Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Proszę o poradę dotyczącą poljota kosmos. 1 jaka cena wymiany włosa i balansu plus czyszczenie i regulacja? 2 Czy zna ktoś niamiary na specjalistę od pozłacania. Zegarek jest wytarty.

Edytowane przez MaciejGrzegorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od zegarmistrza i od miasta

Czyszczenie gdzieś koło 50 zł ten typ mechanizmu jest trochę trudniejszy w serwisowaniu, 50 zł to i tak mało. Wymiana balansu to teraz zależy czy majster będzie miał części zapasowe myślę że może podliczy ze 3 dychy za te części. Razem 80 zł. To w miarę rozsądna cena. A nie rozsadna może być 3x wieksza.

Co do pozłocenia zdaje mi się że na alle jest ta usługa chyba 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Proszę o poradę dotyczącą poljota kosmos. 1 jaka cena wymiany włosa i balansu plus czyszczenie i regulacja? 2 Czy zna ktoś niamiary na specjalistę od pozłacania. Zegarek jest wytarty.

Nie pisz Poljot Kosmos bo to nic nie mówi i wprowadza w błąd. W tym przypadku ważny jest mechanizm a to chrono 3133.  To mechanizm definiuje koszty a w tym przypadku tanio nie będzie.

Edit. Tylko czy ten zegarek jest pozłacany? Bo wg mnie nie. Raczej jakieś PVD lub coś podobnego

A tak na przyszłość to to jest Poljot Kosmos :)

post-49869-0-83995700-1532776013_thumb.jpg

Zależy od zegarmistrza i od miasta

Czyszczenie gdzieś koło 50 zł ten typ mechanizmu jest trochę trudniejszy w serwisowaniu, 50 zł to i tak mało. Wymiana balansu to teraz zależy czy majster będzie miał części zapasowe myślę że może podliczy ze 3 dychy za te części. Razem 80 zł. To w miarę rozsądna cena. A nie rozsadna może być 3x wieksza.

Co do pozłocenia zdaje mi się że na alle jest ta usługa chyba 80 zł.

Z całym szacunkiem za 50 zł to nikt w tym zegarku nawet dekla nie odkręci. Zacząłbym od minimalnie 100 + koszt części. 3x80=240... jeśli to naprawa to nadal w granicach rozsądku albo lepiej - realiów.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz Poljot Kosmos bo to nic nie mówi i wprowadza w błąd. W tym przypadku ważny jest mechanizm a to chrono 3133. To mechanizm definiuje koszty a w tym przypadku tanio nie będzie.

 

Z całym szacunkiem za 50 zł to nikt w tym zegarku nawet dekla nie odkręci. Zacząłbym od minimalnie 100 + koszt części. 3x80=240... jeśli to naprawa to nadal w granicach rozsądku albo lepiej - realiów.

Jak mowa o kosmosie to mi przyszedł na myśl 29 kamienny automat ☺

A jeśli o chrono chodzi to faktycznie podane przeze mnie ceny trzeba pomnożyć o te 3x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem co Ci powie... "wyrzuć pan to..." ;)

 

Okazało się, że miałeś rację  :D

Byłem wczoraj u zegarmistrza, stwierdził, że układ jednorazowy i nie ma sensu dokładać do niego pieniędzy, polecił odstawić jako eksponat na półkę  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że miałeś rację :D

Byłem wczoraj u zegarmistrza, stwierdził, że układ jednorazowy i nie ma sensu dokładać do niego pieniędzy, polecił odstawić jako eksponat na półkę B)

No niestety taka prawda. Większości majstrów nie chce się za to brać, wielu z nich nie ma o tym zielonego pojęcia, a poza tym jest ekonomicznie nieopłacalne.

Z drugiej strony szkoda zegarka, bo to przecież zawsze jest kawał historii. Sam nieraz walczyłem z beznadziejnymi przypadkami, tylko dla tego, że skoda było wyrzucić. ;)

 

Taka rzeczywistość.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowa o kosmosie to mi przyszedł na myśl 29 kamienny automat ☺

A jeśli o chrono chodzi to faktycznie podane przeze mnie ceny trzeba pomnożyć o te 3x.

 

Tylko, żeby zegarmistrz wiedział, że to Kosmos i naprawa nie była Kosmosem, bo wtedy ten zegarek naprawdę poleci w Kosmos  ;)

 

Ja nie wiem czy jakbym poszedł do części specjalistów od zegarków, to oni wiedzieliby, że ten zegarek to Kosmos?

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety taka prawda. Większości majstrów nie chce się za to brać, wielu z nich nie ma o tym zielonego pojęcia, a poza tym jest ekonomicznie nieopłacalne.

Z drugiej strony szkoda zegarka, bo to przecież zawsze jest kawał historii. Sam nieraz walczyłem z beznadziejnymi przypadkami, tylko dla tego, że skoda było wyrzucić. ;)

 

Taka rzeczywistość.

 

Ubolewam nad tym ale chyba nic nie jestem w stanie zrobić, szkoda mi tego zegarka bo jest w naprawdę pięknym stanie i chciałbym, żeby działał, chciałbym też go nosić bo zwyczajnie mi się podoba i fajnie leży na moim nadgarstku.

Spróbuję uderzyć do jakiegoś elektronika, może jest ktoś na forum, kto przerabiał ten temat lub zna się na naprawie radzieckich elektronik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na nasze forum i co jakiś czas nachodzi mnie refleksja. Trzymać takie forum w ryzach jeśli chodzi o tematy, wątki, posty to nie jest robota na pół etatu. A jak by taki admin miał błędy ortograficzne poprawiać to chyba by mu życia zbrakło.

Edytowane przez kchrapek
Wszystko prawda, poprawiłem "forum" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Rozłożyłem dzisiaj na części pierwsze Komandirskiego, znalazłem usterkę, poprzez którą prawdopodobnie zatrzymała się wskazówka godzinowa na dziewiątej i dalej już nie chciała iść, czy dostanę gdziekolwiek taką część?:

 

27x1im9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tych mechanizmów jest pełno.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Tych mechanizmów jest pełno.

 

Dzięki za odpowiedź, czy uszkodzenie tego elementu mogło być przyczyną zatrzymania się wskazówki godzinowej na godzinie dziewiątej? nie wiem po prostu czy mam szukać dalej usterki a dopiero raczkuję :D

Dodam, że werk to 2409 z datownikiem, wskazówka godzinowa stanęła w miejscu i nastawa godziny nie przynosiła skutku, obracała się tylko wskazówka minutowa.

Czy ktoś z Was ma wiedzę (i chciałby się nią podzielić) gdzie (jaka część) jeszcze mogę szukać przyczyny zatrzymania się wskazówki godzinowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, czy uszkodzenie tego elementu mogło być przyczyną zatrzymania się wskazówki godzinowej na godzinie dziewiątej? nie wiem po prostu czy mam szukać dalej usterki a dopiero raczkuję :D

Dodam, że werk to 2409 z datownikiem, wskazówka godzinowa stanęła w miejscu i nastawa godziny nie przynosiła skutku, obracała się tylko wskazówka minutowa.

Czy ktoś z Was ma wiedzę (i chciałby się nią podzielić) gdzie (jaka część) jeszcze mogę szukać przyczyny zatrzymania się wskazówki godzinowej?

Szukaj w okolicach mechanizmu nastawczego, ćwiertnika itd. Ten złamany tirecik nie miał wpływu na zatrzymywanie się jednej ze wskazówek. Poszły trybiki na jednym z tych kół

 

Edit. Zdjęcie z internetu jakiegoś werku ale zasada przy tym wostoku będzie podobna

post-88672-0-76615300-1532968999_thumb.jpg

post-88672-0-93856900-1532969007_thumb.jpg

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w okolicach mechanizmu nastawczego, ćwiertnika itd. Ten złamany tirecik nie miał wpływu na zatrzymywanie się jednej ze wskazówek. Poszły trybiki na jednym z tych kół

 

Edit. Zdjęcie z internetu jakiegoś werku ale zasada przy tym wostoku będzie podobna

 

Dzięki!

Obejrzałem wszystkie zębatki dokładnie pod lupą jeszcze przed tym jak napisałeś post, wszystkie trybiki są w porządku :D (albo to ze mną jest coś nie w porządku - tzn z moim wzrokiem).

Za co dokładnie odpowiada tiret w tym przypadku? dodam, że wskazówka godzinowa przestała działać poprawnie sama z siebie, odłożyłem zegarek o 20 i zerknąłem na niego przed 23 a on dalej wskazywał godzinę dziewiątą (sekundnik szedł normalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Obejrzałem wszystkie zębatki dokładnie pod lupą jeszcze przed tym jak napisałeś post, wszystkie trybiki są w porządku :D (albo to ze mną jest coś nie w porządku - tzn z moim wzrokiem).

Za co dokładnie odpowiada tiret w tym przypadku? dodam, że wskazówka godzinowa przestała działać poprawnie sama z siebie, odłożyłem zegarek o 20 i zerknąłem na niego przed 23 a on dalej wskazywał godzinę dziewiątą (sekundnik szedł normalnie).

Szanowny kolego;

-Mechanizm 2409 oznacza werk o średnicy 24mm z centralnym sekundnikiem i ... Koniec.

- Mechanizm 2414 to ten sam co powyżej tylko dodatkowo ze wskazaniem dnia miesiąca;

- Mechanizm 2428 posiada to co powyższe plus dni tygodnia.

 

Zakladam że twój to 2414 :)

 

Ten ułamany kawałek jeśli dobrze pamiętam odpowiada za sprężyste przeskakiwanie tarczy z dniami miesiąca, bez niego też działa ale niemrawo :)

 

Jeżeli sekundnik działa a pozostałe wskazówki stoją to należy naprawić ćwiertnik (przez ściśnięcie go z odpowiednią siłą, we właściwym miejscu), osoba bez doświadczenia ma nikłe szanse na prawidłową naprawę, łatwiej założyć ćwiertnik z jakiegokolwiek trupka - oczywiście identycznego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zatarł się ćwiertnik albo stracił ścisłość sprzęgła ciernego.

 

Ed. Enkil był szybszy

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego;

-Mechanizm 2409 oznacza werk o średnicy 24mm z centralnym sekundnikiem i ... Koniec.

- Mechanizm 2414 to ten sam co powyżej tylko dodatkowo ze wskazaniem dnia miesiąca;

- Mechanizm 2428 posiada to co powyższe plus dni tygodnia.

 

Zakladam że twój to 2414 :)

 

Ten ułamany kawałek jeśli dobrze pamiętam odpowiada za sprężyste przeskakiwanie tarczy z dniami miesiąca, bez niego też działa ale niemrawo :)

 

Jeżeli sekundnik działa a pozostałe wskazówki stoją to należy naprawić ćwiertnik (przez ściśnięcie go z odpowiednią siłą, we właściwym miejscu), osoba bez doświadczenia ma nikłe szanse na prawidłową naprawę, łatwiej założyć ćwiertnik z jakiegokolwiek trupka - oczywiście identycznego mechanizmu.

 

Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź i pomoc :)

Spróbuję przełożyć z trupka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ciekawostka. Dla większości tu pewnie standard pierwsze zdjęcie 2414 wostoka chyba we wczesnej wersji. Druga focia to porównanie obu wersji. Ktoś zna przyczynę zmiany? Jakieś minusy tego rozwiazania? 00d4f8182198a31cd0010c23c27ccbe5.jpgaf16b88f18881fb963020f025fe92efc.jpg

 

Wydeptane mi5s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta inna wersja była przy wostokach z datownikiem na 6

 

 

ok, dzięks, ale czy jakbyś założył tarczę datownika przewidzianą na 6 do wersji na 3 to by poszło? w sławie na pewno

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięks, ale czy jakbyś założył tarczę datownika przewidzianą na 6 do wersji na 3 to by poszło? w sławie na pewno

Tylko tarcza będzie "wyświetlać" datę w pozycji leżącej :) 

Inny pierścień datownika jest dla godziny 3 i dla godziny 6


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.Jaka przyczyna moze byc ze nakrecajac mechanika koronka z powrotem wraca do tylu do pierwotnej pozycji i przez to nie da sie nakrecic.Zegarek idzie kilkanascie sekund i zatrzymuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.