Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tbn napisał(-a):


Jak przypadkiem, jak ja, @szuwi , @pisar i jeszcze chyba parę osób od lat powtarzamy gdzie się da, że to jeden z najlepszych rolkow w historii. ;)

Niewierny Tomasz :D a jak wiadomo organoleptycznie trzeba.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Muszę przyznać, że chyba przez przypadek trafiłem na "swój" model R 😜

 

DSC00124r.jpg

 

Witaj w klubie...kolejny raz to napiszę, że to jeden z najlepszych Rollo w historii

Gratuluję i fajnie, że kolejny jest na forum

 

Super udało Ci się uchwycic kolor lumy, która w korzystnym warunku oświetleniowym, wygląda czasami jak fajna patynka

Jak będziesz takie foty robić to pewnie za chwilę będziemy mieć kolejnego na forum :) 

Btw dla zastanawiających się to chyba nie było takiej ceny i dostępności tego modelu od dobrych kilku lat (jak zresztą w sumie i innych Rolexów)

 

51 minut temu, tbn napisał(-a):


Jak przypadkiem, jak ja, @szuwi , @pisar i jeszcze chyba parę osób od lat powtarzamy gdzie się da, że to jeden z najlepszych rolkow w historii. ;)

 

Ano Ano 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2024 o 10:32, Jan napisał(-a):

dla

Jest to jeden z najbrzydszych rolków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

widzę że u Ciebie jest starszy model , czy możesz sprawdzić czy są metalowe obwódki subtarcz ? 

 

W 116500LN nie ma metalowych obwódek subtarcz. Są w najnowszej  referencji ( ale chyba tylko w wersji z czarną tarczą ). 

Edytowane przez mylof

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pisar napisał(-a):

 

Witaj w klubie...kolejny raz to napiszę, że to jeden z najlepszych Rollo w historii

Gratuluję i fajnie, że kolejny jest na forum

 

Super udało Ci się uchwycic kolor lumy, która w korzystnym warunku oświetleniowym, wygląda czasami jak fajna patynka

Jak będziesz takie foty robić to pewnie za chwilę będziemy mieć kolejnego na forum :) 

Btw dla zastanawiających się to chyba nie było takiej ceny i dostępności tego modelu od dobrych kilku lat (jak zresztą w sumie i innych Rolexów)

 

 

Ano Ano 

Dzięki. Jest już u mnie jakieś dwa tygodnie i początkowo podchodziłem do niego sceptycznie, ale wraz z upływem czasu coraz "mocniej" mi się podoba. Indeksy 3 6 9 przypominają mi troszkę Brajtka Aerospace EVO, tam też gra światła na nich robiła mega robotę i też podobno były z białego złota.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tommly napisał(-a):

Dzięki. Jest już u mnie jakieś dwa tygodnie i początkowo podchodziłem do niego sceptycznie, ale wraz z upływem czasu coraz "mocniej" mi się podoba. Indeksy 3 6 9 przypominają mi troszkę Brajtka Aerospace EVO, tam też gra światła na nich robiła mega robotę i też podobno były z białego złota.

 

Białe złoto robi robote i zupełnie inaczej prezentuje indeksy i wskazówki w Rolkach

A jak są z niego cyfry 3 6 i 9 to już w ogóle cudo


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał z datą to chyba bym sięgnął po 16600.  Mam trochę ambiwalentny stosunek do cyklopa. Z jednej strony fajny, bo to taki Roleksowy znak rozpoznawczy. Z drugiej irytuje mnie narośl na szkle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Jakbym chciał z datą to chyba bym sięgnął po 16600.  Mam trochę ambiwalentny stosunek do cyklopa. Z jednej strony fajny, bo to taki Roleksowy znak rozpoznawczy. Z drugiej irytuje mnie narośl na szkle. ;)

Ponosiłem na zmianę 16610 i 14060m i utwierdziłem się w tym, że podjąłem dobrą decyzję. Dla mnie bez daty i nie przepadam za cyklopem. 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tytuł prowokacyjny ale sporo ciekawostek o Rolexie. Dla mnie np punkty o patentach złożonych w 2023


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Jakbym chciał z datą to chyba bym sięgnął po 16600.  Mam trochę ambiwalentny stosunek do cyklopa. Z jednej strony fajny, bo to taki Roleksowy znak rozpoznawczy. Z drugiej irytuje mnie narośl na szkle. ;)

16600 jest super, ale grubość jest jednak zbyt odczuwalna dla mnie na EDC. Swego czasu był tańszy od Suba, bardziej niszowy, dla entuzjastów. Na plus w stosunku do 16610 to że ma 39.5mm podobnie jak 14060m, fajny grawer na deklu, ale ma bardzo wypukłe plecy, grubszy bezel i jest bardziej ciężki na górze przez co lata po nadgarstku. Jakbym miał grubszy nadgarstek to zdecydowanie brałbym go zamiast suba.

 

16600 jest 2.2mm grubszy i 30g cięższy od 14060m.

Edytowane przez nicon

1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Wrócił po 6 tygodniach w serwisie. 
 

IMG_5872.jpeg

IMG_5869.jpeg

IMG_5868.jpeg

Co się działo?? Czy kilka lat użytkowany i już była potrzeba? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Co się działo?? Czy kilka lat użytkowany i już była potrzeba? 

Nic się nie działo złego. Zegarek jest z lutego 2017 roku, uznałem że powinien już pójść na serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Nic się nie działo złego. Zegarek jest z lutego 2017 roku, uznałem że powinien już pójść na serwis. 

 

Serwisowałeś w RSC? Jeśli tak to podzielisz się kosztami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, beniowski said:

wypolerowali kopertę i bransoletę


😱😱😱😱

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, beniowski napisał(-a):

Serwisowałem w Pisa Orolegia w Mediolanie. Pisa jest jednym z trzech autoryzowanych dilerów Rolexa tutaj. Mają swoje laboratorium, ale raczej do drobnych napraw. Mój Rolex, jako że to był przegląd ogólny, poszedł od nich do Rolexa Italia. Zrobili standard: przeczyścili, sprawdzili wodoszczelność, sprawdzili dokładność chodu, wypolerowali kopertę i bransoletę i wymienili koronkę i tubus. Stare części zatrzymali dla siebie. Dostałem też kartę serwisową, która po przyłożeniu do iPhone’a, automatycznie pokazuje stronę Rolexa z wyszczególnieniem tego co zostało zrobione i do kiedy jest gwarancja. Koszt: 898 euro.

Tylko dokładność chodu czy regulacja i smarowanie? 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Tylko dokładność chodu czy regulacja i smarowanie? 

To też. Nie ma teraz kartki z wyszczególnieniem wszystkiego przy sobie i nie pamiętam. 

32 minuty temu, logann napisał(-a):


😱😱😱😱

No straszne, ale ja nie jestem Paulem Newmanem; po mnie nikt zegarka nie musi mieć w stanie nienaruszonym, żeby każda ryska przypominała że to zegarek o szczególnym znaczeniu 😁.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basenowa nuda. Po powiększeniu zdjęcia ucha GMT od razu je przetarłem - kamień spadł z serca 😉:

 

IMG-20240131-WA0000.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czai się ktoś na rootbeera? Kumpel ma do odbioru na konstytucji w waw, a chyba się rozmyślił. Więc prawdopodobnie będzie do wziecia

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się czaje, ale najpierw muszę ym sprzedać

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

010b9e80b7a7e3a70837b227ac08c5d0.jpg
🟢


Sent from my iPhone using Tapatalk


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.