Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

(nie prowadziłem, parking!) Uwielbiam ten zegarek, mój TOP1 z całej oferty Rolexa.
514651908_AL1(1of1).thumb.jpg.d4064cdab992b23eb401ab8cf1fd6e8a.jpg

Bo to najlepszy konfig DJ, a tarcze, to każda ma w sobie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, hylu napisał(-a):

u mnie to samo:)

DSC01095.JPG

 

Piękny! :) Nie wiedziałem, że ktoś z forum ma taki sam konfig w 36, raczej rzadziej wybierany od zielonych/niebieskich/Wimledonów. P.S. Zaobserwowałem! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Myśli człowieka prostego”

Odc. III

 

Stały bywalec pyta, wyrażając zapewne opinię większości: „czy ty rozumiesz, że jesteś na forum zegarkowym i to w dodatku na zakładce "Klubu Miłośników"? Co oznacza „wychwalaj albo spadaj”, wybór należy do ciebie. A jeśli ktoś nie umie pisać pochwał jedynie-słusznej-zegarkowej-marki-wszechczasów-„król-jest-tylko-jeden”? Ktoś trzeźwo myślący komentuje, że forum służy do wyrażania opinii, a opinia może być wszak pozytywna lub negatywna. Przechodzi to kompletnie bez echa. Za to pytanie „Rolex czy Skoda Octavia?” wzbudza zainteresowanie. Tylko na chwilę, bo przecież wiadomo, że Rolex. Nie trzeba do niego wlewać paliwa, zmieniać mu oleju i opon, pchać, przewozić lawetą ani złomować. Właściwie nic nie trzeba z nim robić, tylko przechować dla następnych pokoleń. A nie, to Patka należy przechowywać, przepraszam. To co robić z Roleksem? Nosić – strach, bo napadną i zabiorą. Chować – żal, bo nie widać. Jak żyć? Muszę się jeszcze dużo uczyć, ale od czego forum. Czytam i oglądam dalej.

 

Mankiety koszul w kwiatki i motylki, kolorowe tatuaże. Chciałbym zobaczyć czyjąś rękę z roleksem i wytatuowanymi postaciami z „My Little Pony” i nie mogę się doczekać. Dlaczego nie ma „My Little Pony”? Ktoś ma Daytonę, a ktoś inny chciałby okazyjnie kupić podróbę Daytony i pyta czy warto. Inni próbują mu delikatnie wytłumaczyć, że to niekoniecznie jest fajne, kupić sobie taką podróbę w celu innym niż położenie jej na szynie kolejowej przed nadjeżdżającym pociągiem. Jednocześnie dwaj czy trzej panowie spierają się kto z nich jest największym ekspertem. Dyskusja nabiera temperatury. Śledzę z uwagą, bo ja też chciałbym wiedzieć kto jest największym ekspertem. Pewnie ten, który najczęściej tak twierdzi (nie zdążyłem napisać, że ja).

 

Nie opisałem tych wątków zbyt dokładnie, jest ich mnóstwo. W ogóle mało dokładny jestem. Ktoś się po mnie przejechał, że nie odróżniam Submarinera od GMT Mastera. To bardzo możliwe, ale w końcu tylu ludzi nie odróżnia i żyje. Ale trzeba przyznać, że niektóre z tych roleksów mają coś w sobie. O, np. taki Explorer II. Szczególnie w białej wersji „Polar” (jak lodówka, miałem taką). Całkiem fajny zegarek, gdyby nie był roleksem. Z drugiej strony, nie wiadomo czy wówczas ktokolwiek by się nim zainteresował. Ale jako Rolex, na którego trzeba się zapisać w kolejce i czekać (nie wiadomo jak długo, i nie wiadomo czy klient będzie miał szansę kupić taki zegarek, na jaki się zapisał. Chociaż może na Polara miałby?), bardzo zyskuje na atrakcyjności. Wszystko to świetnie znam z dawnych czasów. Ludzie ustawiali się w kolejki przed pustymi sklepami, a kiedy „rzucili” cokolwiek, kupowali cokolwiek i byli bardzo zadowoleni. Nie mogli tylko wówczas opisać swojej ekstazy w internecie (przypis dla młodzieży: wtedy nie było internetu i nie było ecstasy).

 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie - beznadzieja. Składnia i interpunkcja - totalne dno. O merytoryce nie warto nawet wspominać. 😬


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Stylistycznie - beznadzieja. Składnia i interpunkcja - totalne dno. O merytoryce nie warto nawet wspominać. 😬

 

Warto jeszcze może dodać, że tytuł jest odpowiedni "Myśli człowieka prostego".


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ireoLem powiedział kiedyś (choć nie do końca pewne jest że to on) że nie miał pojęcia że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie wszedł do internetu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę co jakiś czas taki komentarz niż pierdyliard zdjęć Pepsi i zachwytów nad jego królewskością. 

@beniowski, jeżeli to faktycznie Lem to krótko przed śmiercią, są też tacy co twierdzą że Einstein albo nawet Abraham Lincoln ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że odrobina sarkazmu nas chyba nie zabije?😂

 

W dniu 22.06.2023 o 11:31, beniowski napisał(-a):

Na zdjęciach model znajomej, który służy jej już kilka lat i bezel, moim zdaniem, wygląda nieźle.

 

No podobno właśnie w wersji ze złota te rysy na cyfrach nie są tak widoczne i  nie powstają tak szybko/łatwo🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Bugs napisał(-a):

A ja wolę co jakiś czas taki komentarz niż pierdyliard zdjęć Pepsi i zachwytów nad jego królewskością. 

@beniowski, jeżeli to faktycznie Lem to krótko przed śmiercią, są też tacy co twierdzą że Einstein albo nawet Abraham Lincoln ;) 

Ja zdjęcia rzadko wstawiam, bo to nudne w kółko to samo oglądać. Niemniej, komentarze takie jak "prostego człowieka" zawsze wydają mi się stawianiem się w pozycji: wejdę sobie na forum świrów od zegarków (lub samochodów/odkurzaczy czy czegokolwiek) i pokażę jak jestem ponad to czym te świry się ekscytują.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, beniowski said:

Ja zdjęcia rzadko wstawiam, bo to nudne w kółko to samo oglądać. Niemniej, komentarze takie jak "prostego człowieka" zawsze wydają mi się stawianiem się w pozycji: wejdę sobie na forum świrów od zegarków (lub samochodów/odkurzaczy czy czegokolwiek) i pokażę jak jestem ponad to czym te świry się ekscytują.

 

Ja bym tego tak nie demonizował. Dopóki nikt nikogo nie wyzywa czy nie wstawia zdjęć za kółkiem przy prędkości 200+, to nie ma co się na takie grafomaństwo napinać :) każdy szuka sobie przestrzeni w necie, chociaż dla mnie tl;dr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ja zdjęcia rzadko wstawiam, bo to nudne w kółko to samo oglądać. Niemniej, komentarze takie jak "prostego człowieka" zawsze wydają mi się stawianiem się w pozycji: wejdę sobie na forum świrów od zegarków (lub samochodów/odkurzaczy czy czegokolwiek) i pokażę jak jestem ponad to czym te świry się ekscytują.


Dokładnie to samo pomyślałem. Wiadomo,  że każdy "normalny" człowiek w Polsce, ale nie tylko, uzna zegarki droższe niż za 2-3k zł za niepotrzebnie drogie. Zegarki za 10K+ za chorą fantazję spaczonego umysłu.  To jest specyficzne hobby, do rozmowy z 'niewtajemniczonymi' trzeba zawsze odrobinę delikatności. Jednak wchodzenie tu i popisywanie się, że jestem ponadto, hm.. zakrawa o trolling. Niemniej, lubię czasem poczytać taki "ferment" . Miłego dnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co człowiekowi biega... 😉

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koledzy nie zauważyli że kolega  @ireo jest na forum dużo dłużej niż my wszyscy i jego teksy są trafnym podsumowaniem niektórych dyskusji „w krzywym zwierciadle”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem przyjemnie się patrzy na zmąconą wodę ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka całe podwórko skakało po brudnych kałużach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Christo napisał(-a):

A koledzy nie zauważyli że kolega  @ireo jest na forum dużo dłużej niż my wszyscy i jego teksy są trafnym podsumowaniem niektórych dyskusji „w krzywym zwierciadle”?

 

Trafnym ? Chyba żartujesz...

2 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Za dzieciaka całe podwórko skakało po brudnych kałużach. 

F. Nietzsche napisał, że brudna kałuża stwarza pozory głębi, ale nie należy do niej skakać.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A koledzy nie zauważyli że kolega  [mention=4405]ireo[/mention] jest na forum dużo dłużej niż my wszyscy i jego teksy są trafnym podsumowaniem niektórych dyskusji „w krzywym zwierciadle”?

Nie uważasz, że 130 postów przez 17 lat, to tak jakby go nie było wcale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.