Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Guest tbn

Nawet nie wygląda ta przeróbka tragicznie. 6538 to moim zdaniem najładniejszy diver w historii. Szkoda, że Rolex nie bawi się w reedycje, bo to były hit. 

Specjaliści od marketingu podjęli decyzje że te nostalgiczne tony zagospodaruje Tudor fifty eight.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Guest tbn
1 minutę temu, memento mori napisał:

Bawi się i nazwał ją Fifty-Eight 🤪

Niestety poza rozmiarem, za dużo rzeczy zrobili nie tak jak trzeba. :) No i Tudor to zastadniczo marketingowy pomysł, lubię jak za marką stoi historia.

Edited by tbn

Na mnie Breguet zrobił niesamowite wrażenie. Trochę długa guma jak na mój nadgarstek, ale ogólnie zegarek rewelacyjny.

Obecny Submariner jest dla mnie nijaki i gdybym miał wybierać między tym Breguetem, a Submarinerem to bez sekundy zastanowienia wybieram Bregueta.

Breguet zachwyca przez pierwszych parę minut - to fakt, bo to rzadko spotykany zegarek, zupełnie inny od wszystkich nurków.

Niby nijaki ten Sub, ale Hulka byś sobie dokupił do kolekcji, co nie?

ecdfe5f8caca22f33ea7e59ccbddd279.jpgd61157d5bba6a9848099f687390de5cc.jpg

42 minuty temu, memento mori napisał:

"Nijaki" to określenie pejoratywne. Ja bym "nijaki" zamienił na stonowany. Stonowany zegarek dla Ciebie jest wadą, a dla mnie zaletą.

Jednak jeśli bardzo chcesz to wyślij mi nowego 116610LN a ja Ci go przerobię na takiego a la 6538 jak niżej. Gwarantuje w razie czego zwrot "pinionżków" (oczywiście tych z metki).

JqMmThU.jpg
CBGxXHw.jpg
mebqmzI.jpg

Co do pierwszego, to nie o to mi chodziło. Stonowany to jest EXP i ten dla mnie jest świetnie dopracowany w chwili obecnej. Jak wrzucą nowy werk i nie spieprzą przy tym tego co wreszcie dopracowani to zdecydowanie główny kandydat ze stajni Rolexa dla mnie. Submariner najzwyczajniej mi nie pasuje. Głównie przez to za co wszyscy go kochają, czyli mocno zwężoną bransoletę względem koperty, Dla mnie on ma zachwiane proporcje i tyle. Obecny Submariner dla mnie = bransoleta w pudle, a RubberB założone. Tak czy inaczej do czasu, aż nie poprawią tego czy owego obecny model dla mnie mógłby nie istnieć :)

Co do drugiego to fajny mod, ale ja jestem zwolennikiem zestawów fabrycznych jeżeli chodzi o sam zegarek, bo bransolety ogólnie u mnie są najczęściej zastępowane paskami nato :)

Godzinę temu, nicon napisał:

Czyli zwężone uszy i nowy mechanizm spowodują że Submariner nie będzie nijaki? Ciężko mi to zrozumieć, ale spoko :).

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie szczegóły decydują czy mi się coś podoba, czy nie.

Np. taka Omega 300m, podoba mi się bardzo w wersji czarnej na gumie, a tylko głupi zawór helowy, który moim zdaniem spieprzyli powoduje , że jeszcze tego zegarka nie mam. Chociaż zaczynam się zastanawiać, czy nie dać jej szansy :)

13 minut temu, mario1971 napisał:

Niby nijaki ten Sub, ale Hulka byś sobie dokupił do kolekcji, co nie? emoji6.png

jw.

Edited by Krystian

10 godzin temu, Anonimowy napisał:

@Markiza , @Lotus , polecam fora w USA, jak znacie angielski tam o wiele ciekawiej i mnie spamerów typu Mario1971, których wpisy poza zdjęciami niewiele wnoszą wiedzy. Albo załóżcie nowe forum i nowy klub, tutaj nikt nie ma szans się wypowiedzieć czy przedstawić swojego zdania, bo paru ,,ekspertom'' wydaje się, że są najważniejsi, najmądrzejsi i znają się na zegarkach jak nikt. 

No fakt. Poczytałem sobie zaległości i rzeczywiście trudno pojąć zajadłość ataków na  Markizę szczególnie (potencjalne żródła ciekawych informacji, pomimo możliwych pomyłek ), a z pozostałych postów ( oprócz typowych przepychanek i również typowych zachwytów nad n-tym zdjęciem) to wzmianka o pustym deklu Rolka (@norbie) dosyć trafiona się wydaje. 

1 godzinę temu, memento mori napisał:

Bawi się i nazwał ją Fifty-Eight 🤪

1 godzinę temu, Lotus napisał:

Specjaliści od marketingu podjęli decyzje że te nostalgiczne tony zagospodaruje Tudor fifty eight.

I to jest super ale oczywiście kwestia gustu :)

Guest hubex

Popatrzcie sobie na połowę budżetowych diverów. Większość przypomina suba lub zawiera charakterystyczne elementy jego wzornictwa. Ale przecież sub nie jest kultowy😆 Może się nie podobać, ale to kultowy zegarek i Wasze, "expertów" zdanie, niczego tu nie zmieni. Czy jest najbardziej kultowym zegarkiem na świecie? Obecnie chyba tak. To się może zmienić, bo wszystko się zmienia. Kutlowy, sportowy Breguet😆 Dobre👍

Guest vitriol
2 hours ago, Ulotny said:

Dostawa emoji7.png

W plastikach jak u AD 👌

3 godziny temu, DEMEL napisał:

No fakt. Poczytałem sobie zaległości i rzeczywiście trudno pojąć zajadłość ataków na  Markizę szczególnie (potencjalne żródła ciekawych informacji, pomimo możliwych pomyłek ), a z pozostałych postów ( oprócz typowych przepychanek i również typowych zachwytów nad n-tym zdjęciem) to wzmianka o pustym deklu Rolka (@norbie) dosyć trafiona się wydaje. 

Pusty dekiel w diverze to akurat zaleta , zegarek jest niższy  w porównaniu do wersji z szafirem  a pasek NATO nie wyciera ewentualnego kunsztownego graweru. 

23 minuty temu, hubex napisał:

Popatrzcie sobie na połowę budżetowych diverów. Większość przypomina suba lub zawiera charakterystyczne elementy jego wzornictwa. Ale przecież sub nie jest kultowy😆 Może się nie podobać, ale to kultowy zegarek i Wasze, "expertów" zdanie, niczego tu nie zmieni. Czy jest najbardziej kultowym zegarkiem na świecie? Obecnie chyba tak. To się może zmienić, bo wszystko się zmienia. Kutlowy, sportowy Breguet😆 Dobre👍

Breguet się wszystkim podoba i wszyscy go doceniają do momentu gdy trzeba wyłożyć pieniądze, wtedy jakoś te nudne Rolexy bardziej się podobają.

Talk is cheap, put your money where your mouth is ;).

1dFQTya.png

Guest McIntosh
2 godziny temu, hubex napisał:

Chyba tylko dla fanów Roleksa kult jakiegokolwiek zegarka ma znaczenie skoro tak często nawiązują do tego pojęcia. Dyskusje w tym temacie faktycznie zbyt często idą w absurdalnym kierunku, więc bawcie się dobrze sami we własnym gronie. EOD.

Guest hubex
38 minut temu, McIntosh napisał:

Chyba tylko dla fanów Roleksa kult jakiegokolwiek zegarka ma znaczenie skoro tak często nawiązują do tego pojęcia. Dyskusje w tym temacie faktycznie zbyt często idą w absurdalnym kierunku, więc bawcie się dobrze sami we własnym gronie. EOD.

No ale przecież chodzi o KULT, a nie o aspekty techniczne, wygląd zegarka, czy to jak jest postrzegany w wąskim gronie zegarkowych koneserów.  Pojedź sobie z Breguetem do afryki i spróbuj go wymienić na samochód w razie nagłej potrzeby, niepowodzenie gwarantowane. Spróbuj tego samego z subem - i tu masz szansę na sukces. Kumasz?

Decyzja co do Suba oraz jego pozycji lidera zapadła.

Podium jednak czeka dla pozycji nr 2 i 3.

C350A13F-2523-4E9F-A72E-4AC3D03C06A5.jpeg

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

13 minut temu, mario1971 napisał:

Czy coś z tego trafi na bazarek?

Tak :)

63371eda884b1da70160e8838a727ab5.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

korona na szkle: checked
6c53308661b9ced97026aa9255f1beea.jpg

edit: dubel

Edited by lort