Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=13089]lukebor[/mention] przyłączam się do gratulacji, świetnie siadł Ci na nadgarstku. Dokładnie na takiego się zapisałem, czy w trakcie zakupu poruszony był temat okresu weryfikacji ? Tzn. czy osoby, do których do tej pory nie dzwoniono, mogą "spokojnie" czekać ?

Dzięki. Podpytywałem o kolejkę - nie za bardzo konsultantka chciała dzielić się wiadomościami, ale wywnioskowałem z rozmowy, że listy nie były długie, bo biorą również pod uwagę wersję na jubilee (cześć osób chciała się przepisać) i chyba już są „zamknięte” w sensie, że jak do tej pory nie dzwonili, to pewnie ktoś jest na liście. Ja się zapisywałem na pewno nie jako pierwszy, ale byłem w dzień premiery na miejscu. Nie wiem, jak podchodzili w innych salonach do rezerwacji przez tel i potwierdzeniu później tego na miejscu (na Placu 3+ nie można było się zapisać telefonicznie).
Bądź dobrej myśli!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, lukebor napisał(-a):


Dzięki. Podpytywałem o kolejkę - nie za bardzo konsultantka chciała dzielić się wiadomościami, ale wywnioskowałem z rozmowy, że listy nie były długie, bo biorą również pod uwagę wersję na jubilee (cześć osób chciała się przepisać) i chyba już są „zamknięte” w sensie, że jak do tej pory nie dzwonili, to pewnie ktoś jest na liście. Ja się zapisywałem na pewno nie jako pierwszy, ale byłem w dzień premiery na miejscu. Nie wiem, jak podchodzili w innych salonach do rezerwacji przez tel i potwierdzeniu później tego na miejscu (na Placu 3+ nie można było się zapisać telefonicznie).
Bądź dobrej myśli!


szczere gratulacje!! Niech cieszy :) ps. Ostatnio ładne sztuki dorzuciłeś do kolekcji! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, foti napisał(-a):

I Ciebie też. 

Mi wolno bo ja zmieniam bezel w rolku śrubokrętem. 

A jak już będziesz miał zdjęcie otwartego zegarka z widokiem na mechanizm to pewnie wszyscy chętnie zobaczą 🙂

A póki co poobracasz się pewnie wśród szejków i zapomnisz o tym forum :)

 

Bywam tu często jako gość a co do szejków to żadnego nigdy nie poznałem.

Poznałem natomiast wielu wspaniałych ludzi z różnych środowisk dla których gow..burza jaką tu nieświadomy osób z jakimi mi się przyjdzie spotkać  spowodowałem jest czymś czego nie byli by w stanie zrozumieć. Skąd ten jad ?

Na oszczęście są tu w większości osoby które zegarek traktują jak ciekawe urządzenie które pokazuje nam że czas nie jest constant tak jak my sami. Ważne byśmy zmieniali się na lepsze w czasach gdy wszystko prowokuje do tego by być gorszym...

Edytowane przez Pireus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łuki graty!!!
Mniejszy, biedniejszy brat pozdrawia
 
23DC821C-E818-45FD-AE57-A685BA2CD94B.thumb.jpeg.29c1854d2356f2af06c0c6f26071b122.jpeg
Gratuluje nowego Exa. Dobrze wyglada! Sam tez czekam i juz sie doczekac nie moge...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i jeszcze raz cieszę się razem z Tobą.

Edytowane przez mroova
to było do kol. lukebor, ale podkręciłeś dziś tempo na forum !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łuki graty!!!
Mniejszy, biedniejszy brat pozdrawia
 
23DC821C-E818-45FD-AE57-A685BA2CD94B.thumb.jpeg.29c1854d2356f2af06c0c6f26071b122.jpeg

Dzięki, Bro
Odwdzięczam się gratulacjami za Ex-a!

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2021 o 07:37, foti napisał(-a):

 

NIe wymienisz insertu bez ściągania bezelea np w 16710. Dla mnie bezel to ten ząbkowany pierścień w którym osadza się insert.  A uszczelka szkiełko i pierścień ustalający który to wszystko trzyma to co innego.

To dam Ci tylko takie zdjęcie. Gdybys myślał, ze tematu nie znam. 

F33EECA6-C67D-4950-B809-3B19FEFBBE03.jpeg

 

18 godzin temu, lukebor napisał(-a):

emoji851.png
07737332302716e608fb70a18e6f65d1.jpg

Klasa!!!

Gratulaczki!!!

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej szukać, kupić zegarek z 5 cyfrową referencją? W Polsce lub za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Markiza napisał(-a):

To dam Ci tylko takie zdjęcie. Gdybys myślał, ze tematu nie znam. 

F33EECA6-C67D-4950-B809-3B19FEFBBE03.jpeg

To jeszcze dodam taki trochę dokładniejszy schemat. 

F0243879-8E00-48FE-B888-2BCF85227331.jpeg

Teraz to widać trochę dokładniej. 
Czy dalej myślisz, ze takie podważanie bezela jest bez konsekwencji?

To tak sobie myśl. 

Klasa!!!

Gratulaczki!!!

Naprawdę nie ma się co bać przy zmianie ściąganiu bezela.

Sam to też robiłem bułka z masłem 🙄😂

 

i nie ma mowy o pogorszeniu szczelności, to co pokazujesz to rysunek poglądowy z jakich elementów się składa zegarek.

 

Tu masz urządzenie do profesjonalnego ściągania bezela w Roleksie i dodam ze było oni używane przez zegarmistrza który był właścicielem AD rolex w Szwecji i sam się też zajmował serwisowaniem Zegarkow rolex. Także naprawdę nie musisz się martwić przy zmianie wkładki bezela aluminiowego w tych zegarkach.

11817E75-F3B6-489C-BF43-5110ED8C285B.png


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Pireus napisał(-a):

Bywam tu często jako gość a co do szejków to żadnego nigdy nie poznałem.

Poznałem natomiast wielu wspaniałych ludzi z różnych środowisk dla których gow..burza jaką tu nieświadomy osób z jakimi mi się przyjdzie spotkać  spowodowałem jest czymś czego nie byli by w stanie zrozumieć. Skąd ten jad ?

Na oszczęście są tu w większości osoby które zegarek traktują jak ciekawe urządzenie które pokazuje nam że czas nie jest constant tak jak my sami. Ważne byśmy zmieniali się na lepsze w czasach gdy wszystko prowokuje do tego by być gorszym...

Pireus, zazwyczaj bardzo lubie śmiechy, hihy,

ale tutaj nic nie rozumie co chcesz przekazać. 
Ten twoja rzecz nie jest rządny oryginałem. 
A ponieważ najwyraźniej nie znasz tematu, i nie wiesz gdzie szukać informacji, to ułatwię ci tą sprawę. Dodając informacje z pierwszej ręki. 😂

To znaczy strona internetowa Rolex. 
 

 

OFICJALNA STRONA MARKI ROLEX
Wszystkie produkty zaprezentowane na Stronie są dostępne u Oficjalnych Dystrybutorów Rolex. By zapewnić ich autentyczność, oryginalne produkty Rolex są sprzedawane wyłącznie przez Oficjalnych Dystrybutorów Rolex. Firma Rolex nie prowadzi sprzedaży przez swoją Stronę i nie może zagwarantować oryginalności zegarków sprzedawanych przez Internet. Firma Rolex zaprasza do odwiedzenia najbliższego punktu sprzedaży Oficjalnego Dystrybutora Rolex.
Wszystkie zegarki Rolex są składane ręcznie z najwyższą troską, by móc zapewnić ich wyjątkową jakość. Tak wysokie standardy w oczywisty sposób ograniczają nasze możliwość produkcyjne, a popularność naszych zegarków je przerasta. W rezultacie dostępność niektórych modeli może być ograniczona. Nowe zegarki Rolex są sprzedawane wyłącznie w salonach Oficjalnych Dystrybutorów Rolex, którzy otrzymują regularne dostawy oraz indywidualnie zarządzają kolejnością sprzedaży zegarków oraz obsługą klienta. Oficjalni Dystrybutorzy Rolex udzielają wszelkich informacji dot. dostępności zegarków Rolex.

Jakiekolwiek dodatkowe części, części zamienne niewyprodukowane przez firmę Rolex, a także wszelkie zmiany i modyfikacje wykonane przez osoby trzecie nieposiadające autoryzacji od marki Rolex, unieważniają gwarancję. Firma Rolex nie wyraża zgody na żadne modyfikacje wykonane przez nieautoryzowane osoby trzecie na produktach marki Rolex, włączając w to dodawanie jakichkolwiek elementów graficznych, a także indywidualizowanie zegarków (np. pokrywanie innym kolorem, dodawanie brylantów z rynku wtórnego, wymiana pierścienia, tarczy, bransolety, itd.). Modyfikacje tego typu mogą negatywnie wpływać na jakość i integralność produktów Rolex.
Wszystkie prawa własności intelektualnej, takie jak nazwy handlowe, znaki towarowe, wzornictwo, znaki graficzne i prawa autorskie są zastrzeżone i należą do firmy Rolex.
 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukebor napisał(-a):

emoji851.png
07737332302716e608fb70a18e6f65d1.jpg

No Łukasz , teraz pojechałeś 😀 Gratki 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szwed napisał(-a):

Naprawdę nie ma się co bać przy zmianie ściąganiu bezela.

Sam to też robiłem bułka z masłem 🙄😂

 

i nie ma mowy o pogorszeniu szczelności, to co pokazujesz to rysunek poglądowy z jakich elementów się składa zegarek.

 

Tu masz urządzenie do profesjonalnego ściągania bezela w Roleksie i dodam ze było oni używane przez zegarmistrza który był właścicielem AD rolex w Szwecji i sam się też zajmował serwisowaniem Zegarkow rolex. Także naprawdę nie musisz się martwić przy zmianie wkładki bezela aluminiowego w tych zegarkach.

11817E75-F3B6-489C-BF43-5110ED8C285B.png

To narzędzie tortur jest trochę bardziej przystosowane do takich zabiegów. 

 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik pokazujący Pepsi nowe na Oyster, po niemiecku, ale zegarek można pooglądać. Jak ktoś tutaj napisał, turbosztos. ;)

 

Ciekawą refleksję gdzieś przeczytałem, że GMT może być najważniejszym sportowym modelem marki, gdzie Rolex z historycznego punktu widzenia wygrywa bez dyskusji. Diver? Był Fifty Fathoms. Daytona? Jest znacznie ważniejszy historycznie chronograf: Moon. Ale Pepsi konkurencji właściwie nie ma. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukebor napisał(-a):

Dziękuję, Koledzy 🙂
Nie powiem, wczorajszy telefon z Kruka nieco mnie...zaskoczył, bo przecież od zapisu minęło jakieś 1,5 miesiąca. No ale nie narzekałem, tylko udałem się grzecznie po odbiór. Podobno pierwszy egz. na Placu 3+.
To znak, że jednak zasady w Kruku się zmieniły.
Choć na Suba czekam od września emoji3166.png

Sam zegarek w tej wersji łaził za mną już jakiś czas, miałem chwilę wersję z jubilee, ale na oyster to było moje marzenie. No a podobno marzenia warto spełniać, to i jest 🙂


Swietny, gratulacje! W zeszłym tygodniu w innych punktach w wawie tez ktoś odbierał batmana, warto czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

Łuki graty!!!

Mniejszy, biedniejszy brat pozdrawia😁

 

23DC821C-E818-45FD-AE57-A685BA2CD94B.jpeg

 

Bardzo fajny? Mogę z ciekawości spytać jaki nadgarstek? Też czekam na te 36mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Batmany/Pepsi mają AR 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Dawno też nie smigalem w moim staruszku. To ta właśnie 60 letnia sztuka bez serwisu ponad 10 lat, chyba nie muszę dodawać że to co pokazał nam Pan od kolegi Szejka nie miało prawa nawet leżeć obok oryginału choćby miało i 100lat. 

 

Dobrego dnia wszystkim  :)

received_883655072215944.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, poiuyt napisał(-a):

 

A to Airman nie był pierwszy?

Airman był 24h z odrębnym ustawieniem drugiej strefy czasowej na bezelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, poiuyt napisał(-a):

 

Głowa do góry, nie jest tak tragicznie!

Jak nowa wersja wypada na tle starego Ex36? Czuć różnice, czy generalnie kosmetyka?

Bro, pamiętasz, że Ex36 kupowałem lata temu od Ciebie? Spotkaliśmy się na rynku we Wrocławiu. Miło wspominam ☺️
Co do różnic to największa jest w bransolecie oczywiście. Solid linki i 19mm. Teraz ma imo idealne proporcje względem koperty. 
Odbiór zegarka jest jakby był delikatnie większy od DJ36

Nadgarstek 16,5. 
Udanego długiego weekendu👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

Prezentowany zegarek - w sensie koperta + bransoleta i zapewne mechanizm wewnątrz może być oryginalny.

To, co kolega pokazal nie jest oryginalne, tylko co najwyzej kontrowersyjne. Jesli nawet kazda z osobna czesc jest oryginalna a jakis partacz je nieudolnie poskladal/pozmienial, to jest to zwyczajny skladak, franken lub jak kto woli "zegarek zwalony przez partacza i noszony bez szacunku" - jednak kolo produktu oryginalnie wypuszczonego przez Rolexa (bo tak chyba wiekszosc tu odbiera slowo oryginalny) raczej nie lezal. O mechanizmie nikt sie nie wypowiadal, bo jest jak zona Colombo - kazdy wie, ze jest, tylko nikt jej nie widzial 😉 A kto wie czy w ogole tam jest???? 😬

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Nowe Batmany/Pepsi mają AR 

Mają. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz @artme z oryginalnością Rolexów vintage jest tak, że np. niektórzy sprzedawcy na Chrono24 piszą "tarcza oryginalna", mimo iż to malowanka - ponieważ uznają, że tarcza jako metalowa płytka z indeksami została wyprodukowana prze Rolexa, a że ktoś ją później "odnowił" to już inna sprawa. Jak coś jest zmodyfikowane, to jest już wszystko kwestia interpretacji - jednak jak ktoś pyta czy zegarek jest oryginalny (jednocześnie zaznaczając że przeszedł jakiś proces "personalizacji") pyta przecież pod kątem - podróbka vs oryginał, a nie czy to oryginał jak z fabryki (bo o przeróbkach teoretycznie wie).

 

Przedstawiony zegarek jest o tyle oryginalny (zakładając że rzeczywiście jest, a ja po zdjęciach nigdy ze stuprocentową pewnością nie osądzam), że kiedyś prawdopodobnie był to zwykły 1803, w całości oryginalny, który ktoś wziął na warsztat i przerobił w barbarzyński sposób.

 

Nie używałbym tu słowa składak/franken - bo to z definicji miks podróbki z oryginałem, np. podrabiana chińska koperta i bransoleta  + oryginalny werk i tarcza/wskazówki. Ja ostrożnie obstawiam w tym przypadku bazowo oryginał, którzy przeszedł brzydką metamorfozę - każdy element był przed spartaczeniem wyprodukowany przez Rolexa, tylko został skrzywdzony (przy czym wymiana szkła na nieoryginalne to nie jest wystarczający argument by nazwać zegarek składakiem/frankenem). 

 

Gdyby wymienić w tym egzemplarzu tarczę i wskazówki na ori z epoki z trytem, to już mamy Day-Date'a z ekstrawaganckim niefabrycznym wykończeniem. Podsumowując, jest to zegarek oryginalny, ale nie w oryginalnym (fabrycznym) stanie zachowania, tylko zmasakrowana sztuka, która ma znikomą wartość kolekcjonerską (bliżej jej wartości złota + mechanizm) - co nie zmienia faktu, że zegarek jest wart sporo nawet w takim opłakanym stanie (jeżeli nie mylę się w swoim osądzie na podstawie tych zdjęć ;)

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.