Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Z czystej ciekawości: jaką dokładność mają wasze DS-1 na ETA2824-2? Serwisowaliście je już?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DS-1 na Eta 2825-2 nie jest zbyt dokładna ok 12s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj tak: 

 

post-93490-0-90560200-1562159798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja DS-1 na Eta 2825-2 nie jest zbyt dokładna ok 12s na dobę.

Moja DS-1 na Eta 2824-2 trzy lata bez serwisu +2s na dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS-1 2824-2 - jak długo noszę i jest mocno nakręcony mechanizm to +6, jak mniej to +8 się robi  :) Rocznik 2010, miała już jeden wymagany przegląd po 5 latach, ale ostatnio otwierana do regulacji i na razie nie wymaga żadnych czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kupiona w 2015 - ok. +15s. Zastanawiam się czy robić serwis po tych 5 latach, czy może to trochę przeciągnąć. Gdzie oddałeś swoją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młody Pan Baum w Gdańsku Wrzeszczu na Waryńskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było tak. RK 35a95e3570d3350c10abb95a39b2c370.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał być TAG Heuer, ale wygrało uczucie do Ph200m... :)

 

48300368717_1479c957f0_k.jpg

Edytowane przez Mario3m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-30569-0-08711400-1563359328_thumb.jpg

 

Mam taką bidulkę od 2010 albo 2011 cały czas na ręce. Odwieszam na noc na "kołek" - wieszak tarczą do dołu - odchyłki praktycznie zerowe. Jak co kilka miesięcy nie noszę przez 2-3 dni i stanie to wtedy ustawiam.

Nigdy nie otwierana. I tu pytanie: jest potrzeba ją otworzyć, przejrzeć, wyczyścić? Czy jak radził lokalny "zegarmistrz" dać sobie spokój jak nic się nie dzieje?

Edytowane przez dpasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taką bidulkę od 2010 albo 2011 cały czas na ręce. Odwieszam na noc na "kołek" - wieszak tarczą do dołu - odchyłki praktycznie zerowe. Jak co kilka miesięcy nie noszę przez 2-3 dni i stanie to wtedy ustawiam.

Nigdy nie otwierana. I tu pytanie: jest potrzeba ją otworzyć, przejrzeć, wyczyścić? Czy jak radził lokalny "zegarmistrz" dać sobie spokój jak nic się nie dzieje?

Ja bym proponował zrobić przegląd i smarowanie Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić już przegląd ze smarowaniem, ale warto też aby zrobił to ktoś mający pojęcie :)  Po tylu latach wymiany wymagają przede wszystkim uszczelki, a poza tym ten mechanizm też specyficznie się zużywa - wymiany mogą wymagać (nie jestem zegarmistrzem :) ) np. elementy automatycznego naciągu odpowiadające za dwukierunkowość naciągu.   No i być może masa innych trybików :) 

Ale najważniejsze jest to żeby zrobił to fachowiec a nie samouk bez dostępu do fabrycznych manuali ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Piotrkowie. Na szybko mi Paweł Tłoczek wyskoczył. Prowadzi punkt w jednym ze sklepów w Auchanie. Skąd mogę wiedzieć czy jest ok czy szukać dalej. A może trzeba do Łodzi jechać? Wstępnie przegląd na 200-250zl wycenił jak nie będzie w środku masakry

 

Oczywiście telefonicznie wiec cena mocno orientacyjna. Pytał tylko czy kwarc czy automat i czy z chrono czy bez

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez dpasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam musisz podjac decyzje.

Ja bym nie robił.

Zawsze jak kupowałem zegarek to profilaktycznie robilem przeglad, bo tak na forum radzili. Zawsze cos było nie tak, drobiazgi, ale jednak. Pyłki na tarczy, porysowany dekiel itd.

Jak dobrze chodzi to znaczy, ze fabryka dobrze zmontowała, jak sie zuzyje to zrobisz generalke ;)

 

Cztery lata temu poznałem goscia na saunie z Omega Planetka, wtedy miala 10lat. Zagadalem do niego i zapytałem czy robil przeglad. Powiedzial mi, ze cos tam slyszal, ze trzeba, ale nie planuje ;)

Zegar szesc razy w tygodniu na saunie, szoki termiczne. Sauna ognistaa 110 stopni i baseni schładzajacy 10 stopni. Machanie grabiami na torze plywackim i co najlepsze kilka razy w roku emeryckie nukowanie do 30m czyli cisnienie.

Chłop ma zegar całe czas na rece, nie miał przez tydzien jak otworzyli nowe saunarium i myslelismy ze w tej kwestii beda egzekwowac regulamin.

Gdyby poczytal forum to by sie dowiedzial, ze nie istnieje ;)

Ja uznaje za odpowiedni czas na przeglad to 10lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem paragon. 19.04.2010. Te 10 lat już niedługo. Ten mój tez sporo mórz zaliczył i ocean. Nigdy go do pływania nie zdejmowałem. Boje sie ze jak już otworzą to zaczną sie problemy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie znalazłem paragon. 19.04.2010. Te 10 lat już niedługo. Ten mój tez sporo mórz zaliczył i ocean. Nigdy go do pływania nie zdejmowałem. Boje sie ze jak już otworzą to zaczną sie problemy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No własnie.

Moze jak juz oddajesz to rozwaz Swatcha lub zaklad ktory ma autoryzacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na tą ph200

Moją oddałem w końcu do serwisu - 2 miesiące podobno czekania :( Natenczas kupiłem na forum citizenka w tytanie. Jak wróci certinka to nie wiem czy nie wystawię i się na ph200 nie rzucę.

Albo tego nowego divera z niebieską sekundą turtle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH200 bardzo ładna. Nie za duża, nie za gruba, tylko szkoda ze szkiełko nie szafirowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat szkiełko w niej to chyba najfajniejsza rzecz i spory plus dla marki za poczynienie takiego kroku.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choruję na tą ph200

Moją oddałem w końcu do serwisu - 2 miesiące podobno czekania :( Natenczas kupiłem na forum citizenka w tytanie. Jak wróci certinka to nie wiem czy nie wystawię i się na ph200 nie rzucę.

Albo tego nowego divera z niebieską sekundą turtle.

Gdzie oddałes w końcu?

 

  

PH200 bardzo ładna. Nie za duża, nie za gruba, tylko szkoda ze szkiełko nie szafirowe...

Wszystko prawda, jednak co do szkiełka

mam odmienna opinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piotrkowie w Auchan do zegarmistrza. Mam nadzieje ze jest ok. Opinie ma raczej dobre. Pooglądał, uszczelki stwierdził ze teflonowe wiec na zamówienie ale jak na koniec sierpnia otworzy to ma dzwonić. Proponował też polerkę i zmatowienie gdzie trzeba ale to się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.