Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Recommended Posts

Fakt, 40 mm to trochę za dużo. Szkoda, bo z niebieską tarczą jest czaderska! Z zieloną również. 

500_500_productGfx_60028.jpg

Edited by Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Widzieliście;) Model świetny i rozmiar też dobry, ale zgodzę się, że 38 by siadło lepiej.

Gdyby ktoś zastanawiał się nad zakupem pomarańczowej DS PH500M to wystawiłem swoją na bazarku w dobrej cenie :) 

B249D052-7C6F-4109-B250-2CC7B6CF746B.thumb.jpeg.bb14d2b7fe6a5322762bb05a526ae570.jpeg

Nie lepiej jakis aftermarket (Hirsch, Strapcode)? Powinien byc tanszy i latwiej dostepny :)

Chciałem do drugiej Certiny klepnąć pasek idealnie dopasowany do mojej ręki pod motylek. Problemem tych oryginalnych pasków było to że ta krótsza część była za długa i nie mogłem nosić motylka. Ostatnio trochę się z nim przeprosiłem ale dlatego że zrobiłem sobie sam takie coś....95550ef61784128d190c785be3ec373d.jpg

Godzinę temu, MieszkoMieszko napisał(-a):

Chciałem do drugiej Certiny klepnąć pasek idealnie dopasowany do mojej ręki pod motylek. Problemem tych oryginalnych pasków było to że ta krótsza część była za długa i nie mogłem nosić motylka. Ostatnio trochę się z nim przeprosiłem ale dlatego że zrobiłem sobie sam takie coś....

https://www.hirschstraps.com/collections/buckles-deployments

https://www.strapcode.com/collections/deployant-buckle

Moze cos z tego podejdzie?

Zegarek na tyle przypadł do gustu, że gdyby pozostałe nie wymagały 'ładowania mocy' - chyba nie schodziłby z ręki...

IMG_20211203_145534 (002)22.jpg

Wszystko zależne jest od czasu, ostatecznie od Boga

6 godzin temu, Dnlaie napisał(-a):

Zegarek na tyle przypadł do gustu, że gdyby pozostałe nie wymagały 'ładowania mocy' - chyba nie schodziłby z ręki...

IMG_20211203_145534 (002)22.jpg

Ten zegarek ma tak kompaktowy wymiar i mała grubość  mimo WR300, że świetnie leży na nadgarstku. Moja niebieska też ma u mnie pierwszeństwo w noszeniu 😉

Godzinę temu, Łukasz_M napisał(-a):

Ten zegarek ma tak kompaktowy wymiar i mała grubość  mimo WR300, że świetnie leży na nadgarstku. Moja niebieska też ma u mnie pierwszeństwo w noszeniu 😉

No właśnie. Odnoszę wrażenie - iż rynek oferuje masę nurkowych (i nie tylko) 40-stek, dużo / dużo mniej 39-tek - a w rozmiarze 38, to już w ogóle - mały wybór.

Do tego większość o grubości 13 i w górę...

Z resztą widzę, że mamy podobny gust zegarkowy :) (być może właśnie z powodu wspomnianych specyfikacji).

Od jakiegoś czasu - osobiście uważam, że duże cebule i grube koromysła - nie wyglądają gustownie na rękach (zarówno u mężczyzn...jak i u kobiet...).

Moim zdaniem tak samo ważny jak wybór dobrego zegarka - jest dobór optymalnego rozmiaru do nadgarstka / w taki sposób, żeby optycznie go nie pomniejszał (i nie wyglądał jak po starszym & spuchniętym ‘brejdaku’) lub nie sprawiał wrażenia 'efektu damki' (bo niektóre zegarki - leżą wizualnie tak, że podobny układ - prezentowałby się równie dobrze na dłoniach płci pięknej *choć jak pisałem wcześniej z rozmiarami -38 nie miałem do czynienia i czasem jestem ich ciekaw).

Nasza ‘Cytrynka’, jak ktoś tu kiedyś (mądrze) napisał - ze strony szwajcarskiego producenta była strzałem w 10tke.

Może dlatego, że właśnie ona - spełnia wszystkie te wymagania i niweczy wszelkie ‘babole’ związane ze 'złym' dobraniem rozmiaru do stosunkowo niedużego nadgarstka.

Wcześniej padły opinię, że ma oklepany (i ściągnięty) wygląd / ale taka 'klasyka' szczerze mi odpowiadała (być może dlatego, że to mój pierwszy sikor tego typu - w sensie i tak zupełnie inny od reszty, które miałem do tej pory / poza tym chyba intuicyjnie - wybieram bardziej stonowane modele, mając pod tym względem, wciąż jakby konserwatywne podejście heh).

Znaleziony u ojca w szufladzie, od lat nieużywany. Dołożyłem nato od Crown & Buckle i zrobił się fajny daily.

IMG_6035.JPEG

nie spać - zwiedzać! 😄

IMG_20211219_131223 (002).jpg

Po dłuższej przerwie odnawiam członkostwo 😃

Widziałem tu dosłownie kilka, więc będzie jeszcze jedna 😉😉

l9Vzhv.md.jpg

Edited by ras232