Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

26 minut temu, tbn napisał(-a):

Zdecydowanie, tak na prawdę jest w sam raz. Tzw. sylwetkowe

Na tej fotce to z kolei za mały 😜

Posted (edited)

@tbnTeż widzę pewien potencjał na coś większego, wygląda jak 34mm u mnie 

IMG_20200131_124447.jpg

Edited by mroova
dodanie adresata

3 minuty temu, sanik napisał(-a):

Na tej fotce to z kolei za mały 😜

Niedawno dyskutowałem z @desmo, ze takie zdjęcia właśnie przekłamują trochę w druga stronę. Na żywo jest po prostu w sam raz. 

Posted (edited)

Kolego mroova , Do koszuli jeszcze OK ale zobacz jak będzie słabo do polo ...

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Niedawno dyskutowałem z @desmo, ze takie zdjęcia właśnie przekłamują trochę w druga stronę. Na żywo jest po prostu w sam raz. 

Eee, bez przesady - dla jasności bierzemy zdjęcia z różnych perspektyw. Oczywiście w przypadkach gdy mam wątpliwości. Ja mam tak że jak choćby na jednym wygląda na za mały to odpuszczam. 

Edited by desmo

Posted (edited)
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Nie przesadzaj. Zdjęcia często przekłamują :)

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

Zdecydowanie, tak na prawdę jest w sam raz. Tzw. sylwetkowe

Moja uwaga była czystym jadowitym odwetem za niebezpośrednie sugerowanie, że 36mm jest niemęskie. To 39mm jest w sam raz dla @tbn ;) 

51 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Wygląda bardzo dobrze. Nie słuchaj MM, bo on lubi kurdupelki na łapie nosić :)

:D

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

@desmo czyli że co, mam szukać większego ? OP 39mm był idealny, po króciutkiej bajerze dawali 15 % dyskontu ale głupi czekałem na nowy mechanizm z white dial. Telefonicznie zgłosiłem deklarację zakupu batmana, minęło 6 dni i nie dzwonili ...

IMG_20200131_124858.jpg

Posted (edited)

Ja tu widzę potencjał na PAMa bez kolejki  😉 ....poka fotkę z krótkim rękawem 

Edited by desmo

4 godziny temu, fugas napisał(-a):

A ja dostałem dzisiaj info, ze nie jestem godzien nosić pepsi.

Cóż, kupię sobie kolejnego Pama na pocieszenie 🤣🤣

A podano Ci chociaz powod takiej decyzji?

@desmo masz rację, to już zdjęcie z okresu pandemicznego 🤔, nie mogę się doczekać zakończenia pracy zdalnej i powrotu do ruchu, basenów, gimów i normalności. A zamiast PAM-ów mamy OP 41mm.

8 godzin temu, artme napisał(-a):

A podano Ci chociaz powod takiej decyzji?

Tak, podobno za dużo zamówień zostało złożonych i centrala kazała podziękować tym którzy zapisali się jako ostatni. Wcześniej zapewniano mnie, że każdy z salonów ma określona pulę zegarków (aby nie tworzyć gigantycznych kolejek) i każdy kto się zapisze prędzej czy pózniej dostanie swój zegarek. Dostałem tez info, że salony otrzymują zegarek już z przypisanym do niego odbiorcą. Widać jest troszkę inaczej.

O tym, że zegarek przychodzi do konkretnego klienta mówiono mi przy odbiorze DJ. Jeśli ja bym go nie odebrał, to muszą go zwrócić i wtedy centrala znów decyduje komu przydzielić :)

Wam się ciągle chce pisać o tej patologii?

Pozdrawiam, Mirek

39-40 to jest idealny rozmiar dla każdego dorosłego, wystarczająco duży dla większych i na tyle mały żeby pasować mniejszym.
Ja będę za poprzednim Explorerem, zostawienie w ofercie tylko 36mm eliminuje ten model z kręgu zainteresowania wielu lepiej zbudowanych klientów, dziwna decyzja.

35 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

Wam się ciągle chce pisać o tej patologii?

Ja nie widzę w tym żadnej patologii. Poszedłem do salonu, zapisałem się na zegarek. Poczekałem, odebrałem i się cieszę. To ze trzeba poczekać? Ok, dostanę nową sztukę, a nie wymacaną w salonie przez pół roku. Jeśli jest to przeprowadzane bez zaliczek, to jaki to problem. Zamawiasz auto w salonie, wpłacasz 10% i czekasz. Obecnie w BMW niektóre modele nie dostają danych komponentów/silników i na zwykle 318i w turasie czeka się od września :) 

Wracając do tematu, w oczekiwaniu na batmana:

3-E9-B7413-2-DC2-4576-810-E-77-A96-C1-D3

FF2-CDB30-B1-A1-4-FD0-8241-97-DAD5561-CA

Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Ja nie widzę w tym żadnej patologii. Poszedłem do salonu, zapisałem się na zegarek. Poczekałem, odebrałem i się cieszę. To ze trzeba poczekać? Ok, dostanę nową sztukę, a nie wymacaną w salonie przez pół roku. Jeśli jest to przeprowadzane bez zaliczek, to jaki to problem. Zamawiasz auto w salonie, wpłacasz 10% i czekasz. Obecnie w BMW niektóre modele nie dostają danych komponentów/silników i na zwykle 318i w turasie czeka się od września :) 

I to jest prawidłowe podejście do tematu. Bez napinki i wylewania swoich frustracji na cały świat i wszystkich dookoła :)

9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

I to jest prawidłowe podejście do tematu. Bez napinki i wylewania swoich frustracji na cały świat i wszystkich dookoła :)

Agree, takie nie-polskie yes you can  ! ;) zgadzam sie w pełni;)

15 godzin temu, mroova napisał(-a):

@tbnTeż widzę pewien potencjał na coś większego, wygląda jak 34mm u mnie 

IMG_20200131_124447.jpg

M.zd. w tym ujęcie leży bardzo dobrze.

Ale mogę być uprzedzony - lubię małe zegarki i dlatego sprzedałem Omegę Railmaster. 38mm wydało mi się za duże na mój nagarstek, który mierzy 18 cm.

Mam takie samo zdanie, leży spoko.

3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

39-40 to jest idealny rozmiar dla każdego dorosłego, wystarczająco duży dla większych i na tyle mały żeby pasować mniejszym.
Ja będę za poprzednim Explorerem, zostawienie w ofercie tylko 36mm eliminuje ten model z kręgu zainteresowania wielu lepiej zbudowanych klientów, dziwna decyzja.

Trzeba by mieć chyba jakieś statystyki na temat obwodu nadgarstka w populacji żeby takie tezy stawiać. Poza tym sama średnica niewiele mówi. Jest jeszcze lug-2-lug, i moim zdaniem najważniejszy wymiar czyli wielkość tarczy w stosunku do lunety. Zegarki typu DJ, Explorer, czy Omega AT w rozmiarze 40-42 mają zaburzone proporcje, wielkie jednolite patelnie. Albo nomos orion 38mm, z turbodługimi uchami i milimetrowym bezelem wygląda bardzo kiepsko. Co innego Sub, Gmt czy Explorer II. SD16600 miał chyba tarczę podobną rozmiarem do DJ 36.

Jutub mi podpowiedział taki film, który jest w sumie śmieciowy i warto wyłączyć dźwięk. Natomiast widać sporo ujęć z różnych kątów, pokazujących jak doskonale leży Ex36 na nadgarstku raczej typowym 7" (17-18cm).

1dFQTya.png

12 minut temu, nicon napisał(-a):

Mam takie samo zdanie, leży spoko.

Trzeba by mieć chyba jakieś statystyki na temat obwodu nadgarstka w populacji żeby takie tezy stawiać. Poza tym sama średnica niewiele mówi. Jest jeszcze lug-2-lug, i moim zdaniem najważniejszy wymiar czyli wielkość tarczy w stosunku do lunety. Zegarki typu DJ, Explorer, czy Omega AT w rozmiarze 40-42 mają zaburzone proporcje, wielkie jednolite patelnie. Albo nomos orion 38mm, z turbodługimi uchami i milimetrowym bezelem wygląda bardzo kiepsko. Co innego Sub, Gmt czy Explorer II. SD16600 miał chyba tarczę podobną rozmiarem do DJ 36.

Jutub mi podpowiedział taki film, który jest w sumie śmieciowy i warto wyłączyć dźwięk. Natomiast widać sporo ujęć z różnych kątów, pokazujących jak doskonale leży Ex36 na nadgarstku raczej typowym 7" (17-18cm).

Punktacja w kategorii racjonalne rozumowanie:

Kolega nicon: 1, kolega Bugs: 0.

Posted (edited)

Ja się zgodzę, że Ex 39mm nosi się jak dość spory zegarek, ale dla mnie to sportowy model. Ja po prostu lubię jak jednak coś czuć na nadgarstku. OP to już bardziej elegant, tutaj sam bym poszedł w 36mm. Tutaj fajna minirecenzja Hodinkee, moim zdaniem rozmiarowo jest w sam raz:

Edited by tbn