Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkanie będzie pod koniec miesiąca. Krystek da Tobie znać, byłoby miło jakbyś wpadł :)

Co do docinania gumy to nie odpowiem bo mi się nie podoba guma z tym zapięciem i zawsze kupowałem z klamerką.

Zaraz, zaraz Tata ma u siebie z klamrą. Sprawdzę bo jutro będę się z nim widział i dam znać.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pływacie w swoich rolkach? Zegarek niby po przeglądzie i dwa lata gwarancji ale mam delikatne obawy za każdym razem jak idzie na basen. Niby z założenia szczelny w klasie 100m więc powinno być OK ale gdyby akurat coś się zepsuło w uszczelnieniu?

Czy gdyby w którymś momencie przeciekał to duży problem jak od razu powędruje do zegarmistrza??

 

No i jeszcze jedno. Zegarek raz w miesiącu musi mieć odkręconą koronkę albo w celu ustawienia dokładnej godzinki albo przestawienia daty. Czy to zużywa uszczelnienie na koronce? i jak bardzo?

 

Czy jak Pieśkiewicz daje 2 lata gwarancji po zrobieniu przeglądu to zegarek bez problemu powinien ten czas szczelnie w temacie wody wytrzymać? Pewnie jakby nie wytrzymał to i tak było by gadanie źle pan koronkę dokręciłeś itp.

Jakie są wasze doświadczenia?

 

Generalnie jeśli jest ryzyko i miałbym na naprawę z powodu zalania wydać kilka tysięcy to moge zmienić zegarek idąc na basen

ale z drugiej strony nie po to kupiłem "taki" zegarek żeby jakoś wybitnie z nim się cackać jeśli chodzi o wodę :-)

 

Wiem ryzyko jest zawsze bo a nuż mój będzie jednym przypadkiem na milion ale ciekawe jakie są statystyki w tym temacie?

Ja tam z polowe zycia spedzam w zanurzeniu i nie cackam sie z Rolexem, ale moj to diver. Podobno dzieki triplockowi mozna zamoczyc z odkrecona koronka, na plytkiej wodzie bez duzego cisnienia. Nosze sie z zamiarem sprawdzenia tego, ale na razie nie mam odwagi ;-)

Jednak na Twoim miejscu nie chodzilbym z E na basen. Pewnie

nic mu nie bedzie, ale Cie to stresuje. Poza tym, nie wie jak korzystasz z basenu, czy to jest pluskanie czy trening plywacki. Jezeli to drugie to jednak sa ogromne przeciazenia i moze miec to wplyw na odchylki. W moim bylym Subie skonczylo sie na +30s/24h. Dlatego teraz SD przyoszczedzam w tym temacie. Co innego nurkowac na kilkaset metrow, a co innego machac grabiami przez godzine.

Moja opinia i rada daj se spokoj z basenem i szokami termicznymi na urlopie. Pomimo przegladu to jest stary zegarek i zapewnij mu spokojna emeryture ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pływać 3 kilometry stylem dowolnym z odważnikiem na ręku. Jak Wy to robicie? Mi przeszkadza nawet tytanowa Atessa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pływać 3 kilometry stylem dowolnym z odważnikiem na ręku. Jak Wy to robicie? Mi przeszkadza nawet tytanowa Atessa...

No przeszkadza, nawet pasek "zegarek" od szafki robi opor.

Chociaz niektorzy to sie chyba nawet gola ;-)) i nie chodzi mi o pianke u zawodnikow tri.

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rubber b z klamerką - mogę tylko polecić chociaż przyznam, że cena wysoka. Za to szedłbym w kierunku "nówki sztuki" niż kupowania gdzieś po forach - chyba, że masz pewność ile tam guma ma lat... z doświadczenia wiem co dzieje się z takimi materiałami pod wpływem czasu i niekorzystnych warunków pogodowo-nadgarstkowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, kiedyś, na czyimś ręku się znajdą Roleksy (i inne marki też) z Bałtyckiej:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19458801,napad-na-salon-kruka-w-galerii-baltyckiej-straty-na-ponad.html#MTstream

 

:angry:

Pewnie ukradli bez dokumentow. Moze wystarczloby zebysmy nie kupowali zegarkow bez papierow?

Ciekawe czy jak ktos kupi takiego rolexa i chcialby zweryfikowac autentycznosc to dojda w salonie w jakiejs bazie danych (centrali), ze kradziony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nic nadzwyczajnego to nie wiem bo by trzeba było inne divery wrzucić na 14 miesięcy do słonej wody i zobaczyć jak będą wyglądały koperty i uszczelki :) Woda to pół biedy ale sól robi tu robotę.

Pewnie ciężko będzie o test porównawczy :lol:

Niekoniecznie.

Można się posłużyć przyspieszonymi badaniami korozyjnymi w mgle solnej. Normy podają korelacje parametrów do rzeczywistości. Takie komory są dość popularne i ma je każdy większy instytut materiałowy/mechaniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Można się posłużyć przyspieszonymi badaniami korozyjnymi w mgle solnej. Normy podają korelacje parametrów do rzeczywistości. Takie komory są dość popularne i ma je każdy większy instytut materiałowy/mechaniczny.

No to pozostaje znaleźć chętnego kolegę z diverem na zbyciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pływać 3 kilometry stylem dowolnym z odważnikiem na ręku. Jak Wy to robicie? Mi przeszkadza nawet tytanowa Atessa...

Pływałem z różnymi zegarkami, w tym z różnymi G-Shocami i wbrew pozorom najwygodniejszym była... 300M

Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

a w sobotę tam byłem i przymierzałem :) kurcze żeby na mnie nie było ;)

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

jeżeli szli po Rolexy i wzięli większość gablot to gruba bańka spokojnie z tego może być :)

aż się dziwnie czuje, że w sobotę wieczorem widziałem te zegarki a dobę później już ich nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ecipeci, tylko nie rozumiem dlaczego po swoich wypowiedziach na temat tej kradzieży zamieściłeś uśmiechnięte emotki?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale widze, ze okradli tak elegancko, w nocy. W Angli sie nie patyczkuja i robia to w bialy dzien. Niedaleko miejsca mojej pracy biegali z pol roku temu z maczetami bo na jubilera napadli.

 

Ludzie wiedza ile te zegarki kosztuja to i jest u niektorych ochota kradziezy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty nie powiesz :-)

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w sobotę tam byłem i przymierzałem :) kurcze żeby na mnie nie było ;)

Na 100% będą sprawdzać z ostatnich dni wszystkich co odwiedzali lokal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty nie powiesz :-)

taki "bystry" żarcik z mojej strony ;)

 

Na 100% będą sprawdzać z ostatnich dni wszystkich co odwiedzali lokal.

no to mam przechlapane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się nie śmiej, Ecipeci. Masz świadomość, że w myśl nowej ustawy milicja może nawet bez pozwoleństwa sądu wykorzystać np. kamerę w telewizorze czy laptopie aby sprawdzić czy np. Ecipeci obecny wcześniej w Kruku nie siedzi na kanapie i nie bawi się niebieskim YM i srebrnym DJ??

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.