Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Piękna ta Rakieta... Powiem szczerze, że odszukałem drogę aby zdobywać precyzyjne ale takie Rakiety wciąż nie wiem jak namierzyć.

Moja to z pochodzenia Czeszka. W zeszłym roku kupiłem na aukro. Nie pamiętam już dokładnie za ile, ale razem z wysyłką wyszedł mnie ten zegarek 110 zł (to mam zapisane). Może nie dużo, ale był jednak niesprawny. Na szczęście był tylko zastany, wszystkie części były sprawne, a brakowało tylko 1 śrubki na płytce, która przykrywa blokadę koła naciągu. Zegarek jest cały w oryginale, na niskim szkle i ma dobrze zachowaną kopertę, również od tyłu. Więc moim zdaniem warto było. Mam jeszcze 1 podobną rakete z Czech, którą również trafiłem tam w podobnych pieniądzach. Tyle, że to było w zeszłym roku. Ostatnio było już drożej.

22-kamieniowe Wostoki są zawsze u mnie bardzo mile widziane. Taki, nieco sfatygowany właśnie dotarł.

20211019_101253.jpg

Takie pudełko z zegarkiem wpadło i tu moje pytanie - oryginalne czy nie? 😉

Pytam o pudełko - co do zegarka nie mam wątpliwości. 

Scyzoryk dla zobrazowania wielkości 🙂

IMG_20211021_170715.thumb.jpg.0f6edf19e33ccc340f24fb04eda7d59a.jpg

Pozdrawiam

Roman

Nie, od góry. 

Jutro zrobię kilka zdjęć. 

Pozdrawiam

Roman

Na początku września taki przegrałem, zapomniałem zalicytować... Super stan i tarcza,

Edited by art_69

51 minut temu, Mislavo napisał(-a):

W walce o dobre stany jak zawsze można na Was liczyć😁

Cieszmy się, że Krzysztof nie jest w stanie sam wszystkiego wykupić. ;-):-D

7 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Od takiego właśnie zaczęła się moja przygoda z wintydżami😊. Piękny stan!

10 godzin temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Cieszmy się, że Krzysztof nie jest w stanie sam wszystkiego wykupić. ;-):-D

Akurat ten model jest poza moim zainteresowaniem :) Powód takiej sytuacji poniżej :)

DSC02175 (2).JPG

Przed tygodniem kupiłem takie pudełko, tyle że brązowe. Myślałem... to do Kirowskiego kraba...a tu na zdjęciu PDL w takim leżakuje :)

10 godzin temu, Remo74 napisał(-a):

Przed tygodniem kupiłem takie pudełko, tyle że brązowe. Myślałem... to do Kirowskiego kraba...a tu na zdjęciu PDL w takim leżakuje :)

Kirowskie były w kwadratowych pudełkach. Mam gdzieś w domu, mogę przy okazji przesłać zdjęcie

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Piękne te Wasze PDLe! Mam nadzieję, że i ja sobie jakiegoś niedługo znajdę :)

Tymczasem Poljot 17 jewels :) Stan jest bardzo dobry, ma tylko rysę na szkiełku na godzinie 8, i trochę na dekielku. Zdjęcie jest z przybliżeniem, więc w rzeczywistości wygląda lepiej. No i obok z bratem ;)  Myślałem, że tylko tarczami się różnią, ale jednak koperta też inna. Wie ktoś, który jest starszy? Czy to równoległa produkcja?

20211027_111607.jpg

20211027_111649.jpg

Myślę, że nigdy nie doszukasz się informacji który jest starszy albo kiedy zszedł z linii montażu. 

Można tylko w przybliżeniu podać, że to lata 70...80 .

Oba na 2614 2H 17j - jeśli prawidłowo dobrane z części i złożone, to można mieć odchyłkę dobową +- 2s i rezerwą chodu 46h, ale gdyby nawet się rozjechało do +-15s - to i tak jest b.dobrze. 

Nie jestem tylko pewien, czy w tym jasnym koronka jest właściwa. 

Ładne zegarki.  😁

6 minut temu, zadra napisał(-a):

Myślę, że nigdy nie doszukasz się informacji który jest starszy albo kiedy zszedł z linii montażu.

Można tylko w przybliżeniu podać, że to lata 70...80 .

Myślałem, że była jakaś ewolucja kształtu kopert - najpierw takie, jak w jasnym, a potem bardziej zaokrąglone, jak w ciemnym. Nie mam złudzeń, że rocznika nie ustalę.

7 minut temu, zadra napisał(-a):

Oba na 2614 2H 17j - jeśli prawidłowo dobrane z części i złożone, to można mieć odchyłkę dobową +- 2s i rezerwą chodu 46h, ale gdyby nawet się rozjechało do +-15s - to i tak jest b.dobrze.

Tego jasnego mam jakiś miesiąc i właśnie zauważyłem, że ma dużą rezerwę chodu, a po zabawach z regulacją odchyłka z pewnością jest mniejsza niż minuta dziennie. Dlatego pomyślałem, że to chyba solidny werk najwidoczniej. Nie wiedziałem, że aż taka dokładność jest możliwa do osiągnięcia! Pobawię się w wolnej chwili ;)

9 minut temu, zadra napisał(-a):

Nie jestem tylko pewien, czy w tym jasnym koronka jest właściwa.

Możliwe, że nie jest, bo sprzedawca zarzekał się, że kupujący sam musi weryfikować autentyczność elementów.

10 minut temu, zadra napisał(-a):

Ładne zegarki.  😁

Dzięki :D