Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Recommended Posts

@Astral, wtedy to akurat chodzilo o to,że indeksy na tarczy nie były idealnie rozmieszczone

@nicon,o tym to już wiemy od dawna

Mariusz

Sorry za posta pod postem.

Druga część wykopów archeologicznych :D

Julek,zwracam honor,bo to jednak Ty miałeś racje - chodziło o Suba bicolor z czarną tarczą.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/95440-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-czasomierzy-marki-rolex/page-23

Nie wiem,co mi się tak we łbie usrało z tym GMT :ph34r:

ps.Kur..a,chyba pójdę do apteki po Bilobil :ph34r:

Edited by mikolaj78

Mariusz

Nicon , zajrzyj kiedyś na jakiś podstolik , przyniesiemy kilka subów , lupkę i kilka butelek whisky ( po jednej za każdy znaleziony krzywy bezel :)

ja jeszcze nigdy żadnego nie znalazłem ..

GS to ideał dla kogoś kto chce mieć super zegarek, który nie rzuca się w oczy, dzięki temu szef nie będzie na niego patrzył z zazdrością ;)

No chyba, że ktoś jest szefem, to wtedy..... Rolex :)

Jednak światła salonowe oszukują, bo o bardziej rzucający się w oczy zegarek ciężko.

GS bije po oczach z daleka, ale to genialny zegarek. Wykonanie i ilość detali miażdży.

Ps. Oczywiście piszę to w odniesieniu do zegarków stalowych ;)

Edited by Krystian

Jednak światła salonowe oszukują, bo o bardziej rzucający się w oczy zegarek ciężko.

GS bije po oczach z daleka, ale to genialny zegarek. Wykonanie i ilość detali miażdży.

Ps. Oczywiście piszę to w odniesieniu do zegarków stalowych ;)

Miałem na myśli rzucanie się w oczy logo, sam zegarek rzeczywiście zwraca uwagę, ale większość jak zobaczy Seiko pomyśli, że ładny ale tani, i o to chodzi ^_^

pozazdrości Stanisławowi i tez się przeszedłem przymierzyć coś od Zenitha ale skończyło się na Reverso i mimo że trochę za duży to wygrał z poprzednikami 

31044545240309743564.jpg

49453247494589421026.jpg

89714348632070471886.jpg

A ja miałem dzisiaj kilka minut na lotnisku i wrzuciłem na nadgarstek takiego Montblanc'a.

Mieliście do czynienia? Robi całkiem dobre wrażenie. Design też nietuzinkowy, ale to rzecz jasna kwestia gustu.

461bb95544d5a5070a8d945dc7b7d55a.jpg

Sent from my mobile phone using Tapatalk.

Guest Mateusz Dąbrowski

Myślisz o ułożeniu subtarczek?

Tak, dokładnie. Absolutnie niezrozumiała dla mnie zmiana ich ułożenia względem oryginału, sprawiająca, że zegarek z radosnego toolwatcha stał się modową atrapą.

A ja miałem dzisiaj kilka minut na lotnisku i wrzuciłem na nadgarstek takiego Montblanc'a.

Mieliście do czynienia? Robi całkiem dobre wrażenie. Design też nietuzinkowy, ale to rzecz jasna kwestia gustu.461bb95544d5a5070a8d945dc7b7d55a.jpg

Sent from my mobile phone using Tapatalk.

Miałem ten zegarek ale dość szybko się go pozbyłem. Fajny jako ciekawostka, ale takie fikusne zegarki szybko się opatrza i szybko nudzą.

Beware the fury of a patient man.

pozazdrości Stanisławowi i tez się przeszedłem przymierzyć coś od Zenitha ale skończyło się na Reverso i mimo że trochę za duży to wygrał z poprzednikami 

To jest plan na kolejna moja przymiarkę, ale może kiedyś spotkam się ponownie z @desmo i wtedy poprzymierzam sobie do woli. :D

Tak, dokładnie. Absolutnie niezrozumiała dla mnie zmiana ich ułożenia względem oryginału, sprawiająca, że zegarek z radosnego toolwatcha stał się modową atrapą.

W tej kwestii zgoda, ale jako "koperta" :D  idealnie układa się na nadgarstku, przynajmniej moim. 

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

To jest plan na kolejna moja przymiarkę, ale może kiedyś spotkam się ponownie z @desmo i wtedy poprzymierzam sobie do woli. :D

Nie ma sprawy tylko przypomnij mi wcześniej bo po niektóre zegarki muszę się specjalnie pofatygować - ten należy do wybrańców

Nic dziwnego, że to wybraniec, mając taki zegarek, poziom chciejstwa przenosi się na bardzo wysoki poziom. 

No to potencjalne chciejstwo ( nie moje ) właśnie powoduje , że niektóre zegarki nie mieszkają ze mną ( dla ich dobra ;-) - dlatego prośba o info z 1 dniowym wyprzedzeniem i z przyjemnością wymienię go na parę chwili na Twojego Marka

To chciejstwo innych jest dla mnie też powodem do pewnych działań :D. Jakoś trzeba minimalizować innych chciejstwa. ;)  

Moim lekarstwem na to chciejstwo jest solidnie zakotwiony w ścianie, nie byle jaki sejf.

Śpię spokojniej...

Moim lekarstwem na to chciejstwo jest solidnie zakotwiony w ścianie, nie byle jaki sejf.

Śpię spokojniej...

O taki?

sejf.jpg

Wczoraj zrobiłem sobie rajd zegarkowy po Amsterdamie. W końcu udało mi się przymierzyć Tudora black Bay, który mnie nie zawiódł. Ale i tak największe wrażenie zrobił na mnie Seiko mm300, którego przymierzyłem w butiku markowym.

Przymiezalem właśnie Tutima Saxon one chrono,  :blink:  :wub:  :wub:  :wub:

Beware the fury of a patient man.

Właśnie wróciłem z paryskiego butiku Seiko :)

Jeśli ten zegarek tak cudnie wygląda w świetle sklepowym, to ciekawe, co potrafi w dzień:

y4h0FE0.jpg

Normalnie bardzo delikatnie wyostrzam swoje zdjęcia, ale tutaj się specjalnie nie dało, bo wskazówki od razu dawały artefakty :D.

Brak mi słów, jaki to piękny zegarek. Poza tym ceny niektórych modeli mieli znośne. Nie wiedziałem, że Marinemaster to wydatek rzędu 1950 euro. Sądziłem, że są droższe... ale może faktycznie da się jeszcze taniej ;)

Ten GS spring drive 5900 euro, zaś GS automatic 3900. EDIT - Ponieważ to jednak Paryż, to domyślam się, że pewnie ogólnie da się załatwić nieco taniej.

Jak dla mnie to bomba. Trudno opisać uczucie, jakie daje obserwacja wskazówki :)... zwłaszcza w Hi Beat. Do tego sklep bardzo fajny. Żadnego wysokiego klucza, rozmawiałem chyba ze 30 minut z gościem - na wesoło. Widać, że był pozytywnie zakręcony, bo opowiadał coś o detalach mechanizmu (czasami wymiękałem z terminologią), trochę historii, nieco o materiałach itp.

Ja tak szczerze powiem, że niewiele jest zegarków, które chciałbym mieć u siebie :P. Owszem, sporo mi się podoba, ale wiele kultowych czasomierzy wcale specjalnie do mnie nie trafia ;).. natomiast seria GS jest dla mnie odkryciem roku :). Będzie na co oszczędzać w nadchodzących latach :D.

Edited by atrax

3900E za hi-beat ? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Reszta znośnie...