Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

22 minutes ago, a_team said:

Mocnyfull mam prośbę, nie miałem Wxplorera II na ręce. Masz może wagę kuchenna i możesz podsć ile waży ? Zastanawiam się czy jest bardzo ciężki jak na codzienny zegarek. Datejust z tego co pamiętam ważył ok 138g emoji846.png

157g bez dwóch ogniw Piotrek. 

39 minutes ago, sanik said:

O czym ty piszesz. Przecież zwykłe sklepy sieciówki z ciuchami komunikują się ze sobą i ustalają czy sweterek w rozmiarze XL jest u nich, a co dopiero zegarek za 50k.

No właśnie "sweterki" za 50zl a nie zegarki za 50k. Może Kruk nie chce aby ktokolwiek wiedział ze jest towar w sklepie za tyle kasy? Jakby były w systemie dostępne informacje to zwykły pracownik mógłby powiadomić grupę przestępczą i byłyby włamania i kradzieże. Może to jest właśnie jeden z powodów? 

 

Ja nie bronię Kruka ale staram się zrozumieć ich polisę bo wychodzę z założenia ze wiedza co robią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, KrysH napisał(-a):

 

No właśnie ….Może Kruk nie chce aby ktokolwiek wiedział ze jest towar 

 

Ja bronię Kruka  bo wychodzę z założenia ze wiedza co robią. 

Tu ktoś się skarżył że Cię nie rozumie…Jak wyczyściłem zakłócenia z Twojego posta to ukazał się taki przekaz😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.01.2023 o 23:41, Krzysiek_Long napisał(-a):


Dziekuje za zrozumienie. Ja tu już nic nie pomogę. Tu jest terapeuta potrzebny a nie zegarek. 

Tak drogie dzieci nie należy robić marketingu. Panie Krzysztofie no nie umie Pan w PR. 

 

Posty tego pracownika w/w sklepu czyta się jak bełkot, dodatkowo obrażanie użytkowników forum. Niedawno rozważałem zakup Tudora bb36 w Kruku ale skoro tak traktujecie potencjalnych nabywców to zrobię zakupy gdzie indziej. Nie pozdrawiam.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, desmo said:

Tu ktoś się skarżył że Cię nie rozumie…Jak wyczyściłem zakłócenia z Twojego posta to ukazał się taki przekaz😎

Wiesz co desmo - możliwe ze powoli mnie przekabacisz, jesteś konsekwentny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co desmo - możliwe ze powoli mnie przekabacisz, jesteś konsekwentny

On jest podstępny jak lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, a_team said:


On jest podstępny jak lis emoji1787.png

Całkiem możliwe ze prawda jest gdzieś pośrodku... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, desmo napisał(-a):

Tak, to dziwne bo może oznaczać , że zasłanianie się przed klientami mityczną listą oczekujących  czy decyzją z centrali ( zegarek przychodzi z karteczką, ja nic nie mogę) to kłamstwa.  Może też oznaczać że zegarki leżą w ladach i czekają aż zostaną sprzedane za premium na wtórnym. Wtórny się zatkał, handlarz nie odbiera to trzeba sprzedać komukolwiek zanim będzie gorzej i trzeba będzie dzwonić i prosić i dać rabat. . Patologia goni patologię. A gęby pełne frazesów,że każdy klient jest ważny…może Ty lubisz być tak oszukiwany, tu w Polsce coraz więcej ludzi ma na to alergię ( za dużo tego na codzień )…


Zastanawiam się dlaczego nie opisuje Pan tutaj swoich doświadczeń z dystrybutorem. Na co zapisany , co kupione w przeszłości , jakie wrażenia z obsługi, jak weryfikacja itp? Posiłkowanie się postami innych , czasem zupełnie nowych użytkowników jest zastanawiające..

Strach przed spaleniem mostów  na każdym poziomie czy brak powodów do reklamacji z tak piękną historią zakupową ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet z matmy mocny nie jesteś, bo jak „zarejestrowany od 2018” oznacza dla Ciebie 7 lat to ja już nie mam pytań

A wziąłeś pod uwagę, ze z przyczyn ode mnie nie zależnych albo i świadomie kilkanaście miesięcy przed tym jak założyłem konto mogłem czytać i interesować się zegarkami tu na forum jako gość?

Proszę paragon

002c64b5aadeca0037df82755a4c8401.jpg


Ciekawe czy będziesz jeszcze miał wątpliwości czy to mój paragon i czy napewno dotyczy on Explorera bo przecież nie ma informacji na dokumencie jaki to zegarek…

Naprawdę Krystian trochę więcej wiary w ludzi i empatii życzę…
Mocnyfull mam prośbę, nie miałem Wxplorera II na ręce. Masz może wagę kuchenna i możesz podsć ile waży ? Zastanawiam się czy jest bardzo ciężki jak na codzienny zegarek. Datejust z tego co pamiętam ważył ok 138g

Z pełna, nieskracaną bransoleta 164,1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako „wolny” obserwator tego wątku uwazam ze czasami komus odbija…. pokaz paragon??????? Chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pawel007 napisał(-a):

Jako „wolny” obserwator tego wątku uwazam ze czasami komus odbija…. pokaz paragon??????? Chore

Czasami mam wrażenie, że niektórzy miłośnicy Rolexa i postępowanie AD to ta sama jednostka chorobowa 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

62c2a457015ef9fdc857e33593c4cd76.jpg

20 minut temu, MocnyFull napisał(-a):


A wziąłeś pod uwagę, ze z przyczyn ode mnie nie zależnych albo i świadomie kilkanaście miesięcy przed tym jak założyłem konto mogłem czytać i interesować się zegarkami tu na forum jako gość?

Proszę paragon

002c64b5aadeca0037df82755a4c8401.jpg


Ciekawe czy będziesz jeszcze miał wątpliwości czy to mój paragon i czy napewno dotyczy on Explorera bo przecież nie ma informacji na dokumencie jaki to zegarek…

Naprawdę Krystian trochę więcej wiary w ludzi i empatii życzę…
Z pełna, nieskracaną bransoleta 164,1

@MocnyFull, weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

62c2a457015ef9fdc857e33593c4cd76.jpg&key=af351f34019a2a0faffae4053c3fa83b04243d4710052ccf7e4ec3c3ffa17e7f
[mention=104805]MocnyFull[/mention], weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 


Czasem po prostu ciężko…
Ale właśnie już przestałem… :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

62c2a457015ef9fdc857e33593c4cd76.jpg

@MocnyFull, weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 😉

 

Ładny skąd mieli Twoje dane? Przez to, że oddałeś zegarek do serwisu czy się gdzieś rejestrowałeś? 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

 

@MocnyFull, weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 😉

 

poproszę o zdjęcie koperty w którym był i znaczka szwajcarskiego 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

62c2a457015ef9fdc857e33593c4cd76.jpg

@MocnyFull, weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 😉

Przepiękne zdjęcie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełna, nieskracaną bransoleta 164,1

O to jakoś bardzo ciężki nie jest, a powiedz jak Ci się nosi ? Chciałbym go kupić do takiego tyrania codziennego, bo mi szkoda trochę Datejusta męczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysiek_Long napisał(-a):


Zastanawiam się dlaczego nie opisuje Pan tutaj swoich doświadczeń z dystrybutorem. Na co zapisany , co kupione w przeszłości , jakie wrażenia z obsługi, jak weryfikacja itp? Posiłkowanie się postami innych , czasem zupełnie nowych użytkowników jest zastanawiające..

Strach przed spaleniem mostów  na każdym poziomie czy brak powodów do reklamacji z tak piękną historią zakupową ?

To może ja Ci opiszę moje doświadczenia z dystrybutorem:

Tuż przed zeszłorocznymi premierami dzwonię do salonu pytając o możliwości zapisu - oczywiście tylko osobiście, wypadnie to w środku tygodnia a mam daleko więc muszę brać urlop. Ponieważ jednocześnie słyszę że kolejność zapisów i tak nie ma znaczenia to pytam czy mogę przyjechać w sobotę - tak, proszę bardzo, zapisujemy imiennie na konkretną godzinę. No i super. W międzyczasie - czwartek, piątek - próbuję zadzwonić żeby potwierdzić wizytę ale mimo wielokrotnych prób nikt nie odbiera. W sobotę jadę ponad 300km do salonu żeby na miejscu usłyszeć że sorry, ale listy zamknęliśmy w czwartek. Ale jak to? A tak to, decyzja centrali. A telefonów nie odbieraliśmy bo za dużo ludzi dzwoniło. Możemy zapisać na coś innego - nie dziękuję, do widzenia, to ja sobie pojadę grzecznie z powrotem. 

Potem czytam na forum że inne salony przyjmowały zapisy do 5 kwietnia czyli chyba wtorku.

Dzwonię do innych salonów - w jednym mówią tylko że już nie ale zapisywali dłużej, w drugim że teraz z ulicy już nie zapiszą ale umówionych zapisywali do końca. Kompletny chaos i brak spójnych, przejrzystych informacji.

Byłem wkurzony bo to nie zajrzeć po drodze po bułki tylko większe przedsięwzięcie - czas na dojazd, blokada niemałych środków na ewentualny zakup itd.

Wcześniej w Kruku kupione 3 zegarki Rolex i jakiś pierścionek - dobrze ponad 100k PLN, kolejny zegarek zamówiony i jak na razie ponad rok czekam. Dla mnie dużo. Zegarki mam.

O pytaniach co i kiedy będzie dostępne albo ile będę czekał na zamówienie to już nie wspomnę - nikt nic nie powie, jaka kolejka nie wiem, jeden miał być za rok a był po 4 miesiącach, drugi miał być za rok i rok minął a nie ma itd a jednak nie każdy ma tak od ręki w dowolnej chwili 50-70k PLN do wydania. Zapisywałem się na Submarinera w poprzedniej referencji ( z zaliczką ), ludzie z ulicy odbierali krótko po wrześniowych premierach, ja musiałem czekać do grudnia.... następnego roku. Dla mnie dziwne, uważam że klienci już zapisani i zaliczkowani powinni być obsłużeni w pierwszej kolejności a nie trzymani w niepewności.

 

Tak naprawdę nie oczekuję odpowiedzi bo zapewne firma jest kryształowa i ma przejasne zasady a zawinił pracownik którego już zwolniliśmy albo zaraz pouczymy o procedurach. 

Nie oczekuję też że wszystko będę mógł dostać, chciałbym tylko żeby była jasna sytuacja jak to działa, np. kiedy i jak mogę kupić GMT który mnie interesuje - nigdy, za rok, za pięć, jest Pan 1373 w kolejce a nie "proszę dzwonić i pytać ale i tak nic nie powiemy bo nic nie wiemy, centrala wie ale nie powie". 

 

11 godzin temu, Krzysiek_Long napisał(-a):

Jeśli zegarek jest udostępniony i wystawiony w salonie X to salon X ma prawo go sprzedać.
 

No chwileczkę, czyli zrobiliście listy a jak ktoś rezygnuje to następnym z listy można powiedzieć "spadajcie, poczekacie sobie dalej" i sprzedać komu się chce?

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka przesyłka dotarła do mnie prosto ze Szwajcarii. Miłego dnia życzę wszystkim miłośnikom marki Rolex! default_smile.png

62c2a457015ef9fdc857e33593c4cd76.jpg&key=af351f34019a2a0faffae4053c3fa83b04243d4710052ccf7e4ec3c3ffa17e7f
[mention=104805]MocnyFull[/mention], weź przestań, nie jesteś wielbłądem. 

Widac, że Mario stały klient, wysyłają ze Szwajcarii kalendarze, szampany, czekolady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełna, nieskracaną bransoleta 164,1

W takim razie gratuluję i niech się dobrze nosi.
Niestety w tym wątku tylu krętaczy się przewija, którzy często tylko dla podkręcenia atmosfery wrzucali tu opowieści z mchu i paproci, że ja osobiście nie przyjmuję do siebie wszystkiego jako pewnik jak niektórzy forumowicze, a Twoja historia akurat jest wyjątkiem i zarazem potwierdza tylko słowa Desmo o firmie W. Kruk, bo jakoś ciężko mi uwierzyć żeby kolejki w salonie już nie było, a jednocześnie lista byłaby zamknięta.
Jako „wolny” obserwator tego wątku uwazam ze czasami komus odbija…. pokaz paragon??????? Chore

Jako obserwator powinieneś już zauważyć ile tu bajek się pojawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam te wszystkie historie jak firma W.Kruk „równo traktowała klientów” przez ostatnie kilka lat i przychodzi mi do głowy trawestacja powiedzenia - czekasz w W.Kruk na Rolexa - lepiej idź na grey market - Twój Rolex już tam jest.

A gdy poddajesz wątpliwości ten „ model biznesowy” który zmusza cię do przepłacanie za już wystarczająco drogi produkt to słyszysz „ nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi”.

Ciekawe skąd płynie inspiracja do takiej buty…czy wszyscy  tam  uwierzyli,  że to klient ma czekać latami  i cieszyć się gdy, firma  łaskawie pozwoli mu wydać swoje pieniądze… serio? Ciężkie czasy idą dla takich firm…

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Bugs napisał(-a):

To może ja Ci opiszę moje doświadczenia z dystrybutorem:

Tuż przed zeszłorocznymi premierami dzwonię do salonu pytając o możliwości zapisu - oczywiście tylko osobiście, wypadnie to w środku tygodnia a mam daleko więc muszę brać urlop. Ponieważ jednocześnie słyszę że kolejność zapisów i tak nie ma znaczenia to pytam czy mogę przyjechać w sobotę - tak, proszę bardzo, zapisujemy imiennie na konkretną godzinę. No i super. W międzyczasie - czwartek, piątek - próbuję zadzwonić żeby potwierdzić wizytę ale mimo wielokrotnych prób nikt nie odbiera. W sobotę jadę ponad 300km do salonu żeby na miejscu usłyszeć że sorry, ale listy zamknęliśmy w czwartek. Ale jak to? A tak to, decyzja centrali. A telefonów nie odbieraliśmy bo za dużo ludzi dzwoniło. Możemy zapisać na coś innego - nie dziękuję, do widzenia, to ja sobie pojadę grzecznie z powrotem. 

Potem czytam na forum że inne salony przyjmowały zapisy do 5 kwietnia czyli chyba wtorku.

Dzwonię do innych salonów - w jednym mówią tylko że już nie ale zapisywali dłużej, w drugim że teraz z ulicy już nie zapiszą ale umówionych zapisywali do końca. Kompletny chaos i brak spójnych, przejrzystych informacji.

Byłem wkurzony bo to nie zajrzeć po drodze po bułki tylko większe przedsięwzięcie - czas na dojazd, blokada niemałych środków na ewentualny zakup itd.

Wcześniej w Kruku kupione 3 zegarki Rolex i jakiś pierścionek - dobrze ponad 100k PLN, kolejny zegarek zamówiony i jak na razie ponad rok czekam. Dla mnie dużo. Zegarki mam.

O pytaniach co i kiedy będzie dostępne albo ile będę czekał na zamówienie to już nie wspomnę - nikt nic nie powie, jaka kolejka nie wiem, jeden miał być za rok a był po 4 miesiącach, drugi miał być za rok i rok minął a nie ma itd a jednak nie każdy ma tak od ręki w dowolnej chwili 50-70k PLN do wydania. Zapisywałem się na Submarinera w poprzedniej referencji ( z zaliczką ), ludzie z ulicy odbierali krótko po wrześniowych premierach, ja musiałem czekać do grudnia.... następnego roku. Dla mnie dziwne, uważam że klienci już zapisani i zaliczkowani powinni być obsłużeni w pierwszej kolejności a nie trzymani w niepewności.

 

Tak naprawdę nie oczekuję odpowiedzi bo zapewne firma jest kryształowa i ma przejasne zasady a zawinił pracownik którego już zwolniliśmy albo zaraz pouczymy o procedurach. 

Nie oczekuję też że wszystko będę mógł dostać, chciałbym tylko żeby była jasna sytuacja jak to działa, np. kiedy i jak mogę kupić GMT który mnie interesuje - nigdy, za rok, za pięć, jest Pan 1373 w kolejce a nie "proszę dzwonić i pytać ale i tak nic nie powiemy bo nic nie wiemy, centrala wie ale nie powie". 

 

Jeśli dobrze zrozumiałem treść wpisu, podjął Pan pewnego rodzaju ryzyko podróży 300km bez umówienia się na konkretną godzinę. A z drugiej strony w salonie nastąpiła odmowa obsługi w zakresie który Pan oczekiwał ponieważ nie było to zgodne z założonym procesem. Trudno tutaj komuś coś zarzucić , w mojej ocenie….


Sytuacja  z dostępnością zegarków w ostatnim czasie jest trudna dla wszystkich stron zaangażowanych. Od producenta do końcowego klienta. Opisane doświadczenie jest tego przykładem…Jestem przekonany że każdy uczestnik tego łańcucha chciałby by było 100% satysfakcji…

 

Gratuluje posiadania 3 Rolexow. Mam nadzieje że dają dużo satysfakcji😊…Choć to tylko zegarki, to jednak potrafią wywoływać emocje …niestety czasami bardzo skrajne a problemy urastają do czasami do niemalże egzystencjonalnych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Krystian napisał(-a):

wrzucali tu opowieści z mchu i paproci,

 

największy problem tego wątku to szukanie klucza i logiki w alokacji R. Dodatkowo temat to totalny bigos historii własnych, zasłyszanych i tych przeczytanych w sieci, nie mówiąc już o mieszaniu historii z wszystkich możliwych rynków świata.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Bugs said:

pytam czy mogę przyjechać w sobotę - tak, proszę bardzo, zapisujemy imiennie na konkretną godzinę.

 

6 minutes ago, Krzysiek_Long said:

Jeśli dobrze zrozumiałem treść wpisu, podjął Pan pewnego rodzaju ryzyko podróży 300km bez umówienia się na konkretną godzinę.

 

Panie Krzysztofie Kruku, źle Pan zrozumiał treść wpisu. Pała z czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to jakoś bardzo ciężki nie jest, a powiedz jak Ci się nosi ? Chciałbym go kupić do takiego tyrania codziennego, bo mi szkoda trochę Datejusta męczyć

Jeszcze nie nosiłem bo dopiero pod wieczór jadę skrócić bransoletę gdyż wczoraj nie było odpowiednich osób do tego.

Na dniach zdam relacje.
Myśle, ze do tyrania codziennego sprawdzi się ale na anglojęzycznych forach dużo osób mówi, ze jest za duży.
Ja mam chyba 17,5 cm nadgarstek i wizualnie leży dobrze...

Jest naprawdę taki i do tańca i do różańca.
Szkoda tylko, ze mikroregulacja jest tylko na jedno oczko ale może to wystarczy.

Luma w omegach jest mocniejsza od niego. To zauważyłem.
Natomiast faktycznie Rolex ma coś takiego w sobie, ze jak sie patrzy na te zegarki to bije taka lekko lepsza jakość tej tarczy natomiast dekiel czy bransoleta są w surowych wykończeniach ale mi to się podoba. Wole jak za dużo nie widać, i nie błyszczy…

Ogólnie fajna nowa zabawka, mam nadzieje, ze będzie służyć długo bo chce zając sie tez innym hobby a szukałem czegoś takiego fest aby na dłuższa chwile nie gonić juz królików i oby to było to…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Krzysiek_Long napisał(-a):

Jeśli dobrze zrozumiałem treść wpisu

Chyba jednak Pan dobrze nie zrozumiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.