Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2020 o 15:29, eye_lip napisał:

Ależ nie ma z tym problemu, powoli firmy przechodzą na taki model i skupują zegarki używane lub przyjmują je w rozliczeniu, robi tak chociażby Audemars Piguet. 

 

Podobnie np. dilerzy Patka  (ale to już nieoficjalnie;) ). 

Wczoraj oglądałem na jomashop Tagi, w ofercie również mieli kilka wystawionych pozycji jako pre-owned.  Wyglądana to, że szykuje się nowa świecka tradycja.

A że to wątek poświęcony Rolexowi podobnych pozycji jest tam bez liku.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Potrzebuje pomocy, a mianowicie zastanawiam się na jednym modelem z black venom. Jakies opinie i porady? Warto czy lepiej odpuścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Michal93 napisał:

I pierwszy sub 2020 wylądował na bazarku ;)

 

Czyli polityka kruka, żeby ograniczyć handel z drugiej ręki działa. Już pisałam, obecne ich działania jeszcze bardziej nasilą "szarą strefę". P...ą jak nasi politycy 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2020 o 13:55, byniek napisał:

rozliczeniu

Nowy Sub kosztuje 40 690 PLN. Info od AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał:

Za 58 zamiast 35 na metce? Na głowę jeszcze nie upadłem.

nie dajmy się zwariowac.To tylko i aż durne zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Według mnie cena nie jest zbyt wysoka. Zdarzyło mi się płacić grubo ponad 100% ceny na metce. Było to limitowane Seiko ale w obecnej rzeczywistości Sub jest jak model limitowany. Normalnie Suba nie można kupić więc oferta od sprawdzonego sprzedawcy jest atrakcyjna dla osoby która jest zdecydowana na ten model. 

Jeżeli ktoś czekał na poprzedni model i nie dostał, teraz czeka na obecny i też marne szanse na odbiór w salonie to zostaje albo kupić na wtórnym albo zrezygnować i kupić to co jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w obecnej sytuacji zaczyna się rozjeżdżać pewna linia zależności.
Stalowy model Suba, nawet jeśli nie jest dostępny w „normalnej” sprzedaży, za 100k to już imo pomyłka.
Jeśli ktoś kupuje w tej cenie, imo nie kupuje tego zegarka, tylko markę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie "limitacja" powinna być trudno dostępna i dawać satysfakcję z posiadania czegoś wyjątkowego.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zdecydowaną większość marek, bez problemu i w każdej chwili można kupić wybraną limitkę, ba, bardzo często owe limitki na rynku wtórnym "chodzą" taniej aniżeli bliźniacze modele z podstawowej linii, a więc tutaj słowo "limitacja" jest tylko pustym sloganem.

Natomiast powyższe w ogóle nie wpisuje się w podstawowego, masowo klepanego Suba. 

I co jest naprawdę limitowane, ekskluzywne, trudno dostępne sami wiemy najlepiej :)

 


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
1 godzinę temu, byniek napisał:

Limitka ma określoną liczbę egzemplarzy i koniec.

SUB będzie w tej wersji zapewnie produkowany przez najbliższe 5 lat, w tym czasie na rynek zostaną dostarczone, setki tysięcy submarinerów. 

Co do efektu nowości, to się zgodzę, jak chcesz mieć pierwszy, to płacisz frycowe.

Napisałem wyraźnie że Sub zachowuje się jak model limitowany (niska podaż, trudności z kupnem za wyjściową cenę) a nie że jest to limitowany model. Czy zostaną rzucone setki tysięcy Submarinerów to czas pokaże. 
 

53 minuty temu, MasterFan napisał:

Wg mnie "limitacja" powinna być trudno dostępna i dawać satysfakcję z posiadania czegoś wyjątkowego.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę zdecydowaną większość marek, bez problemu i w każdej chwili można kupić wybraną limitkę, ba, bardzo często owe limitki na rynku wtórnym "chodzą" taniej aniżeli bliźniacze modele z podstawowej linii, a więc tutaj słowo "limitacja" jest tylko pustym sloganem.

Natomiast powyższe w ogóle nie wpisuje się w podstawowego, masowo klepanego Suba. 

I co jest naprawdę limitowane, ekskluzywne, trudno dostępne sami wiemy najlepiej :)

 

Ten „masowo klepany Sub”  to w jakich ilościach jest produkowany? Mamy dostępne oficjalne dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukebor napisał:

Dla mnie w obecnej sytuacji zaczyna się rozjeżdżać pewna linia zależności.
Stalowy model Suba, nawet jeśli nie jest dostępny w „normalnej” sprzedaży, za 100k to już imo pomyłka.
Jeśli ktoś kupuje w tej cenie, imo nie kupuje tego zegarka, tylko markę.

Kupuje „mit wyjątkowści” ...skoro jest tak trudno dostępny a ja go mam to muszę być zaje....y 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Markę można kupić już od około 10k w przypadku Air Kingów vintage, czy za 20-25k w przypadku nowych modeli DJ36, OP39. Płacąc te 1.5 raza więcej od ceny katalogowej, można jeszcze mówić o braku cierpliwości, przychylności AD w zapisie na listę etc. Natomiast przy cenach 2-3 razy większych od metki kupuję się właśnie "zaje....ść niedostępnosci". I wtedy widząc u kogoś Daytonę czy Aquanauta osoby orientujące się w temacie zastanawiają się głównie nad tym, czy noszący ma znajomości, szczęście, czy na prawdę duże pieniądze na przyjemności, dzięki którym "ograniczenia i limity nie interesują go!" 😛 

 

 

Karol wystawił nowego Suba w dobrej cenie jak na obecną sytuację na chrono. Życzę mu, aby go szybko sprzedał a nabywcy zadowolenia z zakupu. NIC mi do tego, czy on zarobi i do decyzji kupującego.

 

Może przypomnę rekinom giełdowym i innym "szczekającym" za odchodzącą karawaną, że handlarze zarabiają, bo to jest główny cel ich działalności, to nie są fundacje charytatywne. Wypisywanie bzdur na forum tego nie zmieni.

 

Absolutnie nikomu nie bronię publikacji swojego niezadowolenia z obecnej sytuacji, o ile jest skierowane do producenta i AD. Natomiast obrażanie na forum handlarzy i osób kupujących powyżej metki bardzo źle świadczy o ich autorach. Tym bardziej, że pewnie większość obrażających handlarzy/kupujących (jak nie wszyscy) nie zamierza kupić żadnego Roleksa za 40-60k na metce, nawet jeśli leżałby na półce. Tego typu posty odbieram jak te poniższe ganianie po mieście, a w tym przypadku ganianie po forum 😉

 

spacer.png

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, desmo napisał:

Kupuje „mit wyjątkowści” ...skoro jest tak trudno dostępny a ja go mam to muszę być zaje....y 😉

Robert, gdybyś był kobietą - Weekend śpiewałby zawsze dla Ciebie :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.