Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kiniol

O WDZIĘKACH MARYNY...

Rekomendowane odpowiedzi

... z przytupem ... :D  :D  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dziś ma tak przez okno? :D

post-104610-0-47651400-1578138961_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było...post-109113-0-40160800-1578162846_thumb.jpg

Potem trochę deszczu, wieczorem znowu trochę śniegu i na noc przymarzło.

W końcu mamy zimę, styczeń, to chyba nic dziwnego.

Za to wczoraj jak wyszedłem przed dom to zdębiałem...

Bieliki na moim niebie obserwuję najczęściej od późnej wiosny do jesieni, a wczoraj przez kilka minut obserwowałem zaloty tych wielkich ptaków.

Kiedyś udało mi się oglądać jak para dorosłych uczyła latać młodego, a teraz udało mi się zobaczyć po raz pierwszy jak wyglądają loty godowe.

Szkoda tylko, że nie udało mi się tego zarejestrować.

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie tam u Ciebie Jasi, a możliwość obserwowania bielików to już duża frajda :D

Kurczę, chyba nigdy ich na żywo nie widziałam :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł, warto poczytać w wolnej chwili. Takie rozwinięcie mojej porannej tezy o "guziku i młodzieży" ;)

 

Czyli "starsze jest LEPSZE". Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać..

 

https://forsal.pl/artykuly/892182,dzieci-pierdoly-hodujemy-zombie-ktore-nie-wiedza-kim-sa-i-dokad-zmierzaja.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł. Smutne to, ale niestety prawdziwe. A jak patrzę na te bezstresowe wychowywanie, to nóż się w kieszeni otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedno sprawy, mam dokładnie takie wrażenia i nie dotyczy to tylko nastolatków i 20 latków ale również 30-to latków ...


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedno sprawy, mam dokładnie takie wrażenia i nie dotyczy to tylko nastolatków i 20 latków ale również 30-to latków ...

Zgadzam się ... nawet 30-to latki.

Nie ma co pisać swoich własnych przykładów , czy spostrzeżeń , bo pewnie każdy takie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też prawda, zdarza się i wśród trzydziestolatków.

Moim hitem swego czasu były sytuacje, kiedy na rozmowę w sprawie pracy dwudziestolatkowie przychodzili z mamusiami. I nie były to pojedyncze przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nasza cywilizacja daleko nie zajedzie. Nawet bez względu na zmiany klimatyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nasza cywilizacja daleko nie zajedzie. Nawet bez względu na zmiany klimatyczne

Tak !    Smartfon i wujek Google wystarcza .

Nie wiem, jak tam w szkołach na przerwie, bo w zakładach pracy , to kompletna cisza . Zero rozmów i każdy wpatrzony w ekranik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj młodzi chłopcy i dziewczęta czerpią wzorce z mediów i co mają? Ideologiczną i kulturową "papkę". Rodzice albo nie chcą, albo nie potrafią, albo nie mają czasu, żeby wpajać podstawy wzorców męskich i żeńskich.

I dziś oto mamy totalny kryzys zwłaszcza tzw. postaw i zachowań męskich. O ile kobiety się emancypuują i nic w tym nie byłoby złego, to też idzie nie tak - mamy nadmiar żeńskiej agresji, postaw wyczekujących i roszczeniowych wobec mężczyzn, to z "męskością" jest już źle.

Młodzi chłopcy nie potrafią być "męscy", gubią się w chaosie zcyfryzowanego realu, braku jasnych reguł, zalewie informacji, a raczej dezinformacji. Rola "męska" obecnie się niebezpiecznie zdewaluowała, rozmieniła "na drobne"..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam przykład z pracy, jak jeszcze pracowałem.

W przerwie na posiłek siedzi ok. 15 ludzi, każdy z nosem w smartfonie i jeden do drugiego pisze - może wyjdziemy na papierosa-, jakby nie mógł zapytać wprost...

Inny przykład, pracownik stwierdza jakąś nieprawidłowość i zgłasza to Kierownikowi przez Messengera,stoi i czeka, a robota leży...

Po godzinie przychodzi Kierownik, zdenerwowany, a ten, przecież zgłosiłem Ci i czekam na decyzję...

Takich przykładów można mnożyć mnóstwo, rośnie nam pokolenie życiowych niedorajdów, aż strach pomyśleć co będzie za jakieś 20 lat...

Pozdrawiam Jacek


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj młodzi chłopcy i dziewczęta czerpią wzorce z mediów i co mają? Ideologiczną i kulturową "papkę". Rodzice albo nie chcą, albo nie potrafią, albo nie mają czasu, żeby wpajać podstawy wzorców męskich i żeńskich.

I dziś oto mamy totalny kryzys zwłaszcza tzw. postaw i zachowań męskich. O ile kobiety się emancypuują i nic w tym nie byłoby złego, to też idzie nie tak - mamy nadmiar żeńskiej agresji, postaw wyczekujących i roszczeniowych wobec mężczyzn, to z "męskością" jest już źle.

Młodzi chłopcy nie potrafią być "męscy", gubią się w chaosie zcyfryzowanego realu, braku jasnych reguł, zalewie informacji, a raczej dezinformacji. Rola "męska" obecnie się niebezpiecznie zdewaluowała, rozmieniła "na drobne"..

W kwestii męskich zachowań

 

https://youtu.be/eAFGoaE6-2w

Edytowane przez longcase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taki chłopiec założy rodzinę (jak założy) i jakim wzorem będzie dla swojego syna i córki. Tak, dla córki też bo jaki ona będzie miała "obraz" mężczyzny i męskości :unsure:

 

I czy obrządki w niektórych kulturach pierwotnych nie dowodzą, że nasi przodkowie wiedzieli lepiej niż my? Ot choćby przejście tzw. inicjacji..

U nas nie tak dawno była to choćby dwu lub trzyletnia służba wojskowa. Oczywiście podbudowana tradycją i wzorcem ojca w domu

PS. Też byłam dwa lata we wojsku hehe ;) I co? Teraz umiem sprężyny poskramiać (przynajmniej niektóre.. )

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie chce i nie będę rozwijać tematu. Bo mam skrajny pogląd na ten temat. A nie chce usłyszeć że to "mowa nienawiści" hasło wytrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zupa była za słona, to można zwalić na mowę nienawiści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie dążyć tematu, proponuję obejrzeć film "Hugo i jego wynalazek", właśnie leci na TVN.


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja, jeśli mogę oczywiście, zaproponuję konkurs fotograficzny "Starość to radość". Tym razem, stawiamy na starsze zegary i zegarki. Może ktoś zechce wziąć udział?

Szczegóły w linku:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/182406-konkurs-fotograficzny-styczeń/

 

Niezainteresowanych przepraszam za spam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie chce i nie będę rozwijać tematu. Bo mam skrajny pogląd na ten temat. A nie chce usłyszeć że to "mowa nienawiści" hasło wytrychu 

Bartek, tu nie doszukuj się mowy nienawiści. Bo to albo jest facet i ma jaja, albo "cita", nie ma pośrednich możliwości.  


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.