Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Powitoł

3 godziny temu, łowca napisał(-a):

Ja mam klasyczne modele i podeszwa jest twarda -  buty maja po ok. 4 lata - ale też nie noszone na codzień.  Jak we wszystkim : albo wygoda, albo trwałość :D

Niekoniecznie. Złoty środek to pianka + cienka gumowa podeszwa.

Mam tak w dwóch modelach sportowych, coś jak niebieskie adasie które wrzucił fidelio, i jest miękko i trwale.

W trekach aku slope też tak mam; wyraźnie czuć że pianka pod twardą podeszwą środkową pracuje.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Cześć,

podpowiedzielibyście jakie buty trekkingowe kupić, cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, bardziej jakość, podeszwa, pod którą nie czułbym zbyt mocno kamieni i innych nierówności.

Pozdrawiam,

GB

Cześć,

podpowiedzielibyście jakie buty trekkingowe kupić, cena nie jest najważniejszym kryterium wyboru, bardziej jakość, podeszwa, pod którą nie czułbym zbyt mocno kamieni i innych nierówności.

Pozdrawiam,
GB

A w jaki teren się wybierasz? Ile kilometrów chcesz dziennie pokonywać? Z plecakiem czy bez?

Teren maksymalnie to Mała Fatra tudzież inne tego typu "beskidy", ale generalnie mają służyć do systematycznych ok. 10-15 km wycieczek po zróżnicowanym terenie wokół wioski, w której mieszkam. Plecak max 30 litrów.

Ja po wielu próbach z różnymi producentami postawiłem na Meindla Borneo 2. Jednak do lekkiego terenu mam jeszcze terrexy.
Zaletą Meindla jest brak membran, temperaturę reguluje skarpetką, każda pora roku jest ok. Podeszwa „B” daje sporą amortyzację i jest na tyle miękka, że nawet po całym dniu wędrówki nie czuje zmęczenia.
Tatry, Alpy i trochę innych europejskich pagórków już ze mną pokonały, chodzę z plecakiem około 30 litrów, żadnych odcisków, otarć i odparzeń. Robię około 30 km.
Terrexy to inny rodzaj butów, nadający się na codzień jak i do lekkich trekingow. Podeszwa daje radę w lekkim terenie. Brakuje trzymania w kostce. W góry raczej nie bardzo, raczej doliny, może Morskie Oko

Ok, dzięki a jesteś w stanie stwierdzić, czy te Meindle mają zaniżoną czy zawyżoną rozmiarówkę?

Jeśli chodzi o rozmiar, to najlepiej na przymiarki zabrać ze sobą skarpetki w których będzie się używało tych butów. Polecam skarpetki trekingowe. Zostaw sobie luz na schodzenie z gór.
Jeśli chodzi o obuwie klasyczne, nosze 43, sportowe 45 a Meindle kupiłem 46.
Dodam że żona również ma takie, a rozmiar wzięła o około 1,5 większy niż codzienne obuwie.

Posted (edited)
Godzinę temu, Teufel26 napisał(-a):

Ja po wielu próbach z różnymi producentami postawiłem na Meindla Borneo 2. Jednak do lekkiego terenu mam jeszcze terrexy.
Zaletą Meindla jest brak membran, temperaturę reguluje skarpetką, każda pora roku jest ok. Podeszwa „B” daje sporą amortyzację i jest na tyle miękka, że nawet po całym dniu wędrówki nie czuje zmęczenia.
Tatry, Alpy i trochę innych europejskich pagórków już ze mną pokonały, chodzę z plecakiem około 30 litrów, żadnych odcisków, otarć i odparzeń. Robię około 30 km.
Terrexy to inny rodzaj butów, nadający się na codzień jak i do lekkich trekingow. Podeszwa daje radę w lekkim terenie. Brakuje trzymania w kostce. W góry raczej nie bardzo, raczej doliny, może Morskie Okoemoji28.png

Mam pierwsze Borneo już z dziesięć lat, świetne buty. Jak kupowałem to myślałem ze ta pianka to taki chwyt marketingowy, ale są na prawdę bardzo wygodne. Jak piszesz, bez membrany ale nie boja się mokrego śniegu czy strumieni. Ja glownie Tatry, niższe Alpy. Przy moim użytkowaniu 1-2 razy na rok to pewnie kolejna dekadę wytrzymają bez problemu. 

Edited by tbn

Cóż, niestety, jednak jestem nieuleczalnym fanboyem Adidasa... :D  Wlazłem dzisiaj do sklepu z córą po Vansy dla niej, zobaczyłem niespodziewanie Samoa w mojej numeracji (lubię takie klasyczne "kroje") i kiedy miła pani ;) zaproponowała mi cenę nie do odrzucenia za obie pary (including córka's Vans, I mean), skusiłem się - chociaż wcale nie planowałem.  :)

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/204222985_10159770242802052_9131234135447466990_n.jpg?_nc_cat=110&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=MhSAG-8ojtAAX9RtK4E&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=5c720e17cd790567909764ee78d67367&oe=60DC14BF

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/204111382_10159770240692052_1914431595996587783_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=iCScrUE7jm0AX-OP7Kx&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=f9f7d3bffcd0b60d81ee41b0c26fd1f6&oe=60DC9B3A

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki :)

10630E96-2C1B-44F5-99F6-BEA792355164.thumb.jpeg.055cb8616e7cef74d8cd577f02173ce3.jpeg

19 minut temu, orlis napisał(-a):

Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki :)

Onitsuki też ostatnio "konteplowałem" (ze trzydziesty raz chyba ;) ), ale u mnie w grę wchodziłby ten model:

Onitsuka Tiger Mexico 66

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Bardzo fajne, do mnie ostatnio przyszły Onitsuki

10630E96-2C1B-44F5-99F6-BEA792355164.thumb.jpeg.055cb8616e7cef74d8cd577f02173ce3.jpeg
Możesz napisać jaki to konkretnie model? Fajne bardzo

Hogg

Reebok Royal Classic
Już trzecią parę z rzędu mam i jestem zachwycony wygodą. A cena wręcz śmiesznaa1cfaab93aac25585356abd76adf62b9.jpg

Nikt dziś nie był  w Lidlu po modne buty ? :) 

Ech, te obecne czasy… żerowanie na sentymencie, marketing emocjonalny. Lebron 18 Low x Space Jam (Wile E. x Roadrunner)
8249aa39906ce1beb8457de31b21c058.jpg
Ps. Kupiłem

Do mnie dotarły w końcu Loake Donnington, ponad miesiąc czekałem aż salon sprowadzi. Dziwne trochę, że nie mają w ofercie na stałe przed letnim sezonem. Moja druga para, poprzednia po kilku sezonach dokonała żywota.

B5EB0E74-4BC2-40FC-A983-389EC4B41960.jpeg

Od jakiegoś czasu rozglądam się za parą Red Wing'ów.

Ostatnio pojawiła się strona "redwingpolska.com".

Logo niby się zgadza, ale uderzyła mnie niska cena butów - średnio ok. 500pln. Cena obuwia w innych sklepach (choćby spartoo.pl, czy showroom.pl) znacznie przekracza 1000zł.

Dodatkowo zauważyłem też, że produkty oferowane są w wielu barwach których nie widziałem na stronie producenta.

Zastanawiam się, czy to nie jakieś chińskie podróby.