Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy opadnie kurz po początkowym, ogromnym zachwycie ceramiką - preferencje mogą podzielić się relatywnie symetrycznie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tekst jest tendencyjny. Cena w przypadku dóbr luksusowych jest oderwana od rozsądku. Z kolei w każdej branży najlepszy zakup cena/jakość jest stosunkowo nisko uwzględniając jej rozpiętość cenową. Zaryzykuje stwierdzeniem, że dla zegarka jest to ok 2-3 tys. zł. Za tyle kupi się porządne divery Certiny, Sqaule, Seiko, Helsona etc. Taki LLD czy Aquaracer nie jest od nich lepszy 3-4 razy tak jak i Sub nie jest lepszy od nich 10 razy. Koszt produkcji Coca-coli to pewnie kilkanaście groszy za litr, a jakoś nikt nie bojkotuje ich marży. Kolejny temat zachęcający trolli do gównoburz. Nie mam na myśli Ciebie Lincoln Six Echo tylko ogólnie dyskutowanie na temat cen dób luksusowych w różnych branżach. Producent sprawdza za ile maksymalnie może coś sprzedać, a rynek to weryfikuje. Tak było jest i będzie.

W zasadzie (niechcący) źle to ująłem - to właściwie nie klasyczny artykuł, a zbiór wypowiedzi kilku różnych osób, głównie z branży. Ja to traktuję jako ciekawostkę - nie miałem zamiaru wywoływać żadnej "burzy". Chociaż czasem lubię podyskutować nawet na tematy, w których trudno o jednoznaczną konkluzję. Co do tezy o najlepszym przedziale "cena/jakość" dla zegarka, chyba mógłbym się zgodzić. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mozemy Ci cos doradzic, kiedy nie znamy do konca czego oczekujesz? :rolleyes:

Z tego co pamietam miales juz biala i w zlocie i zamowiles nowa z ceramika. Miales tez AP 15400 a zamowiles 15202 i wystawiles na sprzedaz, wiec coz mozemy Ci doradzic? ;)

Napisz co chcesz kompletowac, do czego mialby Ci on sluzyc czy jaka kolekcje uzupelniac a chetnie doradzimy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadal białą i złotą. Pytam pod katem uwag co do oryginalności wszystkich elementów szczotkowana etc. Nie mam doświadczenia w starszych ref.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - rozumiem.

Bardzo podobaja mi sie Rolexy vintage, ale akurat ten model (ktory wyglada jak "normalny" dzisiejszy) osobiscie bym sobie odpuscil. Nie ma w nim dla mnie nic, co wyroznialoby go z Twojej kolekcji procz swiadomosci daty produkcji :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to daytona tylko vintage!!!

Ewentualne 16520 z roku 90' z bransoleta 78360 i taka była tylko produkowana w 90-91roku! Najbardziej przypomina Vintage i ta tarcza!!!

Zdjęcia z sieci niestety! :(:D

post-22413-0-24029400-1470737493_thumb.jpeg

post-22413-0-61823200-1470737503_thumb.jpeg

post-22413-0-11425800-1470737517_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Chciałem czarna tarcze a w 116500 kombinacja z bezelem mi sie nie podoba. Stad pomysł na inna ref. Vintage nigdy nie miałem i też jak pisałem nie jestem zbyt biegły w temacie. Ceny są nie małe a bubla a'la składak nie chce zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi Avi. To kopalnia wiedzy a i na pewno ma sprawdzonych sprzedawcow vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@szwed - ten zegarek, którego pokazujesz, jest ale interesujący z innego powodu, dla kolekcjonera. To jest tarcza z tzw "Inverted 6" dial  ;)

 

@matt - zegarek ok, aczkolwiek jest to dla mnie późna seria A z ok lat 2000 (jedna ostatnich - ostatnia była seria P) co jest widoczne na tarczy - odstęp "R do P" przy Oyster Perpetual i dodatkowo słowo "Daytona" które się kończy przy liczbie "1". Ta tarcza jest tez tzw SL-Dial (Superluminova). Moim zdaniem jest to Mark 8 - tzn 8 wariant tarczy. 

 

A dlaczego chcesz akurat ten zegarek, z tego rocznika? Czy chcesz go jako "inwestycje" czy go nosić / mieć w szufladzie (po prostu mieć 16520, obojętnie jaka seria)? Wtedy można doradzić odpowiednio co do referencji / rocznika / detali i ustalić pewne ceny progowe.

 

Ale suma sumarum...16520....fajny wybór! 


Jak dla mnie to daytona tylko vintage!!!
Ewentualne 16520 z roku 90' z bransoleta 78360 i taka była tylko produkowana w 90-91roku! Najbardziej przypomina Vintage i ta tarcza!!!
Zdjęcia z sieci niestety! :(:D
 

A jaka była tylko wtedy produkowana? bransoleta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi - zegarek do noszenia, 16520 gdyż 116520 mam a na 116500 czekam.

 

Stan tylko NOS pełen komplet.  

 

W kontekście inwestycji - nie jest to priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tej tarczy Andreas! :) czytałem o niej!

A co do bransolety to miałem na myśli ta stara bo pozniej juz jest nowsza a ona mi sie nie zbyt podoba!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@matt

Jak do noszenia, to ja osobiście nie widziałbym potrzebę kupić NOS - bo a) przepłacisz a B) będzie potem już używany - ale każdy ma swoje preferencje.

 

Gdy Inwestycja nie jest ważne to wtedy rozglądałbym się w seriach S,W,T,U (Tryt) od 1993 do 1998 - ewentualnie A lub P (SL, ale P może być droższa bo jest ostatnią serią) od 1999. Między EUR 13k - 17k można coś znaleść...jak na prawdę NOS - to już może być więcej... 


Wiem o tej tarczy Andreas! :) czytałem o niej!
A co do bransolety to miałem na myśli ta stara bo pozniej juz jest nowsza a ona mi sie nie zbyt podoba!

ok - tylko ta bransoleta była produkowana od 1987 (od początku) do 1991 (seria N)...ale w sumie, ten rocznik 90/91 jest bardzo fajny  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@awi czapki z głów gratuluję wiedzy

do teraz przypuszczałem że co nieco wiem ale okazało się że nic nie wiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, nie zemdli Cię od tylu Dayton? Nie lepiej jakiegoś fajnego GMTM, YM, Suba?

 

Nie wspominając o wielu fajnych zegarkach innych marek...

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

@gustaw6666: a sprawdzałeś ofertę Strapcode? Też mają paski skórzane do Rolexów, zarówno z profilowane do koperty jak i pod oryginalne zapięcia.

 

Ostatnimi czasy wychodziłem z założenia, że paski będą dziełami rąk kolegów z forum ale zerknąć nie zawadzi. Dzięki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy wychodziłem z założenia, że paski będą dziełami rąk kolegów z forum...

Brawo ten Pan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za 16520 z zamieszonego linka 25k euro. Świat szaleje na punkcie rolex vintage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi kieda ta banka z windowaniem cen rolexow peknie. Ostatnio sprzedawca w solenie mi opowiadal jak to daytona to swietna inwestycja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.