Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Piciu, nie przejmuj się. Jest takie powiedzenie, że psy często upodobniają się do swoich właścicieli, chociaż nie ma reguły. Z zegarkami może być podobnie. 
te-psy-wygladaja-identycznie-jak-ich-wlasciciele-cos-niesamowitego-2342102.jpg&key=75b68d54a132d040c5f7ffa8fc7200630af795d40bf81f37e0bf0acfafdbff4f
Jedni powiedzą, że te piegi są paskudne, inny, że dodają jej uroku. 

Piotr, lej na to wszystko z góry. Przecież to Ty go nosisz a nie My. :lol:

E tam , wszystko gra. Yachta rzadko nosze , ostatnio najczęściej na nadgarstku Breitling Navi 46mm , który po dwóch tygodniach noszenia , w weekend rotomat , nie stracił ani jednej minuty , sekund nie liczyłem. Dość długi czas zapomniany a teraz jaram się nim na nowo. Tak już z nami jest

Sent from my iPhone using Tapatalk

W sumie to pierwszy raz dziś go w naturalnym świetle słonecznym oglądałem. Zdjęcia nie są w stanie oddać, jaki jest fajny. Miłego dnia Panowie

Gratulacje! Bardzo fajnie się prezentuje. Niech się dobrze nosi.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Również bardzo gratuluje. Na renderach mi nie przypadl do gustu, ale po Twoich zdjeciach stwierdzam zdecydowanie ze jednak mógłbym go nosić.

9 godzin temu, Tanatos70 napisał(-a):

Bardzo dziękuję Mariusz 🙂. To są IMO dwa różne zegarki, choć niby oba z jednej rodziny. Twój jest fajny w każdych warunkach, mój jest chimeryczny i trzeba go oswajać. Nie każdy udźwignie ten blichtr. Dosłownie i w przenośni. Twój jest wyraźnie lżejszy 😉.

To piękny zegar na słoneczne dni. Wtedy pokazuje pazur. Jak „przyciśnie”  Cię złoto bransolety ,polecam granatowe, niebieskie  ZULU/ NATO. Jest dyskretnie, zachowując to co w tym zegarku najlepsze.

83402501-8146-47FE-836F-9BB1425D2235.jpeg

Nie no, tylko nie na szmatce. Nie ten Sub. :(

Każdy ceramiczny Sub na nato będzie wyglądał pokracznie, a już TT w szczególności.

9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie no, tylko nie na szmatce. Nie ten Sub. :(

Każdy ceramiczny Sub na nato będzie wyglądał pokracznie, a już TT w szczególności.

. He, he. Taki z Ciebie arbiter elegancji odkąd Lange nabyłeś ? Wiem, że byś spróbował ale boisz się uszy porysować 😉

No dziękuję chłopaki. Ten sub nie jest łatwym zawodnikiem. Faktycznie, naturalne światło/pełne słońce to jego żywioł. Bardzo rozczarował mnie w salonie, przy beznadziejnym sztucznym oświetleniu. Jakoś tak tandetnie się prezentował. Dlatego dałem sobie ponad tydzień na decyzję, czy nie zrezygnować. Jeszcze wczoraj miałem wątpliwości, jak odbierałem.  Dzisiaj, po wyjściu na słońce... no pokochałem ten zegar 🙂 .

8 godzin temu, desmo napisał(-a):

. He, he. Taki z Ciebie arbiter elegancji odkąd Lange nabyłeś ? Wiem, że byś spróbował ale boisz się uszy porysować 😉

Raz zmieniałem samodzielnie bransoletę na gumę. I wystarczy. ;)

Na początku robił średnio +0,7s/dobę niczym Rolex. Po paru miesiącach coś mu się przestawiło i zaczął spieszyć stabilnie 8~9s/dobę, a ja mam bzika na tym punkcie.  

Przy okazji mieli zrobić coś jeszcze, ale o tym napiszę innym razem, jak już dostanę go w swoje ręce.
[mention=105984]mario1971[/mention]
sorry, źle zrozumiałem że chodzi o Suba

1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

@mario1971, dobrze rozumiem że chodzi o Cermita i tą opisywaną przypadłość mechanizmu 3235 że po jakimś czasie traci punktualność?

Nie, ten wpis: "Na początku robił średnio +0,7s/dobę niczym Rolex. Po paru miesiącach coś mu się przestawiło i zaczął spieszyć stabilnie 8~9s/dobę, a ja mam bzika na tym punkcie." dotyczył mojego ALS.

Cermit po dwóch miesiącach zrobił w totalu -1,5s. Na początku chodził lekko na plus (0,1~0,2s/d bez względu na sposób odkładania na noc), w ostatnich dwóch tygodniach na łapie chodził na zero, a odkładany do pudełka w każdej pozycji tracił ok. 0,5s/d.  Wrzuciłem go teraz do rotomatu i sprawdzam, jaki wynik osiągnie w maszynce.

Nie jestem na bieżąco w tych sprawach więc zapytam Was - jak myślicie, jaki jest realny czas oczekiwania na Batmana w Polsce? W Kruku można w ogóle zamówić, czy nie da rady?

ng6mnrm.png

Guest KapoPi
2 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Nie jestem na bieżąco w tych sprawach więc zapytam Was - jak myślicie, jaki jest realny czas oczekiwania na Batmana w Polsce? W Kruku można w ogóle zamówić, czy nie da rady?

Nie da rady raczej. Czas oczekiwania podobno do lat 4 ;)

Posted (edited)
13 minut temu, MasterMind napisał(-a):

Zamówić go można było tylko w dniu 7 kwietnia tego roku. Pierwsze sztuki już trafiły w ręce szczęśliwych odbiorców. 

10 minut temu, KapoPi napisał(-a):

Czas oczekiwania podobno do lat 4 ;)

Po co propagować takie bzdury? Przecież nasz forumowy kolega @lukebor odebrał swojego Batmana już w czerwcu, czyli 2 miesiące po premierze.

Edited by mario1971

Dokładnie, wiem o 4 sztukach odebranych w Wawie już od czasu premiery, wszystko na Oyster. Ja sam czekam na Batmana, także kiedy będzie to zobaczymy :)

Mój wspaniały pomysł by raz w życiu stać się posiadaczem nowego Rolexa szybko zderzył się z rzeczywistością ;) 

ng6mnrm.png

4 minuty temu, MasterMind napisał(-a):

Mój wspaniały pomysł by raz w życiu stać się posiadaczem nowego Rolexa szybko zderzył się z rzeczywistością ;) 

Weź Air Kinga - kiedyś to będzie rarytas 🤣.

Posted (edited)
9 minut temu, MasterMind napisał(-a):

To sie obudziles... 😂😜

No niestety - zapisanie sie na jakiegos Rolka z linni professional jest juz od kilku lat abstrakcja... takie lajf 😉

Edited by artme

Batman (czy raczej Batgirl, bo chciałbym na jubilee) to chyba jedyny z nowych Rolexów, którego mógłbym mieć w kolekcji (pomijając super-nieosiągalne Pepsi). Wszystko inne to już nie mój klimat i przyszłe "rarytasy" mnie nie interesują :D

@artme żyłem w błędnym przekonaniu, że się czeka pół roku, czeka rok i czeka może nawet półtorej roku, ale można się doczekać - a nie że w ogóle już nie można nawet złożyć zamówienia, bo nie ma sensu :P 

ng6mnrm.png

5 minut temu, MasterMind napisał(-a):

@artme żyłem w błędnym przekonaniu, że się czeka pół roku, czeka rok i czeka może nawet półtorej roku, ale można się doczekać - a nie że w ogóle już nie można nawet złożyć zamówienia, bo nie ma sensu :P 

No niestety - tak juz od dluzszego czasu a i pandemia w tym nie pomaga... 😞

Dokładnie, jak pisze Mariusz - ja odebrałem 2 miesiące po zapisie.

Ale problemem obecnie nie jest czas oczekiwania, tylko brak możliwości zapisu na ten model. 

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Ciekawe czy Pepsiaki i Batmany są dostarczane w podobnej ilości. Jak widziałem listę w Kruku przy zapisie, to wyglądało na 50/50 popularność. 

3 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Najlepiej się zapisać w pierwszym dniu wystawy nowych modeli. 
Poczekaj do następnej wystawy. I bądź przygotowany. 

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Posted (edited)
19 minut temu, Markiza napisał(-a):

Najlepiej się zapisać w pierwszym dniu wystawy nowych modeli. 
Poczekaj do następnej wystawy. I bądź przygotowany. 

Tak jest; śledź otwarcia nowych sklepów i np. jeśli otwiera się za chwilę nowy salon Rolexa na Tajwanie lub w Chinach lub nawet bliziutko w Europie, kupuj bilet lotniczy (minimum na dzień wcześniej, bo od rana musisz już stać w kolejce), bierz kawę w termosie (lub zimne napoje), kanapki, wygodne buty i dawaj! Może ktoś apkę do śledzenia otwierania nowych salonów na świecie napisze?

Bilet lotniczy: 100-1000 euro, hotel 100-200 euro, transport do salonu Rolexa 20-100 euro. Radość i duma z zapisania się na Rolexa: bezcenne. Za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard. 

P.S. Pamiętaj, po odbiór też zgłaszasz się osobiście, więc koszty x2 pomnóż.

Edited by beniowski