Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga, atencion, słuchajcie, dokonałem odkrycia. Wiedzieliście że istnieje taki Rolex Submariner?

 

Nigdy się nie pojawiał w dyskusjach, jego numer katalogowy to 116619LB. Gdyby tylko nie miał PCL i koperty ze złota tylko ze stali to by był nawet ładny zegarek nie? Ciekawe też jak ten niebieski na żywo wygląda, czy ciemniejszy i głębszy jak ze starej pofalowanej SMP czy majtkowo-cukierkowy jak ze złotego Suba.

Eee tam znowu odkrycia ... ;)

 

http://www.rolex.com/watches/submariner/m116619lb-0001.html


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby tak być bo w niebieskim brak antyrefleksu nie jest aż tak dokuczliwy.

W zielonym też ale zielony chyba nie jest tak uniwersalny jak niebieski i stąd brak wysypu na forum.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Gustaw, że nie za bardzo rozumiem to czepianie się braku AR...

Mam Suba, mam zegarki z wewnętrznym AR, mam z dwustronnym AR i użytkowo nie widzę wielkiej różnicy. Nie spotkałem się z sytuacją, żeby z powodu braku AR Sub był choć minimalnie nieczytelny. 

Owszem, jakby był tylko wewnętrzny to nie miałbym nic przeciwko, ale nie uznaję jego braku za wielką wadę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że brak AR dodaje tym zegarkom vintygowego uroku tak samo jak zwężana bransoleta, po za tym lubię tą poświatę na szkiełku, adekwatnie lubię też hesalit w moonwatchach notabene też bez AR 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - duzo zegarkow z obustronnym ARem wyglada tak "plastikowo"/sztucznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - duzo zegarkow z obustronnym ARem wyglada tak "plastikowo"/sztucznie.

 

 

Np. ceramiczna 300m, szczególnie niebieska...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceramika smp300 w wydaniu niebiskim nie wygląda sztucznie przez zewnętrzny AR, tylko przez niebieski kolor tarczy wygląda jak malowanka Wielkanocna.W wersji czarnej AR tylko na+ Tarcza jest piękna i głęboko czarna.

Edytowane przez esteta

Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze po raz pierwszy w tym temacie ale mysle ze nie ostatni.

Udalo mi sie dostac kilka kopert a miedzy innymi te tarcze.

Pozdrawiam.

Witam pisze po raz pierwszy w tym temacie ale mysle ze nie ostatni.

Udalo mi sie dostac kilka kopert a miedzy innymi te.

Pozdrawiam.

post-87478-0-61601700-1450889266.jpg

post-87478-0-52308400-1450889284_thumb.jpg

Edytowane przez zibi2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, co masz zamiar z nimi zrobić ?

narazie jeszcze nie myslalem chyba ze macie jakies pomysly.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie jeszcze nie myslalem chyba ze macie jakies pomysly.

Pozdrawiam

 

Cóż, możesz na ten przykład rozpocząć kolekcję nietypowych tarcz :)  albo kupić DJ i mieć tarcze na wymiany co kilka miesięcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze po raz pierwszy w tym temacie ale mysle ze nie ostatni.

Udalo mi sie dostac kilka kopert a miedzy innymi te.

Pozdrawiam.

I jakie jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, możesz na ten przykład rozpocząć kolekcję nietypowych tarcz :)  albo kupić DJ i mieć tarcze na wymiany co kilka miesięcy ;)

No to zabezpieczam i chowam do skrzyneczki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z antyrefleksem to jest w głównej mierze kwestia estetyki a w dużo mniejszej- czytelności. Może raz na 30 razy muszę obrócić nadgarstek, żeby zobaczyć wskazanie ale to żaden problem. Natomiast widząc czarna tarczę wolałbym ją zawsze widzieć czarna a nie 9 na 10 razy ciemniej lub jaśniej szarą . Rozumiem, że można na to nie zwracać uwagi podobnie jak można akceptować Pepsi gdy zabraknie Coke . Mnie osobiście wkurzają nawet siwiejące pod wieloma kątami wskazówki w moim białym EX2. Wygląda wtedy dużo mniej szlachetnie, nie ma co ukrywać.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nauczyłem się akceptować zegarki takimi jakie są. Nie zastanawiam się co im brakuje co powinien dodać producent a co nie. Widocznie rolex nie chce antyrefleksu i basta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zewnętrzny AR w zegarze na codzień to słaby pomysł. Ja bym go już 300 razy zarysował. Wewnętrzny mógłby być choć ja powtarzam, że mając Suba nie zaobserwowałem kiedykolwiek aby tarcza nie była wyraziście czarna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 7 lat noszę niemal codziennie zegarek z obustronnym AR i nie ma śladów najmniejszych nawet zarysowań. Czytałem na forum, że zewnętrzna powłoka w niektórych zegarkach się ściera, czego również nie doświadczam. Na szczęście w Omedze HV powłoka jest dobrej jakości, a wizualnie zegarek dużo na tym zyskuje. Do Suba jednak brak antyrefleksu moim zdaniem pasuje.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z antyrefleksem jest tak, że jeśli zegarek się podoba a antyrefleks niekoniecznie można bezproblemowo go usunąć i odwrotnie.Koledzy robili tak ze starszymi PO z pierwszym nietrwałym niebieskim AR tego modelu Omegi gdzie ryski były widoczne i nieestetyczne.Teraz jest bezbarwny i trwalszy i nie spotkałem na forum informacji aby się ktoś dorobił rysek na zewnętrznym AR.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle zrobione zdjęcie. On po prostu bardzo często tak wygląda na żywo. Przepraszam ale jeśli on przez brak antyrefleksu ma wygląd vintage to równie dobrze wyglądałoby nowe z salonu auto z białymi bokami opon oraz z klaksonem z gruszka przy słupku A. A casus nowych, ceramicznych Rolexów z faktorem vintage- bez komentarza:-)

 

Dla porównania najczęstsza prezentacja tarczy w wykonaniu Omegi. Też świeci ostro nad nią światło, nawet widać jak żyrandol odbija się w tarczy.

post-68982-0-16708800-1450909882_thumb.jpg

post-68982-0-88316700-1450912387_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zewnętrznej powłoce w 300M mam setki małych rysek i kilka większych. To jest toolwatch, więc mi to wisi, ale trwałość AR jest podobna do stali, czyli da się porysować. Widać je tylko pod halogenem przy odpowiednim kącie.

 

Ale AR nadal działa, tarcza wygląda obłędnie.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.