Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że wrzucasz coś na odprężenie - fajny filmik. A swoją drogą ale się uwzięli. Z wyjątkiem paru kolegów, to cała reszta wykazuje całkowity brak empatii i robi sobie jaja. Ale cóż, najważniejsze, żeby Rolex wrócił na prawidłowym chodzie.


Zapomniałeś dodać, pod warunkiem że będą miały odchyłkę -1<>1/24h

Ależ nie zapomniałem, myślałem, że to jest już tak oczywiste dla wszystkich tutaj, że nie muszę nawet wspominać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie , za pomocą jakiego urządzania , czy może jakiejś aplikacji sprawdzacie punktualność. Ja jakiś czas temu zakupiłem takie coś , od jakiegoś czasu robię własne koperty i buduje zegarki , czasem używam do właśnie regulacji czy tez do sprawdzenia przed wysyłką. 7962a135eb54767248fb4f1e2a8adb67.jpg9649a8566e7b73ad593407997898a43d.jpg

Dodam tylko , że według tego urządzenia rolek żony niezależnie ok kąta położenia pokazuje 0 lub 1+

Breitlingi raczej 0 i od położenia do nawet 5+. Nie żeby mi to przeszkadzało , sprawdzam z ciekawości.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, co wskazuje trzeci i czwarty odczyt


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A swoją drogą ale się uwzięli. Z wyjątkiem paru kolegów, to cała reszta wykazuje całkowity brak empatii i robi sobie jaja. Ale cóż, najważniejsze, żeby Rolex wrócił na prawidłowym chodzie.

Może faktycznie nie należy się dziwić Twojemu postępowaniu. Precyzja pomiaru czasu to podstawowa cecha na której Rolex buduje swoją wielkość. Rolex nie wyróżnia się pod względem jakości wykończenia mechanizmów, a w kontekście stosowanych komplikacji wypada przeciętnie przegrywając nawet z Omegą. Żaden z Roleksa król, ale o dokładność działania powinni dbać skoro sami sobie narzucili wygórowane normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Piotrek, co wskazuje trzeci i czwarty odczyt

Nie jestem Piotrek, ale jeżeli pytasz o wartość wyrażoną w ms to jest to różnica w czasie trwania półokresów balansu natomiast 28800 to liczba wahnięć balansu na godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie nie należy się dziwić Twojemu postępowaniu. Precyzja pomiaru czasu to podstawowa cecha na której Rolex buduje swoją wielkość. Rolex nie wyróżnia się pod względem jakości wykończenia mechanizmów, a w kontekście stosowanych komplikacji wypada przeciętnie przegrywając nawet z Omegą. Żaden z Roleksa król, ale o dokładność działania powinni dbać skoro sami sobie narzucili wygórowane normy.

Mam rację, mam 100% racji. Tak jak napisałeś - w ten sposób myślę. Niestety do niektórych dociera to szybciej a do niektórych poźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Piotrek, ale jeżeli pytasz o wartość wyrażoną w ms to jest to różnica w czasie trwania półokresów balansu natomiast 28800 to liczba wahnięć balansu na godzinę.

Dzięki.

A w Rolku ostatni odczyt 52.0?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na swoje Rolexy, pewnie zaraz ta ,,moda'' dotrze do nas.

A swoją drogą gdyby listy na Rolka nie były pozamykane, pewnie ten nowy sposób na ominięcie kolejki nie miałby racji bytu.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Paryzu-skradziono-zegarek-za-ponad-3-mln-zl-7753344.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zdecydowana większość Rolexów jest noszona na bransolecie. W takim wypadku złodziejowi potrzebny byłby tasak. A gościa z tasakiem wypatrzyć można z daleka ;)

 

Trzeba zatem pamiętać, by do Rolexa dobierać zawsze sportowe obuwie :lol:

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A w Rolku ostatni odczyt 52.0?

 

 

Panie, coś Pan robił przez te 11 tysięcy postów? Czyżby same "gratulacje"?  :D  ;)

 

To nie odczyt tylko nastawa tzw. 'lift angle' (gdzieś widziałem określenie w języku polskim jako 'kąt impulsu'). Parametr ten podaje producent i ustawia się go w chronokomparatorze (to jest to urządzenie z wyświetlaczem na zdjęciu Piotrka :P ). Wraz ze zmierzonym czasem, nazwijmy to uproszczając "czasem przekazania impulsu z koła wychwytu do regulatora" umożliwia obliczenie amplitudy balansu.

 

Szczegółowe wyjaśnienia:

 

https://wahawatches.com/watch-talk-whats-the-lift-angle-of-a-watch/

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest ten parametr. Amplituda balansu na tym zdjęciu to 317 stopni i jest obliczona przez chronokomparator właśnie na podstawie m.in. zadanego 'lift nagle' 52 stopnie.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zdecydowana większość Rolexów jest noszona na bransolecie. W takim wypadku złodziejowi potrzebny byłby tasak. A gościa z tasakiem wypatrzyć można z daleka ;)

 

Trzeba zatem pamiętać, by do Rolexa dobierać zawsze sportowe obuwie :lol:

Ja myślę, żeby jeszcze popracować trochę nad kondycją, jakieś przysiady, bieganie. Oczywiście na wypadek, gdyby ktoś z tasakiem podszedł do nas i zapytał która godzina. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

A w Rolku ostatni odczyt 52.0?

No i wyjaśnione teraz oczy dopiero otworzyłem , 5:50 rano u nas.

Dzięki za odpowiedzi.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zdecydowana większość Rolexów jest noszona na bransolecie. W takim wypadku złodziejowi potrzebny byłby tasak. A gościa z tasakiem wypatrzyć można z daleka ;)

 

Trzeba zatem pamiętać, by do Rolexa dobierać zawsze sportowe obuwie :lol:

 

 

Bransoleta nie przeszkadzała złodziejowi w zerwaniu z ręki nautilusa panu jadacego kabrioletem więc... ;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, coś Pan robił przez te 11 tysięcy postów? Czyżby same "gratulacje"?  :D  ;)

...

Jeszcze ocho i achy oraz poklepywanie się po ramienicach. :P

 

 

 

...

To nie odczyt tylko nastawa tzw. 'lift angle' (gdzieś widziałem określenie w języku polskim jako 'kąt impulsu'). Parametr ten podaje producent i ustawia się go w chronokomparatorze (to jest to urządzenie z wyświetlaczem na zdjęciu Piotrka :P ). Wraz ze zmierzonym czasem, nazwijmy to uproszczając "czasem przekazania impulsu z koła wychwytu do regulatora" umożliwia obliczenie amplitudy balansu.

 

Szczegółowe wyjaśnienia:

 

https://wahawatches.com/watch-talk-whats-the-lift-angle-of-a-watch/

 

 

 

Dzięki za wyjaśnienie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie Rolex mają korony grawerowane na szkle ?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podobno wprowadzono po latach 2001-2003, ale nie wiem czy wszystkie modele.

Jak by ktoś chciał sprawdzić czy ma u siebie to trzeba zrobić tak:

1. Idziemy do kibla z telefonem

2. Gasimy światło

3. Odpalamy latarkę w telefonie

4. Świecimy od góry tarczy w dół tarczy

5. Szukamy w okolicy indeksu szóstego korony.

Gotowe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno wprowadzono po latach 2001-2003, ale nie wiem czy wszystkie modele.

Jak by ktoś chciał sprawdzić czy ma u siebie to trzeba zrobić tak:

1. Idziemy do kibla z telefonem

[...]

 

 

Do męskiego, czy obojętnie?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.