Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

PROJEKT BUDŻETOWEGO ZEGARKA FORUMOWEGO CHRONO ZA 432 ZŁ

Czy podoba Ci się pomysł projekt taniego kwarca ?  

460 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

długo na to czekałem,

no i udało się wpisać na stronę nr 400  ;)  :P  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

długo na to czekałem,

no i udało się wpisać na stronę nr 400  ;)  :P  :D

I wygląda, że jeszcze kilka, kilkadziesiąt będzie. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczy się numer postu. Oto post nr 8000. :-D

 

A żeby nie był zupełnie nonsensowny, dziękuję za zwrócenie mojej uwagi na fakt, że Miyota i Citizen mają wspólne korzenie. Nie miałem o tym pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę dziewiąty tysiąc postów ;)

 

W sobotę odebrałem swoją Vratislavię, czyżbym był ostatnim maruderem? ;) Więc tak, zdania co do wodoszczelności nie zmienię, żeby była jasność :D ale muszę powiedzieć, że bardzo miło zaskoczony jestem jakością zegareczka, wyszedł bardzo fajnie, ja tam zegarków z lupą raczej nie oglądam, ale nie widzę żadnych niedoróbek. Gdyby nie posty kolegów, to latającej sekundy chrono bym nawet nie zauważył :D ale faktycznie odnotować trzeba, lekki luz jednak jest, mi jednak w niczym nie przeszkadza. Do projektu zapisałem się tak bardziej z ciekawości, ale wygląda na to, że sobie tego chroniacza zostawię, mimo że raczej wolę jednak automaty, a do roboty zakładam Casio G ;) nawet po 2 dniach na ręce, pasek przestaje powoli mnie irytować :D jeszcze się zastanowię, co z nim ;) reasumując, dobrze wydane 4 stówki ;)

 

No i wiadomo, bez zdjęcia się nie liczy, to jedno symbolicznie:

20150112131418273.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach beda nowe sample

 

Nie chcę męczyć buły ale coś się ruszyło w temacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zacznę dziewiąty tysiąc postów ;)

 

W sobotę odebrałem swoją Vratislavię, czyżbym był ostatnim maruderem? 

 

nie jesteś ostatni


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz po prostu bardzo minimalny ten luz, praktycznie nie zauważalny. Tolerancja jest dość szeroka dla tego mechanizmu do ok 0,4 sekundy. Przykłady powyżej wkleiłem jak to może wyglądać.

No to u mnie tolerancja jest na max'a (nie marudzę, po prostu już się oswoiłem). Czy dekielki dla tych co nie mają nr na dekielku podeślesz w tym miesiącu?


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że niedługo mają być sample tarcz, mam pytanie : jakiej jakości będzie luma? Czy będzie raczej Lorusowa (3 minuty lekkiej poświaty) czy tak mocna jak w niektórych Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jojo zapisany, ale nie w temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos za coś, seiko mają lumę ale mineralne szkła ;-)  Lumę mają wskazówki, świeci przeciętnie. Nie jest tak źle jak w orientach ale nie jest też tak dobrze jak w seiko :-)

Poza tym dobrą lumą powinny się cechować divery a chrono to chrono. Szczerze, miewałem różne chronografy i żaden nie świecił tak jak by się tego oczekiwało, a były i takie za 8tys. Cieszta się, że chociaż wskazówki u nas świecą bo jest wiele chronografów na rynku z pełnymi stalowymi wskazówkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do luzu wskazówki sekundnika chronografu mam odpowiedź potwierdzenie z Miyota czyli z ........@citizen.co.jp  :)

 

Proszę bardzo:
 

The falling you have seen is called a "backlash" and this is a phenomenon that happens in watches. And falling by 1/3 seconds is a normal value.
The reason why you can visualize in this watch is because, the chronograph second hand is stopping. In normal 3 hands watches, the second hand is always moving so it is hard to visualize.
 
We hope you can understand our explanation.
If you still are confused please feel free to contact us.
 
Thank you.
Best regards,
Shinichiro Ota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie lumy wzięło się z tego, iż myślałem że jest ona naniesiona również nad nakladanymi indeksami.

Jeśli jednak jest ona tylko na wskazowkach to faktycznie nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie odnośnie lumy wzięło się z tego, iż myślałem że jest ona naniesiona również nad nakladanymi indeksami.

Jeśli jednak jest ona tylko na wskazowkach to faktycznie nie ma problemu.

 

Luma kolorowa i tak praktycznie by nie świeciła, więc uznaliśmy, że nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

a co do luzu wskazówki sekundnika chronografu mam odpowiedź potwierdzenie z Miyota czyli z ........@citizen.co.jp   :)

 

Proszę bardzo:

 

The falling you have seen is called a "backlash" and this is a phenomenon that happens in watches. And falling by 1/3 seconds is a normal value.
The reason why you can visualize in this watch is because, the chronograph second hand is stopping. In normal 3 hands watches, the second hand is always moving so it is hard to visualize.
 
We hope you can understand our explanation.
If you still are confused please feel free to contact us.
 
Thank you.
Best regards,
Shinichiro Ota

 

 

@hezio, fajnie, że zamieszczasz tę informcaję. Dzięki!

 

Wyjaśnienie, jak wyjaśnienie, chyba ok. Tylko, jeśli dobrze zrozumiałem, to gdyby zatrzymać sekundnik w kwarcowym zegarku z centralnym sekundnikiem (np. wyjąć baterię?), to też można spodziewać się takiego luzu?

 

Dla potrzebujących a leniwych, lub korzystających z telefonów/tabletów (utrudnienia w wyszukiwaniu) podklejam link do tego artykułu w wiki:

http://en.wikipedia.org/wiki/Backlash_%28engineering%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też w wielu zegarkach kwarcowych robi się wskazówkę sekundy nie sięgającą podziałki. Zgadnijcie dlaczego ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie starcza już metalu na wskazówkę ?  :D  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie, jak wyjaśnienie, chyba ok. Tylko, jeśli dobrze zrozumiałem, to gdyby zatrzymać sekundnik w kwarcowym zegarku z centralnym sekundnikiem (np. wyjąć baterię?), to też można spodziewać się takiego luzu?

 

... powiem tak. W moim żadnym CITIZENie tego nie ma.

Tu w nielimitce obojętnie czy jest zatrzymany sekundnik czy działa... jest ten luz ok. 1/3 sekundy. No cóż... pozostaje mi to zaakceptować i cieszyć się myślą, że nikt normalny i tak na to nie zwróci uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak na podsumowanie :-)

Otóż ten luz o którym piszemy jest zjawiskiem normalnym ( opracowania naukowe powyżej już koledzy wklejali ) i ma ponoć miejsce w niemal każdym mechanizmie kwarcowym chrono.

Ale!!

Miyota os21 jest szczególnym mechanizmem ponieważ chronograf odlicza tylko z dokładnością sekundową a nie tak jak np w vk64 z dokładnością do 1/5 sek.

Dlaczego ma to znaczenie dla ewentualnego luzu ?

Ano koło zębate sekundy chrono w przypadku os21 ma 60 zębów natomiast koło np vk64 ma ich raz pięć!

A więc przy np. vk64 i wielu innych mechanizmach kwarcowych chrono luzy na zębach będą praktycznie nie zauważalne dla ludzkiego oka bo zębów jest znacznie gęściej i są drobniejsze ! zjawisko wciąż występuje ale w skali nie do zanotowania przez ludzkie oko.

Natomiast gdy koło sekundy ma tylko 60 zębów to ten normalny luz tzw "między zębowy" staje się już widoczny.

 

To samo występuje także w kwarcowych mechanizmach bez chrono ale tam wskazówki nie stopujemy na godzinie 12tej, bo ona sobie cały czas skacze. Więc nie zwracamy na to uwagi. A ewentualny luz na kołach może się objawiać nie trafianiem w indeksy. W droższych mechanizmach kwarcowych zjawisko tych luzów jest zminimalizowane poprzez inne dodatkowe rozwiązania techniczne, których miyota zapewne nie ma zaaplikowanych.

 

348px-Backlash.svg.png

 

Myślę, że na tym zakończymy roztrząsanie tego tematu, bo wszystko zostało już powiedziane.

 

Rozmawiajmy już proszę o przyszłych projektach i nowych wersjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wyłuszczyłeś :) Czy są kwarce bez chrono, które na głównej sekundzie mają takie drobniejsze kółka zębate żeby sekunda płynęła ? (pytam już bez związku z tematem limitek, bo w diverach kwarcowych są takie pojedyncze główne i fajnie by było gdyby mogła płynąć jak w automacie). A propos nowych projektów, to będą kolejne kolory czy np. jakiś pilocik albo nurek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko to wyłuszczyłeś :) Czy są kwarce bez chrono, które na głównej sekundzie mają takie drobniejsze kółka zębate żeby sekunda płynęła ? (pytam już bez związku z tematem limitek, bo w diverach kwarcowych są takie pojedyncze główne i fajnie by było gdyby mogła płynąć jak w automacie). A propos nowych projektów, to będą kolejne kolory czy np. jakiś pilocik albo nurek ? :)

 

Np niektóre modele Bulovy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np niektóre modele Bulovy.

Linia Bulova Precisionist. Wskazówka sekundowa robi bodaj 16 skoków na sekundę więc "płynie" lepiej niż w większości mechaników. Wiem, bo mam.

 

DSCF1709b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria precisionist z charakterystycznym znakiem nieskończoności na sekundniku. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.