Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

Dokładność może być taka jak tobie odpowiada w końcu przy użyciu tego zegarka nie koordynujesz lądowań samolotów.

Edited by kchrapek
Bez przytyków proszę.

Zabrałem się za serwis pięknego de luxa na 2415. Zegarek jest w idealnym stanie, wszystko chodzi z wyjątkiem automatu. Przy obrotach wahnika w dowolnym kierunku wydaje dźwięk jak grzechotka. Porównywalny do dźwięku obrotu koronki w przeciwnym kierunku niż nakręcanie np w Rakiecie (czyli dosyć głośno). Dźwięk wydaje przedstawiona na zdjęciu zapadka na zębach koła. Wiecie co może być przyczyną?

post-98656-0-96136700-1531861154_thumb.jpg

post-98656-0-27136900-1531861588_thumb.jpg

Edited by Wojtas79

To jest normalna rzecz w tym mechanizmie tak musi grzechotać

I nic się nie da zrobić? :unsure: Bo to eliminuje komfort noszenia zegarka? :D

Odpiąć wachnik ☺

Ale tak poważnie, co wpływa, że tak się dzieje i nie da się tego poprawić? Coś się ściera? Od czego to zależy? Od okresu użytkowania czy od przechowywania w złych warunkach? Rozumiem, że są takie egzemplarze, że to działa idealnie. Mam innego Poljota w automacie i jest taka sama sytuacja.

Czy nakręca to muszę sprawdzić, ale to grzechotanie zdecydowanie dyskwalifikuje noszenie tego zegarka, jest na tyle głośne, że wzbudzaloby zainteresowanie ludzi dookoła.

Musi być jakaś konkretna przyczyną, a wywalenie wahnika to dosyć radykalne rozwiązanie :-).

Ten mechanizm ma taką budowe że SPRAWNY automat tak grzechocze ta zapadka przeskakuje po tym kole i zatrzymuje je aby sie nie cofało. Automat grzechocze tak w każdym poljocie 2415

Żona grzechocze, teściowa grzechocze, dzieci grzechoczą, kot i pies a jakże grzechoczą to się Kolega zirytował grzechotaniem zegarka. Takie czasy :) . Mechanizm na nic innego nie pozwala zważywszy na sposób blokowania zapadki.

W sumie to dobrze, że grzechocze. Spotkałem kilka mechanizmów, które nie grzechoczą i w tym ich problem.

Bez zapadki w sumie nie da się zrobić automatycznego mechanizmu. To jedynie kwestia rozwiązania tego podzespołu. Może być tarczowa i jest ciszej albo dźwigniowa i jest głośniej. Jak masz mechanizm z niezajechanym łożyskiem wahnika to bądź kontent. To nie jest od tak typowa sprawa w tych mechanizmach. Łożysko kulkowe albo rubinowe wahnika to luksus, którego tutaj nie ma.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

W tym Poljocie wahnik mi prawie idealnie działa.

Nie miałem nigdy  zaufania do Poliotów De Luxe, teraz wiem dlaczego. ^_^:D

post-102926-0-66918900-1531941139_thumb.jpg

Edited by art_69

Przy okazji, jak się pisze wach(h)nik?

Rzeczywiście! Zdziwiłem się ale masz rację. :D

Sporo osób na Forum tak pisze, ale nie chciałem ich poprawiać, żeby nie było, że się czepiam ;)

Dobrze, że w końcu sprawa ta się wyjaśniła.

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

No cóż ani ch ani h nie zmienia faktu, że mój 2415 grzechocze jak zabawka z odpustu. A tak mi się ten mechanizm spodobał jak otworzyłem dekiel.

No cóż ani ch ani h nie zmienia faktu, że mój 2415 grzechocze jak zabawka z odpustu. A tak mi się ten mechanizm spodobał jak otworzyłem dekiel.

Przecież to jest talie cichuteńkie terkotanie tylko... Ja to bardzo lubię :)

No może muszę się przekonać, będzie od razu słychać że zegarek mechaniczny☺. A może jakby nieco zmniejszyć docisk sprężyny dociskajacej zapadkę?

Ja to teraz trzy razy się zastanowię zanim kupie ten model :D

To 55 g też pewnie tak ma.

Edited by art_69

Nie. 55G już nie terkocze :D

Bo przeca to całkiem inny mechanizm: 2415 -> 2616 

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Tak, dla mnie szkoda że w 55g jest ten napęd taki niewyczuwalny i niesłyszalny nie to co w Wostokowym 2614b.

Panowie macie może pomysł czym zdjąć czarny lakier ze wskazówek? Rozpuszczalnik? benzyna? czy coś innego? Potrzebuję srebrnych wskazówek a te co mam są polakierowane fabrycznie na czarno. Wiem że pod spodem są srebrne bo z jednej zdrapałem lakier żeby to sprawdzić.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...