Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

4 minuty temu, sanik napisał:

Mam nieco dziwne pytanie, jakie kryteria u Was przeważyły, oprócz wizualnych, przy decyzji batman, czy pepsi?

Return On Investment 😀

27 minut temu, sanik napisał:

Dobra, miałem obydwa, został pepsi więc się wypowiem. Pomijając kwestie wizualne (pepsi bardziej mi się podoba) decydujące były dwa czynniki: historia stojąca za tą wersją kolorystyczną oraz fakt, że dzień i miesiąc zakupu to data urodzin mojej córki. 

41 minut temu, sanik napisał:

Imo reczej decydują kolory, tak było u mnie. Batman jest spokojniejszy i kolory na bezelu bardziej wyraziste 😉

Pepsi z racji historii zawsze bedzie nieco wyzej wyceniane. 

Pepsi vs Batman.

Zasadniczo to takie same zegarki. Jeśli chodzi o ich porównanie to warto się odnieść jedynie do historii bo ona wyraźnie odróżnia te dwa modele.

Pepsi na ugruntowany status ikony, na rynku od lat 60tych. 
Batman rozpoczyna dopiero podstawówkę. Nie ma statusu ikony, choć moim zdaniem w przyszłości takowy osiągnie.

To jest jak wybór między Jamesem Bondem a Johnny Wick. Nie można zarekomendować jednego. Trzeba obu.

Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

I dokładnie o takie pytanie przy porównaniu Pepsi vs Batman chodzi.
John Wick współczesny bohater filmowy. 2 części z Keanu Reeves w roli głównej. 

Batman też kiedyś będzie miał status Pepsi, nawet jeśli dziś jest już mega popularny.

Edited by Lotus

Tak serio to kojarzę, ale nie wydaje mi się, żeby film, w którym głównym i jedynym motywem jest spektakularne zabijanie ludzi miał uzyskać status kultowego, przynajmniej porównując do serii z JB. Z Rolexem to natomiast tak, że zdaje się, że prawie każdy model jest kultowy - w sensie, że dla pewnych grup stanowi przedmiot jakiegoś kultu

Dzięki wszystkim za wpisy, gdyby jeszcze ktoś chciał podzielić się swoimi przemyśleniami pepsi vs batman to z góry dziękuję 😆👍

13 minut temu, Szyszkops napisał:

Tak serio to kojarzę, ale nie wydaje mi się, żeby film, w którym głównym i jedynym motywem jest spektakularne zabijanie ludzi miał uzyskać status kultowego, przynajmniej porównując do serii z JB. Z Rolexem to natomiast tak, że zdaje się, że prawie każdy model jest kultowy - w sensie, że dla pewnych grup stanowi przedmiot jakiegoś kultu emoji57.png

szukając wiec porównania specjalnie dla Ciebie, niech to będzie wybór pomiędzy klasycznym drinkiem a współczesną gwiazdą pop.

😁

Edited by Lotus

Pomijając otoczkę historyczną to są przecież identyczne zegarki różniące się tylko kolorem wkładki bezela i wskazówki GMT. Jest kwestią absolutnie subiektywną co się komu bardziej podoba. 

Większość osób uważa, że pepsi jest ładniejsze, ale nie wiadomo ile jest w tym sugerowania się gorsza dostępnością czy właśnie historią.

Ja akurat należę do mniejszości i mi batgirl podoba się bardziej.

36 minut temu, Szyszkops napisał:

Tak serio to kojarzę, ale nie wydaje mi się, żeby film, w którym głównym i jedynym motywem jest spektakularne zabijanie ludzi miał uzyskać status kultowego, przynajmniej porównując do serii z JB. Z Rolexem to natomiast tak, że zdaje się, że prawie każdy model jest kultowy - w sensie, że dla pewnych grup stanowi przedmiot jakiegoś kultu emoji57.png

Takie czasy. Kilka lat temu jako ogół moglismu się skupić 7-8 minut na filmiku z yt, teraz to 15s na TikToku 😉

King by sunset.

8C4BD3D2-5826-4003-A1B6-D640F63F2A64.jpeg

To był kolejny plan na moje paski, ale na razie w sferze planów, nie wprowadziłem do sprzedaży, szczerze powiem świetna jakość i kolory.

6 minut temu, Ulotny napisał:

To był kolejny plan na moje paski, ale na razie w sferze planów, nie wprowadziłem do sprzedaży, szczerze powiem świetna jakość i kolory.

No ja już nawet zamówiłem i nie mogę się doczekać. Dobrze, że przedpłat nie brałeś jak Kruk na Rolexy... 😁

5 godzin temu, sanik napisał:

Mroczny bohater - Batman :)

A tak na serio, w momencie, kiedy ja się zapisywałem, na Batmana czekało się około roku, a na Pepsi znacznie dłużej.  Druga rzecz to kwestia wizualna - lubię kolor niebieski (chociaż numero uno to zielony).  Gdyby był do wyboru bezel ceramiczny  w barwie starej Pepsi lub Coke - miałbym większy dylemat przy zamówieniu. 

W dniu 22.07.2020 o 22:04, McIntosh napisał:

Oczywiście zdaję sobie sprawę z hype jaki jest obecnie na Roleksa. Biorąc jednak pod uwagę aktualne ceny Submarinera, jego niedostępność w salonach, ale też liczbę możliwych alternatyw, to naprawdę trudno zrozumieć te długie kolejki oczekujących. Później wybory są podbudowywane stwierdzeniami typu "najlepszy zegarek na świecie". Trudno, nie wnikam. Mamy wspólną pasję i to jest najważniejsze, a wybory zegarkowe to już indywidualna sprawa.

Każdy tak tłumaczy swoje wybory, wydane pieniądze, upokorzenie podczas czekania w kolejce.

Potem psychika każe sobie tłumaczyć, że to najlepszy zegarek i wtedy da się z tym żyć ;)

Godzinę temu, Admof napisał:

Każdy tak tłumaczy swoje wybory, wydane pieniądze, upokorzenie podczas czekania w kolejce.

Potem psychika każe sobie tłumaczyć, że to najlepszy zegarek i wtedy da się z tym żyć ;)

Naprawdę myślisz, że ludzie czują się upokorzeni czekając w kolejce na zegarek który im się podoba? Ty nigdy nie stałeś w kolejce za niczym? Konfigurowałeś np kiedyś auto dla siebie czy nie chciałeś być upokorzonym i kupowałeś to co na stanie lub używane? Bez przesady...jak coś się podoba to warto poczekać niezależnie czy jest to zegarek, samochód czy rower i ja upokorzenia w tym żadnego nie widzę.

Guest tbn

Kupno nowego auta do produkcji to co innego. Jest normalne, ze konkretną konfiguracje  musza wyprodukować i czekasz na zamówienie. Stanie w Kruku po Roleksa pare lat Bez informacji czy i kiedy jest zabawne. Ale potem można zebrać gratulacje na forum lub sprzedać z zyskiem. 

Ale na tym forum dużo niezdrowych emocji. Zamiast się cieszyć wspólną pasją to co chwilę docinki i ocenianie. 
To nie dla mnie. Dobrego weekendu. 

1 godzinę temu, Admof napisał:

To że rekomenduje suba jako najlepszy zegarek wszech czasów nie ma nic wspólnego z czasem oczekiwania czy jego ceną. Kryteria były inne.

25 minut temu, tbn napisał:

Kupno nowego auta do produkcji to co innego. Jest normalne, ze konkretną konfiguracje  musza wyprodukować i czekasz na zamówienie. Stanie w Kruku po Roleksa pare lat Bez informacji czy i kiedy jest zabawne. Ale potem można zebrać gratulacje na forum lub sprzedać z zyskiem. 

We wszystkich wątkach możesz zebrać gratulacje, nie przesadzaj. Każdy ma prawo cieszyć się z zakupu i wyboru zegarka, a pieniądze mogę wydać w sposób jaki mi się tylko podoba.😀

Kupowanie zegarków które niekoniecznie mi się podobają, ale akurat zalegają w gablotach , to dopiero jest nieporozumienie😑