Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

I tak swoją drogą, żadna złośliwość ciekaw jestem jak to się dzieje że na grupach poświęconych tylko Rolexowi które mają po 100k użytkowników, nikt się nie dopatruje na siłę że coś jest nie tak, czy to nasza Polska mentalność że probojemy udowodnić innym swoją wyższość?

 

Zadna zlosliwosc? Ale jaka wyzszosc??? Czy faktycznie musisz wchodzic na ten poziom dyskusji?? 😐 Kolega normalnie zapytal nikogo nie obrazajac... chyba.

Mysle, ze niepotrzebnie wrzucasz cala Polske/ludzi do jakiegos negatywnego stereotypu. Rolex, to najczesciej podrabiana marka zegarkowa na swiecie a my jestesmy uzytkownikami forum, gdzie staramy sie wylapywac i eliminowac podrobki. Jesli widze zegarek, ktory wielokrotnie ogladalem i znam a ktos pokazuje dany model wygladajacy "inaczej" (przynajmniej tak mi sie wydaje ze zdjec), to zwyczajnie zapytuje czy ktos robil jakies "podmianki" na wlasna reke czy moze cos z nim jest nie tak - to takie dziwne? 🤔

 

ps

byli tutaj na forum nawet tacy "starzy forumowicze", ktorzy pokazujac nowy nabytek w postaci R mowili, ze kupili oryginal i czujni Koledzy to wychwycili i przylapali na chwaleniu sie podrobka - tym kolegom tez nalezy zarzucic "czepianie sie" i udowadnianie jakiejs wyzszosci? 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
4 minuty temu, artme napisał(-a):

 

Zadna zlosliwosc? Ale jaka wyzszosc??? Czy faktycznie musisz wchodzic na ten poziom dyskusji?? 😐 Kolega normalnie zapytal nikogo nie obrazajac... chyba.

Mysle, ze niepotrzebnie wrzucasz cala Polske/ludzi do jakiegos negatywnego stereotypu. Rolex, to najczesciej podrabiana marka zegarkowa na swiecie a my jestesmy uzytkownikami forum, gdzie staramy sie wylapywac i eliminowac podrobki. Jesli widze zegarek, ktory wielokrotnie ogladalem i znam a ktos pokazuje dany model wygladajacy "inaczej" (przynajmniej tak mu sie wydaje ze zdjec), to zwyczajnie zapytuje czy ktos robil jakies "podmianki" na wlasna reke czy moze cos z nim jest nie tak - to takie dziwne? 🤔

Wszystko rozumiem, ale takie szukanie na siłę to chyba troche nie ten teges. Wśród innych miłośników tej marki którzy pochodzą zza granicy wogole takiego "zboczenia" nie zauważyłem.  A taka myśl wynika z faktu że po researchu różnych modeli ze srebrna tarcza,  z tej nowszej gamy - osobiście nie widzę różnicy. A tarcza jak to tarcza, różne odcienie daje pod różnymi kątami światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Wszystko rozumiem, ale takie szukanie na siłę to chyba troche nie ten teges. Wśród innych miłośników tej marki którzy pochodzą zza granicy wogole takiego "zboczenia" nie zauważyłem.  A taka myśl wynika z faktu że po researchu różnych modeli ze srebrna tarcza,  z tej nowszej gamy - osobiście nie widzę różnicy. A tarcza jak to tarcza, różne odcienie daje pod różnymi kątami światła. 

Moze pochodza z bogatszego kraju w ktorym nie tak czesto widuje sie podrobki jak np. u nas. Moze zwyczajnie sa na tyle bogaci, ze im to wisi - ida i kupuja a potem sie ciesza. U nas najczesciej jest to oszczedzanie i odkladanie a dla niektorych nawet wyrzeczenia kosztem innych przyjemnosci (tak - nawet tych z dzialu Rolex) a nie "zboczenie" - tak mi sie wydaje.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

I tak swoją drogą, żadna złośliwość ciekaw jestem jak to się dzieje że na grupach poświęconych tylko Rolexowi które mają po 100k użytkowników, nikt się nie dopatruje na siłę że coś jest nie tak, czy to nasza Polska mentalność że probojemy udowodnić innym swoją wyższość? 

 

14 minut temu, artme napisał(-a):

Zadna zlosliwosc? Ale jaka wyzszosc??? Czy faktycznie musisz wchodzic na ten poziom dyskusji?? 😐 Kolega normalnie zapytal nikogo nie obrazajac... chyba.

 

Bo tu taka specyfika wątku. Sami wrażliwcy. Napisz coś kontrowersyjnego i gównoburza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
3 minuty temu, artme napisał(-a):

Moze pochodza z bogatszego kraju w ktorym nie tak czesto widuje sie podrobki jak np. u nas. Moze zwyczajnie sa na tyle bogaci, ze im to wisi - ida i kupuja a potem sie ciesza. U nas najczesciej jest to oszczedzanie i odkladanie a dla niektorych nawet wyrzeczenia kosztem innych przyjemnosci (tak - nawet tych z dzialu Rolex) a nie "zboczenie" - tak mi sie wydaje.

Faktycznie,  może to też w jakiejś mierze wynika z tego. Co do tego co dopisałeś we wcześniejszym poście - to, wydaje mi się że przeczytałem większość stron w tym wątku i takiej sytuacji nie widziałem, możesz przytoczyć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Faktycznie,  może to też w jakiejś mierze wynika z tego. Co do tego co dopisałeś we wcześniejszym poście - to, wydaje mi się że przeczytałem większość stron w tym wątku i takiej sytuacji nie widziałem, możesz przytoczyć? 

To bylo juz dobre pare lat temu i chyba czlowiek dostal bana (nie pamietam). Nie chce mi sie przekopywac miliona postow, bo moze sytuacja zostala przeniesiona przez moderatorow do osobnego watku, wiec jak chcesz wiecej info, to napisz do moderacji - moze pomoga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
56 minut temu, artme napisał(-a):

To bylo juz dobre pare lat temu i chyba czlowiek dostal bana (nie pamietam). Nie chce mi sie przekopywac miliona postow, bo moze sytuacja zostala przeniesiona przez moderatorow do osobnego watku, wiec jak chcesz wiecej info, to napisz do moderacji - moze pomoga.

Aż tak mi to do szczęścia nie potrzebne , z ciekawości zapytałem:)  

 

Mam lupe oglądałem tarcze, wszystko się zgadza. Jutro się wybiorę do Pieskiewicza, i tak miałem to zrobić pomimo że full set jest to kolega do którego leci chce potwierdzenie od niego jeszcze. Ale wyglada dobrze. 

Screenshot_20210610-135012_Gallery.jpg

 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapoPi napisał(-a):

Wpadł taki dj 41, dla znajomego przejściowo u mnie. Fajne są, ale jednak na mój mały nadgarstek zbyt wielgachny. 

IMG_20210610_101205_282.jpg

Dla mnie byłby za duży też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak to dj 41. Wybaczcie, byłem pewny że dj2 = ta wersja 41. Nie to nie żaden składak [mention=92230]piotrek39[/mention], inna w sensie odcienia czy jak? Kwestia światła może. 
 
I tak swoją drogą, żadna złośliwość ciekaw jestem jak to się dzieje że na grupach poświęconych tylko Rolexowi które mają po 100k użytkowników, nikt się nie dopatruje na siłę że coś jest nie tak, czy to nasza Polska mentalność że probojemy udowodnić innym swoją wyższość? 

Spokojnie , tylko zapytałem. Bo napisałeś DJ2 , a to duża różnica.
Nie nerwowo , pytam , bo już masz składaka i myślałem , że ten to tez
Sorry
Takiego DJ ll miałem , porównaj a07461c9f1cca048f64a88a48905b238.jpg
82df39dbe0c805186cca244d08371da5.jpg
bab4b95b4af8ed24d4df13a282808efb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
4 minuty temu, piotrek39 napisał(-a):


Spokojnie , tylko zapytałem. Bo napisałeś DJ2 , a to duża różnica.
Nie nerwowo , pytam , bo już masz składaka i myślałem , że ten to tez emoji2369.png
Sorry
Takiego DJ ll miałem , porównaj emoji106.pnga07461c9f1cca048f64a88a48905b238.jpg
82df39dbe0c805186cca244d08371da5.jpg
bab4b95b4af8ed24d4df13a282808efb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Faktycznie, masywniejszy, odbiór zupełnie inny. Z ciekawości bo chyba w tym temacie w takim razie się wykazałem brakiem wiedzy do czego sie przyznać umiem, czym się różniły dj2 od tych 41mm? 

 

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie, masywniejszy, odbiór zupełnie inny. Z ciekawości bo chyba w tym temacie w takim razie się wykazałem brakiem wiedzy do czego sie przyznać umiem, czym się różniły dj2 od tych 41mm? 
 

Tarcza , indeksy , koperta masywniejsza , mechanizm w którym pokazałeś jest z 70h rezerwa chodu. Po tarczy poznajesz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne: czy sami sobie skracacie kajdany w rolku, czy jak zalecają w kruku trzeba gnać kilometry do specjalisty, bo jakieś magiczne kleje stosują? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rolexach żony skracałem sam. Kupione były jako prezent , wiec nie wiedziałem ile trzeba odjąć. Pytałem pani w AD , czy sam mogę to zrobić i powiedziała , że niema problemu. Nie wspominała nic o klejach. Poszło bardzo sprawnie. Moich skracać nie musiałem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosują kleje do gwintów (oglądałem kiedyś jakiś poradnik na temat 214270 )  , bez problemu można samemu to ogarnąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualnie dam rady, ale coś się stanie, jak nie użyję kleju?  Skracałem już tudora, omegi i inne bez kleju i nic się nigdy nie wykręciło... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
2 minuty temu, wieloryb napisał(-a):

Manualnie dam rady, ale coś się stanie, jak nie użyję kleju?  Skracałem już tudora, omegi i inne bez kleju i nic się nigdy nie wykręciło... 

Powinieneś dać radę. Ja chodzę do znajomego zegarmistrza który wie że musi uważać z moimi cudami które mu przynoszę:) I coś mówił ostatnio o tym kleju przy skracaniu bransy w dj. Ale ja mam bardzo chuda rękę pewnie dlatego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Pytanie techniczne: czy sami sobie skracacie kajdany w rolku, czy jak zalecają w kruku trzeba gnać kilometry do specjalisty, bo jakieś magiczne kleje stosują? 

Magiczny klej się nazywa Loctite. 
Nie pamietam teraz jaki numer. 
Oczywiscie każdy może to zrobić sam. 
I sam za to odpowiadać. 
Przy skracaniu trzeba odkręcić śruby i dobrze wyczyścić końcówki z resztek Loctitu. 
Najlepiej użyć śrubowaczek z bardzo dobrze dopasowaną końcówką. Z odpowiedniej stali. 
Zle dopasowany śrubowak może bezczelnie pokaleczyć bransoletę. 
 

9 godzin temu, KapoPi napisał(-a):

I tak swoją drogą, żadna złośliwość ciekaw jestem jak to się dzieje że na grupach poświęconych tylko Rolexowi które mają po 100k użytkowników, nikt się nie dopatruje na siłę że coś jest nie tak, czy to nasza Polska mentalność że probojemy udowodnić innym swoją wyższość? 

To nie ma nic wspólnego ze zlosyliwoscią, mentalnością albo wyższością.

Jest tak dużo podrób na różnych grupach, ze byś się zdziwił. Nie każdy umie ze zdjęcia ocenić oryginalność. 
Nawet w tym klubie. Chyba 2 dni temu, pewna Markiza wstawiła zdjęcie podróby  Gmt. I dostała kilka łap w górę. I nikt jej nie zwrócił uwagi. 
Tak między nami, nie każdy MIŁOŚNIK albo nosiciel obraca codziennie Rolexami. 
Moim zboczeniem jest oglądanie dokładnie zdjęcia i co jest na nim, za nim dam łapę w górę. No ale nie wszyscy mamy taką wrażliwość. 

 
 

422A9732-E016-4A7F-B2EC-2ED64F46A4CB.jpeg

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wieloryb napisał(-a):

Śrubowak??? 😉

Hahaha. Tylko tego nie zrozumiałeś. 🤪


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Markiza napisał(-a):

Magiczny klej się nazywa Loctite. 
Nie pamietam teraz jaki numer. 


 
 

 

 

Rolex używa LocTite 221.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Rolex używa LocTite 221.

Zupełnie możliwe. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Markiza napisał(-a):

Zupełnie możliwe. 
 

 

Nie możliwe tylko na pewno 🙂 

 

spacer.png

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie możliwe tylko na pewno 🙂 

 

spacer.png

I już jest jasne. 
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Pytanie techniczne: czy sami sobie skracacie kajdany w rolku, czy jak zalecają w kruku trzeba gnać kilometry do specjalisty, bo jakieś magiczne kleje stosują? 

 

Nie trzeba gnać. Sporo Rolkomaniaków ma Loctite 221 i odpowiedni śrubokręt na stanie. W Twoim przypadku byłyby to:

- Rolex ref. 2100

- Bergeon 30080H

- Panerai PAV00524 (taki jak np. w zestawie z ref. 372) - jest to tak na prawdę identyczny Bergeon jak powyżej, tylko z inną naklejką na opakowaniu.

 

Dla Oysterów 20/21 mm wymiary to 1.7 mm x 0.3 mm lub 1.6 mm x 0.25 mm, ale najważniejsze, że one nie mają ostrych grotów tylko typu T, idealnie pasujące do frezów na śrubkach, więc nie zostawiają żadnego śladu. Dla jubilee 20 mm byłoby to 1.4 mm x 0.2 mm 🙂 

 

92rNJWJ.jpg.cd4b4ad58a9138c28ddccac42efbfa36.jpg

 

Ci "specjaliści" w Kruku mają zazwyczaj kilkukrotnie mniejsze doświadczenie w skracaniu bransolet niż stali bywalcy tego tematu 😆 Ci "specjaliści" często też spali na szkoleniach i nie aplikują kleju igłą na sam gwint ogniwa tylko na gwint śrubki, a następnie wkładają ją rozmazując po drodze klej wewnątrz środkowej części ogniwa, czego byłem kilkukrotnie świadkiem. Oczywiście w butikach jak przy P3K pewnie robią to poprawnie i bardzo dobrze, ale reszta Kruków przy ich rotacji pracowników to raczej jak się komu uda 😜

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2021 o 19:00, ChrisM napisał(-a):

Mario , Tomasso Gratulacje i przy okazji ja sie pochwale nowym nabytkiem ;)

 

Super jest, gratuluję!

W dniu 30.05.2021 o 12:21, maariusz napisał(-a):

@mario1971, jak oceniasz AR w wykonaniu Rolexa? Z tego co pamiętam to nowe Suby otrzymaly powloke antyrefleksyjna.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Wg mnie AR zdecydowanie na plus. Ja widzę sporą różnicę vs do tych bez antyrefleksu.

W dniu 2.06.2021 o 15:43, lukebor napisał(-a):

emoji851.png
07737332302716e608fb70a18e6f65d1.jpg

Najlepszy wybór - szczere gratulacje!

W dniu 2.06.2021 o 16:07, Dorian06 napisał(-a):

Mario będzie zazdrosny.  :lol:

 

Niech się nasi. 

Wcale mnie Misiu nie znasz - nie będę ;)

W dniu 2.06.2021 o 17:43, Bartek79 napisał(-a):

Łuki graty!!!

Mniejszy, biedniejszy brat pozdrawia😁

 

 

Mały zegarek - ale wielkie graty! :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.