Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303” cz. 3

Dywizjon 303  

142 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym "wałkiem wyborczym" itp., to bym nie przesadzał. @MacAron i @Hendrix tworzą ten projekt, więc mają prawo do ingerencji weń. Inna sprawa, że jako Ci, którzy brali udział w dyskusji, mamy prawo do wyjaśnienia kwestii, ile było głosów "klonów", jak się rozłożyły, i jaki byłby wynik, gdyby nie owe trefne głosy. A przekrętom należą się bany. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 z 91 głosów, to ok. 3,3%, a nie 0,3%. Ale to mało istotne. Istotne jest to, że jeżeli sytuacja, o której piszesz, miała faktycznie miejsce, należy to zgłosić Adminom, którzy powinni ustalić, kim są one "klony", a ściślej, kim są faktyczni Userzy, którzy te klony stworzyli, i zastosować wobec nich kary, wynikające z Regulaminu. Jako, że projekt pilotujecie Ty, MacAron, oraz Hendrix, to chyba Wy powinniście to zgłosić.

Jesli tego nie zrobicie to bedzie zle i podejrzanie wygladalo i wasze argumenty o klonach beda tylko waszymi niesprawdzonymi argumentami ktore beda rzucac zle swiatlo na konsultacje w tym projekcie i samych autorow

Dlaczego zle i podejrzanie? bo jawnie sie przyznawaliscie i agitowaliscie za nazewnictwem angielskim

 

 

edyta: mozecie napisac nazwy tych kont klonow ?


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wałek nie wałek wyszło praktycznie po równo, a decydujący głos wydaje mi się, że należy się autorom prodzektu


Strela Chronograph, Casio DW-5600E, Stowa Flieger LE, Atlantic Worldmaster, Schamburg Conceptum, Omega Seamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem na wersję angielską ale:

 

zwracałem uwagę na to, że głosowania nie mają jasnych zasad.

efektem prac może być zegarek stworzony za pomocą ankiet przez "no name Userów" lub osoby mające po kilka kont.

 

Proponuję żeby koledzy prowadzący projekt podejmowali sami decyzje radząc i konsultując z nami poszczególne elementy.

lub

Wybierzmy wariant, że każdy kto jest zainteresowany tym projektem wpłaca akonto przyszłej opłaty 100 zł i tylko te osoby mają prawo głosowania.

I głosowania są nie podważalne. Ktoś chce mieć 5 głosów niech zapisze się na 5 zegarków i wpłaci kwotę razy 5.

 

PS każdą opcję zaakceptuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O akceptacji polskiej wersji pomimo głosowania na wersję angielską pisałem ja (wolę English ale kupię i Dywizjon 303), pisał Taktic i bodajże Smyr. Ale z tego co widzę w urnie nikt z nas głosów nie wycofywał ani nie zmieniał.

A puste konta, cóż wystarczy poprosić moderatorów o sprawdzenie.

 

PS. Kolega Trebor poruszył ważną kwestię...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankiety jak widać mogą mylić ;) Oj klony nieładnie :)

Ja tam nie rezygnuję definitywnie, choć głosowałem na czarnego i po polsku i z datą ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomtom, podejmiemy kroki, ale wiedz, że już jakiś czas temu zgłosiłem temat nr. 1 do zamknięcia. Sprawdź, czy jest zamknięty. Wczoraj bynajmniej nie był.

Junioraz, +1

trebor444, nie chcemy na wstępie ograniczać dostępu, bo jak wiesz KMZiZ nie jest tak zwarte jak inne fora i trudniej skrzyknąć tu ludzi mimo dużej ich ilości.

Ale jak widzisz, podejmujemy decyzję konsultując się z Wami. Kiedy się da, akceptujemy głosowanie w 100%, kiedy niestety nie, to musimy coś zmienić.

W głosowaniu było 40 i mimo, że byłem za 42, nie kombinowaliśmy z wyciąganiem średniej, tylko, powiedziałem, że trudno wybór demokratyczny, to wybór demokratyczny. Tu widzimy, że coś jest nie tak i interweniujemy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje zwrotne zaliczki by odsialy zainteresowane i uczciwe osoby od duzej dzieciarni. autorzy prosili o glosy tylko osob zainteresowanych projektem , jak widac nie do konca niektorych możdzki to zrozumialy :)

O balaganie organizacyjym pisano juz wczesniej jak widac bez skutku. Czekam na dalsze ruchy w projekcie


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bałaganu robiąc projekt pierwszy raz nie da się uniknąć. F.O.K.Ę Gerlachowską na CW teraz chłopaki robią mądrzejsi o PZL. My dwaj jeszcze nie mieliśmy doświadczenia w tego typu projekcie, więc nie możemy uniknąć pewnych sytuacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chłopaki i dziewczyny. Po krótkiej naradzie z Hendrixem ogłaszam następujące:

- Zostajemy roboczo przy wersji angielskiej.

- kiedy dojdziemy do momentu, że projekt będzie skończony i otworzymy listę chetnych, każdy po dokonaniu wpłaty będzie mógł jeszcze raz wyrazić swoją opinię. Jeśli okaże się, że chętni w większości wolą jednak polskie napisy, zamówienie do producenta pójdzie na polskie.

Nie ma idealnego rozwiązania, ale mam nadzieję, że takie będzie odpowiadało największej liczbie osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje.

 

EDIT:

edyta: mozecie napisac nazwy tych kont klonow ?

Sam to możesz sprawdzić - w ankiecie masz opcję "zobacz" przy każdym ze słupków głosów, a następnie możesz klikać na nazwy kont, z których głosowano. Zobaczysz ich "wizytówki". Faktycznie są "0".


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hendrix89 jestem wdzięczny, że podjęliście temat i go prowadzicie. Poruszam te tematy tylko dlatego, że mi zależy.

Myślę, że większość osób robi to z podobnych pobudek. Jasne jest, że prowadzenie takiego tematu jest trudne ale są rozwiązania (m.in. te które podałem).

Wierzę, że do mojej propozycji odnośnie wpłaty zaliczki w zamian za możliwość wpływu na końcowy efekt, wiele osób by się przychyliło.

Nie zamyka to drogi żeby inni kupili również zegarek ale tworzyć będą go ci którzy wierzą w sukces i chcą go kupić.

Teraz jest tak, że nie wiemy kto i z jakich pobudek a już na pewno nie wiemy czy kupi.

 

Efektem obecnej sytuacji będzie to, że będziemy kupowali zegarek który tworzą nam osoby przypadkowe (swoimi głosami, nie mówię o prowadzących ;) ) i nie zainteresowane projektem :)

Niestety już takie doświadczenia mamy i fajnie byłoby uczyć się na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trebor444, masz rację, jednak zważ na to, że my we dwóch pierwszy raz prowadzimy tak poważny temat. Teraz mamy już po kilka przemyśleń, które pozwoliłyby sprawniej to zrobić w przyszłości. Jednak projekt zmierza do celu i chyba to jest najważniejsze. Przy korzystnych wiatrach, w tym tempie do pół roku możemy mieć zegarki na ręku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, chłopaki i dziewczyny. Po krótkiej naradzie z Hendrixem ogłaszam następujące:

- Zostajemy roboczo przy wersji angielskiej.

- kiedy dojdziemy do momentu, że projekt będzie skończony i otworzymy listę chetnych, każdy po dokonaniu wpłaty będzie mógł jeszcze raz wyrazić swoją opinię. Jeśli okaże się, że chętni w większości wolą jednak polskie napisy, zamówienie do producenta pójdzie na polskie.

Nie ma idealnego rozwiązania, ale mam nadzieję, że takie będzie odpowiadało największej liczbie osób.

 

Kanclerska głowa!!!

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie ma idealnego rozwiązania, ale to jest mu baaardzo bliskie.


Każdy dobry uczynek zostanie zawsze ukarany. Niby to wiem, a ciągle wpadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektem obecnej sytuacji będzie to, że będziemy kupowali zegarek który tworzą nam osoby przypadkowe (swoimi głosami, nie mówię o prowadzących ;) ) i nie zainteresowane projektem ;)

Sprawa nie jest taka prosta. Bo mnie osobiście stawiasz teraz przed swego rodzaju dylematem (żeby nie powiedzieć szantażem) moralnym :)

Czy ja mam głosować w następnych ankietach, czy nie mam głosować?

 

Bo u mnie osobiście sprawa wcale nie jest przesądzona, czy ja kupię ten zegarek, czy nie kupię. Gdzieś to cały czas balansuje na granicy 50%/50%. Jeśli ktoś prześledziłby moje poprzednie głosowania, to ja wybierałem zegarek: 40mm, czarny, z datownikiem, z napisami angielskimi. Czyli jak widać część moich życzeń się spełniła, a część nie.. Krótko mówiąc, ideałem moim to on już nie jest, a przecież jeszcze jest mnóstwo czynników, które mogą przesądzić: koperta, kształt koperty, kształt uszów, długość uszów, sposób wykonania koperty, polerowana, szczotkowana, mieszana, kształt koronki... Dekiel, koronka, wskazówki, sposób wykonania wskazówek, jakość wykonania tarczy... Szkło, szafirowe, nieszafirowe... a nade wszystko CENA końcowa. Dla mnie osobiście teoretyczna wycena 1 tys pln, jest mocno wyżyłowana, bo wiem że zegarki na dokładnie tym samym mechanizmie, całkiem solidnie wykonane można kupić duużo (4x czasem 5 razy) taniej. Ale to też nie jest takie jednoznaczne, bo inaczej sie wycenia zegarek np ze szkłem szafirowym, a inaczej z mineralnym... inaczej masowego chińczyka z ebaya, a inaczej limitkę z polskiej edycji (nawet jeśli polski jest tylko projekt i złożenie do kupy) itd itp..

 

Krótko mówiąc, jest jeszcze mnóstwo czynników, które wpłyną na moją ostateczną decyzję. I jeśli mówię o szantażu moralnym, to boję się takiej sytuacji, że jeśli się ostatecznie mimo wszystko nie zdecyduję na zakup, to ktoś mi wtedy będzie zarzucał, że skoro tak, to po co w ogóle brałem udział w tworzeniu zegarka, dyskusji, ankietach itd..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Pięknie !!! Decyzja stanowcza i słuszna. Bez zbędnej dyskusji, oby więcej takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc, ideałem moim to on już nie jest,

Taktic, moim też nie, bo też wolalem czarny, ale tak to już jest :) Bialy nie jest straszny, co innego, jakby był pomarańczowy.

I jeśli mówię o szantażu moralnym, to boję się takiej sytuacji, że jeśli się ostatecznie mimo wszystko nie zdecyduję na zakup, to ktoś mi wtedy będzie zarzucał, że skoro tak, to po co w ogóle brałem udział w tworzeniu zegarka, dyskusji, ankietach itd..

Ja na pewno nie będę Cię szantażowal ani wypominał. Ale zachęcam do dalszego śledzenia projektu i ostatecznego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pasuje.

 

EDIT:

 

Sam to możesz sprawdzić - w ankiecie masz opcję "zobacz" przy każdym ze słupków głosów, a następnie możesz klikać na nazwy kont, z których głosowano. Zobaczysz ich "wizytówki". Faktycznie są "0".

 

Sprawdziłem ostatnich 10 głosujących z dwóch pytań i prawdziwe fakty wyglądają tak:

- opcja j.polski na 10ciu ostatnich: 4 osoby miały mniej niż 10 postów z tego 3 użytkowników miało ich 0

- opcja z j.angielskim na 10ciu ostatnich 5 osób miało mniej niż 10 postów z tego 3 użytkowników miało ich 0

 

 

Wiec postawienie sytuacji iż klony zaatakowały i wypaczyły wynik jest bezzasadne.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ostatnich 10 głosujących z dwóch pytań i prawdziwe fakty wyglądają tak:

- opcja j.polski na 10ciu ostatnich: 4 osoby miały mniej niż 10 postów z tego 3 użytkowników miało ich 0

- opcja z j.angielskim na 10ciu ostatnich 5 osób miało mniej niż 10 postów z tego 3 użytkowników miało ich 0

 

 

Wiec postawienie sytuacji iż klony zaatakowały i wypaczyły wynik jest bezzasadne.

Tomtom, mam wrażenie, że jesteś osobą, która najbardziej ze wszystkich walczy o te polskie napisy :) Sprawdź wszystkich głosujących, a nie tylko 10. To raz. A dwa, jak już pisalem, te statystyki mogą się zmieniać jak ktoryś coś napisze.

Na zakonczenie - decyzja jest ostateczna i moim zdaniem sprawiedliwa. Nie bijmy już piany wokół tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro przy ankietach jesteśmy, to mnie zastanawia brak fenomenu i obiektywizmu tych ankiet, co również wnioskuję z innych limitacji

 

przy tak pokaźnym forum ilość głosów łącznie nie przekraczająca 100 głosów (jak w przypadku powyższej 40głosów na daną opcję) to równie dobrze tej ankiety mogłoby nie być, a nawet nie musi bo każdy kupiłby zegarek jak w sklepie

podoba się - kupuję

nie podoba się - nie kupuję, idę dalej

 

ja rozumiem ilość głosów sięgającą cyfry 500, wówczas można wyznaczyć margines (tych co głosowali dla jaj, podwójne logowanie, itd.itp) i grupę odbiorców

w tym wypadku prawdopodobieństwo, że ankieta wyznacza grupę docelową - kto inny będzie ankietował, kto inny kupi

 

@TakTic, słusznie nakreślił dalsze etapy, które uczynią ten zegarek pożądanym

wielkie koncerny nie ankietują, a sprzedają zegarki w milionach

ja rozumiem, że nie o to chodzi w zegarku limitowanym

 

ale @MacAron, @Hendrix89, trzeci etap macie już za sobą - wyciągnijcie proszę wnioski

zresztą już są wyciągnięte - sami piszecie, że teraz skupicie się na wizualizacji i bardzo dobrze

mam nadzieję, że teraz powstanie temat główny w którym wszystko zostanie zebrane do kupy, a jak coś Wam wyjdzie fatalnie, to wtedy podniesiemy wrzawę i najwyżej będziecie modyfikować pod wpływem głosu ludu...

 

szkoda czasu i nerwów

je chętnie poczekam w ciszy i spokoju, jak ujrzę zdjęcia przedprodukcyjne

od siebie tylko dodam, - mam nadzieję, że w kolejnych etapach nie zobaczę koronki przypominającej paprykę :)

 

powodzenia i trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomtom, mam wrażenie, że jesteś osobą, która najbardziej ze wszystkich walczy o te polskie napisy ;) Sprawdź wszystkich głosujących, a nie tylko 10. To raz. A dwa, jak już pisalem, te statystyki mogą się zmieniać jak ktoryś coś napisze.

Na zakonczenie - decyzja jest ostateczna i moim zdaniem sprawiedliwa. Nie bijmy już piany wokół tego.

 

Oj tam walczę, argumentuje ;)

Druga sprawa- lubię sprawy stawiane jasno a nie owijane w bawełnę lub krętactwa czy tez kombinacji i szukanie argumentów na uzasadnienie.

Wystarczyło napisać- myśleliśmy ze opcja w j.polskim przegra z kretesem i dlatego zgodziliśmy sie na ta ankietę :P

Nie ukrywam sam jestem zaskoczony wynikiem !

Sprawdziłem tylko 10ciu ostatnich, bo sam napisałeś ze 'w ostatnich godzinach nastąpił atak klonów" nie chce mi się sprawdzać wszystkich, gdyż wynik mógł by bardziej potwierdzić to co napisałem powyżej ;)

 

Cały czas patrzę na projekt z nadzieją że może jednak go kupię. I ostatnie decyzje odnośnie przemyślenia polskich napisów przyjąłem z zadowoleniem :D

 

 

 

Wracając do czarnej tarczy- może do każdego zegarka dać zestaw do modowania ? czarna tarcza+ wskazówki ?

W weekendy na biało, w dzień powszedni na czarno :)

Myślę ze warto by przemysleć tą opcję- bo koszta chyba nie będą wysokie a i dużo osób zapewne by w to weszło ?


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do czarnej tarczy- może do każdego zegarka dać zestaw do modowania ? czarna tarcza+ wskazówki ?

W weekendy na biało, w dzień powszedni na czarno :)

Myślę ze warto by przemysleć tą opcję- bo koszta chyba nie będą wysokie a i dużo osób zapewne by w to weszło ?

 

Powiedzmy 50 sztuk takich zestawów z mocno luminowanymi, unikalnymi tarczami i wskazówkami. Koszty będą raczej wysokie.


WorldWideWatches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy 50 sztuk takich zestawów z mocno luminowanymi, unikalnymi tarczami i wskazówkami. Koszty będą raczej wysokie.

To może tylko minimalne kropki na indeksach i koncówki wskazówek z luma ??? :)

Oczywiście to tylko propozycja i jeśli będzie to 'kawał kosztów" to odpada.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- kiedy dojdziemy do momentu, że projekt będzie skończony i otworzymy listę chetnych, każdy po dokonaniu wpłaty będzie mógł jeszcze raz wyrazić swoją opinię. Jeśli okaże się, że chętni w większości wolą jednak polskie napisy, zamówienie do producenta pójdzie na polskie.

OK, będę pewnie w stanie wpłacić taką zaliczkę. Jeśli jednak w tym powtórnym głosowaniu (wśród osób, którzy ją wpłacili) wygra ostatecznie opcja polska (mi raczej niepasująca), czy gwarantujecie mi zwrot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.