Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Passero

Bez urazy, ale jeśli taka niedokładność dobowa psuje Ci radość z noszenia fajnego zegarka, to problem jest w Twoim podejściu, a nie w zegarku... nakarm może gołębie, pospaceruj po parku z dzieckiem, nie wiem... może zapisz się nie jakiś sport, czy kółko zainteresowań - tracisz więcej czasu na latanie po serwisach i przeżywanie kompletnie nieistotnej kwestii, niż traci Twój zegarek w rok... Życie płynie nieubłaganie, zrób coś dobrego dla SIEBIE pozdrowienia, no offence, pokój!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

się ze mną zgadza.

...

 

Ja też się zgadzam, że trzeba go oddać na serwis. Lecz nie teraz a przed końcem gwarancji.

Chodzi mi o to, żeby nie otwierać nowego zegarka przez majstra. Zbyt wiele się naczytałem o nich.

 

Kiedyś wymieniałem szkło w Amfibii. Po serwisie kręcił się bezel i szkło. :lol:  Taki miałem ficzer w nurku. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy mógł sobie pozwolić na taką wypowiedź, bo nie było apple watch'a.

Ale, żeby nie odbiegać od tematu (głównego):

post-90246-0-71995200-1570534861_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale jeśli taka niedokładność dobowa psuje Ci radość z noszenia fajnego zegarka, to problem jest w Twoim podejściu, a nie w zegarku... nakarm może gołębie, pospaceruj po parku z dzieckiem, nie wiem... może zapisz się nie jakiś sport, czy kółko zainteresowań - tracisz więcej czasu na latanie po serwisach i przeżywanie kompletnie nieistotnej kwestii, niż traci Twój zegarek w rok... Życie płynie nieubłaganie, zrób coś dobrego dla SIEBIE pozdrowienia, no offence, pokój!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zrobiłem coś dla siebie, przecież kupiłem sobie Rolka.... :)

dzięki za radę, każdy ma inaczej, po prostu mamy inne podejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to było, testowałem cały sierpień i we wrześniu zalogowałem się tu na forum prosząc o radę i dalej testując. Wykluczyłem upały, rezerwę chodu i to, że za mało nosiłem na ręku.

Oddałem, uważam, że mam rację, mogą się niektórzy nie zgadzać i sobie robić jaja. Zobaczymy co się okaże.

Jeżeli to tylko regulacja to ok, drugi raz sobie już daruję.

 

Nie chodzi o robienie sobie jaj,  a o to że jak tak będziesz sprawdzać czy chodzi idealnie, to zegarek więcej czasu spędzi w serwisie niż u ciebie na nadgarstku. No ale to twój zegarek i zrobisz z nim co zechcesz.  

 

Producent zawsze ci może powiedzieć ż nie użytkowałeś zegarka tak jak on to zaleca (idealny naciąg, brak przetrzymywania go w miarę stabilnej temperaturze itp.) I co mu zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że oprócz rozmowy o zegarkach można dostać rady jak  trzeba żyć zgodnie z norma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dajmy sie zwariowac. Ja rozumiem, ze w przypadku rolexa 1sekunda to 50%, ale badzmy racjonalni. Jak pomysle o ile rzeczy w zyciu musialbym sie z kims spierac bo nie trzymaja zadeklarowanych norm to nie mialbym czasu na nic innego :/

Oczywiscie jest to rozczarowujace, ale czesto to nieskonczone historie. Ja wychodze z zalozenia, ze czasem trzeba odpuscic.

Moj ojciec za to jest zupelnie innego zdania i dla niego wszystko jest albo biale albo czarne, mysle ze ma przez to duzo trudniej w zyciu ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem skąd ta nagonka na kolegę Michal8080.

Chyba w dobrze pojętym interesie nas wszystkich jest egzekwowanie od producentów zegarków tego co deklarują. Jeśli nikt nie będzie tego robił, to czemu nie chrono z przyklejonymi wskazówkami? W końcu tak rzadko się z tego korzysta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie nagonka ale racjonalne podejście . A jak producenci samochodów deklarują określone spalanie , które oczywiście zawsze jest zaniżone , tez będziesz to reklamował podnosząc ze twój pali litr czy dwa więcej . Po prostu wielu, w tym ja tez , uważa, ze to tak naprawdę pierdoła i gra nie warta świeczki . No ale oczywistym jest , ze właściciel robi co uważa za słuszne . Skoro jednak zdecydował się ten temat poruszyć na forum , winien liczyć się z różnymi , w tym odmiennymi od własnej , opiniami .

I tyle chyba w temacie :)

Edytowane przez proki1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest nagonka.Ja tez bede egzekwowal co rolex deklaruje, ale przez uplywym gwarancji i podobnie zrobie z omega. W omedze moze nawet po takiej wizycie dostane pudelko transportowe :lol: Teraz szkoda mi czasu i nerwow bo wiele moze sie wydarzyc. 
Caly czas zycze jednak MIchalowi, zeby serwis zrobil co do niego nalezy i zeby jego zegarek trzymal norme.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy się z tym zgadzamy, czy też mamy zgoła odmienne zdanie, Kolega Michal8080 postanowił tak właśnie jak postanowił. A komentarze będą różne, w zależności od własnego punktu widzenia :)

 

Aby temat jednego "prawie idealnie kręcącego" zegarka nie przyćmił ogólnego obrazu precyzji chodu królewskiej marki, na szybko wrzucam wynik mojego GMT-Master II na werku 3186. Zegarek przez parę dni leżał w śpiączce w pudełku. Przy okazji dokładam także rewelacyjne wyniki Omegi SMPc (werk 2500), która pracowała ze mną w poprzednim tygodniu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a którą to w dniu dzisiejszym pożegnałem na dobre ;)

067c4ffcf7b8d2f82c8001e8f7538816.jpgdea012e19706931135f06ae180fde115.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamykamy ten temat, bo widzę, że rozkręciłem niechcący ożywioną dyskusję. Dziękuję wszystkim za rady, wsparcie i dam znać jak się odezwie serwis. Chyba, że nie zadzwonią przez 3 tyg. to wtedy wiadomo, że albo czekają na części albo coś poważniejszego. Wtedy ja zadzwonię do nich.

 

@beniowski

Producent może wszystko powiedzieć i masz rację - pewnie niewiele mogę mu zrobić. Ale na czymś się powinien oprzeć, jakieś dowody np.: ślad po mocnym uderzeniu czy zawilgocenie w środku.

@szuwi

nie dzięki, nie chcę sprzedawać, ewentualnie zamieniłbym na jakiegoś profesionala z dopłatą typu Sub albo GMT, ale po serwisie jak się wszystko wyjaśni i ceny profesionali trochę spadną

@peri, @vvv

pełna zgoda, dzięki

@proki1971

dokładnie tak, każdy ma swoje zdanie, niektórzy się śmieją inni popierają.

 

Panowie kończymy temat, szkoda czasu.


Czy się z tym zgadzamy, czy też mamy zgoła odmienne zdanie, Kolega Michal8080 postanowił tak właśnie jak postanowił. A komentarze będą różne, w zależności od własnego punktu widzenia :)

Aby temat jednego "prawie idealnie kręcącego" zegarka nie przyćmił ogólnego obrazu precyzji chodu królewskiej marki, na szybko wrzucam wynik mojego GMT-Master II na werku 3186. Zegarek przez parę dni leżał w śpiączce w pudełku. Przy okazji dokładam także rewelacyjne wyniki Omegi SMPc (werk 2500), która pracowała ze mną w poprzednim tygodniu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a którą to w dniu dzisiejszym pożegnałem na dobre ;)
067c4ffcf7b8d2f82c8001e8f7538816.jpgdea012e19706931135f06ae180fde115.jpg

 

i to jest wynik, który chciałbym mieć po serwisie......

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniam zdanie,

No bo dokładność chodu (obok powszechnie przyjętego przez suwenera faktu że to najlepszy zegarek) plasuje Rolka na rynku. A takie  tam 3 , 5 czy 7sekund na dobę to każdy komu zależy może osiągnąć ( poprzez regulację) na prawie każdym chińskim zegarku za 1000 czy 2000 PLN.

Jeśli gwarantują 2 s ( interesownie przecież) to te 3,5 s kolegi to przegięcie i narażanie na kolejne straty moralne i nie tylko podczas serwisu.

Swoją drogą ciekawe ile razy, przy skrupulatności kolegi, taki Rolek musiałby trafić do serwisu podczas gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko napisać że to żadna nagonka, jedynie wymiana poglądów. Albo ja jakiś inny jestem, albo teraz w internetach, jeśli masz inne zdanie, to zaraz piszą że nagonka (dobrze że nie hejt :) ). Przecież z zasady forum powinno być miejscem dyskusji i wymiany poglądów.

 

 

Panowie zamykamy ten temat, bo widzę, że rozkręciłem niechcący ożywioną dyskusję. Dziękuję wszystkim za rady, wsparcie i dam znać jak się odezwie serwis. Chyba, że nie zadzwonią przez 3 tyg. to wtedy wiadomo, że albo czekają na części albo coś poważniejszego. Wtedy ja zadzwonię do nich.

 

@beniowski

Producent może wszystko powiedzieć i masz rację - pewnie niewiele mogę mu zrobić. Ale na czymś się powinien oprzeć, jakieś dowody np.: ślad po mocnym uderzeniu czy zawilgocenie w środku.

@szuwi

nie dzięki, nie chcę sprzedawać, ewentualnie zamieniłbym na jakiegoś profesionala z dopłatą typu Sub albo GMT, ale po serwisie jak się wszystko wyjaśni i ceny profesionali trochę spadną

@peri, @vvv

pełna zgoda, dzięki

@proki1971

dokładnie tak, każdy ma swoje zdanie, niektórzy się śmieją inni popierają.

 

Panowie kończymy temat, szkoda czasu.


 

i to jest wynik, który chciałbym mieć po serwisie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja chciałbym tylko napisać że to żadna nagonka, jedynie wymiana poglądów. Albo ja jakiś inny jestem, albo teraz w internetach, jeśli masz inne zdanie, to zaraz piszą że nagonka (dobrze że nie hejt :) ). Przecież z zasady forum powinno być miejscem dyskusji i wymiany poglądów.

Jak to dobrze, że u mnie po wielu latach, zamiłowanie do muzyki znowu zaczyna przeważać nad pasją zegarkową. Od razu łapie się dystans do dyskusji na forum.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze, że u mnie po wielu latach, zamiłowanie do muzyki znowu zaczyna przeważać nad pasją zegarkową. Od razu łapie się dystans do dyskusji na forum. :)

Ale po zakupie swojego DJ-a także szukałeś deklarowanej przez producenta precyzji chodu. Z tego co pamiętam, po pierwszych paru dniach, wszystko się unormowało.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego DJ41 mam juz 3 miesiace i jeszcze ani razu nie sorawdzalem odchylki. Chyba jakis dziwny jestem, ale po prostu ciesze sie, ze go mam.

 

 

Przy okazji dokładam także rewelacyjne wyniki Omegi SMPc (werk 2500), która pracowała ze mną w poprzednim tygodniu w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, a którą to w dniu dzisiejszym pożegnałem na dobre ;)

 

Ty tak serio o posiadaniu tylko 1 zegarka? Podziwiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ty tak serio o posiadaniu tylko 1 zegarka? Podziwiam :)

Przecież Mariusz ma inne zegarki


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale po zakupie swojego DJ-a także szukałeś deklarowanej przez producenta precyzji chodu. Z tego co pamiętam, po pierwszych paru dniach, wszystko się unormowało.

Tak, tylko w przypadku mojego Roleksa niedokładność działania wynosiła pół minuty na dobę, a więc piętnastokrotnie przekraczała deklarowane przez producenta wartości niedokładności pomiaru czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Michał ma w sumie rację, że zegarek chce do serwisu dać bo z jednej strony to nie to Rolex obiecuje, z drugiej strony można się też bać, że zegarek trafi w serwisie na jakiegoś Janusza jak przy epopei z Omegą Raphaela, więc nie wiadomo czy nie lepiej tę większą odchyłkę przeboleć.

 

Albo kupić Timexa kwarcowego, a nie Rolexa, Timex robi odchyłki na dobę na poziomie 0,1s+ na dobę i kosztuje 250 złotych :P

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ty tak serio o posiadaniu tylko 1 zegarka? Podziwiam :)

Zostały mi jeno 4 sztuki. Jedna na pewno poszuka nowego domu. Druga to weteran - zostaje w pudle na zawsze. Trzecia to mój EDC - Batman. A czwarta, to garniturowiec MB. Chyba wyzdrowiałem!

Przecież Mariusz ma inne zegarki

Tak, to fakt...

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.