Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest normalny, popatrzcie na zespół naciągu. Większe koło naciągu jest nieoryginalne. Mocowanie też. Incablock też jest skąds wzięty, nie wiem skąd, ale pierwszy raz taki w Wołnie widzę

 

edytka: kamienie nakrywkowe na półmostku też inne. Nie wiem, skąd taka dziura tam zieje.

Koło naciągowe to normalna bolączka tego mechanizmu, bardzo często ulegało uszkodzeniu a to za sprawą dosyć mocnej sprężyny. Co do kamieni nakrywkowych faktycznie zionie dziura ale czy Ruscy byli na tyle solidni że spasowywali wszystko dokładnie jak zam życie to już niekoniecznie.

 

Incablock

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/96095-wostok-precyzyjny-i-generacja/

 

pierwszy post drugie zdjęcie 

Edytowane przez Goral35

KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za to drugie zdjęcie. Stąd moje pytanie się wzięło - kto go tak podrutował? Incablock nie jest oryginalny, nie występował w tych mechanizmach, były trzy typy incablocka, ale nie ten. Skąd ten jest wzięty? Większe koło naciągu po wymianie, kamienie nakrywkowe pewnie też. Ktoś zrobił na nim bardzo duży remont. Tylko skąd wziął te części? Z jakich werków są zamienne. Mam kilkanaście wołen do uruchomienia, zazwyczaj ich naprawa polega na szabrowaniu części ze sprawnych, tymaczasem ten przeszedł remont generalny. Może dałoby radę powtórzyć? Aż mam ochotę kupić i rozebrać, choć to trupiszcze straszne jest.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Z mechanizmów Pobieda260x i pochodnych można usypać w sumie pięć górek. Dwie małe to mechanizmy na dobrym chodzie i niewiadomym chodzie czyli trudno dojść co im dolega. Dwie średnie górki, kiepsko punktualnych gdzie przyczyną jest zwykle albo sklepany jeden z czopów osi balansu albo zdeformowany włos nieumiejętnym wkładaniem balansu na miejsce bądź umieszczaniem klocka w otworze półmostka. Wtedy mamy albo niecentryczną spiralę włosa, zagiętą na krzywej regulacyjnej czyli na odcinku, który umieszczony jest w kluczu, między dwoma kołkami przesuwki regulacyjnej. Druga deformacja powstaje zwykle między 3 a 4 zwojem spirali włosa na skutek tego, że ktoś się wściekł usiłując wepchnąć klocek mocowania włosa w otwór w półmostku  :) .

Naprawa obu przypadłości jest dosyć trudna i wymaga już nieco wprawy. Nie zalecam tego na początku, no chyba, że ktoś chce zostać z dobrej i nieprzymuszonej woli cholerykiem  ;) .

Sklepanie czopa zwykle objawia się tym, że gdy położymy mechanizm cyferblatem do góry amplituda oscylacji balansu spada. Jest to nawet dostrzegalne gołym okiem, wystarczy użyć leżącego lusterka.

Największą grupę, kupkę stanowią trupy ze złamanymi czopami.

Klocek mocowania włosa może wejść w otwór w jedynie słuszny sposób. Wystarczy nieco przyjrzeć się płaczyźnie klocka, która styka się ze śrubą blokującą. Łatwo zauważyć wgłębienie. Tak, w czasie dokręcania śruby blokującej klocek czoło śruby ma wskoczyć w to wgłębienie w jedynie słuszny sposób. Wszelkie regulacje wyżej-niżej będą okupione dodatkowymi, należy dodać zbędnymi, odchyłkami w dokładności chodu.

Pobieda260x ze skrajnie wychylonym regulatorem chodu na dobrym chodzie jest mechanizmem z zakamuflowaną usterką.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej sławie kwarc idzie wymienić szkiełko? Czy byle majster jest to w stanie zrobić? I czy ten zegarek wychodził z takim dziwnym czarnym plastykowo-gumowym paskiem?

post-92622-0-83445400-1500009741_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej sławie kwarc idzie wymienić szkiełko? Czy byle majster jest to w stanie zrobić? I czy ten zegarek wychodził z takim dziwnym czarnym plastykowo-gumowym paskiem?

Dopytam dlaczego chcesz wymieniać szkiełko ?? Jest pęknięte ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widać na zdjęciach to dodam, że jest nie tyle pęknięte ile rozbite. Długa, głęboką rana od osi wskazówek aż do brzegu tarczy w okolicy godziny 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widać na zdjęciach to dodam, że jest nie tyle pęknięte ile rozbite. Długa, głęboką rana od osi wskazówek aż do brzegu tarczy w okolicy godziny 5

Wymienić nie powinno być z tym problemu, zasadnicze pytanie brzmi gdzie kupić szkło do tego modelu ? Myślę że łatwiej będzie upolować cała kopertę z uszkodzonym werkiem.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej sławie kwarc idzie wymienić szkiełko? Czy byle majster jest to w stanie zrobić? I czy ten zegarek wychodził z takim dziwnym czarnym plastykowo-gumowym paskiem?

 

Czarny gumowy pasek to oryginalne fabryczne rozwiązanie - ma on normalny rozmiar (18 mm) i zwykłe teleskopy, dlatego w razie uszkodzenia można go zastąpić innym paskiem 18-ką.

 

 

Wymienić nie powinno być z tym problemu, zasadnicze pytanie brzmi gdzie kupić szkło do tego modelu ? Myślę że łatwiej będzie upolować cała kopertę z uszkodzonym werkiem.

 

Oryginalne szkiełko do tych plastikowych kopert ma charakterystyczną pionowo ustawioną krawędź i płaską powierzchnię. Można je zastąpić standardowym plexi, ale zaburzy to nieco wygląd zegarka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest to samo, to za 10pln z przesyłką mogę oddać. Mechanizm po założeniu baterii, nie podjął pracy, no ale ponad 20lat przeleżał w szufladzie.

post-91454-0-82790700-1500028392_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zauważyłem że w jednym z moich zegarków sekundnik zaczął jakby "skakać". Nie idzie płynnie tylko przeskakuje czasami jak w kwarcu. Co jest tego przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie się wyrobił sekundnik 

 

a może założył go ktoś na klej 

Edytowane przez MISTYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zauważyłem że w jednym z moich zegarków sekundnik zaczął jakby "skakać". Nie idzie płynnie tylko przeskakuje czasami jak w kwarcu. Co jest tego przyczyną?

Wostok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mechanizm? Sprawdź blaszkę dociskającą oś sekundnika, czy nie za mocno na nią naciska. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki mechanizm? Sprawdź blaszkę dociskającą oś sekundnika, czy nie za mocno na nią naciska.

2209

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozbierz, wyczyść mechanizm, i sprawdź ząbki na osi sekundnika i koła z którym jest połączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam następujący problem z moją slavą. Przez 2 miesiące od zakupu chodził idealnie, natomiast po ostatnim (pierwszym) zatrzymaniu (wyczerpaniu rezerwy chodu) zegarek zaczął zatrzymać się. Po wyciągnięciu koronki i jej ponownym wciśnięciu zaczyna chodzić.

 

Przy pierwszym nastawieniu zegarka po pierwszym zatrzymaniu, datę przedstawiłem o 30 dni.

 

Czy wiecie co może być nie tak?

 

Zegarek jest po pełnym serwisie 3 miesiące temu

 

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Mauricio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze zegarmistrz słabo przyłożył się do naprawy i nie doczyścił dobrze mechanizmu i jakiś brud pozostał. I dopiero teraz daje o sobie znać. Lub też problem może być na jakimś kole tj. uszkodzenie, skrzywienie bądź nawet wyłamanie ząbka w przekładni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam następujący problem z moją slavą. Przez 2 miesiące od zakupu chodził idealnie, natomiast po ostatnim (pierwszym) zatrzymaniu (wyczerpaniu rezerwy chodu) zegarek zaczął zatrzymać się. Po wyciągnięciu koronki i jej ponownym wciśnięciu zaczyna chodzić.

 

Przy pierwszym nastawieniu zegarka po pierwszym zatrzymaniu, datę przedstawiłem o 30 dni.

 

Czy wiecie co może być nie tak?

 

Zegarek jest po pełnym serwisie 3 miesiące temu

 

Z góry dziękuję za pomoc

Diagnoza uszkodzenia na podstawie opisu bez podania kalibru werku jest jak wróżenie z fusów, przyczyn zatrzymywania chodu może być bardzo wiele i jedyna słuszna droga w tym przypadku to ponowna wizyta u majstra. Na przyszłość staraj się wrzucić jakieś zdjęcie werku zegarka to zawsze ułatwi aby coś podpowiedzieć na temat uszkodzenia 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli data była przestawiana koronką, to uszkodził się ćwiertnik co w sławach jest normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam następujący problem z moją slavą. Przez 2 miesiące od zakupu chodził idealnie, natomiast po ostatnim (pierwszym) zatrzymaniu (wyczerpaniu rezerwy chodu) zegarek zaczął zatrzymać się. Po wyciągnięciu koronki i jej ponownym wciśnięciu zaczyna chodzić.

 

Przy pierwszym nastawieniu zegarka po pierwszym zatrzymaniu, datę przedstawiłem o 30 dni.

 

Czy wiecie co może być nie tak?

 

Zegarek jest po pełnym serwisie 3 miesiące temu

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

tak czy owak trza rozbierać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli data była przestawiana koronką, to uszkodził się ćwiertnik co w sławach jest normalne.

Tak ale objaw byłby taki że zegarek by pracował a wskazówki by stały w miejscu.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Zegarników :)

 

Zauważyłem, że w błoniach, bloneksach czyli generalnie tam gdzie jest kirowski 16 lub 17 dżewels to trzeba maksymalnie ściasniać odległości między wskazówkami bo albo sekunda trze o szybę albo o minutową.

Więc albo minutową trzeba dociśnąć do godzinowej a sekundę lekko unieść albo sekundę lekko w dół dać.

Jak na razie to błonie, blonexy, i pochodne dają dobrze w kość przy ustawianiu wskazówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów Zegarników :)

 

Zauważyłem, że w błoniach, bloneksach czyli generalnie tam gdzie jest kirowski 16 lub 17 dżewels to trzeba maksymalnie ściasniać odległości między wskazówkami bo albo sekunda trze o szybę albo o minutową.

Więc albo minutową trzeba dociśnąć do godzinowej a sekundę lekko unieść albo sekundę lekko w dół dać.

Jak na razie to błonie, blonexy, i pochodne dają dobrze w kość przy ustawianiu wskazówek :)

Miałem już takie zajście w małym kirowskim. Jak wskazówka minutowa ociera się o godzinową, to po podniesieniu wskazówki minutowej zahacza o sekundnik, to po podniesieniu sekundówki trze o Szkiełko.Z racji też że to było za czasów jak jeszcze zdobywałem wiedzie na temat napraw i konserwacji zegarków to to wydawało się trudne w poprawieniu. Ostatecznie pomogło bardziejsze☺ wbicie wskazówki godzinowej i przykrzywienie wskaz. minutowej w stronę tarczy oraz co za tym idzie sekundówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.