Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Rzeczywiście poeksperymentowałem, więc Tisell pójdzie do ludzi.

Muszę tylko sobie odświeżyć listę kolejkową chętnych do zakupu, bo była baaaaardzo długa. :)

A żeby choć przez chwilę było na temat, to zdjęcia z archiwum:

84485075522816625324.jpg

49325909780472291723.jpg

51453567556549294559.jpg

Koledzy, zastanawiam się nad odpowiedzią na takie pytanie; skoro roczna sprzedaż rolexa (ale również omegi), przekracza grubo ponad pół miliona sztuk (źródło z 2013 poniżej:

http://www.watch-insider.com/economy/figures-figures-figures-estimated-watches-sold-estimated-turnover-major-watch-brands-switzerland-germany/

)

a zegarki co trzy, pieć lat wymagają serwisu, to ilu zegarmistrzów serwisantów rolex powinien zatrudnić żeby ogarnąć i.e. pięćset tysięcy zegarków rocznie.

Czy to nie jest tak, że konieczność "szybkiego" serwisu, nieskomplikowanego mechanizmu detrminuje teraz kierunek rozwoju rolexa?

Pytanie ma charakter analizy modelu biznesowego, jeśli nie jest właściwe dla tematu to z góry proszę o przeniesienie lub skasowanie.

Ja dostalem info w salonie Rolexa, ze serwis za 10lat, a w Omedze 7-8.

Poza tym podejrzewam, ze wiekszosc Roleksow nikt nie serwisuje.

Fizycznie jest to do ogarniecia, jak oddasz zegarek do serwisu to czekasz z miesiac

Kiedyś "przebiegi" pomiędzy serwisowe były chyba krótsze? Zastanawiam się na ile faktycznie zapowiada to problemy, kiedy wyż demograficzny chińskich milionerów zechce odświeżyć swoje zegarki.

Ale może jest tak jak mówisz, że serwisem przejmuje się niewielu użytkowników.

Znam dwóch gości którzy mają rolexy a o zegarkach nie wiedzą nic. Kupili je pod wpływem chwili i robią z nimi wszystko. Żaden nawet nie pójdzie na serwis bo i po co? Zepsuje się to Pan kupi nowy. Druga opcja, znudzi się to Pan kupi nowy. Przejmowanie się serwisem to zostaje dla maniaków, pasjonatów zegarowych. Reszta ludzi z forsą mają to gdzieś, a jest ich najwięcej. Tak wynika z moich obserwacji.

iOS

Edited by login

Dokładnie tak. Podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał login.

Każda osoba która znam i posiada rolexa, zupełnie nie zastanawia się nad czymś takim jak serwis. Wiedzą tylko tyle, że to rolex oraz, że to rozpoznawalna marka dla wielu ludzi .

To co ten gość mówi to jest dość często przyjmowana praktyka ale może być szkodliwa. To że zegarek świetnie trzyma czas i nie przejawia żadnych funkcjonalnych problemów nie znaczy że w środku coś się konkretnie nie zużywa. Polecam ten artykuł z punktu widzenia zegarmistrza bardzo poważanego na WUS: http://forums.watchuseek.com/f20/how-often-service-watch-watchmakers-view-789280.html

Pokazuje tam zdjęcia ze swojego warsztatu różnych zegarków które trafiły na serwis "na idealnym chodzie, nic nie puka nic nie stuka". Ja jednak wolę nie ryzykować i podrzucić zegarek raz na 5-6 lat na serwis zamiast wymieniać potem części za miliony dolanów. Szczególnie jak ktoś ma jakiś rzadki zegarek, np. Speedmaster na cal. 123 do którego trudno znaleźć części a ich ceny mocno przystają do ceny zegarka to warto go jednak częściej serwisować. Jak ktoś ma coś na ETA to w sumie ma mniejsze znaczenie, bo nawet wymiana wielu części przesadnie dużo nie kosztuje.

1dFQTya.png

Panowie, ośmielę się przypomnieć, że to jednak "Klub miłośników czasomierzy marki ROLEX" ;)

Pomimo, że staram się zrozumieć te zachwyty chińsko-koreańską "sztuką zegarmistrzowską" to myślę, że można znaleźć dla nich bardziej odpowiednie miejsce.

Jak ja się cieszę że ktoś to napisał...

Dobrze że jest anglo języczne rolexforums.

U nas rolex to ciągle temat tabu. Zazdrość, szydercze przytyki itp.

Ile tu uogólnień. Zabawne że w Polsce tez zegarek wywołuje tyle emocji...

Przez ręce przeszły mi 3, serwisowałem regularnie, pasjonuję się ich historią. Sumariner Mcqueena, Bond, Datejusty Reagana i JPII... Zostawiłem sobie Explorera bo jest "stealth", planuję zakup 114060 i będę go nosić aż wskazówki nie odpadną...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak ja się cieszę że ktoś to napisał...

Dobrze że jest anglo języczne rolexforums.

U nas rolex to ciągle temat tabu. Zazdrość, szydercze przytyki itp.

Ile tu uogólnień. Zabawne że w Polsce tez zegarek wywołuje tyle emocji...

Przez ręce przeszły mi 3, serwisowałem regularnie, pasjonuję się ich historią. Sumariner Mcqueena, Bond, Datejusty Reagana i JPII... Zostawiłem sobie Explorera bo jest "stealth", planuję zakup 114060 i będę go nosić aż wskazówki nie odpadną...

Tutaj akurat nie używałbym argumentu "u nas w kraju to...", bo jak często jest prawdziwy tak niejednoznaczny wizerunek Rolexa jest raczej taki sam na całym świecie. Wystarczy zerknąć na zagraniczne fora żeby zobaczyć mnóstwo wątków z gatunku "Chcę kupić Rolexa ale boję się że będę kojarzony z  alfonsem/raperem/maklerem z Wall Street/afrykańskim dyktatorem etc". Rolex wszędzie kojarzy się z lansem, co powoduje że wielu chcących się pokazać wybiera właśnie tę markę. Cierpią na tym niestety miłośnicy którzy kupują z zupełnie innych powodów. 

BTW Fajną kolekcję miałeś, do mnie niestety Explorer I nie gada, a szkoda, bo to jedyny R na którego przy obecnych cenach mógłbym sobie pozwolić.

1dFQTya.png

Dziękuję. Może masz rację. Fakt, problem nie sprowadza się tylko do PL. Może zbyt wiele czasu spędzam na forum Rolexa gdzie trudno o krytykę tej marki. Każdy ma prawo nosić co chce ale gdy ktoś kupuję ordynarną kopię za 100 kilka dolarów i zaczyna wykład o tym że właściwie 90 pare procent ceny Rolexa to koszt szpanu to się denerwuję. Zabawne że to działa w dwie strony. Często słyszę: kupił Rolexa- szpaner. Kupił Grand Seiko- baran, przepłacił kilkanaście tysięcy za sejkacza...

Explorer fajny bo i do garnituru i do szortów. Obecny model (właściwie to już od Basel 2016 przedostatni) to nie to samo co 1016 Iana Fleminga a nawet nie bardziej współczesny 114270 ale można się zakochać :)

Edited by Janik

Guest Passero

Często słyszę: kupił Rolexa- szpaner. Kupił Grand Seiko- baran, przepłacił kilkanaście tysięcy...

Nie jest ze mną za dobrze: nie dość, że szpaner, to do tego baran ;)

Omega z mojego doświadczenia ma lepszą opinię bo mniej kuje w oczy. I takie memy powstają8cc5b35a9cae89d5ea0af4b7aeca6227.png

Ale każdy kij ma dwa końce. Często czytam: Omega- przecież to swatch group! (rozumiem że dla snoba to źle)

Nie jest ze mną za dobrze: nie dość, że szpaner, to do tego baran ;)

Hahaha! A przez jaki model GS zbaraniałeś? :)

Edited by Janik

Guest Passero

Hahaha! A przez jaki model GS zbaraniałeś? :)

SBGR081

Piękny! Muszę je (GS) kiedyś na żywo zobaczyć! O jakości krążą legendy. Jest jakiś salon np. w Warszawie?

W Katowicach w hotelu Qubus jest LuxTime i mają Grand Seiko, z resztą Kolega Passero pewnie może powiedzieć coś więcej na ten temat ;).

1dFQTya.png

Guest Passero

W Katowicach w hotelu Qubus jest LuxTime i mają Grand Seiko, z resztą Kolega Passero pewnie może powiedzieć coś więcej na ten temat ;).

W Katowicach nie ma już chyba żadnego GS'a na półce, LuxTime sprowadza je tylko pod zamówienie klienta.

Halo, to wątek dla "szpanerów" - "barany" proszone są o przejście do innej sekcji ;-)

Nie dość, że nie widzę która godzina to jeszcze mi szkło zaszło jakimś " niepolitycznym" nalotem...

post-55792-0-07181400-1468742765_thumb.jpeg

Edited by desmo

Robert, bez AR, bez ceramiki, nic się nie błyszczy, chyba pomyliłeś wątki, znajdź lepiej dział o starociach  :P  ;)