Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Przymierzałem dzisiaj/ostatnio...

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie masz rację, 1861 wygląda bardziej jak Poljot 3133  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałem tego pisać, ale widzę, że nie tylko ja mam takie skojarzenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Faktycznie ostatnio sporo się pisze o Speedmasterze, dwóch kolegów(Tomek i Mirek)pochwaliło się świeżymi nabytkami, ale myślę, że ten bum za miesiąc, dwa a może wcześniej ucichnie.

W moim przypadku to nie jest kwestia mody, czy boomu na Speedmastera, lecz chłodna kalkulacja

Z jednej strony borykam się z tym, że mam za dużo zegarków (przynajmniej jak dla mnie), a jednocześnie czuję, że muszę mieć w kolekcji m.in. chronograf i pilota. Powstał więc plan żeby połączyć te dwa w jeden, pilot w międzyczasie awansował na kosmonautę i tym sposobem wybór mógł być tylko jeden.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w 100% pewien czy się da na oryginalny dekiel. Na pewno jest niemiecki zamiennik do kupienia.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Da się i na oryginalny, trzeba jednak dokupić jeszcze tzw. spacer, czyli pierścień zwiększający odległość między deklem a mechanizmem (przez co zresztą zegarek minimalnie grubnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to nie jest kwestia mody, czy boomu na Speedmastera, lecz chłodna kalkulacja

...

Dlatego w dalszej części mojej wypowiedzi napisałem,że nie dotyczy to wszystkich-ta moda. :)

Pamiętam jak pisałeś na początku stycznia w temacie o planach na 2015,że Speedmaster jest mocnym kandydatem :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Ja kupiłem, bo Pani powiedziała, że to jeden z najbarzej mocno modnych zegarków jest.

A na tym krążku dookoła szybki z tyłu jeszcze przeczytałem, że mój egzemplarz to ten jedyny, co w nim Gagarin pierwszy na księżycu lądował (zna się te języki, co nie?). Szybko więc pobiegłem do komórki, wyciągnąć spod węgla troszkę pieniądzów i kupiłem.

Miałem szczęście, co nie? 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo to Ci się rodzynek trafił-zegarek Gagarina :D;)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwierzyłem Krystianowi że to jest ta marka na której wkrótce można będzie zarobić jak na Rolexie - obecnie kupić za bezcen a resztę załatwi za nas agresywna polityka cenowa Omegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to idziemy blokować sejm albo inny szalet publiczny i żądamy ustalenia stałych, corocznych 20% podwyżek na Omegę. To takie na czasie teraz jest...

Ach, zapomniałem - oraz dożywotniego bana dla Krystiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i żądamy ustalenia stałych, corocznych 20% podwyżek na Omegę. To takie na czasie teraz jest...

.

Ja pamietam taką sytuację jak Rolex przez 3 lata podnosił ceny o 8%. Każdego września :-)


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie Black September nabrało nowego znaczenia ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

No to idziemy blokować sejm albo inny szalet publiczny i żądamy ustalenia stałych, corocznych 20% podwyżek na Omegę. To takie na czasie teraz jest...

Ach, zapomniałem - oraz dożywotniego bana dla Krystiana.

Można by jeszcze zorganizować tzw. "głodówkę rotacyjną"  :D. Ja głoduję przez miesiąc od godz. 8 do 10, Ty od 10 do 12, Krystian od 12 do 14 itd.  :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 10 do 12-tej się nie zgadzam, bo wtedy z reguły jem drugie śniadanie.

Mogę pogłodować trochę po obiedzie, przed podwieczorkiem... :)

 

Widzę, że zainspirowałeś się Michałem Boni?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Ja od 10 do 12-tej się nie zgadzam, bo wtedy z reguły jem drugie śniadanie.

Mogę pogłodować trochę po obiedzie, przed podwieczorkiem... :)

 

Rzecz zrozumiała :). To ja mogę głodować od 10 do 12 :D.

 

Widzę, że zainspirowałeś się Michałem Boni?

 

Dokładnie tak. Chociaż z ogłoszeniem takich światłych pomysłów, to pan Michał Boni mógłby poczekać do 1 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś mnie ciągnie do nietypowych kształtów kopert. Gdyby jeszcze ten sekundnik był inny.

post-57210-0-21409800-1423954167_thumb.jpg

post-57210-0-11917200-1423954352_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten longines na zdjęciach podoba, na żywo nie widzialem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas, wrzuć proszę kiedyś całą Twoją kolekcję Longinów na jednym zdjęciu ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos przymierzania, to dzisiaj w Paryżu chciałem odwiedzić sobie sklep z sąsiedztwa, żeby jeszcze raz przymierzyć AT i kolejny raz w tym tygodniu zrezygnowałem, bo cały sklep zapełniony był po dach klientami z Chin i trudno się było gdziekolwiek dopchać. Jeden pan wziął dwa Hubloty, jeden dla żony, drugi dla siebie i Omegę dla synka. Rozmowa ze sprzedawcą wyglądała dość konkretnie: "poproszę ten i ten, po ile one? - tyle i tyle. - no to sru!". 

Kurczę, tamtejszej - podejrzewam - klasie średniej chyba naprawdę zaczyna się dobrze powodzić :D. Wyglądali sobie jak tacy normalni, zwykli ludzie, którzy po prostu wpadli na pomysł, że sobie zahaczą o sklep i kupią zegarki.

Chociaż... może to i jacyś ichniejsi szlachcice.

---

zasadas - śliczny Longines :)

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się ten longines na zdjęciach podoba, na żywo nie widzialem

mi też.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasadas, wrzuć proszę kiedyś całą Twoją kolekcję Longinów na jednym zdjęciu ;)

To jest wątek o przymierzaniu, a nie posiadaniu ;) . Mam dużą kolekcję przymierzonych Longinesów :D,ale takiej kolekcji nie ma co zazdrościć, każdy ja może mieć. A wracając do zegarka, to bardzo fajnie układa się na nadgarstku, super design, ale ten sekundnik jak dla mnie za masywny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek o przymierzaniu, a nie posiadaniu ;) . Mam dużą kolekcję przymierzonych Longinesów :D,ale takiej kolekcji nie ma co zazdrościć, każdy ja może mieć. A wracając do zegarka, to bardzo fajnie układa się na nadgarstku, super design, ale ten sekundnik jak dla mnie za masywny.

Mnie troszkę przeszkadzała za to grubość tego zegarka.

Mniejsze Lonżiny (39 i 40 mm), zarówno ten, którego mierzyłem, jak i Saint Imier, imo jednak są zbyt grube. Wiem, ze to jest wymuszone przez mechanizm, ale akurat w tym przypadku byłbym zwolennikiem koperty 42mm (proporcje np. jak w Grand Vitesse).

Natomiast rzeczywiście zarówno wykonanie jak i design są super.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze przy chronografach występuje "problem" grubości zegarka. Im więcej wskazówek tym najczęściej grubsza koperta. Jak dla mnie grubość nie jest do zaakceptowania.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tez gruby zegsrek jest nie akceptowalny


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.