Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że podstawowa sprawa to wielkość nadgarstka... ale odkładając ten aspekt na bok to w moim odczuciu dwie rzeczy są istotne.


Po pierwsze jak nosze jeden czy drugi to najwieksza subiektywna różnica w "odczuciu na łapie" to jest przede wszystkim wysokość zegarka

oraz jego waga... najmniej robi sama średnica. GMT ma to do siebie, że jak go noszę to mentalnie zapominam, że mam na sobie zegarek

jakby go kompletnie nie było. Deepsea przy dynamicznych ruchach przypomni o sobie przede wszystkim wagą, że jednak coś na tej ręce

jest.

 

Dodam jeszcze, że z tego zestawu Deepsea był moim pierwszym rolkiem więc ja się przesiadałem z większego na mniejszy... i śmiesznie

mi się czyta opinia tutaj w dyskusjach czy 36 czy 40/41... bo ja miałem odwrotnie... bałem się, że GMT będzie za mały 🤣 I na początku

też mi się taki wydawał, ale jak ponosiłem dłużej ciągiem wszystkie obawy prysły... no i z czasem pojawił się kolejny GMT.

 

Z kolei jest tez moim zdaniem tak, że sprawdzając czy wolisz większy czy mniejszy zakładanie czegoś "na chwilę" nie do końca da

odpowiedź na pytanie czy będzie ok czy nie. Trzeba ponosić ciągiem pewien czas, co najmniej z kilka dni albo tydzień, wtedy

tak naprawdę mija efekt zmiany/nowości i faktycznie się przekonujesz, czy coś pasuje czy nie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To na ile zegarków ty jesteś zapisany? Day-Date, Polar, Miętus, Seadweller... GMT? Na każdy model się zapisałeś ?? 

Na Polara, Seadwellera 43mm i GMT w różowym złocie Jak się uda, to jeszcze w Niemczech coś podziałam, może nie anulują. Mam dużo do nadrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pablo122 napisał(-a):

 

Piękna miejscówa 👍💪

 

Tak z ciekawości, oni w tych domkach  łamią się bezpośrednio do wody czy jest jakas toaleta? 🤔

Normalnie toalety, chociaż pewnie zdarzają się zwolennicy zrzutu bezpośredniego 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DrQQ napisał(-a):

Normalnie toalety, chociaż pewnie zdarzają się zwolennicy zrzutu bezpośredniego 😃

Co na pewno doceniają ci którzy sobie snorklują prosto ze swoich chatek 😆.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 hours ago, a_team said:


Na Polara, Seadwellera 43mm i GMT w różowym złocie emoji846.pngJak się uda, to jeszcze w Niemczech coś podziałam, może nie anulują. Mam dużo do nadrobienia emoji23.png

Powodzenia 💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia 

Dzięki, teraz tylko czekać trzeba na zamówienie

Król jest tylko jeden

a63097a166c25a535a9f1286708a1615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, a_team said:


Król jest tylko jeden emoji39.png
 

ROLEX 👑

Edytowane przez KrysH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, uhck997 napisał(-a):

Wiadomo, że podstawowa sprawa to wielkość nadgarstka... ale odkładając ten aspekt na bok to w moim odczuciu dwie rzeczy są istotne.


Po pierwsze jak nosze jeden czy drugi to najwieksza subiektywna różnica w "odczuciu na łapie" to jest przede wszystkim wysokość zegarka

oraz jego waga... najmniej robi sama średnica. GMT ma to do siebie, że jak go noszę to mentalnie zapominam, że mam na sobie zegarek

jakby go kompletnie nie było. Deepsea przy dynamicznych ruchach przypomni o sobie przede wszystkim wagą, że jednak coś na tej ręce

jest.

 

Dodam jeszcze, że z tego zestawu Deepsea był moim pierwszym rolkiem więc ja się przesiadałem z większego na mniejszy... i śmiesznie

mi się czyta opinia tutaj w dyskusjach czy 36 czy 40/41... bo ja miałem odwrotnie... bałem się, że GMT będzie za mały 🤣 I na początku

też mi się taki wydawał, ale jak ponosiłem dłużej ciągiem wszystkie obawy prysły... no i z czasem pojawił się kolejny GMT.

 

Z kolei jest tez moim zdaniem tak, że sprawdzając czy wolisz większy czy mniejszy zakładanie czegoś "na chwilę" nie do końca da

odpowiedź na pytanie czy będzie ok czy nie. Trzeba ponosić ciągiem pewien czas, co najmniej z kilka dni albo tydzień, wtedy

tak naprawdę mija efekt zmiany/nowości i faktycznie się przekonujesz, czy coś pasuje czy nie.

 

 

Ok, ale Ty masz nadgarstek, a niektórzy mają witki - ja z moimi 16,8 noszę Ex1 39mm i zasadniczo wyżej nie podskoczę, choć kiedyś nosiłem  pama 000 i mam (prawie nie noszę) 41mm kwarcową 300m 🙂

Gradacja "wygody" wśród moich 6 zegarków: Lange 37mm i ex1 39mm, Zenith 37mm, PanAfrica 40mm (chuda i lekka - świetny i śliczny budżetowy zegarek), Ball FE 40mm (grubszy i cięższy do zadań specjalnych), 300m (przez lata mój jedyny zegarek, teraz za duża i za ciężka, choć chuda). Lange miałby nr 1 przed exem, bo leży lepiej i jest cieńszy, gdyby miał motylka, ale ori kosztuje koszmarne pieniądze, a nie-ori (chyba) nie chcę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dla przeciętnego nadgarstka, czyli powiedzmy 17-18cm to okolice 40mm są idealne jeśli chodzi o sportowy zegarek. Ja nie lubię ani maluszków jak nowy Ex ani za dużych jak ExII, który mi się akurat wizualnie bardzo podoba. Oczywiście średnica to nie wszystko, przykładowo Moon ze swoim 40mm bezelem nosi się jak mniejszy zegarek pomimo, że koperta na papierze ma 42mm. Z drugiej strony Ex 39 wydaje sie większy niż sugeruje rozmiar, ale leży świetnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 8-10 lat temu miałem jakieś 17cm nadgarstek, to też brałem 42-43mm, lubiłem duże zegarki, ale nie do przesady jak Diesel Uważałem, że poniżej 42mm, to jakieś małe gówienko i będzie to śmiesznie wyglądać. Teraz nadgarstek mam prawie 18mm, a z DJ41 czuję się super Omegę jak przywieźli 41mm i założyłem w październiku, to było lekkie zwątpienie „chyba za mały, ale to zjebałem” Po paru dniach już było ok Zawsze można sobie troszkę wyrównywać rozmiary. Jak kupujemy mniejszy, to wybrać jasny cyferblat, który optycznie zwiększy zegarek, jak większa średnica, to ciemny cyferblat Jak będę na etapie zamawiania Daydate 40mm, to raczej pójdę w jasną tarczę typu biała albo sundust


P. S. Dzisiaj DJ oddaje ze mną pierwszy raz krew

a86d5f828d34a87ed24a3876e1fd5fc4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I równie udany, wręcz kultowy nudziarz - Sub.

d395f20d86aa435825318291069e6f6e.jpg&key=0105a4444d06223fa4aace4f458d1424f53077ffa486cd1ad8c0d64652c0590f
A tutaj bardziej umięśniony Rolek. default_smile.png

70fc18dfd1af66d7618759eb04e0ff71.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - przepiekny jest ten niebieski sky 😊 Ostatnio byly 2 kolo siebie - jeden na jubilee a drugi na oysterze i... sky na jubilee, to wg mnie zbyt wiele grzybow w barszczu 😬 Dobrze to widac na Twoim zdjeciu @mario1971 - na tarczy duzo sie dzieje, do tego karbowany bezel to juz oczopląs w stosunku do suba 😁 ale dokladajac jeszcze jubilee... - zdecydowanie nie! 😎👻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często realizujemy swoje transakcje zegarkowe w miejscach publicznych; na stacji benzynowej, w McDonalds, KFC, w kawiarni lub knajpie. A tu typ porabia kolejnego klienta na zegarek w banku, na bezczela - w obecności kamer. Zostawiam dla potomnych...

 Stolen Rolex 124060 today Please help - Rolex Forums - Rolex Watch Forum


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, artme napisał(-a):

Powiem tak - przepiekny jest ten niebieski sky 😊 Ostatnio byly 2 kolo siebie - jeden na jubilee a drugi na oysterze i... sky na jubilee, to wg mnie zbyt wiele grzybow w barszczu 😬 Dobrze to widac na Twoim zdjeciu @mario1971 - na tarczy duzo sie dzieje, do tego karbowany bezel to juz oczopląs w stosunku do suba 😁 ale dokladajac jeszcze jubilee... - zdecydowanie nie! 😎👻

O ile w DJ36/DD36 jubilee/president wyglądają ok z karbowanym bezelem, to rzeczywiście w przypadku sky, zwłaszcza na tym zdjęciu, coś mi się gryzie. Może nie o sam karbowany bezel chodzi, a bardziej o tarczę, która dużo bardziej udziwniona jest względem dj/dd i dlatego chyba oyster lepiej wypada w tym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Często realizujemy swoje transakcje zegarkowe w miejscach publicznych; na stacji benzynowej, w McDonalds, KFC, w kawiarni lub knajpie. A tu typ porabia kolejnego klienta na zegarek w banku, na bezczela - w obecności kamer. Zostawiam dla potomnych...

 Stolen Rolex 124060 today Please help - Rolex Forums - Rolex Watch Forum

Amerykanie i ich miłość do gotówki. A mógł mu po prostu przelew zrobić, Apple Pay’em zapłacić itp.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypada nie wypić piwa w Belgii

AA70CCBC-797B-45BE-97C7-8261A86F57B4.jpeg

Edytowane przez Smycel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Stary poczciwy Batman.

e680170638b1aeac9fab8715abb1c9cf.jpg

Ja powiem tak, że. z całej swojej trójki... Batman, Pepsi, Deepsea jednak do Batmana mam największy sentyment.. noszę jeszcze okazjonalnie skydweller i ex II które ma mój brat, ale jednak Batman rządzi. I ciężko to logicznie wytłumaczyć :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku Patka trwa burzliwa dyskusja o tym, czy Nautilus jest lepiej wykonany od Odyseusza. Poduskutować można, a nosić trzeba to, co się ma lub na co kogo stać. default_wink.png

b9f810f7a761be71423e4c09d62ad377.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W wątku Patka trwa burzliwa dyskusja o tym, czy Nautilus jest lepiej wykonany od Odyseusza. Poduskutować można, a nosić trzeba to, co się ma lub na co kogo stać. default_wink.png


Pełna zgoda IMG_1642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bartek79 napisał(-a):

 Pozdrowienia od starych dziadów!

 

IMG-4988.jpg

Aha stary starym a bezelek malinowy jak u Mariuszów …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, memento mori napisał(-a):

Jaki tam malinowy? On już w stronę fuksji zmierza. 🙂 

Robert, to właśnie fuchsia insert😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój świat runął …żyłem tyle lat z innym wyobrażeniem o fuksji ( i niebieskim dopełnieniu) 

A5C9BC12-4D8C-4EF1-84D5-F5D197AEEE47.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.