Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

żeby nie urazić kolegów trzymających folie na swoich zegarkach- całkiem pięknych zresztą- swoimi teoriami , chętnie bym czytał ICH wpisy na temat , co nimi kieruje jeśli chodzi o ten temat ? miłego dnia Rolexsowcy !

A Ty kto, zarządca z folwarku? Edited by mario1971

W kontekście czy zegarek jest ciekawy, jaka wersja danego modelu jest lepsza - to wszystko będą subiektywne opinie.

Prawda.

Marek, wróciłeś wreszcie?

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Fajny ale niepraktyczny. Dla mnie wystarczyłaby szczotkowana stal i matowy bezel bo chyba do aluminium nie ma już powrotu :-(

Jak dla mnie wygląda z tą powłoką tandetnie.

Edited by Jash

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Koperta jak w rasowym toolwatchu, choć trochę gryzie się z nieco biżuteryjną tarczą. Bardziej pasowałoby wykonanie indeksów w stylu pelagosa.

@mario1971 LOL..już się nie odzywam

Nie, no spoko. Żartowałem :)

A zegarek w foliach należy do osoby, która nie wie nawet o istnieniu tego Forum...

Nie, no spoko. Żartowałem :)

A zegarek w foliach należy do osoby, która nie wie nawet o istnieniu tego Forum...

Mariusz, tu nie ma znaczenia czy ktoś wie o forum czy nie. Tylko o sam fakt noszenia zegarka w foliach - dla mnie osobiście to raczej dziwne i na granicy zabawności. Jeżeli ktoś się obawia rys czy jakiś śladów użytkowania, to pewniej lepiej będzie w ogóle odłożyć na półkę i po prostu cieszyć nim wzrok? ;)  :D

Edited by Smycel

Mariusz, tu niema znaczenia czy ktoś wie o forum czy nie. Tylko o sam fakt noszenia zegarka w foliach - dla mnie osobiście to raczej dziwne i na granicy zabawności. Jeżeli ktoś się obawia rys czy jakiś śladów użytkowania, to pewniej będzie w ogóle odłożyć na półkę i po prostu cieszyć nim wzrok? ;)  :D

Kuba, ten mój znajomy ma 65 lat i słaby wzrok. Pojechał do salonu Kruka, spodobał mu się zegarek i go od ręki kupił.Obsługa dopasowała mu bransoletę, pościągała folie. Nie był świadomy, że nie wszystkie...

Ja także się trochę uśmiałem, jak mu te folie pokazałem na zdjęciu. Zrywał je w trakcie konsumowania przystawek  ;) 

Cześć! Czy Waszym zdaniem wszystko z tym 40letnim mechanizmem 3035 w porządku, można coś powiedzieć na temat jego stanu, oryginalności wszystkich widocznych części (o ile można to ocenić jedynie na podstawie zdjęć)?

post-23282-0-90237700-1583336573_thumb.jpeg

post-23282-0-10291500-1583336584_thumb.jpeg

Guest Paragraf22

Cześć! Czy Waszym zdaniem wszystko z tym 40letnim mechanizmem 3035 w porządku, można coś powiedzieć na temat jego stanu, oryginalności wszystkich widocznych części (o ile można to ocenić jedynie na podstawie zdjęć)?

Zamordowałeś swą dociekliwością, tak aktywny do niedawna Klub :angry:   Podkreślić należy, że jest to Klub Miłośników, a nie ZNAWCÓW Zegarków Rolex, więc z takimi pytaniami to do AD proszę ;). Od teraz udajemy, iż nie widzimy twojego postu i wracamy do dyskusji o gustach :P  ;).

Przenieść tego posta albo najlepiej usunąć. Tu się zdjęcia nadgarstkowe wkleja i gratulacje składa, a nie jakieś dziwne tematy porusza (najwyżej można zapytać, czy będzie dobrze leżał na 19cm nadgarstku).

Drodzy moi przedmówcy zamiast uwłaczać pozostałym użytkownikom i miłośnikom forum czekam na Wasze wypowiedzi co do stanu mechanizmu......

Guest Paragraf22

Drodzy moi przedmówcy zamiast uwłaczać pozostałym użytkownikom i miłośnikom forum czekam na Wasze wypowiedzi co do stanu mechanizmu......

Ja się nie znam, co wyraziłem w poprzednim poście, bez uwłaczania komukolwiek. Ten mechanizm jest po prostu brzydki, to akurat mogę stwierdzić z całkowitą pewnością.

Rolex słynie z jakości mechanizmów a nie z ozdabiania ich.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Guest Paragraf22

Wiem i cieszę się, że mam dekiel. Przykro mi, że nie mogę pomóc koledze w ocenie oryginalności mechanizmu prezentowanego zegarka. Mój lekko ironiczny (w tym autoironiczny) post o gustach zaowocował niepotrzebnym offtopem,  Ale ożywił wątek ;)

Rolex to w ogóle bardzo słynna (czytaj wielka) marka, a przez to budząca skrajne emocje

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! Zaglądam tu, bo to najbardziej komediowy wątek na całym forum (zresztą to nie jest polska specyfika - na zagranicznych forach jest podobnie).

Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem! Zaglądam tu, bo to najbardziej komediowy wątek na całym forum (zresztą to nie jest polska specyfika - na zagranicznych forach jest podobnie).

Dla lepszego sortu rozrywką jest telewizja , nie jakieś forum zegarkowe...

Wiesz przeciez, ze to nie jest problem Rolexa, tylko tych, ktorzy tu przychodza "śmiecić" - choc chyba sami o tym nie wiedza  :D;)

Co jakis czas musi sie pojawic nowy "turysta", ktory jak nie ma nic madrego do napisania wchodzi do tegoz klubu, bo najlatwiej i bez zadnej wiedzy w nim chrzanic glupoty i wysmiewac innych B):)

Rolexa przede wszystkim można docenić jak się go już posiada. Swojego JLC załatwiłem po miesiącu użytkowania poprzez niewielką aktywność sportową. Nie miałem świadomości delikatnych zabezpieczeń mechanizmu. Wtedy spojrzałem na Rolki nieco inaczej i to że dają użytkownikowi święty spokój . Kiedy zakładam GMT mastera a nawet datejusta to nie zastanawiam się co będę robił danego dnia.