Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 
Przyznaj, że w tamtym czasach "cukiereczki" Carlita w postaci Rolków, AP i Pamów oraz chęć dzielenia się przemyśleniam (wszystkimi ) to była IMHO dobra rzecz dla klubu, gdzie wtedy parę osób na krzyż w klubie przeskakiwało z poziomu Omeg 300/Moona za 5-10k do zegarków w budżecie 30-50k. Gimby nie znajo.

Przyznaję

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Przyznaj, że w tamtym czasach "cukiereczki" Carlita w postaci Rolków, AP i Pamów oraz chęć dzielenia się przemyśleniam (wszystkimi 😜) to była IMHO dobra rzecz dla klubu, gdzie wtedy parę osób na krzyż w klubie przeskakiwało z poziomu Omeg 300/Moona za 5-10k do zegarków w budżecie 30-50k. Gimby nie znajo. 😜

Gimby pewnie nie znają ale też różne wtedy były opinie, że Carlito gdzieś pracuje z zegarkami. O przemyśleniach pamiętam bo coś pisał o operacji piersi kobiety, żony tego nie pamiętam ale przemyślenia różne zgadza się 😀

 

Godzinę temu, Matt2405 napisał(-a):

Panowie zapomnieliście o Mercedesie SL63 AMG IWC edition. Jak to się stało ?. Dwór utknął z żyrandolem bardziej w pamięci a auto już nie ?. 😂

Ta duperka w tle to moja córka - 22 letnia która spędza ze mną długi weekend. 

To młodo ojcem zostałeś jak pisałeś o zegarku na 40 a córka 22lata. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak na serio gwoli ścisłości, to w tym wątku Rolki bywały na tle psów, dzieci, żon, utrzymanek, kochanek, mam, Fiata 500, S klasy, Saint Tropez, Parzymiechów Dolnych, glebogryzarki, zebrania zarządu  i absolutnie żadne tło nie powinno być przyczyną osobistych wycieczek. Wincyj luzu dla wszystkich.  

F1 Grid Girls tez kiedys byly. Na szczescie juz dawno temu.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, memento mori napisał(-a):

Tak na serio gwoli ścisłości, to w tym wątku Rolki bywały na tle psów, dzieci, żon, utrzymanek, kochanek, mam, Fiata 500, S klasy, Saint Tropez, Parzymiechów Dolnych, glebogryzarki, zebrania zarządu  i absolutnie żadne tło nie powinno być przyczyną osobistych wycieczek. Wincyj luzu dla wszystkich. 😉 

Wpadał wtedy jeden zakapior #seikolepsze ze zmrożonym językiem od lizania szyby z drugim #omegathebest do tego wątku i podrzucał towarzystwo. 😛 Tak było, jest i będzie do czasu, dopóki ludzie nie spikną się w realnym świecie przy kawie lub piwie. Ci, którzy już się poznali, wiedzą swoje i inaczej przyswajają wrzucane tu treści. Co zaś się tyczy osobistych wycieczek, zawsze znajdzie się jakiś goblin, któremu niedzielny rosół nie zasmakował. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przyznaj, że w tamtym czasach "cukiereczki" Carlita w postaci Rolków, AP i Pamów oraz chęć dzielenia się przemyśleniam (wszystkimi ) to była IMHO dobra rzecz dla klubu, gdzie wtedy parę osób na krzyż w klubie przeskakiwało z poziomu Omeg 300/Moona za 5-10k do zegarków w budżecie 30-50k. Gimby nie znajo.

No proszę Ciebie default_biggrin.png
Nie mów, że ankieter był kimś wnoszącym coś do tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kornel91 napisał(-a):

To młodo ojcem zostałeś jak pisałeś o zegarku na 40 a córka 22lata. 

Serio, tak to Cię interesuje? Pytam na poważnie. 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Gimby pewnie nie znają ale też różne wtedy były opinie, że Carlito gdzieś pracuje z zegarkami. O przemyśleniach pamiętam bo coś pisał o operacji piersi kobiety, żony tego nie pamiętam ale przemyślenia różne zgadza się 😀

 

To młodo ojcem zostałeś jak pisałeś o zegarku na 40 a córka 22lata. 


Ludzie sukcesu, prawdziwi self-made mani, do wszystkiego dochodzą wcześnie. 
 

Zastanawiałem się kto może być  targetem Deep Sea w pełnym złocie:

 

IMG_0068.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przyznaj, że w tamtym czasach "cukiereczki" Carlita w postaci Rolków, AP i Pamów oraz chęć dzielenia się przemyśleniam (wszystkimi ) to była IMHO dobra rzecz dla klubu, gdzie wtedy parę osób na krzyż w klubie przeskakiwało z poziomu Omeg 300/Moona za 5-10k do zegarków w budżecie 30-50k. Gimby nie znajo.

Raczej 20-30 k.
Sub wtedy chodził w okolicach 20, tak, jak wypasione reverso, GMT z zieloną wskazówką koło 25k. 50k w tamtym czasie to był poziom Nautiliusa zdaje się. Nie jestem pewny co do daytony, ale chyba koło 40.
Ale dla wielu to faktycznie był czas przeskoku.
Ja wciąż „lizałem wtedy przez szybę*”. W sumie niewiele się zmieniło w moim przypadku

*z tym, że nie do końca: na Suba czekało się 3 miechy, a przymierzyć można było od ręki, tak jak GMT Pepsi, DJ stalowego czasem udało się od ręki wyrwać, a po OP w stali to w ogóle można było wejść do Kruka jak po snickersa do Carrefoura. RO Chrono stał w tym czasie na witrynie w którymś z salonów w ZT (nie pamiętam, kto miał autoryzację…).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, lisciu napisał(-a):

Hej chciałbym zapytać posiadaczy datejust, jaki rozmiar jest bardziej dobry dla nadgarstka 16.5cm. 
 

Wiem, że to kwestia też gustu. Ale mi chodzi o to by nie był przesadnie duży. Miałem aquaracer 41.5 i był minimalnie za duży. Aquaracer 40 mm był idealny.  Natomiast jak robiłem przymiarki do Longinesa 39 wydawał się za mały. Więc divery trochę inaczej się postrzega.

 

I tu jest meritum bo miałem przyjemność również z LLD 36mm i był lekko mówiąc mocno mały w odbiorze. 
 

Dlatego myślę czy 36mm to nie jest za mały wybór jeśli bierze sie nie płaski bezel. Ktoś mógłby się wypowiedzieć jak to z jego strony wyglądało? Co więcej próbuje doczytać internet i ludzie wskazują że 41mm to w zasadzie 39.5mm ale nigdzie nie znalazłem jakiś oficjalnych pomiarów póki co. 

 

36 mm spokojnie będzie Ci pasował, tylko doradzam karbowany bezel ponieważ optycznie powiększa zegarek vs wersja z gładkim bezelem. Natomiast 41 mm potrafi wyglądać jak lądowisko dla helikoptera na mniejszych nadgarstkach :) 

Edytowane przez Tosagw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Royal Oak (nie chrono) u p. Jansen to jeszcze 10 lat temu był od ręki za 75 ? 85 tys. A pan sprzedawca wspominał koniec pierwszej dekady lat 2000-nych i ceny 40 tys.

 

Ale, jak wiemy - "kiedyś to było ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Krystian napisał(-a):

Nie mów, że ankieter był kimś wnoszącym coś do tego forum emoji16.png

Merytorycznie nie, ale pokazywał dużo naprawdę konkretnych jak na tamte czasy zegarków, ja tam lubiłem te jego podnietki i ciągle nowe nabytki.

 

A najfajniejsze w tym było to, że cooka od tego wszystkiego strasznie d*pa bolała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na tle takiego Fiata może być 🤔

 

20221203_154720.jpg


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Serio, tak to Cię interesuje? Pytam na poważnie. 🤔

Ja nie zadałem pytania tylko widzę, że kolega sam piszę w różnych wątkach. Nie pytałem też kto jest na zdjęciu. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Merytorycznie nie, ale pokazywał dużo naprawdę konkretnych jak na tamte czasy zegarków, ja tam lubiłem te jego podnietki i ciągle nowe nabytki.
 
A najfajniejsze w tym było to, że cooka od tego wszystkiego strasznie d*pa bolała.

Cook akurat merytorycznie wniósł 100 razy więcej, czy ktoś go lubił czy też nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, zwłaszcza w temacie vintage. Ale do portfela innym też lubił zaglądać 100x bardziej niż ktokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Ja nie zadałem pytania tylko widzę, że kolega sam piszę w różnych wątkach. Nie pytałem też kto jest na zdjęciu. 

W sumie masz rację, to jest w końcu wątek Rolexa - co nie jest zabronione, jest dozwolone. 😋


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mario1971 napisał(-a):

W sumie masz rację, to jest w końcu wątek Rolexa - co nie jest zabronione, jest dozwolone. 😋

No właśnie 😀

Lepiej jak jest jakaś merytoryczna dyskusja ale w tym temacie akurat chyba najwięcej się dzieje nie tylko merytorycznie 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1683238495_Screenshot2024-05-05at16_44_45.png.c8482f412d12f71a496b8681083dc996.png

Dla przwdziwego fana marki
Na dobry wieczór na tle mchu i kępki trawy
IMG_1011.thumb.jpeg.34e2c637d16d90e6460b869a9c7057ce.jpeg

Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam, bo to jeden z niewielu chronografów, które będę miał w kolekcji
Tak na serio gwoli ścisłości, to w tym wątku Rolki bywały na tle psów, dzieci, żon, utrzymanek, kochanek, mam, Fiata 500, S klasy, Saint Tropez, Parzymiechów Dolnych, glebogryzarki, zebrania zarządu  i absolutnie żadne tło nie powinno być przyczyną osobistych wycieczek. Wincyj luzu dla wszystkich.  

Jak jeszcze nie było Toyoty, to zrobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, a_team napisał(-a):


Dla przwdziwego fana marki emoji39.png
Mam nadzieję, że kiedyś się doczekam, bo to jeden z niewielu chronografów, które będę miał w kolekcji emoji6.png
Jak jeszcze nie było Toyoty, to zrobię emoji1787.png

 

Była wielokrotnie. Seicento i Tico nie było. 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Jakby ktoś chciał odsłonić tyłek w EXPII przy użyciu świetnie zrobionego dekielka przez Custom Watch Concepts to zaprasza na PW, będzie do łyknięcia.

 

Po trzecim podejściu do korony stwierdzam po raz kolejny, że nam nie pod drodze.

 

EXPII jednak będzie szukał nowej rodziny.

IMG_7701.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Butik napisał(-a):

dekielka przez Custom Watch Concepts to zaprasza na PW, będzie do łyknięcia

Jeśli dekielek pasuje też do GMT, to się piszę na niego jako pierwszy !!

 

Niestety nie - różna średnica: 36,2 przy Expl. i 35,6 przy GMT 😞 

Edytowane przez mroova
sprawdziłem wymiary na stronie CWC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, mroova napisał(-a):

Jeśli dekielek pasuje też do GMT, to się piszę na niego jako pierwszy !!

 

Niestety nie - różna średnica: 36,2 przy Expl. i 35,6 przy GMT 😞 

 

Z tego co wiem to jest dekielek dedykowany do najnowszej wersji ExpII:

 

https://www.customwatchconcepts.com/product_info.php?products_id=111


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Była wielokrotnie. Seicento i Tico nie było.

W tym nie pomogę, chyba, że ktoś ze znajomych będzie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Butik napisał(-a):

Siema!

 

Jakby ktoś chciał odsłonić tyłek w EXPII przy użyciu świetnie zrobionego dekielka przez Custom Watch Concepts to zaprasza na PW, będzie do łyknięcia.

 

Po trzecim podejściu do korony stwierdzam po raz kolejny, że nam nie pod drodze.

 

EXPII jednak będzie szukał nowej rodziny.

IMG_7701.jpg

Szału nie ma. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, mario1971 said:

Szału nie ma. 

 

Chyba pierwszy raz się zgodzę 😃 bieda jak w Seiko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.