego sklepu, który podatki płacić musi (choć wiadomo, że cała masa zegarków z Singapuru przechodzi bez opłat).

 

Ok. 400 zł mniej po opłatach w tej klasie zegarka to rzeczywiście jest kolosalna różnica, choć w PL dostajemy obsługę gwarancyjną, a dla niektórych to istotna kwestia. Za te pieniądze wolałbym dokupić drugą piąteczkę, ale kto co lubi.

Edytowane przez hugo012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model na Creation Watches jest za 131 USD. To jest ok. 40% taniej już po opłatach celnych.

 A bez opłat wychodzi nawet poniżej 50 % od najniższej ceny w PL.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka sprzed 2 tyg. 

 

1. IWC - ze dwa lata nie miałem na ręce zegarka, który tak qr..wnie mi się spodobał (ostatnio A.Lange)

 

post-60501-0-40124100-1442005390_thumb.jpg

 

2. Zenith - po zwiastunie napaliłem się na bronze. Niestety w rzeczywistości rozczarowanie. Strasznie tanio wygląda.

 

post-60501-0-67058600-1442005545_thumb.jpg

 

Jakoś dziwnie te zdjęcia wyszły, oba zegarki w uszach są wyraźnie mniejsze niż mój nadgarstek, a tutaj raczej nie wyglądają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup zegarka na 40 urodziny. Chcialem przymierzyc Rolexa Submarinera, Omege Smp 300 czarna i niebieska, Omege Po 42 mm, i Moonwatcha. W lodzi skad jestem warunki pustynne. Podpowiedzcie prosze gdzie wybrac sie do warszawy na przymiarke? Jest jakies miejsce gdzie bwda wszystkie z wy!ienionych zegarkow?

 

Dzieki

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.