Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Filmik z wczorajszej przymiarki Czapka. Dobrze wykonany egzemplarz chociaż szkoda że nie mieli na bransolecie

Edytowane przez kaponier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2024 o 09:50, kaponier napisał(-a):

Filmik z wczorajszej przymiarki Czapka. Dobrze wykonany egzemplarz chociaż szkoda że nie mieli na bransolecie

 

Chciałbym zobaczyć tego Czapka na żywo, bo bardzo podoba mi się grafika tarczy, nie tylko w Faubourg de Cracovie. 
Zestaw polerowanych wskazówek może niespecjanie się sprawdza, białe wyglądałyby lepiej i czytelniej. Za to dobór kroju i rozmiaru cyfr i liter to mocna strona tego projektu, chociaż może na pierwszy rzut oka tego nie widać.

California dial zaprojektowany w taki sposób, że nie widać dysonansu między indeksami rzymskimi i arabskimi. Bardzo przyjemna rzecz.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2024 o 14:38, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

Gdybym planował stworzyć kolekcję na jakieś 30 zegarków, zapewne rozważyłbym zakup

 

To bardzo chwalebne założenie. żeby mieć najwyżej cztery zegarki, ciekawe czy wykonalne. Nie opierałbym jednak kolekcji, nawet przyszłej/planowanej, na założeniach ilościowych. Może zbyt mało zastaniawiamy się nad swoim pomysłem na kolekcję zanim ona w ogóle zacznie powstawać, a może wiele osób takiego pomysłu zwyczajnie nie ma, podążając tylko za swoimi chwilowymi upodobaniami. Można i tak. Ale jeśli podchodzimy do tej pasji już z pewnym zasobem wiedzy i ze świadomością czego chcemy, to można budować satysfakcjonujący zbiór z dwudziestu zegarków albo z dwóch, zależy od przyjętych założeń i budżetu. Jedno i drugie potrafi się bardzo zmienić w ciągu kilku lat.

A Prim Spartak 39 to bardzo ciekawa propozycja, moim zdaniem. Nie miałem go w ręku, ale na zdjęciach tarcza wygląda jak emaliowana. Raczej tak nie jest, pewnie to lakier, ale cały projekt ma wybitną równowagę estetyczną. Do tego własny werk, coraz rzadsze zjawisko w naszej części świata.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, czuszka napisał(-a):

Poczyniłam wczoraj takie przymiarki:

 

part000001.jpeg

part000001.jpeg

part000001.jpeg

 

Z mojego, męskiego punktu widzenia, każda z tych propozycji ma czegoś za dużo i robi wrażenie przypadkowego zbioru elementów. Najlepszy zestaw tarcza+indeksy+wskazówki ma środkowa Certina, ta z dużymi cyframi. Ale nie pasuje do nich data w prostokątnym okienku i w zupełnie innej czcionce. Gdybym mógł, wstawiłbym tarczę z indeksami i wskazówkami z tej Certiny do koperty i lunety z Longinesa, gubiąc po drodze datę.

(Kurcze, fajny pomysł. Chyba założę nowy microbrand.)


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2024 o 13:17, czuszka napisał(-a):

Poczyniłam wczoraj takie przymiarki:

 

part000001.jpeg

part000001.jpeg

part000001.jpeg

1 i 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1,2 >> 3. VHP określiłbym jako babochłopa - męski zegarek przerobiony na damkę :)

Edytowane przez christ0ff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ireo napisał(-a):

 

Z mojego, męskiego punktu widzenia, każda z tych propozycji ma czegoś za dużo i robi wrażenie przypadkowego zbioru elementów. Najlepszy zestaw tarcza+indeksy+wskazówki ma środkowa Certina, ta z dużymi cyframi. Ale nie pasuje do nich data w prostokątnym okienku i w zupełnie innej czcionce. Gdybym mógł, wstawiłbym tarczę z indeksami i wskazówkami z tej Certiny do koperty i lunety z Longinesa, gubiąc po drodze datę.

(Kurcze, fajny pomysł. Chyba założę nowy microbrand.)

Trafiłeś w punkt!

Najbardziej podoba mi się luneta z Longinesa, a tarcza i indeksy ze środkowej Certiny. Ta Certina ma bardzo ładną masę perłową, leciusieńko różowawą. 

W każdym z nich nie podoba mi się okienko z datą, choć najbardziej do przełknięcia jest w Longinesie. Ale te czarne wskazówki.....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, czuszka napisał(-a):

Trafiłeś w punkt!

Najbardziej podoba mi się luneta z Longinesa, a tarcza i indeksy ze środkowej Certiny. Ta Certina ma bardzo ładną masę perłową, leciusieńko różowawą. 

W każdym z nich nie podoba mi się okienko z datą, choć najbardziej do przełknięcia jest w Longinesie. Ale te czarne wskazówki.....

 

Odwieczne dylematy zegarkomaniaka (-czki). Nie ma rady, w takiej sytuacji pozostaje poszerzyć krąg poszukiwań.

 

Jeśli priorytetem jest perłowa tarcza, to może ORIENT z serii Lady Automatic Classic, np. RA-NR2006A10B (wydaje mi się, że tarcza będzie miała wystarczająco dużo różowych cieni, a dość delikatne wskazówki i okrągłe okienko daty nie zepsują wrażenia) albo Citizen Weekender, np. EM0234-59D? Citizen to już nie automat tylko Eco-Drive, mechanizm który ma swoich zwolenników jako praktycznie bezobsługowy. Orient będzie nieco mniejszy, 32 mm, szafir i 50 m. Citizen minimalnie większy, 34 mm i rzymskie indeksy, będzie mocno błyszczał ale to może nieźle wyglądać, poza tym zwykłe szkło mineralne i bez nominalnej wodoszczelności. To przykładowe referencje, można przejrzeć obie wymienione linie modelowe w całości, jest tam sporo konfiguracji, może uda Ci się znaleźć wśród nich coś ciekawego.

 

Jeśli nie, to wymieniłbym Bulovę 96P149 (model Diamond Gallery, kursywa indeksu "12" wygląda bardzo podobnie jak w tamtej Certinie; mechanizm kwarcowy. Jest wiele pokrewnych wersji w różnych wersjach kolorystycznych, wszystkie na kwarcu. 

 

Na drugim biegunie skali są oczywiście damskie Rolexy z perłową tarczą w różnych rozmiarach i kolorach, od Datejust 31 do Day-date 36, i perłowa Omega De Ville Prestige, też w różnych wielkościach. To taki szybki przelot nad opcjami, które przyszły mi do głowy jako pierwsze. Poza tym było i jest sporo zegarków z perłową tarczą ale o cechach sportowych. Nie za bardzo lubię takie zestawienie, którego ofiarą padł wspomniany Longines (z podobnych projektów wymieniłbym jeszcze Breitlinga Colt Lady A77388 albo Alpinę Comtesse AL-240MPBD2C6B, oba na kwarcu i raczej już nieprodukowane). Poza tym wydaje mi się, że do perłowej tarczy pasuje raczej prosta luneta bez nadmiaru zdobień, a jeśli kryształy to bezbarwne, inaczej powstaje wrażenie przeładowania. 

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2024 o 14:19, ireo napisał(-a):

 

To bardzo chwalebne założenie. żeby mieć najwyżej cztery zegarki, ciekawe czy wykonalne. Nie opierałbym jednak kolekcji, nawet przyszłej/planowanej, na założeniach ilościowych. Może zbyt mało zastaniawiamy się nad swoim pomysłem na kolekcję zanim ona w ogóle zacznie powstawać, a może wiele osób takiego pomysłu zwyczajnie nie ma, podążając tylko za swoimi chwilowymi upodobaniami. Można i tak. Ale jeśli podchodzimy do tej pasji już z pewnym zasobem wiedzy i ze świadomością czego chcemy, to można budować satysfakcjonujący zbiór z dwudziestu zegarków albo z dwóch, zależy od przyjętych założeń i budżetu. Jedno i drugie potrafi się bardzo zmienić w ciągu kilku lat.

A Prim Spartak 39 to bardzo ciekawa propozycja, moim zdaniem. Nie miałem go w ręku, ale na zdjęciach tarcza wygląda jak emaliowana. Raczej tak nie jest, pewnie to lakier, ale cały projekt ma wybitną równowagę estetyczną. Do tego własny werk, coraz rzadsze zjawisko w naszej części świata.

 

Oczywiście, że wykonalne. Nie widzę realnej możliwości, by regularnie nosić więcej niż 3-4 zegarki, a kupowanie kolejnych tylko po to, by leżały w pudełku, jak dla mnie nie ma sensu. Tak naprawdę wystarczyłyby nawet dwa, a trzeci i czwarty to już kaprys.

Natomiast co do pomysłu na kolekcję, to od dawna go mam i nawet gdy się zmieniają jej poszczególne elementy, to pozostaje ona spójna i zgodna z pomysłem. (Jej aktualna - choć niekoniecznie ostateczna - wersja jest w galerii w sekcji twoja kolekcja.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

 

wystarczyłyby nawet dwa, a trzeci i czwarty to już kaprys.

Już pierwszy to kaprys, ale co tam.

 

27 minut temu, TimeWaitsForNoOne napisał(-a):

co do pomysłu na kolekcję, to od dawna go mam i nawet gdy się zmieniają jej poszczególne elementy, to pozostaje ona spójna i zgodna z pomysłem. (Jej aktualna - choć niekoniecznie ostateczna - wersja jest w galerii w sekcji twoja kolekcja.)

Od razu poszedlem obejrzeć. Bardzo fajna kolekcja, rzeczywiście niezwykle spójna. 

Ja bym od razu dokupił jeszcze coś do noszenia, bo te trzy zegarki na zielonym stojaku tak dobrze wyglądają obok siebie, że nie chciałbym żadnego zabierać. Taki angielski nastrój robią, że się człowiek odruchowo rozgląda za tweedową czapką w kratę.


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako alternatywa dla zamówionego zegarka, dostałem propozycje nabycia innego. Pięknie się układa na nadgarstku, perfekcyjne wykonanie, idealnie dopasowana bransoleta, wszystko wręcz doskonale, ale jakoś nie ma chemii. 

 

IMG_1111.jpeg


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy dostępny model.  Myślałem o Casablanca ale ten chyba też leży całkiem dobrze? Co myślicie? Jest teraz 20% opustu. 

20240405_120216.jpg

20240405_120222.jpg

20240405_120236.jpg

20240405_120249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, deepex napisał(-a):

Najmniejszy dostępny model.  Myślałem o Casablanca ale ten chyba też leży całkiem dobrze? Co myślicie? Jest teraz 20% opustu. 

20240405_120216.jpg

20240405_120222.jpg

20240405_120236.jpg

20240405_120249.jpg

Dobrze leży i w moim odczuciu dobrze wygląda na twoim nadgarstku, ważne, żeby Tobie się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ten weekend przymierzałem coś z nieco niższej półki. Sklepowe światła nie pomagają, ale Flagship z fazami księżyca usiadł mi bardzo dobrze pomimo sporej grubości. Piękny zegarek. Szkoda, że na zdjęciach kolory wychodzą zupełnie inne niż n żywo.

dc5396d9555feeb69bc310097eafc7da.jpg


Nowy Conquest z jasną tarczą jakoś mnie nie zafascynował. Wszystko jest OK, ale nie było takiej chemii jak przy Flagshipie.

7207c15b54449998498aafe4e7d3a41f.jpg

751c712aa47b1875cc4cd4207ddd58a3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.04.2024 o 20:18, deepex napisał(-a):

Najmniejszy dostępny model.  Myślałem o Casablanca ale ten chyba też leży całkiem dobrze? Co myślicie? Jest teraz 20% opustu. 

20240405_120216.jpg

20240405_120222.jpg

20240405_120236.jpg

20240405_120249.jpg

 

Ooo też wczoraj przymierzałem FM :)

 

Sądzę, że jak "Masters of Complications" to raczej wypadałoby wybrać coś z komplikacjami jakimiś ciekawymi ale to wiadomo że inne kwoty ;)

 

Ten dobrze leży, tyle że nie wiem czy nie rozejrzałbym się za jakąś używką bo za cenę z W.Kruk miałbyś dwa takie na wtórnym. Chyba, że taki jest wymóg że ma być z salonu - to brać tylko spróbuj potargować, żeby jeszcze coś urwali. Wiele salonów teraz szuka wyników a kupujących mało więc może się ugną..
 

Tu moja wczorajsza przymiarka FM. Gdyby trochę obniżyli ceny to byłaby nawet fajna opcja bo niektóre z ich produktów byłyby dobrą opcją na lato. A tak - w tych cenach są lepsze opcje...


 

Edytowane przez kaponier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sprawdzić rozmiar, bo mnie ostrzegano że są wielkie. Potwierdzam na mój nadgarstek jedynie ten rozmiar pasuje. Teraz będę na wtórnym szukał. 

Te Twoje są super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.