Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim przeznaczeniem? Bo jedyne przeznaczenie dla tego zegarka to właśnie desk-diving w biurze. "Wynalazkiem technicznym" to on może był 60 lat temu, dzisiaj poważnymi urządzeniami technicznymi są komputery nurkowe.

Jako back-up, zawsze lepiej mieć coś analogowego. 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem Tudor'y, no i niebieski blackbay trochę mnie rozczarował. Tracza wydaje się trochę głęboka a zegarek trochę za wysoki. Na plus koronka, po której spodziewałem się że będzie wbijać się w dłoń, ale nie, wszystko ok. Branzoleta teże bardzo ładnie wykończona i długa.

Bardzo mnie zaskoczył ranger. Na wystawie wyglądał niepozornie a na ręce bardzo mnie zauroczył. Świetnie szczotkowana koperta, świetna tarcza, fajne szafirowe szkło w kształcie tropic, tylko gdyby ta koronka nie była tak odsunięta od koperty!

 

ff52657c51544ba0891553682fd8743e.jpg

 

069a56764aef8163d5a9bc6b6aa556b1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranger świetny, ale ta bransoleta go dyskryminuje, wygląda jak dosztukowana od ruskiego zegarka,

Jeśli ktoś zdecyduje się na Ranger to tylko z opcją na pasku (i mówię to ja miłośnik bransolet) katalogowo najlepiej wygląda ten z podkładką ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns zgadzam sie z Tobą. Strasznie na tej bransolecie.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Breitlingów nie ma endlinkow i wygląda to podobnie, chyba chodziło o względy historyczne.

Ogólnie to Ranger w zupełności do mnie nie gada.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, że szkło jest w kształcie "tropic" ?

Tropic to były plexy od rolexa, takie wysokie plexy. Ten ranger ma fajnie profil szafiru, wysoki, przypomina plexy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacją ;)   że nie wiem co robić, nie potrafię sobie wybić Rolexa z głowy, a gdy zaczynam myśleć, po co Ci taki przecież masz ładny na fajnej bransie, nic nie zmieniaj,

to myślę może kupie DJ i będę nosić na pasku, a potem idzie podbicie suba albo gmt na bazarku i ja znowu głupieje, więc nie chcąc już zanudzać kolegów wybrałem się na przymiarki do salonu aby wreszcie zdecydować czego szukam, czy to będzie Sub czy GMT,  Suba nie było ale 40mm w nowej kopercie to jednak za dużo na mój nadgarstek Inżynier układa się znacznie lepiej więc przymierzyłem DJ 36mm, ale tu czułem się trochę damsko, ten zegarek nie wygląda niestety zbyt poważnie, choć leżał na moim ręku całkiem nieźle ale taki mały zegarek na błyszczącej bransolecie nie pasuje facetowi, takie jest moje zdanie. 

W każdym razie nadal nie wiem którego Rolexa miałbym kupić, myślę jeszcze że może YM abo E2 po przymierzać, 

 

42262874639060841525.jpg

 

51927107908133712096.jpg

 

od lewej, DJ36, DJ41, GMT, DSSD, ostatni założyłem dla żartu ;)  klient obok mierzył ale to był kawał chłopa 

 

57892475907561159947.jpg

 

76869769302931436846.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS 4 Big Size, nowy świetny kwarc od Certiny

 

 

gu7juadn.jpg b6kw6pph.jpg

Edytowane przez pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Jak Sub na takie nadgarstki jak nasze to tylko 14060 - wąskie uszy, najcieńsza koperta, a do tego estetyczne i użytkowe smaczki jak opanowana jeszcze ilość słów na tarczy i przewiercone uszy (Rozmiarówka).

Choć mierzyłem i go (dzięki Desmo!) i Twojego IWC - Inżynier wygrywa z ogromną przewagą, jeżeli chodzi o wygodę i ułożenie na małym nadgarstku.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacją ;) że nie wiem co robić, nie potrafię sobie wybić Rolexa z głowy, a gdy zaczynam myśleć, po co Ci taki przecież masz ładny na fajnej bransie, nic nie zmieniaj,

to myślę może kupie DJ i będę nosić na pasku, a potem idzie podbicie suba albo gmt na bazarku i ja znowu głupieje, więc nie chcąc już zanudzać kolegów wybrałem się na przymiarki do salonu aby wreszcie zdecydować czego szukam, czy to będzie Sub czy GMT, Suba nie było ale 40mm w nowej kopercie to jednak za dużo na mój nadgarstek Inżynier układa się znacznie lepiej więc przymierzyłem DJ 36mm, ale tu czułem się trochę damsko, ten zegarek nie wygląda niestety zbyt poważnie, choć leżał na moim ręku całkiem nieźle ale taki mały zegarek na błyszczącej bransolecie nie pasuje facetowi, takie jest moje zdanie.

W każdym razie nadal nie wiem którego Rolexa miałbym kupić, myślę jeszcze że może YM abo E2 po przymierzać,

 

Paweł, Ex2 będzi dla Ciebie za duży.

Mierzyłem ten zegarek a zaraz po nim GMT Mastera i ten pierwszy był wyraźnie większy.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Pawel, ten Dj na Twoim nadgarstku lepiej sie prezentuje niz ten gmt.

36mm wcale nie jest damskim zegarkiem ;)

niewiem co sie tak uwzieliscie, by nosic na sile duze zegarki... jesli wielkosc nadgarstka na to nie pozwala ;)

 

ja mam 36mm i 18,5 w nadgarstku i wcale damsko nie wyglada... przynajmiej ja tak mysle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że DJ ma wszystko co lubię...., korona wypukła nakładana zamiast 12, cyklop na dacie, karbowany bezel,

choć zastanawiam się czy inny rodzaj bezela gładki albo z podziałką, może optycznie powiększył by całość 

ech że nie wpadli na pomysł tych 38mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

moim zdaniem ten Dj swietnie wyglada na Twoim nadgarstku :)

uwazam ze karbowany bazel dodaje temu zegarkowi ogromnego (chyba najwiekszego) smaku ;)

czy gladki bazel powieksza optycznie ten zegarek? niewiem... ale wg. mnie go pobrzydza ;)

Jesli jest opcja kupic go na jubilli, to ja bym nawet sie nie zastanawial ;)

 

pozdrawiam angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta Certina. Szkoda, że chyba nie ma wersji automatycznej z taką tarczą :(


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem jeszcze w tym dziale ale też i fotek podczas wycieczek nie pstrykałem bo telefonem nie bardzo umiem  <_<

A dzisiaj był między innymi tak:

 

AT z 2010 lub 11 roku, nie pamiętam.

 

20150526_144434_zpsgmwtzhn2.jpg

 

20150526_144424_zpskmsbcggs.jpg

 

Kontiki FH (ściągnięta na zamówienie- sprzedawca stawał na głowie by to zrobić w 1 dzień)

 

20150526_154430_zpsxogtjhqc.jpg

 

Tudor Ranger- zauroczony jestem tym zegarkiem (zdjęcia to nie to). Z bundem najlepsza wersja. I jak fajnie ocieplony od dołu. W sam raz na zimę.

Dostawa North Flag najpewniej pod koniec tygodnia.

 

20150526_152933_zpsoadm11x9.jpg

 

Bell and Ross 123 GMT

 

20150526_150720_zpsvojkyldq.jpg

 

No i właśnie co jest z tym Bell and Ross? Kilka modeli bardzo mi się podoba. Dobrze wykonane tylko bransolety takie sobie. Nie rozumiem natomiast cen. Chyba, że czegoś nie wiem. 2800EUR za powyższy model to IMO dużo za dużo. Wdalem się w rozmowę ze sprzedawcą ale ten mimo moich argumentów pozostawał niewzruszony. Twierdził, że to odpowiednia cena bo to "skomplikowane" GMT. Gdy powiedziałem, że za podobną cenę zaraz będzie można dostać inhouse Tudora a teraz Longinesa na Column Wheel powtórzył to co wcześniej dodając, że wypukły szafir jest drogi w produkcji  (OK ale aż tyle --> patrz LLD). Minimalne szanse na minimalny rabat  :(  Co jest z tymi zegarkami? Lotnicze DNA bez historii? Trend? Cenę w miarę trzymają, na ile zegarki mogą poza "Koroną"? Naprawdę podobał mi sie ten GMT  :wacko: .

 

Edit: Longinesa oczywiście za mniejszą sumę.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się sprzedają to o co więcej pytać :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się sprzedają to o co więcej pytać :)

 Ale Panie ja kupuję nie sprzedaję  ;) .

Jakbym sprzedawał to byłaby to inna inszość i pytań bym nie zadawał.

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe info na temat North Flaga - będę śledził. Wcześniej "mówiono", że będzie dostępny koło kwietnia ale do tej pory nigdzie nie widziałem żeby był dostępny... A ciekawy jestem przymiarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj miałem przyjemnośc przymierzyć JeanRichard Aquascope white dial, z tym, ze na gumie

 

White-Dial_soldat_large.png

 

Po pierwsze byłem w szoku, że jest dostępny w PL   :)   Po drugie, że pomimo rozmiaru, leżał idealnie na mojej chudej witce  :) Niewątpliwie to zasługa krótkich uszu.  No i ogólnie jestem pod wrażaniem zegarka, jest świetnie wykonany i na ręku robi bardzo dobre wrażenia. Szkoda tylko, że cena ok. 12 tyś   :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie miałem okazję ostatnio przymierzyć

 

ib8K3x2h.jpg

 

4CZxpLCh.jpg

 

E66hBOp.jpg


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, Zenith wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć :wub:


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, robi wrażenie, ale mierząc tego Zenitha 42 mm i Blackbirda 44 mm mam wrażenie, że Breitling był mniejszy...


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.