Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Nie mogę przybić łapki, bo mi także przypną łatkę łazienkowego lowelasa :)

LOL.. złe zdanie masz o mnie..więcej niż 4h dziennie nie spędzam w łazience

@MasterMind gratuluję spełnienia zegarkowego marzenia ! czy wiesz w którym kraju był kupiony po raz pierwszy ? oraz ciekaw jestem czy luma działa jeszcze po tylu latach ?

Zegarek pochodzi z Niemiec, a luma to już spełnia tylko funkcję dekoracyjną ;)

-Info dla forumowiczów-

Znajomy sprzedaje Submarinera 16610 na trycie (połowa lat 90tych) za 27k. Gdyby ktoś był zainteresowany, mogę dać namiar.

87485466_2766627733423233_36326220583634

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Guest Paragraf22

Żeby sny piękne koledzy mieli, z niedzieli na poniedziałek, to zdjęcie pięknego zegarka załączam :D

post-111954-0-17525800-1582493018_thumb.jpg

Zegarek na prawej dłoni? Ale jaja.

Co w tym dziwnego

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Nasz świeżo upieczony kolega na pewno ma na myśli, że muszę mieć wielkie jaja by nosić na prawej ręce zamiast na lewej - taki bunt przeciwko normom społecznym, pójście pod prąd. Dziękuję Jarku z Elbląga za ten pokrzepiający komentarz!  :P  :lol:

ng6mnrm.png

No jak to? A kto nosi zegarek na dłoni? Już pal licho, na której....

Świetny komentarz i niby słuszna uwaga, ale...

3801f2127e745db34e6ba2da23a30cd5.jpg

ng6mnrm.png

LdC wolno wszystko.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Ricky Gervais dobrze go skomentował na złotych globach - "Film był tak długi, że po zakończeniu seansu, dziewczyna, z którą przyszedł Leo stała się dla niego za stara" :P

Gratulacje Wadim, dobrze, ze się w końcu udało :)

@ Mario: mimo wysiłków, nadal nie rozumiem fascynacji 2 zegarkami: subem i datejustem.

W tym pierwszym nie do zaakceptowania dla mnie są nieproporcjonalne (dużo za małe) wskazówki. Jego ewentualny zakup, oprócz dylematu wielkości, warunkowałem od założenia takich, jak w Explorerze 1655 (tzw. straight hands), wtedy wyglądałby świetnie. Przede wszystkim jednak ten akurat model byłby dla mnie taki jakiś "na siłę", nie czuję go. 

A Datejust - za dużo polerki i lupka. Bardziej podoba mi się zwykły OP. 

Ale widzę na forum wielu pasjonatów tego modelu, więc może któremuś z Kolegów służę pomocą ? 

@ Mario: mimo wysiłków, nadal nie rozumiem fascynacji 2 zegarkami: subem i datejustem.

W tym pierwszym nie do zaakceptowania dla mnie są nieproporcjonalne (dużo za małe) wskazówki. Jego ewentualny zakup, oprócz dylematu wielkości, warunkowałem od założenia takich, jak w Explorerze 1655 (tzw. straight hands), wtedy wyglądałby świetnie. Przede wszystkim jednak ten akurat model byłby dla mnie taki jakiś "na siłę", nie czuję go.

A Datejust - za dużo polerki i lupka. Bardziej podoba mi się zwykły OP.

Ale widzę na forum wielu pasjonatów tego modelu, więc może któremuś z Kolegów służę pomocą ?

Do DJ-a trzeba dorosnąć mentalnie. Ten zegarek także dla mnie jest jeszcze zbyt "szlachetny", i dlatego na dzień dzisiejszy poza moim zainteresowaniem. Natomiast Sub to kwintesencja Rolexa w Roleksie. Obowiązkowa pozycja w kolekcji! :)

Zmienić OP Date 34 mm na Datejusta 36 mm ? Jaki ma to sens ? 

Jedynym motorem do zmiany "ewrydeja" jest znudzenie - mam go już 17 lat, ale dbam o niego, serwisuję i nigdy nic złego z nim się nie działo. Po ostatnim przeglądzie chodzi wręcz rewelacyjnie, a to zegarek z połowy lat 80-tych, dlatego następca też niestety pewnie będzie na literę "R". Piszę niestety, bo na Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Limited Edition for Hodinkee przy limitacji 100 szt. mnie nie stać (od 60 - 70 tys. PLN w górę).  

Co do Suba - no niestety mi się nie podoba, a szkoda, bo kupiłbym go na lata i miał spokój, a jeszcze nie traciłby na wartości - po prostu dla wielu ideał. Ale mi ten "masthew" nie leży, a z trendem to ja mogę iść na GPW, nie na ręku. 

Żona chciała mi go kupić na 50-kę ale przymiarka (kiedyś, Panie, były takie czasy, że Suby leżały w gablotach u AD) pomimo namów mojej lepszej połowy wypadła słabo.  

Do DJ-a trzeba dorosnąć mentalnie. Ten zegarek także dla mnie jest jeszcze zbyt "szlachetny"...

Hmm... Dorosnąć to trzeba do takiego Richarda Mille na przykład.

A szlachetnego DJ'a  to się bierze normalnie bo to Rolek sławny (chyba).

Edited by DEMEL

Hmm... Dorosnąć to trzeba do takiego Richarda Mille na przykład.

A szlachetnego DJ'a to się bierze normalnie bo to Rolek sławny (chyba).

Widocznie jesteśmy innego chowu ;)