Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Do niedawna chodził perfekcyjnie a nie było żadnego wydarzenia, które mogłoby coś zepsuć.

To tylko mechanizm ;)

Jak odejmiesz etos i legendę :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Czy ktoś się może orientuje jaki jest obecnie czas oczekiwania na Hulka ? Teoretyczny pewnie kosmos, ale jak praktyka pokazuje może być 4x lepiej niż teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek123er, Jędrula.wawa

 

Jadę jutro mimo wszystko. Zegarek cały czas na chodzie, nie zatrzymał się do tej pory. Nie chodzi o tą 1s., ale nie daje mi to po prostu spokoju. Skoro Rolex gwarantuje taką precyzję i chwali się tym, to czemu mam odpuszczać. Chcę znać przyczynę, co się nagle stało i dlaczego. Najpierw obwiniałem upały, potem rotomat i za małą rezerwę chodu, potem, że za mało noszę na ręku a za dużo leży. Po prostu mnie to nurtuje.

Przyznam szczerze, że jeżeli okażę się, że to wina Rolexa, to mimo całego uwielbienia dla marki, firma ta straci w moich oczach. Gdyby to nie był Rolex to bym odpuścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jadę jutro mimo wszystko. Zegarek cały czas na chodzie, nie zatrzymał się do tej pory. Nie chodzi o tą 1s., ale nie daje mi to po prostu spokoju. Skoro Rolex gwarantuje taką precyzję i chwali się tym, to czemu mam odpuszczać. Chcę znać przyczynę, co się nagle stało i dlaczego. Najpierw obwiniałem upały, potem rotomat i za małą rezerwę chodu, potem, że za mało noszę na ręku a za dużo leży. Po prostu mnie to nurtuje.

Przyznam szczerze, że jeżeli okażę się, że to wina Rolexa, to mimo całego uwielbienia dla marki, firma ta straci w moich oczach. Gdyby to nie był Rolex to bym odpuścił.

Taki jest urok zegarków mechanicznych, a do tych 2 sekund dobowej niedokładności deklarowanej przez Roleksa warto zachować trochę zdrowego dystansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jest urok zegarków mechanicznych, a do tych 2 sekund dobowej niedokładności deklarowanej przez Roleksa warto zachować trochę zdrowego dystansu.

Może i masz rację, że za bardzo się tym przejmuję i może niepotrzebnie biorę do siebie. Ale pojadę - nie z przekory, ale dla samego siebie - po prostu lepiej się będę czuł. Nie będzie mi to siedzieć cały czas z tyłu głowy.

Może ktoś kiedyś będzie miał podobny problem i mu wyjaśnienie tej sytuacji pomoże. Sam wertowałem to forum i inne zagraniczne, żeby się zorientować o przyczynę nagłego gubienia czasu.

No nic, napiszę jak się czegoś dowiem w serwisie.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Czy ktoś się może orientuje jaki jest obecnie czas oczekiwania na Hulka ? Teoretyczny pewnie kosmos, ale jak praktyka pokazuje może być 4x lepiej niż teoria.

Listy są zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Czy ktoś się może orientuje jaki jest obecnie czas oczekiwania na Hulka ? Teoretyczny pewnie kosmos, ale jak praktyka pokazuje może być 4x lepiej niż teoria.

Potwierdzam słowa mojego przedmówcy. Lista na Hulka jest zamknięta.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

@tomek123er, Jędrula.wawa

 

Jadę jutro mimo wszystko. Zegarek cały czas na chodzie, nie zatrzymał się do tej pory. Nie chodzi o tą 1s., ale nie daje mi to po prostu spokoju. Skoro Rolex gwarantuje taką precyzję i chwali się tym, to czemu mam odpuszczać. Chcę znać przyczynę, co się nagle stało i dlaczego. Najpierw obwiniałem upały, potem rotomat i za małą rezerwę chodu, potem, że za mało noszę na ręku a za dużo leży. Po prostu mnie to nurtuje.

Przyznam szczerze, że jeżeli okażę się, że to wina Rolexa, to mimo całego uwielbienia dla marki, firma ta straci w moich oczach. Gdyby to nie był Rolex to bym odpuścił.

Chciałbym mieć takie problemy jak Ty;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale tarcza jakoś od wilgoci się pomarszczyła ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale tarcza jakoś od wilgoci się pomarszczyła ;)

Chyba nie mieściła się w kopertę i tak na siłę włożona :D


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Rolki już tak mają. Bez AR na większości fotek w sztucznym oświetleniu lub słonecznym wychodzą paskudnie. Wszystko się od nich odbija :)

A później ich właścicielom


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby był to papier.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby był to papier.

Oświetlenie i szaro platynowa tarcza, do tego szalone szkło które odbija dziesiątki pokręconych refleksów, oraz dodatkowo ten głupawy filtr by zdjęcie wyglądało "cool". I tak mamy zegar z papierową tarczą zamiast platyny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na pl. Konstytucji w serwisie Rolka. Więc tak, zegarek przyjęty na naprawę gwarancyjną, pełna kultura, bez żadnego problemu. Niestety musi zostać, trzeba będzie otwierać. Nie jestem jedyny, takie rzeczy zdarzają się nawet Rolexowi. Trochę zagadałem zegarmistrza, ale chciałem mu dokładnie opisać co się dzieje z zegarkiem, żeby ułatwić diagnozę. Może to być tylko kwestia regulacji, a może, ale nie musi np: przekładnia chodu - a to już poważna sprawa. Zegarek wyjdzie z serwisu jak będzie z nim wszystko w porządku, mam czekać na tel. Może to być tydzień, może dwa albo trzy. Czym dłużej tym na logikę biorąc większa naprawa albo oczekiwanie na części. 

Niby to tylko 1 sekunda, ale z drugiej strony aż 50% ponad normę deklarowaną przez producenta a ostatnio nawet więcej.

Generalnie cieszę się, że mam to za sobą, jestem spokojniejszy - zegarek jest w dobrych rękach i w końcu będę wiedział co się z nim nagle stało. Jeżeli to jakaś usterka a nie tylko kwestia regulacji to jednak dobrze, że pojechałem.

Swoją drogą malutki ten serwis w porównaniu ze Swatch Group to maleństwo. Trochę jestem rozczarowany, nie mam szczęścia do zegarków, ale ok, zdarza się najlepszym.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to napewno jakaś grubsza sprawa z mechanizmem że robi 1s ponad normę! Trzeba bedzie pewnie wymienić połowę mechanizmu :)

 

PS- Może jak go potrzymają 3-4 miesiace w serwisie to będziesz zadowolony i spokojniejszy...

Edytowane przez Muzzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Byłem dzisiaj na pl. Konstytucji w serwisie Rolka. Więc tak, zegarek przyjęty na naprawę gwarancyjną, pełna kultura, bez żadnego problemu. Niestety musi zostać, trzeba będzie otwierać. Nie jestem jedyny, takie rzeczy zdarzają się nawet Rolexowi. Trochę zagadałem zegarmistrza, ale chciałem mu dokładnie opisać co się dzieje z zegarkiem, żeby ułatwić diagnozę. Może to być tylko kwestia regulacji, a może, ale nie musi np: przekładnia chodu - a to już poważna sprawa. Zegarek wyjdzie z serwisu jak będzie z nim wszystko w porządku, mam czekać na tel. Może to być tydzień, może dwa albo trzy. Czym dłużej tym na logikę biorąc większa naprawa albo oczekiwanie na części. 

Niby to tylko 1 sekunda, ale z drugiej strony aż 50% ponad normę deklarowaną przez producenta a ostatnio nawet więcej.

Generalnie cieszę się, że mam to za sobą, jestem spokojniejszy - zegarek jest w dobrych rękach i w końcu będę wiedział co się z nim nagle stało. Jeżeli to jakaś usterka a nie tylko kwestia regulacji to jednak dobrze, że pojechałem.

Swoją drogą malutki ten serwis w porównaniu ze Swatch Group to maleństwo. Trochę jestem rozczarowany, nie mam szczęścia do zegarków, ale ok, zdarza się najlepszym.

 

Jeżeli dokładność działania zegarka ma dla Ciebie aż tak duże znaczenie, a jednocześnie nie chcesz całkowicie rezygnować w werku mechanicznego, to czy nie lepiej było wybrać Grand Seiko Spring Drive? Zegarki Grand Seiko są lepiej wykonane od Roleksów, a ponadto hybryda Spring Drive gwarantuje lepszą precyzję pomiaru czasu.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Byłem dzisiaj na pl. Konstytucji w serwisie Rolka. Więc tak, zegarek przyjęty na naprawę gwarancyjną, pełna kultura, bez żadnego problemu. Niestety musi zostać, trzeba będzie otwierać. Nie jestem jedyny, takie rzeczy zdarzają się nawet Rolexowi. Trochę zagadałem zegarmistrza, ale chciałem mu dokładnie opisać co się dzieje z zegarkiem, żeby ułatwić diagnozę. Może to być tylko kwestia regulacji, a może, ale nie musi np: przekładnia chodu - a to już poważna sprawa. Zegarek wyjdzie z serwisu jak będzie z nim wszystko w porządku, mam czekać na tel. Może to być tydzień, może dwa albo trzy. Czym dłużej tym na logikę biorąc większa naprawa albo oczekiwanie na części. 

Niby to tylko 1 sekunda, ale z drugiej strony aż 50% ponad normę deklarowaną przez producenta a ostatnio nawet więcej.

Generalnie cieszę się, że mam to za sobą, jestem spokojniejszy - zegarek jest w dobrych rękach i w końcu będę wiedział co się z nim nagle stało. Jeżeli to jakaś usterka a nie tylko kwestia regulacji to jednak dobrze, że pojechałem.

Swoją drogą malutki ten serwis w porównaniu ze Swatch Group to maleństwo. Trochę jestem rozczarowany, nie mam szczęścia do zegarków, ale ok, zdarza się najlepszym.

No proszę, a dla mnie 12s opóźnienia na dobę nie robiło różnicy... Sprawdziłbym dopuszczalne granice odchyłek COSC, bo chyba walczysz o pietruszkę. Wartości chodu mogą się zmieniać w ciągu użytkowania zegarka i jest tu zbyt wiele zmiennych mających na to wpływ. Obawiam się, że możesz być bardzo nieszczęśliwy ze swoim Rolexem, który w dalszym ciągu jest bardzo dokładny. Bez obrazy - rozważ zegarek kwarcowy, bo jak już wielu pisało / mówiło to chyba nie dokładność chodu jest najważniejsza w zegarku mechanicznym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muzzy

Ostatnio trochę więcej niż sekundę ponad normę, jakieś 3,6 na 24h. Jeżeli okażę się jednak, że to przekładnia chodu to chyba dobrze, że pojechałem. Jeżeli tylko regulacja - ok, następnym razem nie pojadę z taką sprawą, ale chcę wiedzieć. Chcę wiedzieć co jest nie tak. Zegarmistrz powiedział, że miesiąc to raczej nie będę musiał czekać.

@McIntosch

Propozycja do rozważenia, zobaczymy co wyjdzie w serwisie. Ale GS to bardzo fajna propozycja, w sumie  GS to Rolex Azji.


No proszę, a dla mnie 12s opóźnienia na dobę nie robiło różnicy... Sprawdziłbym dopuszczalne granice odchyłek COSC, bo chyba walczysz o pietruszkę. Wartości chodu mogą się zmieniać w ciągu użytkowania zegarka i jest tu zbyt wiele zmiennych mających na to wpływ. Obawiam się, że możesz być bardzo nieszczęśliwy ze swoim Rolexem, który w dalszym ciągu jest bardzo dokładny. Bez obrazy - rozważ zegarek kwarcowy, bo jak już wielu pisało / mówiło to chyba nie dokładność chodu jest najważniejsza w zegarku mechanicznym wink.png

Będę szczęśliwy jak będę wiedział, że wszystko z nim ok. Może wydaje się Wam to śmieszne, ale mi po prostu nie daje spokoju. Kwarca nigdy w życiu, tylko zegarek mechaniczny.

Żeby było śmieszniej, zegarmistrz powiedział dokładnie to samo:, że mam bardzo dokładny zegarek. Zobaczymy co się stało jak serwis zadzwoni.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wróci zobacz czy datownik centruje w okienku, często po serwisie (jak musza rozebrać) są jakieś mikro niedokładności 0,05mm w spasowaniu góra dół. Tak czy inaczej powodzenia :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eye_lip, Bartek79

Dzięki serdeczne za radę, sprawdzę oczywiście.

 

@DEMEL

nie znam się, nie za bardzo zrozumiałem, czyli, że przy tak małej obsówce to raczej nie może być przekładnia ?

 

Oddałem, zdiagnozują, jak to tylko kwestia regulacji to na pewno następnym razem sobie daruje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.