Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KapoPi
4 godziny temu, Markiza napisał(-a):

Magiczny klej się nazywa Loctite. 
Nie pamietam teraz jaki numer. 
Oczywiscie każdy może to zrobić sam. 
I sam za to odpowiadać. 
Przy skracaniu trzeba odkręcić śruby i dobrze wyczyścić końcówki z resztek Loctitu. 
Najlepiej użyć śrubowaczek z bardzo dobrze dopasowaną końcówką. Z odpowiedniej stali. 
Zle dopasowany śrubowak może bezczelnie pokaleczyć bransoletę. 
 

To nie ma nic wspólnego ze zlosyliwoscią, mentalnością albo wyższością.

Jest tak dużo podrób na różnych grupach, ze byś się zdziwił. Nie każdy umie ze zdjęcia ocenić oryginalność. 
Nawet w tym klubie. Chyba 2 dni temu, pewna Markiza wstawiła zdjęcie podróby  Gmt. I dostała kilka łap w górę. I nikt jej nie zwrócił uwagi. 
Tak między nami, nie każdy MIŁOŚNIK albo nosiciel obraca codziennie Rolexami. 
Moim zboczeniem jest oglądanie dokładnie zdjęcia i co jest na nim, za nim dam łapę w górę. No ale nie wszyscy mamy taką wrażliwość. 

 
 

422A9732-E016-4A7F-B2EC-2ED64F46A4CB.jpeg

 No bo kto by się po Markizie spodziewal.. cos mi proporcje nie pasowały jak przeglądałem, ale nie śmiałem stwierdzić że podroba. Kolory wyglądały ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

...  Wcale mnie Misiu nie znasz - nie będę ;) ...

Dobra, dobra. Ciśnienie podniósł Ci na tyle, że przez kilka dni nie mogłeś dojść do siebie. :lol: :lol:


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, memento mori napisał(-a):

 

Nie trzeba gnać. Sporo Rolkomaniaków ma Loctite 221 i odpowiedni śrubokręt na stanie. W Twoim przypadku byłyby to:

- Rolex ref. 2100

- Bergeon 30080H

- Panerai PAV00524 (taki jak np. w zestawie z ref. 372) - jest to tak na prawdę identyczny Bergeon jak powyżej, tylko z inną naklejką na opakowaniu.

 

Dla Oysterów 20/21 mm wymiary to 1.7 mm x 0.3 mm lub 1.6 mm x 0.25 mm, ale najważniejsze, że one nie mają ostrych grotów tylko typu T, idealnie pasujące do frezów na śrubkach, więc nie zostawiają żadnego śladu. Dla jubilee 20 mm byłoby to 1.4 mm x 0.2 mm 🙂 

 

92rNJWJ.jpg.cd4b4ad58a9138c28ddccac42efbfa36.jpg

 

Ci "specjaliści" w Kruku mają zazwyczaj kilkukrotnie mniejsze doświadczenie w skracaniu bransolet niż stali bywalcy tego tematu 😆 Ci "specjaliści" często też spali na szkoleniach i nie aplikują kleju igłą na sam gwint ogniwa tylko na gwint śrubki, a następnie wkładają ją rozmazując po drodze klej wewnątrz środkowej części ogniwa, czego byłem kilkukrotnie świadkiem. Oczywiście w butikach jak przy P3K pewnie robią to poprawnie i bardzo dobrze, ale reszta Kruków przy ich rotacji pracowników to raczej jak się komu uda 😜

 

 

Mnie raz przeproszono i odmówiono mi skrócenia bransolety w Galerii Krakowskiej. Pan powiedział, że nie ma osoby która się w tym specjalizuje i mimo ,ze było dwóch innych sprzedawców to nikt się nie podjął. Tak naprawdę to dobrze. Widać , że do tematu podeszli profesjonalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dorian06 napisał(-a):
Dobra, dobra. Ciśnienie podniósł Ci na tyle, że przez kilka dni nie mogłeś dojść do siebie.

Takie jest życie, czasami łatwe i przyjemne, innym razem trudne do ogarnięcia ;)

3820e54a5a9e0383942efedcbbd7a8cb.jpg5b9e5f5aad3da47c39170beecba0e4c1.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, nixon111 napisał(-a):

 

Mnie raz przeproszono i odmówiono mi skrócenia bransolety w Galerii Krakowskiej. Pan powiedział, że nie ma osoby która się w tym specjalizuje i mimo ,ze było dwóch innych sprzedawców to nikt się nie podjął. Tak naprawdę to dobrze. Widać , że do tematu podeszli profesjonalnie 

 

Będę odbierał w GK zegarek i nad skracaniem bransolety właśnie się zastanawiałem - czy będą to w stanie poprawnie wykonać, bez uszkodzeń.

Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia ze skracaniem bransolet w Kruku?

Jeżeli nie w Galerii Krakowskiej, to czy możecie polecić jakieś odpowiednie miejsce w Krakowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierałem ostatnio R na placu 3+ i poprosiłem o skrócenie bransolety. Nie było problemu, a miły pan profesjonalnie podszedł do tematu, oczywiście używając kleju, o którym wspomniano wyżej.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pan-tik-tak napisał(-a):

...  Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia ze skracaniem bransolet w Kruku? ...

Ja skracałbym tylko w kruku. Jak coś pójdzie nie tak (urwie główkę śruby czy cos innego), to masz luz. Bo to Kruka pracownik. 

 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał(-a):

... taki łysy gość z brodą ogarnął tak dobrze.

 

Kojarzę go. Dobrze wiedzieć, że ogarnia :) Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę popracowałem fizycznie na ogrodzie i już są tego pierwsze efekty. Całe szczęście, że wszystkie (obydwa) moje zegarki na bransolecie posiadają szybką regulację zapięcia. Jeszcze ze dwa tygodnie takich treningów i dojdę do 20cm :)

 

e9acd11b32a522fb84078915a0e3e4c9.jpgc4b05d821cc99f9ddf85b42a293f7da7.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nixon111 napisał(-a):

 

Mnie raz przeproszono i odmówiono mi skrócenia bransolety w Galerii Krakowskiej. Pan powiedział, że nie ma osoby która się w tym specjalizuje i mimo ,ze było dwóch innych sprzedawców to nikt się nie podjął. Tak naprawdę to dobrze. Widać , że do tematu podeszli profesjonalnie 

 

No i dobrze, bardzo uczciwe podejście. W innych Krukach też czasami odsyłają do Apartu, Jubitomu do pracownika z doświadczeniem lub zegarmistrza jeśli komuś zależy na braku śladów.

 

Załóżmy, że jesteś pracownikiem od 2 miesięcy, zarabiasz niewiele (tak przypuszczam skoro taka rotacja), nie wiesz czy tu będziesz za kolejne 2 miesiące a Tu Ci przychodzi na odbiór miłośnik z Klubu i prosi, żeby mu skrócić bransoletę w zegarku za 50-150 tysięcy złotych "ino Panie tak, żeby nawet nano ryski nie było!". Przyznajcie, że mało komfortowa sytuacja dla pracownika bez doświadczenia 😄 No a wiemy, że czasy odbioru zegarków przez handlarzy, którzy nie skracali bransolet minęły bezpowrotnie 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

łysy gość z brodą

 

on w ogóle jest ogarnięty, jedyne co to z zapisem na polara mnie uspokoił ze spoko a potem zapisy zamknęli ale cóż nikt nie mógł tego przewidzieć.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0cfdcefa2d0be86a7a7c5d2ec594dd41.jpg
Jedno się kończy , drugie się zaczyna a YM sprawdza się w każdej sytuacji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przystalo na watek Rolexa , najpierw Teaser :))) kto zgadnie co w pudle ?

03BC5C67-EEF3-41CF-89DF-D7F606E908F4.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo to pudełko vintage. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ChrisM napisał(-a):

😉 tak na szybko 

 

 

Klasyk. Najfajniejsza obok suba pięciocyfrowa referencja moim zdaniem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

3 godziny temu, ChrisM napisał(-a):
tak na szybko 
 
 

 


Gratulacje. To świetny zegar.

Jaki to obecnie koszt? komplet?



896ef5726672656003998bea18fec749.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

W dniu 17.11.2015 o 17:48, Tommaso napisał(-a):

Gratulacje.

Nie zostaniesz ;)

Zegarkowe ADHD jest nieuleczalne, wiem coś o tym...

 

Znalazłem post Tommaso z 2015 r. 

Wróżył że nie zostanę w "klubie Rolexa" a tu proszę. Znalazłem chyba lek na ADHD ;)

 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Klasyk. Najfajniejsza obok suba pięciocyfrowa referencja moim zdaniem. :)

Dziekuje , jednak moim

zdaniem najfajniesza jest seria gmt , a zaraz od razu polar :)

1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Piękny polar, uszy grube, ale dziwnie wygląda to szczotkowanie. Może to kwestia zdjęcia/oświetlenia.

Dziekuje , wlasnie zwrocilem uwage na grube ucha , a szczotkowanie nie zaniepokoilo mnie - jest polerowany ale wg mnie dobra robota .

powiedz prosze na co powinienem zwrocic uwage ?

48 minut temu, foti napisał(-a):


 

 


Gratulacje. To świetny zegar.

Jaki to obecnie koszt? komplet?



896ef5726672656003998bea18fec749.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Znalazłem post Tommaso z 2015 r. 

Wróżył że nie zostanę w "klubie Rolexa" a tu proszę. Znalazłem chyba lek na ADHD ;)

 

Dziekuje , faktycznie swietny .

IMO najlepsza opcja na 5 cyfrowego Rolka - ceny w miare normalne - ja dalem 7,6 k , prawie pelny set , seria P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pan-tik-tak napisał(-a):

 

Będę odbierał w GK zegarek i nad skracaniem bransolety właśnie się zastanawiałem - czy będą to w stanie poprawnie wykonać, bez uszkodzeń.

Chciałbym zapytać jakie macie doświadczenia ze skracaniem bransolet w Kruku?

Jeżeli nie w Galerii Krakowskiej, to czy możecie polecić jakieś odpowiednie miejsce w Krakowie?

 

Dwa razy odbierałem tam zegarek i raz miałem skróconą bransoletę a raz nie.  Zależy czy trafisz osobę , która się tym u nich zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.