Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Wybaczcie, w dalszym ciągu nie rozumiem fascynacji tym chronografem. Dla mnie to ... wolę nie kończyć, choć spróbuję, najdelikatniej jak potrafię - przerost oczekiwań nad formą i treścią. 

Ja mam to samo zdanie, hajp jest generowany jedynie przez brak dostępności, Rolex bez historii którą opłacony klakier z Hodinkee stara się podkręcić. Zegarek mi się podoba szczególnie w wersji białej, ale to żaden cud świata, nadal o każdej porze dnia i nocy wybieram Moonwatcha.

1dFQTya.png

Hm, a mnie się bardzo Daytona spodobała, ale dopiero, jak sobie przymierzyłem...

Ale hajp pewnie faktycznie sztuczny.

Ja mam to samo zdanie, hajp jest generowany jedynie przez brak dostępności, Rolex bez historii którą opłacony klakier z Hodinkee stara się podkręcić. Zegarek mi się podoba szczególnie w wersji białej, ale to żaden cud świata, nadal o każdej porze dnia i nocy wybieram Moonwatcha.

Nie wiem czy przymierzales czy nie, ale ja tak. I wielokrotnie patrzac na czarna i biala wersje (kiedy byla jeszcze "normalnie" dostepna) mowilem sobie, ze jedyna jej wada jest brak daty. To fajny i porzadny zegarek, bardzo wygodnie lezacy na nadgarstku i pomimo swoich stuprocentowo sportowych konotacji jest super. Cena nie z kosmosu jak np. AP (bez wlasnego chrono B) ), jednak jedyna jego wada jest dostepnosc. Wielokrotnie opluwano tu suba za jego cene nie patrzac obiektywnie na jego zalety (byli to ludzie nie mogacy czy nie majacy mozliwosci go testowac/uzywac). Dopiero ci, ktorzy go kupili zmieniali zdanie o 180 stopni.

Daytona ma swoje wady (brak regulowanej bransolety czy brak daty), jednak to jest naprawde fajny sportowy model i jesli komus nie brakuje daty czy mikroregulacji, to nie wiem czego moze sie czepiac... - to chyba jest na sile za te wady, ktore wymienilem w poprzednim poscie... :unsure:

Edited by artme

Może to kwestia jakiegoś promieniowania, które obezwładnia głowy nieosłonięte folią, że prawie na pewno można zidentyfikować osobników , których Rolek średnio podnieca , pomimo że ich potencjalnie stać.

No bo jak inaczej wytłumaczyć brak zachwytu w tym przypadku.

Dla mnie wlasnie przez brak daty jest idealna :lol: przy paru zegarkach w kolekcji i pewnej dozie lenistwa jest to pewne wybawienie. Od jakiegos czasu po prostu nie ustawiam daty w zegarkach, chyba ze jest to kwestia dnia lub dwoch. Data po prostu jest mi zbedna, siedzac caly dzien przed kompem mam ja caly czas na widoku ;)

Pozdrawiam,

Janek

Mierzyłem i największy plus to mały rozmiar, mniejszy niż deklarowane 40mm, ładne wąskie uszy które zachowały się jako nieliczne w kolekcji. Na minus słaba czytelność tarczy i bezsensowne rozwiązanie z zakręcanymi przyciskami które bardzo upośledza użyteczność tego zegarka jako chronografu. Ale dać za niego 2x cenę z metki to trzeba mieć coś nie tak pod deklem.

1dFQTya.png

Zakręcane przyciski (tzw. kasatory ??) zapewniają wodoszczelność.

Jeden z nielicznych zegarków, które kiedyś mogłem kupić za racjonalne pieniądze i żałuję odpuszczenia tematu. Świetnie leży nawet na wąskim nadgarstku.

Edit: Ale przy możliwości kupienia Zenitha Rainbowa za 1/6 ceny Daytony to bo ja wiem, czy warto ?

Edited by mroova

Jaką cenę ma obecnie po podwyżce aktualna Daytona w Kruku, 58k?

EDIT: 12 650€ × 4.50 = 56.9k pln z metki (chyba obniżyli przelicznik z EUR)...

Edited by mario1971

No to niezle podrozal po 2 tygodniach, bo tyle minelo jak ich pytalem :wacko::blink:<_<

Trza było nie pytać tylko od razu kupować  :D

Wiem wiem...żartowałem  :huh:  :o  ;)

Zartownis... <_<:D;)

ps

no mam nadzieje, ze to ostatni rok oczekiwania w moim przypadku ^_^:ph34r::D

Edited by artme

Zamknęli na nowego Moona to odrazu cenę podnieśli. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Daytona ma swoje wady (brak regulowanej bransolety czy brak daty), jednak to jest naprawde fajny sportowy model i jesli komus nie brakuje daty czy mikroregulacji, to nie wiem czego moze sie czepiac... - to chyba jest na sile za te wady, ktore wymienilem w poprzednim poscie... :unsure:

Daytona ma mikroregulację . A brak daty to wyłącznie zaleta...nie musisz ustawiać, nic nie szpeci tarczy i nie pogarsza czytelności ;-)

Daytona ma mikroregulację . A brak daty to wyłącznie zaleta...nie musisz ustawiać, nic nie szpeci tarczy i nie pogarsza czytelności ;-)

Dla jednozegarkowca to raczej ciężko odebrać jako zaletę, bo i tak zegar się nie zatrzyma, a raz na jakiś czas przerzucić datę to nie problem. Tak czy inaczej dla nas, czyli tych co nie wyobrażają sobie życia z jednym zegarkiem może to być zaletą. U mnie czasami zegarki leżą przez miesiąc bo daty nie chce mi się przestawiać i najczęściej wtedy wybieram te bez daty :)

Dla mnie wlasnie przez brak daty jest idealna laugh.png przy paru zegarkach w kolekcji i pewnej dozie lenistwa jest to pewne wybawienie. Od jakiegos czasu po prostu nie ustawiam daty w zegarkach, chyba ze jest to kwestia dnia lub dwoch. Data po prostu jest mi zbedna, siedzac caly dzien przed kompem mam ja caly czas na widoku wink.png

W takim razie na widoku masz również godzinę:)