Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Dzięki. Dzisiaj do mnie dotarła. Nie sprawdzałem rezerwy. Zegarek ładnie chodzi, data dobrze przeskakuje, kolejny ciekawy okaz trafia do pudełka. 

Ładny! Tarcza ma kolor stalowy/szary?

Tylko ostatnio te paproszki martwią... Zazwyczaj wszystko czyste, tip top. Nie martwię się o zegarek, martwię się o Ciebie. Wszystko w porządku? ;)

30 minut temu, rysqut napisał(-a):

Przed i po zastosowaniu szczoteczki do zębów i papieru ściernego

Efekt niesamowity! Polerowałeś tylko szkiełko? Można gdzieś poczytać o metodzie, którą zastosowałeś? A jeżeli nie, to mógłbyś chociaż krótko ją opisać?

Papier wodny 1000, potem 1500, 2000 a na koniec pasta do polerowania lakieru samochodowego. No i mycie nawilżoną szczoteczką

2 godziny temu, cjareck napisał(-a):

Efekt niesamowity! Polerowałeś tylko szkiełko? Można gdzieś poczytać o metodzie, którą zastosowałeś? A jeżeli nie, to mógłbyś chociaż krótko ją opisać?

warto przed użyciem papieru wykleić kopertę w okolicach szkiełka plasterkiem lub chociaż taśmą papierową, żeby szlifowanie i polerowanie dotyczyło tylko szkiełka. 

Edited by zadra

warto zdemontować szkiełko, i polerować je poza kopertą :) Przy polerce koperty uważać na krawędzie, gdzie najłatwiej o przetarcie. Pasta do zębów jest najbardziej dostępną pastą polerską (co nie znaczy, że najlepszą).

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Krzysiek powinieneś chyba prowadzić kursy online - jak wyszukiwać okazje w internecie...

Chyba wiem dlaczego takiego kursu nie zorganizuje 😂😂 przynajmniej do czasu aż przestanie zbierać 

4 godziny temu, art_69 napisał(-a):

Krzysiek powinieneś chyba prowadzić kursy online - jak wyszukiwać okazje w internecie...

On mieszka na portalach aukcyjnych. Do tego nie jest potrzebny kurs tylko czas.

6 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

było głupio że Czech musiał bawić się w wysyłkę za 5 zł

Pieniądze to nie wszystko :)

Czasem wystarczy satysfakcja że pomogło się uzupełnić kolekcję :rolleyes:

BTW kiedyś koledzy wspominali o radzieckim mechaniźmie z sertyfikatem COSC, czyli chronometrze. Ciekawi mnie czy są to często spotykane egzemplarze, w jakich zegarkach były montowane i czy to są mocno kosztowne rzeczy ?

Edited by Jędrula.wawa
Dopisek

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

5 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

(...)

BTW kiedyś koledzy wspominali o radzieckim mechaniźmie z sertyfikatem COSC, czyli chronometrze. Ciekawi mnie czy są to często spotykane egzemplarze, w jakich zegarkach były montowane i czy to są mocno kosztowne rzeczy ?

Masz na myśli Wostoka "Precyzyjnego" na 22 kamieniach? :)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

6 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

Masz na myśli Wostoka "Precyzyjnego" na 22 kamieniach? :)

Myślę że to o niego będzie chodziło :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

20 godzin temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Jeżeli mowa o radzieckim chronometrze  to raczej  chyba chodziło o chronometr morski lub  tzw deckwatch. 

W tych zegarach są mega dokładne mechanizmy. 

IMG_20210924_162028.thumb.jpg.51f25f381c58add80dd87dc7f5a9592d.jpg

IMG_20210924_162218.thumb.jpg.708300659d3ac21f5e0eafd1a7ecf886.jpg

Pozdrawiam

Roman

3 godziny temu, Remi124 napisał(-a):

Wostok precyzyjny i blonex

Remi

Ładna tarcza w tym precyzyjnym, kupiony poniżej 300 zł?