Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, w zegarku chodzić będę oczywiście ja, ale żona jest swego rodzaju bezpiecznikiem, bo czasami za bardzo się "napalę" ;) i nie jest z nią tak źle, bo tak się składało, że poprzednie (te droższe) zegarki kupowaliśmy razem (no co tu dużo pisać, siedzi w tym razem ze mną :P) i nie grymasiła :)

Co do samego Rolexa, to być może przez mój nadgarstek, ale zegarek zupełnie źle leżał, to co się najbardziej rzucało w oczy to "potężne" uszy i jakoś nieproporcjonalna bransoleta. Kiedyś dokładniej mierzyłem poprzednią wersję i cienkie uszy z bransoletką fajnie grały, tu czegoś zabrakło.

Edytowane przez zeRo_Six

AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię: moja pierwsza przymiarka do Rolexa także wypadła źle, ale z innych powodów... ;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego Rolexa, to być może przez mój nadgarstek, ale zegarek zupełnie źle leżał, to co się najbardziej rzucało w uszy to "potężne" uszy i jakoś nieproporcjonalna bransoleta. Kiedyś dokładniej mierzyłem poprzednią wersję i cienkie uszy z bransoletką fajnie grały, tu czegoś zabrakło.

Już dawno o tym pisałem, że bransoleta w SUBie jest skopana. To co wszyscy zachwalają, czyli glidelock przynosi też negatywny skutek czyli zbyt mocne zwężenie bransolety. Jak coś się zwęża, aż o 4mm to nie może dobrze wyglądać.

Dlatego jeżeli ma być SUB to tylko na gumie lub nato wbrew ogólnej opinii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię: moja pierwsza przymiarka do Rolexa także wypadła źle, ale z innych powodów... ;)

 

Za sprawą kolegów z forum zapragnąłem mieć (zachorowałem na?) Rolexa, ale żeby go kupić musiałbym poświęcić dwie (fajne) Omegi, więc chyba nic na siłę. Może uda mi się przymierzyć 16710 i może to będzie strzał w dziesiątkę..


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nic na siłę, bo do zakupu który wymaga tyle poświęceń trzeba być przekonanym w 100 %


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to to... I jak mi żona zaczęła tak (między innymi) gadać, to już wiedziałem, że nici z tego.. :D

 

Być może w tygodniu będę w Warszawie, to wybiorę się jeszcze raz na przymiarki i na wszelki wypadek żony ze sobą nie zabiorę :P


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jakis czas temu mierzylem nowego suba i mialem podobne odczucia, masywne uszy i zbyt bardzo zwezana bransa. Ogolnie bylem strasznie podjarany przed przymiarka, a na nadgarstku magia rolexa zbladla :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O to to... I jak mi żona zaczęła tak (między innymi) gadać, to już wiedziałem, że nici z tego.. :D

 

Być może w tygodniu będę w Warszawie, to wybiorę się jeszcze raz na przymiarki i na wszelki wypadek żony ze sobą nie zabiorę

Oglądanie zegarków z żoną to kiepski pomysł. Moje ostatnie przymiarki odbyły się bez "przystawki" i dzięki temu mogłem przymierzyć co tylko mi do głowy przyszło, bez pośpiechu i dziwnych komentarzy. Na przymiarki polecam samotność :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja druga połowa nie wtrąca się nie pyta, gdy ja idę "na przymiarki" Ona idzie na szmatki


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymiarki tylko samemu, na spokojnie, mam tyle czasu ile mi potrzeba, mogę sobie pogadać ze sprzedającym, nikt mnie nie popędza.

Edytowane przez Ulotny

Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Co do samego Rolexa, to być może przez mój nadgarstek, ale zegarek zupełnie źle leżał, to co się najbardziej rzucało w oczy to "potężne" uszy i jakoś nieproporcjonalna bransoleta. Kiedyś dokładniej mierzyłem poprzednią wersję i cienkie uszy z bransoletką fajnie grały, tu czegoś zabrakło.

 

Dokładnie wiem o co ci chodzi. Miałem tak samo jak przymierzyłem SUBa, zbyt szerokie uszy strasznie się gryzły z wąską bransoletą.

Rozwiązaniem jest GMT Master w ceramice. Koperta bardziej subtelna, uszy i osłona koronki delikatniejsze niż w SUBie przez co koperta i bransoleta wg mnie idealnie pasują do siebie. Jeżeli będziesz miał okazję to musisz przemierzyć :)

Pomijam już fakt, że GMT Master to o wiele ciekawszy zegarek niż SUB (no ale to oczywiście kwestia osobistych preferencji :) )

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Już dawno o tym pisałem, że bransoleta w SUBie jest skopana. To co wszyscy zachwalają, czyli glidelock przynosi też negatywny skutek czyli zbyt mocne zwężenie bransolety. Jak coś się zwęża, aż o 4mm to nie może dobrze wyglądać.

Może :). Bransoleta w Royal Oak 15300, 15202, zwęża się od 26 mm (przy kopercie) do 18 mm przy zapięciu i całość wygląda bardzo dobrze. Wiele zależy od właściwego zachowania proporcji na całej długości bransolety, "integracji" z kopertą. Zresztą Rolex wie jak to robić, bo już kiedyś robił...

 

rolex1530.jpg

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który to już Twój powrót Magic, ale zawsze mnie zaskakujesz swoją wiedzą, nie miałem pojęcia o takim modelu Rolexa, bardzo interesujący 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Rolex.

 

Chyba mam deja vu, znowu błąd Matrixa...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetny. To model w ramach linii DJ, czy jakaś próba nowej? A generalnie... jak go wyszukiwać, bo wszedł do głowy i nie chce wyjść :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

To jest Rolex Ref. 1530, swoje lata już ma...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Rolex, szczególnie koperta+bransoleta.

Cześć Mariusz, oby na dłużej i bez nadmiernych emocji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Świetny ten Rolex, szczególnie koperta+bransoleta.

Cześć Mariusz, oby na dłużej i bez nadmiernych emocji :)

Witam serdecznie wszystkich :). A tak przy okazji, gdzie mi tam Bartek do emocji. Walczę z zapaleniem oskrzeli więc emocji i nerwów we mnie tyle, co kot napłakał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Rolex wie jak to robić, bo już kiedyś robił...

 

 

Trudno żeby nie wiedział skoro jedną z kupionych przez Rolexa firm była Gay Freres produkująca bransolety m.in. dla Patek Philippe i Audemars Piguet.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Trudno żeby nie wiedział skoro jedną z kupionych przez Rolexa firm była Gay Freres produkująca bransolety m.in. dla Patek Philippe i Audemars Piguet.

To częsta praktyka biznesowa, nie tylko w branży zegarkowej. No ale żeby trzymać się zegarków, wystarczy spojrzeć kto komu obecnie zapewnia mechanizmy "in-house". Kilka przykładów: Nouvelle Lemania ---> Breguet, Frederic Piguet ---> Blancpain, Minerva ---> Montblanc.  

 

Cześć Mariusz :)

Witam, witam  :).

Edytowane przez Magik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.