Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, ChrisM napisał(-a):

 

IMO najlepsza opcja na 5 cyfrowego Rolka - ceny w miare normalne - ja dalem 7,6 k , prawie pelny set , seria P .

 

To prawda. Abstrahując od tego co się komu podoba, to się dostaje sporo Rolka w Rolku, jest mechanizm GMT, cyklop, klasyczna w sumie tarcza. 
 

@nicon Z ciekawości , masz jakiegoś beatera do trudnych zadań czy włóczenia się nocą po Neapolu? ;) Jak kupowałeś to była inna wartość trochę. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, nicon napisał(-a):

W sumie to próbowałem teraz zrobić zdjęcie mojego suba i wygląda to podobnie, trzeba by mieć zdjęcie makro żeby to tak uczciwie ocenić. Zwróć uwagę na przejście między górą ucha a polerowanym bokiem, powinna być widoczna faza. Natomiast sama jej grubość też się różni między modelami 5-cyfrowymi. Samo szczotkowanie na uchu powinno być dość gruboziarniste, tak że czuć pod paznokciem. Chociaż ostatnio się dowiedziałem że np. 14060M z wczesnych lat 00' miał to szczotkowanie fabrycznie łagodniejsze także trudno powiedzieć jednoznacznie bez zrobienia doktoratu. Generalnie jak szlif jest spierd*** mocno to widać na pierwszy rzut oka wyoblone krawędzie, nierówne szczotkowanie a w ekstremalnych przypadkach mocno pocienione uszy. Z resztą jeżeli to zegarek do noszenia to who cares? 🤷‍♂️

  100% w punkt


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Ja skracałbym tylko w kruku. Jak coś pójdzie nie tak (urwie główkę śruby czy cos innego), to masz luz. Bo to Kruka pracownik. 

 

czy ja dobrze czytam?

Samemu nie skracacie bransolety tylko idziecie do zegarmistrza?To przeciez odkręcenie śrubki i ponowne wkręcenie.CHyba ze ja coś zle rozumuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, foti napisał(-a):



 

 

 

Znalazłem post Tommaso z 2015 r. 

Wróżył że nie zostanę w "klubie Rolexa" a tu proszę. Znalazłem chyba lek na ADHD ;)

 

Ale archeolog z Ciebie. 😀

Pytanie, czy nadal masz te same zegarki co 6 lat temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ja dobrze czytam?
Samemu nie skracacie bransolety tylko idziecie do zegarmistrza?To przeciez odkręcenie śrubki i ponowne wkręcenie.CHyba ze ja coś zle rozumuję

Śruba w Rolexie to tak naprawdę pin bransolety z gwintem na końcu. Jaka tu filozofia żeby to wykręcić i wkręcić z Loctite ?? W Omedze np. jest sporo więcej zabawy, bo mamy na końcu każdego ogniwa 2 małe śrubki i pin …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Ale archeolog z Ciebie. 😀

Pytanie, czy nadal masz te same zegarki co 6 lat temu?

 

🙂

Tego Explorera II mam nadal. Mowa była wtedy ze zmieniam kluby (producentów zegarków) i że może w Rolexie zostanę na dłużej. 

No i na razie się udaje :)
A  szukałem kiedy ja go kupiłem stąd odnaleziony wątek :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak,ale ja niestety nigdy nie kupiłem żadnego zegarka w salonie.Tylko używki więc czasami trzeba coś skrócić a czasami dodać ogniwo.

Sam fakt skracania bransolety w R nie należy do mocno skomplikowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, nicon napisał(-a):

Nie mam 🙃. Jak kupowałem to fakt była zdecydowanie inna wartość, ale zacznę się o niego martwić jak będzie wart tyle co dom w górach, czyli nigdy :D. W ogóle posiadanie więcej niż jednego zegarka jest nie dla mnie raczej bo nie lubię mieć dużo rzeczy, to tylko robi problem, jak czytam powyżej wywody o skrytkach bankowych, ubezpieczeniach i sejfach przytwierdzonych do podłogi to mi się słabo robi. Dla mnie to już nie hobby tylko życie jako niewolnik przedmiotów. Jak coś robię hardkorowego albo jeżdżę na rowerze to po prostu ściągam Suba, a w Neapolu w nocy nie jest tak źle, poza tym że jak mi odjechał ostatni pociąg to na Piazza Garibaldi najprostszych zwrotów angielskich nie rozumiały nawet prostytutki 🤦‍♂️. Suba tego gorszego bez daty miałem nawet na road tripie po Maroko, zawsze w razie W można zegarek schować do kieszeni/plecaka i nie ma stresu. No i najlepiej wrzucić na NATO, wtedy nawet Patek wygląda na tani badziew i wiadomo że podróba :D.


Spoko podejście, idea posiadania jednego zegarka i targania go wszędzie tez mi przyświecała dopóki pare lat temu nie postanowiłem zrobić upgradu i natrafiłem na to forum. ;) O Rolka pytałem, bo często gdzieś widuję teksty na zagranicznych portalach o napadach na posiadaczy. Ja przyznam, że tez jeżdżę z zegarkami wszędzie, ale lepiej się czuję w tych tak do 20k. Ex na szczęście nie różni się od typowego Seiko, wiec większego ryzyka nie ma że ktoś się zainteresuje. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę 30 stopni będzie bardzo ciężkie popołudnie 99fd2b873da7ac5bff3d4862a4e0cf6a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Artystyczna fotka przed pożegnaniem :)

20210610_185734.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Artystyczna fotka przed pożegnaniem :)

20210610_185734.jpg

Klasyczna tarcza i nie przesłodzona  konfiguracja...to lubię

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
41 minut temu, desmo napisał(-a):

Klasyczna tarcza i nie przesłodzona  konfiguracja...to lubię

Tak jest, dzięki. Super klasyk nad klasykami. Mimo że lubię bling,  to naprawdę wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Szkoda ze 41, kiedyś jakiś stalowy na oyster w mniejszej wersji musi zagościć u mnie w kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedziemy z koksem ️ fajnie bo dochód z zawodów na dzieci chore idzie b3c3ebabe7986cd09ff099786f990ec0.jpg
a772a28d307e43ef4302626f5d2f5bce.jpg
a51bd22b161623ba1d86ac88967ab001.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

Lubię się bawić odcieniami tej tarczy:) 

IMG_20210612_223431_534.jpg

IMG_20210612_223753_925.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polarow wysyp ostatnio ;)

22DB4596-2202-44EC-805D-E42655792481.jpeg

0210DB21-FBCB-4A8E-B206-7E884D8218E8.jpeg

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Polarow wysyp ostatnio ;)

 

Mój już jedzie, zobaczymy jak poprawili ale i tak nie wiem czy nie będzie szukał nowego domku.

 

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bugs Nowe fajne , ale za duże dla mnie.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, tbn napisał(-a):

@Bugs Nowe fajne , ale za duże dla mnie.

Fajne i wygodne. Czasami żałuję, że sprzedałem swojego.

20201007_073203-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tbn napisał(-a):

@Bugs Nowe fajne , ale za duże dla mnie.

Nowy jest większy ale płaski i dość cienki a przez to wygodny

27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Fajne i wygodne. Czasami żałuję, że sprzedałem swojego.

 

Może warto wrócić, obecna wersja jest poprawiona, nie ma już "floating hands" tylko normalne całe srebrne i może to zerwanie z pierwowzorem ale wygląda o niebo lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 14:30, ChrisM napisał(-a):

😉 tak na szybko 

Polar to najfajniejszy EX. Gratuluję.  Niech się nosi. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 20:50, robol1 napisał(-a):

czy ja dobrze czytam?

Samemu nie skracacie bransolety tylko idziecie do zegarmistrza?To przeciez odkręcenie śrubki i ponowne wkręcenie.CHyba ze ja coś zle rozumuję

W zegarkach z drugiej ręki sam skracam. Jednak w PO nie podołałem. Klej był "tak mocny", że nie dałem rady odkręcić. A szkoda mi było zniszczyć głowiy w śrubach. 

A jak kupujesz nowy zegarek, to na miejscu skrócą i masz problem.z głowy.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
6 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

W zegarkach z drugiej ręki sam skracam. Jednak w PO nie podołałem. Klej był "tak mocny", że nie dałem rady odkręcić. A szkoda mi było zniszczyć głowiy w śrubach. 

A jak kupujesz nowy zegarek, to na miejscu skrócą i masz problem.z głowy.  

U mnie to samo było z nowym dj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszecie o polarach to caly czas mam ochotę palnąć sie w łeb za spoznieniem na zapisanie 😕


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo z nowymi Rolkami, to lepiej się najpierw zapisać, a potem myśleć czy się chce, bo okienko szybko się zamyka. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tbn napisał(-a):

Bo z nowymi Rolkami, to lepiej się najpierw zapisać, a potem myśleć czy się chce, bo okienko szybko się zamyka. ;)

Tę złotą myśl trzeba zapisać ołówkiem kopiowym na papierze czerpanym i oprawić w ramkę :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.