Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:

Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

Dzięki.
To ja chętnie przeczytam racjonalne argumenty jakie lug to lug powinien mieć zegarek w rozmiarze 36mm żeby dobrze wyglądać na wielkiej łapie
Jak już bym brał pod uwagę inne rzeczy niż średnica to raczej grubość i kształt dekla, 42mm ExII leży u mnie dobrze bo jest cienki i płaski mimo 50mm L2L, 42mm Omega PO albo 40mm GS były niewygodne bo grube i pękate.
To co, poprawiłem trochę wynik?
default_smile.png

39 minut temu, mroova napisał(-a):

Jakiś miłośnik z dobrą historią zakupową WCZORAJ odebrał suba i chyba szybko podjął decyzję że mu się jednak nie podoba, bo już dziś na allegro:

https://allegro.pl/oferta/rolex-oyster-perpetual-submariner-41-10613585626

Moje pytanie brzmi: boli Cię to?

1 minutę temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Daj spokój, jutro weekend 😂😂😉

Jak to? Dopiero jutro???

2 minuty temu, RysiekOchodzki napisał(-a):

Daj spokój, jutro weekend 😂😂😉

Wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,

Zasunął wpół powieki, wciągnął w głąb pół brzucha

I do płuc wysłał z niego cały zapas ducha,

I zagrał: róg jak wicher, wirowatym dechem

Niesie w puszczę muzykę i podwaja echem.

Umilkli strzelcy, stali szczwacze zadziwieni

Mocą, czystością, dziwną harmoniją pieni.

Starzec cały kunszt, którym niegdyś w lasach słynął,

Jeszcze raz przed uszami myśliwców rozwinął;

Napełnił wnet, ożywił knieje i dąbrowy,

Jakby psiarnię w nie wpuścił i rozpoczął łowy.

1 godzinę temu, Hersh napisał(-a):

Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:

Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

No nie bardzo bo obwód nadgarstka podany przez kolegę nicona nie jest najlepszym wyznacznikiem potencjału na mniejsze/ większe zegarki

40 minut temu, Bugs napisał(-a):

Dzięki.
To ja chętnie przeczytam racjonalne argumenty jakie lug to lug powinien mieć zegarek w rozmiarze 36mm żeby dobrze wyglądać na wielkiej łapie
Jak już bym brał pod uwagę inne rzeczy niż średnica to raczej grubość i kształt dekla, 42mm ExII leży u mnie dobrze bo jest cienki i płaski mimo 50mm L2L, 42mm Omega PO albo 40mm GS były niewygodne bo grube i pękate.
To co, poprawiłem trochę wynik?
default_smile.png

Bez dwóch zdań :)

Posted (edited)
6 minut temu, desmo napisał(-a):

No nie bardzo bo obwód nadgarstka podany przez kolegę nicona nie jest najlepszym wyznacznikiem potencjału na mniejsze/ większe zegarki

Nie było to jedyne kryterium. Moim zdaniem, z którym nie każdy musi się zgadzać, takich kryteriów jest więcej. Odnośnie do samego nadgardtka znaczenie może mieć nie tylko obwód ale nawet kształt (płaski vs krągły/wypukły).

Inne to L2L, budowa koperty, wielkość tarczy itd.

Ale kryterium decydującym jest serce właściciela :) w tym znaczeniu, że kwestia rozmiaru (zegarka) schodzi na plan drugi.

Edited by Hersh

2 minuty temu, Hersh napisał(-a):

Nie było to jedyne kryterium. Moim zdaniem, z którym nie każdy musi się zgadzać, takich kryteriów jest więcej. Odnośnie do samego nadgardtka znaczenie może mieć nie tylko obwód ale nawet kształt (płaski vs krągły/wypukły).

Inne to L2L, budowa koperty, wielkość tarczy itd.

Ale kryterium decydującym jest serce właściciela :)

Pisałem o kryterium po stronie właściciela ...dodałbym całość sylwetki czyli element często pomijany na rzecz wycinka nadgarstka 😉

1 minutę temu, desmo napisał(-a):

Pisałem o kryterium po stronie właściciela ...dodałbym całość sylwetki czyli element często pomijany na rzecz wycinka nadgarstka 😉

Rzeczywiście, sylwetka ma znaczenie m.zd.

Pozostając w temacie ale z przymrużeniem oka, niełatwo byłoby o rekomendacje dla osoby o zbliżonej sylwetce:

SmartSelect_20210415-144113_Chrome.jpg

19 minut temu, nicon napisał(-a):

Ahhh to zegarkowe ADHD 😅.

Jakie ADHD... wytrzymał niemal cały dzień :)

@mario1971 Na szczęście wcale, nie zapisywałem się na suba. Bez palpitacji zniosę też telefon że Batman nie dla mnie. Natomiast nie sposób określić inaczej, niż jako patologia, opisywanej tu przez ostatni tydzień sytuacji. 

p.s. dla rozluźnienia: dawaj fotę Twojego 🙂 

A o jakiej patologii mówisz - wskaż palcem?

Niestety dzisiaj na łapie do koszuli Lange :(

Godzinę temu, nicon napisał(-a):

Ahhh to zegarkowe ADHD 😅.

Nie, po prostu czekał tak długo że zegarek mu się znudził jeszcze zanim go odebrał :) 

Posted (edited)

@mario1971 masz chyba rację, to nie patologia tylko pozycjonowanie produktu i marki poprzez ograniczenie ofertowe.

Edited by mroova
nawet nie dubel tylko tryplet treści

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A o jakiej patologii mówisz - wskaż palcem?

Niestety dzisiaj na łapie do koszuli Lange :(

Kształtowanie przez R. podaży i popytu poprzez ograniczenie dostępności jest ok (zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę specyfikę rynku dóbr luksusowych).

Praktykowanie przez AD niejasnych reguł dystrybucji, w tym preferencji wyboru nabywcy, i wpływanie w ten sposób na podaż (i cenę na rynku wtórnym) nie jest ok. Niektórzy, w tym także ja, uważają, że takie zachowanie można ocenić jako patologiczne.

Trudno wskazać palcem ale sytuacja na rynku wtórnym jest mocną poszlaką...

Godzinę temu, Hersh napisał(-a):

Praktykowanie przez AD niejasnych reguł dystrybucji, w tym preferencji wyboru nabywcy, i wpływanie w ten sposób na podaż (i cenę na rynku wtórnym) nie jest ok. Niektórzy, w tym także ja, uważają, że takie zachowanie można ocenić jako patologiczne.

Z  tego wynika, że wszystkich tych którzy zamawiają, następnie czekają w kolejkach i ostatecznie po latach kupują zegarki marki Rolex z pierwszej ręki, trzeba by zakwalifikować do grupy dewiantów tańczących pogo w oparach absurdu, w rytm muzyki skomponowanej przez AD :lol:

Posted (edited)

Wyjaśnijmy sobie jedną sprawę ostatecznie:

AD wdraża systemy weryfikacji kupujących a ich celem jest m.in aby kupiony gorący Rolex nie pojawił się następnego dnia na Alle za cenę +20. Jeśli kupiony Rolex pojawia się następnego dnia na Alle to z procesowego punktu widzenia to jest patologia z którą AD- jak twierdzi oficjalnie- walczy.

Taka sytuacja nie ma nic wspólnego z oceną działań szczęśliwego flippera bo to wolny kraj i wolny rynek wtórny.

Tych ogłoszeń jest i tak mam wrażenie mniej , ale nie musi to oznaczać że system działa bo powodów może być wiele (mniej dostaw, przerzuty exportowe , słupy  czy zacieranie śladów przez sprytnych flipperów oraz skuteczniejsza weryfikacja kupujących). 

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Heh nie czuje bólu dupska ludzi...

Wolny kraj, chcesz, to robisz co Ci się podoba...

I nie ważne co powiedzą naukowcy, ważne co powie kinga rusin w tvn:)

elo peace%)

Ja bym się nie dziwił, że ludzie się denerwują. Może ktoś chciał upamiętnić ważny kamień milowy w życiu, albo do czego doszedł ciężką pracą. A może przekazać synowi jak dorośnie? A może jest miłośnikiem i flipnałby po paru miesiącach już bez kontrowersji. Kto wie? A tutaj ktoś śmiał kupić i wystawić od razu na sprzedaż.

Posted (edited)

Jest potwierdzone info że będzie można kupić sobie osobno drugą bransoletę do GMT https://www.ablogtowatch.com/rolex-returns-the-oyster-bracelet-to-stainless-steel-gmt-master-ii-watches/

Cytat

While details at this point are scarce, the brand’s decision to sell bracelets to consumers is a noteworthy shift. Traditionally, Rolex has only sold bracelets attached to watches, not independently. The ability for a current Jubilee-equipped GMT-Master II owner to purchase an Oyster bracelet for that watch without buying a second GMT-Master II, for example, will undoubtedly be welcome news to Rolex owners. That said, the brand has not released pricing or availability information on this new practice as of press time.

Edited by nicon

1dFQTya.png

2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

Z  tego wynika, że wszystkich tych którzy zamawiają, następnie czekają w kolejkach i ostatecznie po latach kupują zegarki marki Rolex z pierwszej ręki, trzeba by zakwalifikować do grupy dewiantów tańczących pogo w oparach absurdu, w rytm muzyki skomponowanej przez AD :lol:

Szczerze zdziwiłem się tak daleko idącym wnioskiem. Niewiele mówi o tych, którzy decydują się na te reguły, za to dużo o autorze;)

1 minutę temu, Hersh napisał(-a):

Szczerze zdziwiłem się tak daleko idącym wnioskiem. Niewiele mówi o tych, którzy decydują się na te reguły, za to dużo o autorze;)

U mnie ta lambada trwa już ponad dwa lata :)

14 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I jeszcze parę lat potańczysz😉

34 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Zatem kibicuję :)