Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Bym nie otwierał nawet. To już dla uspokojenia zastosowałbym znaną technikę z plecków na brzuszek w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam precyzję w swoim Rolku, ale dla 1s nie pozwoliłbym operować go na otwartym sercu. Życzę, by Twój pacjent wrócił cały, bez dodatkowych blizn i nowych dolegliwości... ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal pewnie, ze nie daje spokoju ale czasem trzeba ocenic ryzyko.

Mniej wiesz dluzej zyjesz...

Ja w ogole nie sprawdzam odchylek w moich zegarkach. Jak będzie znaczna to będę widział, póki co w mojej ocenie nic niepokojącego się nie dzieje.

Oczywiście mam plan przed końcem gwarancji sprawdzić i wtedy pójdzie na serwis. Tyle, że do tego czasu jeszcze daleko ;)

Jak koledzy pisali z każdym otwarciem zegarka wiąże się ryzyko, że gdzieś będzie jakiś paproch, coś się przesunie, nie daj Bóg zarysuje. W serwisie pracują tylko ludzie i możesz mieć pecha, czego Ci nie życzę.

 

Swoją droga dawno nie wrzucałem, a dzisiaj uświetniał mi dzień. Tak dla odmiany dj:

0393a3b836a85e5e6c4132b153e532b6.jpg

Edytowane przez vvv

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak koledzy pisali z każdym otwarciem zegarka wiąże się ryzyko, że gdzieś będzie jakiś paproch, coś się przesunie, nie daj Bóg zarysuje. W serwisie pracują tylko ludzie i możesz mieć pecha.

Otóż to ! Lepsze jest wrogiem dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale mnie pocieszyliście - chyba jutro z rana jadę zabrać z serwisu :) . Trudno, stało się, oddałem. Daj Boże nic nie zepsują, ale to w końcu autoryzowany serwis a nie Heniek zegarmistrz, który tylko bateryjki wymienia.

 

@vvv

mój identyczny, dokładnie taki sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywa, że nawet w najlepszych klinikach, pod okiem wybitnych specjalistów, w trakcie zupełnie banalnych zabiegów chirurgicznych - pacjent umiera ;) A tak na poważnie, wszystko będzie dobrze, czego Tobie Wszyscy z całego serca życzmy! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, jednak jestem pewien że w fabryce Rolexa mają "trochę" wyższe standardy niż ten autoryzowany serwis. No ale powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do serwisu mojego Navitimer , autoryzowany serwis. Również na zegarki Rolex. Zwykły przegląd. Wrucił z paprochami pod szkłem de286f44809cc142fa90bb459d73bb9a.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej żyję tym bardziej przekonuje mnie teza - jak absolutnie nie trzeba ( znaczy rażąco nie odbiega od wzorca ) to nie otwierać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, zobaczymy,

@ piotrek39

Z tymi paprochami pod tarczą Navitimera to lekkie przegięcie. Niech zgadnę przegląd u Pieśkiewicza ?

@mario1971

z tą kliniką, masz 100% racji, miałem doświadczenia z naszymi lekarzami na własnej skórze, niby prosta operacja, prosta sprawa a schrzanili maksymalnie. Akurat tu zawiniło lenistwo jednego ,,specjalisty'', ordynator i z-ca ordynatora niestety się urlopowali. Dzięki za słowa otuchy.

@Muzzy, Maariusz

Pełna zgoda, ale pozostaje mi tylko czekać na tel. z serwisu i mieć nadzieję, że ani paprochów na tarczy ani źle z centrowanego okienka daty ani innego ,,bonusa'' nie otrzymam.

Oczywiście dam znać po naprawie a mam nadzieję, że jednak tylko regulacji.


Ja nawet takich co "ciut" odbiegają nie otwieram :)

już po fakcie, pewnie już otwarty, a mógł się  po prostu nie spóźniać :)

 

@desmo

Mam nadzieję, że akurat w moim przypadku Twoja teza się nie potwierdzi......

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zabierz zegar z serwisu i ciesz się nim a jak Ci przeszkadzają odchyłki 1sek to koryguj, jak jak napisał kolega, odkładaniem zegara na noc w różnych pozycjach. Generalnie Rolki przyspieszają odkładane tarczą do góry a zwalniają najbardziej koronką do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odbiorze zwróć uwagę na wskazówki czy równo osadził.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy regulacji jeżeli to tylko to, nie będą rozbierać  całego mechanizmu  a tylko otworzą ?

@Bartek79

Obawiam się, że już otwarty, ale trudno. Odkładałem tarczą do góry ostatnie dwa miesiące. W nocy zawsze gubił 1 s. a w dzień więcej.

@Dorian06

Będę uważał przy odbiorze, czy często się zdarza, że ten serwis coś źle zrobi, jakieś paprochy na tarczy czy nierówno osadzone wskazówki ? Czy to sporadyczne przypadki czy norma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, różne rzeczy się zdarzają, czasem porysują wskazówki, czasem zostawią paprochy czasem zegar po regulacji chodzi gorzej niż przed, dlatego sugestie żeby odpuścić. Standardy Rolex ma dobre ale wszędzie pracują ludzie którzy czasem mają je gdzieś... Na odbiór weź sobie lupkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulczyka też operowali w autoryzowanym serwisie  ;).

 

 

 

To miałem właśnie na myśli ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kulczyka też operowali w autoryzowanym serwisie  ;).

 

Ja bym w życiu nie oddał zegarka dla poprawki 1s w dokładności chodu po tym jak mi zaorali szkło w autoryzowanym serwisie Swatch Group w Warszawie, ale szanuję taką postawę. Skoro Rolex deklaruje te +/-2s/dzień to dobrze że ktoś tego pilnuje i wymaga. Obietnica takiej dokładności w połączeniu z 5 letnią gwarancją to mocna rzecz która wyróżnia te zegarki na tle konkurencji i jest mocnym hasłem marketingowym. Dobrze by było żeby marka top 1 na świecie dotrzymywała reklamowych obietnic.

Dokładnie w ten sam sposób myślę. Gdyby to nie był Rolex to bym sobie darował. Ale skoro się chwalą, że zdeklasowali konkurencję i ich perfekcja jest nieosiągalna dla innych marek, to niech wezmą za to odpowiedzialność. Chciałem Rolexa, pewnie wolałbym Blancpain, ale brak serwisu i AD w Polsce mnie zniechęcił. Jak to było: Rolex Cię nigdy nie zawiedzie. 1000 testów a dokładność chodu tylko na rok.

Myślę sobie, że będę miał perfekcyjny zegarek mechaniczny i jak go ustawię 1 dnia miesiąca to nie ma opcji, żeby nawet ostatniego dnia miał więcej niż 1 min. odchyłki.

Przez ostatnie 3 tygodnie gubił ponad 3 sekundy, nawet 3,5. Nie dawało mi spokoju, że przez 6 dni września gubi 7 sekund a 2 tygodnie później zaczyna po 3 s/24h.

Mogłem kupić Zenitha, IWC, Jagera albo Breitlinga a wybrałem Rolka.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Na odbiór weź sobie lupkę ;)

 

... albo zabierz ze soba Kolegę @raphaela, szukaj go w wątku Omegi... powinniście się dogadać ;)  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miałem właśnie na myśli ;)

Od razu myślałem, że właśnie tę sytuację opisywałeś, zwłaszcza że związana z Poznaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal8080, jak długo go masz? Zegarek może łapać prawidłowy/optymalny chód nawet do dwóch miesiecy...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, różne rzeczy się zdarzają, czasem porysują wskazówki, czasem zostawią paprochy czasem zegar po regulacji chodzi gorzej niż przed, dlatego sugestie żeby odpuścić. Standardy Rolex ma dobre ale wszędzie pracują ludzie którzy czasem mają je gdzieś... Na odbiór weź sobie lupkę ;)

Bartek trudno, pewnie już jest otwarty. Wezmę lupę numizmatyczną z podświetleniem :) , i tak by go kiedyś otworzyli. Jeżeli się okaże, że to jednak naprawa to nie było wyjścia, sam by się nie naprawił. 

Przeglądałem amerykańskie fora, tam generalnie odsyłają jak za dużo gubi, podobno świetny serwis mają w Dallas. No ale wysyłanie tam sobie darowałem, ciekawe czy naprawiliby na gwarancji międzynarodowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@Michal8080, Ty tak na serio, czy po prostu jaja sobie z nas robisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal8080, jak długo go masz? Zegarek może łapać prawidłowy/optymalny chód nawet do dwóch miesiecy...

kupiony dokładnie 14 lipca 2018, najpierw się spieszył, potem się ułożył i do końca lipca 2019 było ok. Na amerykańskich forach właśnie pisali, że 3235 potrafi po roku zacząć gubić po 3-3,5s/24 i tam od razu serwis na gwarancji i tyle. Najlepsze były Suby, brand new z odchyłką po 2 miesiącach jakieś 6s/doba. Tyle czekania i taki złom. Amerykańscy konsumenci są bardzo wymagający, trudny rynek nawet dla Rolexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu nie będą go otwierać. Przez parę dni poobserwują precyzję chodu w różnych pozycjach i ewentualnie wtedy położą go na stół.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.