bober5264 4301 #63701 Posted August 11, 2024 No i 41 na małym nadgarstku będzie dużo bardziej 'krzykliwy' i zwracający uwagę- imo to wada, ale to kwestia indywidualna Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka 2 Share this post Link to post Share on other sites
I_love_britney 2237 #63702 Posted August 11, 2024 Po sianokosach IMG_4378.mov 3 Share this post Link to post Share on other sites
armageddon10 114 #63703 Posted August 11, 2024 2 godziny temu, bober5264 napisał(-a): No i 41 na małym nadgarstku będzie dużo bardziej 'krzykliwy' i zwracający uwagę- imo to wada, ale to kwestia indywidualna Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka W praktyce 41 ma rzeczywistą średnicę zdaje się 39,7 mm co też ma znaczenie. W istocie mniejszy wariant wybrałbym w konfiguracji gładki bezel na bransolecie jubilee. Tutaj kalkulacja budżetu jest nieubłagana. Pierwotnie miał być Rolex OP, jednak brak możliwości zapisu w Kruku w tym momencie może sprawi że oczekiwanie na ten zegarek w bardzo długiej perspektywie czasu będzie skutkowało wydaniem na niego równowartości dzisiejszego DJ, jeśli będzie dostępny. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Tosagw 39 #63704 Posted August 11, 2024 5 godzin temu, armageddon10 napisał(-a): Proszę tylko o opinię, czy aby na pewno 41 mm nie jest zbyt duży na mój nadgarstek. moim zdaniem lepiej pasuje 36 mm do twojego nadgarstka. Przynajmniej na podstawie twoich zdjęć. 0 Share this post Link to post Share on other sites
bober5264 4301 #63705 Posted August 11, 2024 W praktyce 41 ma rzeczywistą średnicę zdaje się 39,7 mm co też ma znaczenie. Jak dla mnie to może i mieć 39.5, piszę na podstawie zdjęćWysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka 0 Share this post Link to post Share on other sites
bibbi 5763 #63706 Posted August 11, 2024 Proszę tylko o opinię, czy aby na pewno 41 mm nie jest zbyt duży na mój nadgarstek.Ja mam nadgarstek 16cm. W zyciu nie pokusilbym sie o 41mm. Potezny. Dla przykladu dwie inne 36-tki na moim nadgarstku. bibbi 7 Share this post Link to post Share on other sites
Krystian 2291 #63707 Posted August 11, 2024 Niby robota nie zając, ale sama się nie zrobi 6 Share this post Link to post Share on other sites
armageddon10 114 #63708 Posted August 11, 2024 3 godziny temu, bibbi napisał(-a): Ja mam nadgarstek 16cm. W zyciu nie pokusilbym sie o 41mm. Potezny. Dla przykladu dwie inne 36-tki na moim nadgarstku. bibbi Wyglądają bez doskonale. Dodam jeszcze jedno zdjęcie DJ 41 w trochę innej perspektywie. 0 Share this post Link to post Share on other sites
tbn 5250 #63709 Posted August 11, 2024 (edited) Zegarki 36mm są…małe. Wiadomo, że można lubić taki rozmiar, ale to dzisiaj chyba bardziej jakaś moda na forach wykreowana. Pare dni temu widziałem Exa na nadgarstku niedużego faceta, może 1.7m , szczupły. Ex na nim wyglądał na nieduzy, zegarek… . Rolex osiągnął optimum przy pięciocyfrowych w kopercie około 40mm. Potem już tylko psuł. Edited August 11, 2024 by tbn 1 Share this post Link to post Share on other sites
nixon111 401 #63710 Posted August 11, 2024 47 minut temu, tbn napisał(-a): Zegarki 36mm są…małe. Wiadomo, że można lubić taki rozmiar, ale to dzisiaj chyba bardziej jakaś moda na forach wykreowana. Pare dni temu widziałem Exa na nadgarstku niedużego faceta, może 1.7m , szczupły. Ex na nim wyglądał na nieduzy, zegarek… . Rolex osiągnął optimum przy pięciocyfrowych w kopercie około 40mm. Potem już tylko psuł. Ja na mode nie patrzę. Mam nadgarstek 17-17.5cm i najlepiej czuje się w 36mm 😀 Noszę też Suba 41mm ale przykładowo Datejusta 41mm już bym nie założył. Dla mnie jest stanowczo zbyt duży i nie pasuje do charakteru zegarka. Explorer 39mm też wyglądał u mnie słabo. Młodszy brat w 36mm był dużo lepszy . 1 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27739 #63711 Posted August 12, 2024 (edited) 40mm Rolki miały gruby bezel z podziałkami, więc tarczę która tworzy odbiór zegarka - mniejszą lub podobną jak 36mm, a do tego taki sam rozstaw uch (który jako drugi czynnik po wielkości tarczy odpowiada za odbiór wizualny). 36mm (bez ruchomego bezela) to nie jest w ogóle mały zegarek.. tylko normalny. Edited August 12, 2024 by eye_lip 4 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
Guest PICAD #63712 Posted August 12, 2024 13 godzin temu, armageddon10 napisał(-a): Wyglądają bez doskonale. Dodam jeszcze jedno zdjęcie DJ 41 w trochę innej perspektywie. Przymiarka czy odbierałeś? Czekam na takim sam i jestem ciekaw ile Ty musiałeś czekac. 0 Share this post Link to post Share on other sites
tbn 5250 #63713 Posted August 12, 2024 5 godzin temu, eye_lip napisał(-a): 40mm Rolki miały gruby bezel z podziałkami, więc tarczę która tworzy odbiór zegarka - mniejszą lub podobną jak 36mm, a do tego taki sam rozstaw uch (który jako drugi czynnik po wielkości tarczy odpowiada za odbiór wizualny). 36mm (bez ruchomego bezela) to nie jest w ogóle mały zegarek.. tylko normalny. Właśnie te grube bezele powodują, że przy kopercie blisko 40mm modele pięciocyfrowego nie wydają się za duże, jednocześnie mają odpowiednią prezencję na nadgarstku. Ex 36mm ma tarcze praktycznie jak Sub, ale koperta jest raptem 35mm, zegarek jest niewielki, momentami sprawia wrażenie bransoletki bardziej. Co prawda dobrze zachowuje proporcje. Nie twierdzę, że małe zegarki to coś złego, kwestia upodobań. 0 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27739 #63714 Posted August 12, 2024 Współczesny Ex36 (czyli 35 i coś) ma 19mm w uchach i jest właśnie mniejszy niż dje 36mm, dla mnie jego proporcje są jakieś takie dziwne też imo sprawia wrażenie za małego. 0 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
armageddon10 114 #63715 Posted August 12, 2024 5 godzin temu, PICAD napisał(-a): Przymiarka czy odbierałeś? Czekam na takim sam i jestem ciekaw ile Ty musiałeś czekac. Przymiarka. Jestem zapisany od kwietnia i czekam. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Piotr Piątkowski 10188 #63716 Posted August 12, 2024 Proszę tylko o opinię, czy aby na pewno 41 mm nie jest zbyt duży na mój nadgarstek.Tego nikt nie wie, tylko Ty sam Z technicznego punktu widzenia tak zapewne jest, 36 mm byłby idealnym klasykiem w swoich proporcjach. Z przyczyn czysto subiektywnych nie akceptuję go. Chciałem natomiast skonsultować czy 41 mm nie jest po prostu karykaturalna. Potrzebuje również świeżego spojrzenia z zewnątrz. Może jest tak, że oba zegarki nie pasują.Wrzuć kilka fotek Wyglądają bez doskonale. Dodam jeszcze jedno zdjęcie DJ 41 w trochę innej perspektywie.Wygląda dobrze. Ja osobiście odradzam DJ bez karbowanego bezela, bo to jest pozbycie się jego części DNA Na oysterze będzie wyglądał chyba bardziej masywnie niż na jubilee 0 Share this post Link to post Share on other sites
armageddon10 114 #63717 Posted August 12, 2024 Mam tylko jedno zdjęcie wersji 36 mm. Podjadę w weekend do Ptaka, bo nabrałem wątpliwości co do wersji 41 mm. Możliwe, że jednak zamienię rezerwację na mniejszy wariant. Jeśli tak się stanie, będzie to wersja z gładkim bezelem i jubilee. 8 Share this post Link to post Share on other sites
tbn 5250 #63718 Posted August 12, 2024 11 godzin temu, eye_lip napisał(-a): Współczesny Ex36 (czyli 35 i coś) ma 19mm w uchach i jest właśnie mniejszy niż dje 36mm, dla mnie jego proporcje są jakieś takie dziwne też imo sprawia wrażenie za małego. Pewnie masz racje co do DJ, bo widziałem sporo starych modeli i nigdy nie wyglądały na za małe. A o ile pamiętam, to nie było wersji 41mm przed sześciocyfrowymi. Niestety Rolex popsuł Exa ta dziwna koperta i wąska bransoletą. 0 Share this post Link to post Share on other sites
Piotr Piątkowski 10188 #63719 Posted August 12, 2024 Mam tylko jedno zdjęcie wersji 36 mm. Podjadę w weekend do Ptaka, bo nabrałem wątpliwości co do wersji 41 mm. Możliwe, że jednak zamienię rezerwację na mniejszy wariant. Jeśli tak się stanie, będzie to wersja z gładkim bezelem i jubilee.Ten 36mm dobrze leży. Wariant karbowany + jubilee dobry jest 0 Share this post Link to post Share on other sites
gszydlowsky 16407 #63720 Posted August 13, 2024 (edited) 12 godzin temu, armageddon10 napisał(-a): Mam tylko jedno zdjęcie wersji 36 mm. 36 leży idealnie 19 mm w uszach , zwężenie bransolety z 19 do 14 sprawia że zegarek wydaje się mały , mimo wszystko mi się podoba a stara referencja nie jest alternatywą . Edited August 13, 2024 by gszydlowsky 1 Share this post Link to post Share on other sites
Tosagw 39 #63721 Posted August 13, 2024 5 godzin temu, gszydlowsky napisał(-a): 36 leży idealnie 19 mm w uszach , zwężenie bransolety z 19 do 14 sprawia że zegarek wydaje się mały , mimo wszystko mi się podoba a stara referencja nie jest alternatywą . Zgadzam się z Tobą. Stara ref to zupełnie inny zegar. Nowszy leży naprawdę super, zwłaszcza jeśli chodzi o smukłe nadgarstki. 1 Share this post Link to post Share on other sites
bibbi 5763 #63722 Posted August 13, 2024 9 minut temu, Tosagw napisał(-a): Zgadzam się z Tobą. Stara ref to zupełnie inny zegar. Nowszy leży naprawdę super, zwłaszcza jeśli chodzi o smukłe nadgarstki. Potwierdzam. 5 Share this post Link to post Share on other sites
machlo 8878 #63723 Posted August 13, 2024 Na 17 cm 36 ostatecznie nie przetrwał - brakowało mi około 1 mm więcej. Teraz mam 40 i jest granicznie na styk w drugą stronę. 36: 40: 5 Share this post Link to post Share on other sites
Guest codybronco #63724 Posted August 13, 2024 Ze zdjęć, dla mnie bardziej 36 mm. Jest może tutaj ktoś z 114270? A najlepiej, na sprzedaż? 0 Share this post Link to post Share on other sites
Bugs 4763 #63725 Posted August 13, 2024 Zdjęcia zdjęciami a ja gorąco polecam zmierzyć oba jednocześnie - ja mam nieduży nadgarstek, DJ36 i Ex36 leżą świetnie ale przy DJ41 sprawiają wrażenie zabawki a 41 jest nadal komfortowy. Zamawiając DJ i OP mierzyłem oba i wybrałem 41, źle o tyle że 36 pewnie już bym dawno dostał a 41 nie wiadomo kiedy i czy w ogóle. 1 Nikt nic nie czyta, jeśli czyta to nie rozumie, jak rozumie - zapomina. St. Lem Share this post Link to post Share on other sites