Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Posted (edited)
11 minut temu, sanik napisał(-a):

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

To zależy co było kupione za te 500k w ostatnich latach. Czy same hity, czy również DJ, DD, Daytona i Portofino w złocie, Monaco etc. Przecież widzą to w historii zakupów dla danej karty. A takich osób nawet w Polsce jest na prawdę sporo i jak się okazało, że pojawia się Pepsi na jubilee w 2018 r. to oni chcieli by go mieć dla siebie i mocno się irytują jak widzą, że AD wpuszcza w kolejkę handlarzy i tak jest nie tylko w Polsce 😉

Edited by memento mori

A nie pisał ktoś tutaj już że często ktoś kto handluje zegarkami "dosładza" deal kupienia Daytony czy Suba zakupem jakiegoś mnie chodliwego modelu? Mojego znajomego ostatnio prześwietlali mocno w Rolku gdy kupwał Rolka dla syna, ale historię zakupową już miał sporą.

Posted (edited)
15 minut temu, sanik napisał(-a):

A kupując zegarki za 500k to nie sygnał, że mamy doczynienia z handlarzem? 

Wybacz - ale kupowalem w Kruku sporo zegarkow, a i do samego suba wracalem trzykrotnie i nie dlatego, ze tym handlowalem, tylko jak wiesz tak tu bywalo, ze ponosilo sie rok-dwa i zegarek sie nudzil albo cos nie do konca lezalo. Potem trzeba bylo sprobowac hulka pozniej AP czy Panerai i znowu powrot do suba. Poza tym kiedys byly rabaty i znizki na karte, wiec kilka osob z rodziny zwyczajnie prosilo mnie, abym im kupil ze znizka - kiedys nikt tego nie zabranial, bo Kruk byl zadowolony, ze u nich kupujesz i zostawiasz duze pieniadze a rodzina, ze mogla kupic cos po rabacie. To nie bylo zabronione przeciez. Jak teraz odroznia np. takie osoby od handlarza czy milosnika zegarkow??

Edited by artme

Posted (edited)

Tak było. Niech wróci w końcu normalność. Spekulacja cen ze względu na popyt/podaż to jedno, ale olewanie stałych klientów przez AD to drugie i dobrze, gdyby przynajmniej to drugie zniknęło.

@artme Niestety raczej nie odróżnią. Chociaż zawsze mogą powiedzieć "proszę przyjść z rodziną i niech każdy nam tu pokaże, że nadal ma zegarek" 😂

Edited by memento mori

1 minutę temu, artme napisał(-a):

Wybacz - ale kupowalem w Kruku sporo zegarkow, a i do samego suba wracalem trzykrotnie i nie dlatego, ze tym handlowalem, tylko jak wiesz tak tu bywalo, ze ponosilo sie rok-dwa i zegarek sie nudzil albo cos nie do konca lezalo. Potem trzeba bylo sprobowac hulka pozniej AP czy Panerai i znowu powrot do suba. Poza tym kiedys byly rabaty i znizki na karte, wiec kilka osob z rodziny zwyczajnie prosilo mnie, abym im kupil ze znizka - kiedys nikt w to nie wnikal, bo Kruk byl zadowolony, ze u nich kupujesz a rodzina, ze mogla kupic cos po rabacie. Jak teraz odroznia np. takie osoby od handlarza czy milosnika zegarkow??

No właśnie dla miłośników to typowe, że np. lubią sportowe modele no i też rotują kolekcje. A teraz co, jak nie weźmiesz jakiegoś cygańskiego to oda razu dostajesz łatkę handlarz? ;)

Posted (edited)

To jest wlasnie absurd, bo jak ktos "pomyli" Cie z handlarzem, to w ramach "podziekowania" za wieloletnia lojalnosc i fakt, ze zostawiles i mozesz jeszcze zostawic u nich sporo pieniedzy nic ci nie sprzedadza... fajnie.

Poza tym - wyobrazcie sobie sytuacje, ze wchodzicie do salonu np. Porsche i chcecie kupic 10 TAKICH SAMYCH 911 - rozumiem, ze Ci nie sprzedadza jesli im powiesz, ze bierzesz na handel?? Co zabrania w wolnym rynku ludziom moc kupowac i sprzedawac? Jeden kupuje na handel, drugi dla siebie a inny na prezent czy dla rodziny i czym ktorys jest gorszy od drugiego? Nie rozumiem...

A jesli jestes szefem takiego giganta jak Microsoft i w ramach podziekowania/premii chcialbys kupic w prezencie swoim 20 najlepszym pracownikom Pepsi, to co - nie mozesz, bo tylko jeden moga Ci sprzedac? Dlaczego zawsze system, ktory ma chronic zwyklych i uczciwych obywateli im najwiecej szkodzi? Takie chyba lajf...

Po cichu jednak staram sie wierzyc, ze faktycznie Kruk przez swoje weryfikacje zminimalizuje fakt wykupowania popularnych modeli wylacznie dla celow zyskowych, jednak nie mam pojecia jak to moze byc zorganizowane. Wg mnie najbardziej uczciwe bylo to, ze mozna bylo sie dowiedziec ktorym jest sie w kolejce, bo przynajmniej nagle 20 osob "znikad" sie przed ciebie nie wciskalo, a jedna czy dwie nie robily wielkiej roznicy a teraz nie wiesz NIC - wiec jak to ma byc przejrzyste????

Edited by artme

Wychodzi, że jak sprzedałeś jakiegoś Rolka zanim były modne ze stratą , bo chciałeś inny zegarek to było ok, a jak sprzedałeś jak byłī powyżej metki to jesteś fliper czy kto tam. NIe ważne, że chciałeś kupić coś innego. Śmieszne to trochę, no ale co poradzić. 

Ja bym po prostu chciał kupić to co mnie interesuje, bez tego całego cyrku.

Tylko kupic? Ja bym chcial wejsc do salonu jak kiedys i moc poprzymierzac, porownac, porozmawiac a teraz trzeba w ciemno kupowac cos za taka kase, bo nawet do przymiarek nic nie maja... 😔

@artme czy na tych trzech transakcjach subami, które tak się Tobie nudziły, traciłeś czy zarabiałeś ?

To, że rolex nie potrafi zapewnić po 1 egzemplarzu każdego modelu  w salonie do przymiarki to jest jakaś kpina  generalnie... 

10 minut temu, mroova napisał(-a):

@artme czy na tych trzech transakcjach subami, które tak się Tobie nudziły, traciłeś czy zarabiałeś ?

Właśnie, to jest klucz moim zdaniem.

30 minut temu, artme napisał(-a):

To jest wlasnie absurd, bo jak ktos "pomyli" Cie z handlarzem, to w ramach "podziekowania" za wieloletnia lojalnosc i fakt, ze zostawiles i mozesz jeszcze zostawic u nich sporo pieniedzy nic ci nie sprzedadza... fajnie.

Poza tym - wyobrazcie sobie sytuacje, ze wchodzicie do salonu np. Porsche i chcecie kupic 10 TAKICH SAMYCH 911 - rozumiem, ze Ci nie sprzedadza jesli im powiesz, ze bierzesz na handel?? Co zabrania w wolnym rynku ludziom moc kupowac i sprzedawac? Jeden kupuje na handel, drugi dla siebie a inny na prezent czy dla rodziny i czym ktorys jest gorszy od drugiego? Nie rozumiem...

A jesli jestes szefem takiego giganta jak Microsoft i w ramach podziekowania/premii chcialbys kupic w prezencie swoim 20 najlepszym pracownikom Pepsi, to co - nie mozesz, bo tylko jeden moga Ci sprzedac? Dlaczego zawsze system, ktory ma chronic zwyklych i uczciwych obywateli im najwiecej szkodzi? Takie chyba lajf...

Po cichu jednak staram sie wierzyc, ze faktycznie Kruk przez swoje weryfikacje zminimalizuje fakt wykupowania popularnych modeli wylacznie dla celow zyskowych, jednak nie mam pojecia jak to moze byc zorganizowane. Wg mnie najbardziej uczciwe bylo to, ze mozna bylo sie dowiedziec ktorym jest sie w kolejce, bo przynajmniej nagle 20 osob "znikad" sie przed ciebie nie wciskalo, a jedna czy dwie nie robily wielkiej roznicy a teraz nie wiesz NIC - wiec jak to ma byc przejrzyste????

Jeżeli Twoja lojalność to bycie słupem dla rodziny i kupowanie raz do roku najbardziej chodliwego modelu, czyli defakto dostawałeś 20k do ręki, to faktycznie wielką łaskę im robisz ;). Jeżeli faktycznie Kruk zacznie realizować politykę o której pisał @memento mori, to będzie to krok ku lepszemu. Tak jest np. w USA, gdzie łatwy dostęp do niedostępnych hitów dostają lojalni klienci, którzy mają w historii zakupy biżuterii, zegarków złotych itp. Rozmawiałem z jednym z takich klientów, który pokazywał zdjęcie jak siedzi sobie z właścicielem swojego sklepu jubilerskiego na kolacji, wraz z 30 innymi klientami, wszyscy się znają, wiedzą czym się zajmują i kupują tony żelastwa z tego sklepu. To może nie jest rozwiązanie idealne, ale dobra luksusowe to nie chleb i dostęp nie musi być egalitarny, ale przynajmniej jest przejrzysty, chcesz kupić Daytonę, to zapraszamy do zbudowania historii.

Piszesz że miałeś 3 czarne Suby, Hulka, Pepsi, a teraz zapisałeś się na Pepsi z oysterem, wiadomo przecież że każdy inny zegarek też kupujesz w każdej konfiguracji bransolety, dlatego że jesteś dobrym lojalnym klientem. To że kupujesz tak akurat tylko modele które możesz natychmiast upłynnić z dużym zyskiem to czysty zbieg okoliczności. Takie kupowanie na kilka miesięcy tym się różni tylko od flipowania, że sprzedajesz po pół roku a nie tygodniu, dzięki temu jakiś prawdziwy fan który chciałby ten zegarek mieć na długo/zawsze musiał go kupić od ciebie z bandycką przebitką, albo czekać kolejne miesiące. Sorry, ale lepiej będzie jeżeli Suba czy Pepsi kupi sobie ktoś kto nie wie czym się różni zegarek mechaniczny od kwarcowego ale widział że Federer taki ma, bo on też prawdopodobnie nie wie że istnieje chrono24 i cała ta karuzela spier**lenia.

1dFQTya.png

AD w USA to nienajlepszy przykład, bo myśle ze sporo tych małych firm rodzinnych jest niezłe umoczona w szarej strefie, jak się czyta fora zagraniczne to taki obraz niestety się wyłania. Potem się czyta wątki na forum: „ czy przenosiliście swojemu AD prezenty” ;) . Co do chodliwych modeli trafiających do klientów z dobra historia to zgoda, w pierwszej kolejności myśle że powinni ich obsłużyć. Ale ich liczba jest skończona, a  potem to Imo nie ma dobrego systemu.

Posted (edited)

A potem są coraz gorsi klienci którzy wydali ostatnio 20k a nie 200k, ale nadal lepsi niż forumowicz z WUS czy innego rolexforums który przychodzi raz w roku godzinę po premierach i zapisuje się na Daytonę, Pepsi, Suba zielonego czy co tam akurat daje dobry profit. Są też ludzie którzy nie mieli jakiejś wielkiej historii ale chcieliby zegarek z okazji "awansu", "narodzin" etc i lepiej sprzedać takiemu, wiadomo wszystkich klientów nie prześwietlimy ale próbować warto 🙃. Tych zegarków raczej nie przychodzi aż tak dużo, skoro są kolejki po kilka lat 🤷‍♂️.

Jeżeli faktycznie robiłbym uczciwy algorytm do zapisów, który miałby odsiać ludzi którzy potencjalnie pozbędą się zegarka w ciągu roku, to tych dzwoniących w dniu premiery odrzucił bym od ręki, bo to 90% flipperzy, handlarze i miłośnicy niestali w uczuciach ;).

Edited by nicon

1dFQTya.png

12 godzin temu, machlo napisał(-a):

Chyba nie jest 100% ta sama koperta.

image.thumb.png.11d2013e92f1242a56406ab838c2b1fb.png

image.thumb.png.a9eabb1c1d77cec55b399c35a103c52d.png

Pomierzyłem piksele i wychodzi mi tak (zakładam, że bransoleta ma 20 mm):
image.thumb.png.4c17c92349f28ae6e8b73056f4c98aff.png

A ja się cieszę z tego, co mam. Od samego początku chciałem Batmana najbardziej z wszystkich Rolexów. Jest ze mną już ponad dwa lata i ciągle cieszy. Jak uda się dokupić do parki długo wyczekiwanego braciszka, to będę szczęśliwy :)1937cbdbf51b418e233e19f507928429.jpg

@mario1971 właśnie przez Twoje zdjęcia GMT podjąłem wczoraj nieudolną i pewnie skazaną na niepowodzenie próbę wpisania się na listę wybrańców - na identyczny model. Ale pewnie zaszczytu dostąpią "prawdziwi miłośnicy zegarków".

5 minut temu, Sebak napisał(-a):

Szacunek za pracę @machlo. A ile miała realnie szerokości starsza ref. EX I? Może @MasterMind nam zmierzy 😉

Stary 14270 ma dokładnie 36mm mierząc suwmiarką - ale nie bezel tylko boki koperty (są obłe). Bezel ma 35mm

ng6mnrm.png

Dziękuję 🙂 Czyli nowy jest delikatnie większy. Może niedługo będą jakieś porównania "na żywo".

8 minut temu, mroova napisał(-a):

@mario1971 właśnie przez Twoje zdjęcia GMT podjąłem wczoraj nieudolną i pewnie skazaną na niepowodzenie próbę wpisania się na listę wybrańców - na identyczny model. Ale pewnie zaszczytu dostąpią "prawdziwi miłośnicy zegarków".

@mroova, życzę Ci szybkiej realizacji, a później takiej radości, jaką ja mam za każdym razem, gdy mam go na ręce! :)

Godzinę temu, mroova napisał(-a):

@nicon 

Odpowiem Wam obu - po pierwsze, to nie na 3 subach, tylko na dwoch, bo trzeci finalnie zostaje 😊

A po drugie - NIC, jeszcze raz napisze NIC nie zarobilem, bo pierwszego nosilem przez prawie 5 lat a drugiego sprzedalem po 2 latach i wyszedlem praktycznie na ZERO (choc za drugiego wzialem nawet 500zl mniej!) - czyli w sumie ok, bo po podwyzkach udalo mi sie je odsprzedac za te same pieniadze, co wlozylem, wiec i tak dobrze, jednak zarobku na nich nie mialem ZADNEGO - czy teraz sie cieszycie, ze Kolega z forum nic nie zarobil a i stracic mogl? 😊

Posted (edited)

@mario1971 Dzięki, choć nie jest to mój wyśniony blancpain fifty fathoms bathyscaphe for  hodinkee - przy limitacji 100 szt. kompletnie nieosiągalny.

Udanego weekendu !

Edited by mroova
Artme: przypominam, że tylko zadałem pytanie, niczego nie sugerowałem, zatem lepszych transakcji życzę Tobie i Twoim znajomym. Zamówionymi wczoraj GMT.