Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Matt2405

Klub Miłośników Zegarków Audemars Piguet

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko o jednym ważnym szczególe zapominasz, mianowicie piszesz o 45 letnim zegarku, i piszesz to w czasach, kiedy IWC ma koperty ze swojego Ceratanium, Panerai z Carbotech, Omega z ceramiki. Odbiór zegarka Karla Lagerfelda teraz, a 45 lat temu kiedy czarne PVD dopiero co weszło na rynek, to zupełnie dwie skrajne kwestie (w sadzie to dzieli je przepaść nie do przejścia).

 

Chyba nie do konca mnie zrozumiales ;)  - jesli ktos zajmujacy sie projektowaniem mody bierze produkt innego wielkiego projektanta z innej dziedziny i go sobie zmienia wg swojego "widzi mi sie", to jest to delikatnie mowiac malo profesjonalne. Co innego zegarek produkowany masowo etc., jednak Genta nie robil projektow dla mas. Dla mnie jako projektanta jest to brak poszanowania innego tworcy i tyle. Jak z niego taki wizjoner byl, to trzeba bylo sobie zaprojektowac swoj wlasny a nie "niszczyc" czyjas tworczosc/prace - nawet jesli na tamte czasy wykorzystywal przy tym kosmiczna technologie   B)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako jedyny, to AP, ale jako uzupelnienie np. do Twojego PP, to ta Daytona na gumie i w zlocie wyglada dla mnie mega.

 

 

+1


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca mnie zrozumiales ;)  - jesli ktos zajmujacy sie projektowaniem mody bierze produkt innego wielkiego projektanta z innej dziedziny i go sobie zmienia wg swojego "widzi mi sie", to jest to delikatnie mowiac malo profesjonalne. Co innego zegarek produkowany masowo etc., jednak Genta nie robil projektow dla mas. Dla mnie jako projektanta jest to brak poszanowania innego tworcy i tyle. Jak z niego taki wizjoner byl, to trzeba bylo sobie zaprojektowac swoj wlasny a nie "niszczyc" czyjas tworczosc/prace - nawet jesli na tamte czasy wykorzystywal przy tym kosmiczna technologie   B)

Doskonale Cię zrozumiałem :) W komentarzu #1918 piszesz "czarna ceramika, to dla mnie szczyt marzen w wydaniu RO i z takimi komplikacjami jak ponizej, ale na Boga... nie pokolorowany tak, ze mu schodzi lakier jak z jakiegos zegarka z bazaru za 100pln ". Odpowiadam Ci na to, że dziś można by tak powiedzieć, ale 45 lat temu były inne uwarunkowania technologiczne i spojrzenie na powłokę PVD. Fakt, może w mojej odpowiedzi zacytowałem niewłaściwy Twój komentarz. Mój błąd. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko - glownie chodzilo mi o zmienianie "dziela" innego projektanta, bo dla mnie to troche brak poszanowania - ale rozumiem  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego nie zostałeś sławnym projektantem mody.

 

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... znam troche ten swiat i "kopiowanie" pomyslow... ale nie ma co tego ciagnac  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już samo noszenie zegarka na koszuli, a nie pod mankietem, pokazuje że Pan Karl chciał się wyróżniać :)

pokrycie czarnym PVD Royal Oaka rozumiem jako właśnie próba pokazania czegoś co na tamten czas było samo w sobie wyjątkowe.

w tym kontekście podoba mi się ten czarny RO, jednak wiem że cały kunszt polerowanych i szczotkowanych powierzchni został utracony. ale nie w tym była rzecz.

 

czy Genta nie robił projektów dla mas....w którym to wątku była Bulova RO i odnośnik do artykułu gdzie Genta potwierdził projekt na masową skalę z Timexem dla masowego odbiorcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt dla AP nie byl kierowany do mas - a o nim mowa  :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego gościa ta odsłona projektu Genty ( nie dla mas) była zbyt trywialna mimo wszystko.

I sobie "pomalował". Pewnie nie dbał również o full set,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie teraz to mu nie zalezy czy zostawil full set czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wcześniej też nie. Zegarek tylko, gadżecik użyteczny, nie dobro inwestycyjne przecież.

Ciekawe jak często serwisował? 

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając że jesteśmy jeszcze lekko off-topic, dodam, że noszenie zegarka na mankiecie koszuli było bardzo popularne we Włoszech. Poniżej sławny Giovanni Agnelli (w niektórych kręgach uważany za ikonę stylu), zresztą w swoim Porsche Design w PVD (ale tak samo nosił Patek Philippe).

 

post-100816-0-12324500-1550759825_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Genta nie robił projektów dla mas....w którym to wątku była Bulova RO i odnośnik do artykułu gdzie Genta potwierdził projekt na masową skalę z Timexem dla masowego odbiorcy?

Horologium: Royal Oak vs Nautilus część 2.

 

Wywiad z Gentą ja wrzucałem - tu też wrzucę bo w sumie odpowiedniejszy temat.

http://www.veryimportantwatches.com/files/pdf/creating_desing_rules_en.pdf

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć starannie wykonany ten Genta by Bulova , trzeba przyznać .

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna to jest w stali :)

A ten najnowszy AP to jednak niefajny?

 

To nie ten model. Kolega pokazał butikowego jumbo który dla mnie jest bliski ideału gdyby nie dziura w tarczy. Stawiam go wyżej od każdego Rolexa a w szczególności złotej Daytony na gumie. Daytona w stali moim zdaniem bardziej na miejscu i ładniejsza i kultowa. Złote Daytony kojarzą mi się z celebrytkami. No i dlaczego zegarek pozycjonowany jako narzędzie moto sportu miałby być noszony na diverowej gumie? Nie ulegajmy presji - nie ma stalowej to wezmę złotą. Chyba lepiej już poszukać starszego nie ceramicznego wypustu. Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten model. Kolega pokazał butikowego jumbo który dla mnie jest bliski ideału gdyby nie dziura w tarczy. Stawiam go wyżej od każdego Rolexa a w szczególności złotej Daytony na gumie. Daytona w stali moim zdaniem bardziej na miejscu i ładniejsza i kultowa. Złote Daytony kojarzą mi się z celebrytkami. No i dlaczego zegarek pozycjonowany jako narzędzie moto sportu miałby być noszony na diverowej gumie? Nie ulegajmy presji - nie ma stalowej to wezmę złotą. Chyba lepiej już poszukać starszego nie ceramicznego wypustu.

Świadomie wkleiłem alternatywe w postaci nowego 15500, bo Mariusz mówił że mu się podoba i że go rozważa kilka stron wcześniej. Mnie również 15500 się podoba bardziej niż 15400, lepszy by był tylko gdyby miał 39 mm, jak 15300.

Z kolei jumbo 15202 jest super, ale trochę szkoda, wg mnie, ze od lat klepany jest z werkiem jlc.

 

Co do oceny złotej Daytony na gumie pełna zgoda.

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To ja zmienię trochę temat i zwrócę się do Was koledzy z moim dylematem zegarkowym. Cena obu zegarków identyczna i który byście wybrali?

 

 

 

 

 

Jest jeszcze trzecia opcja w postaci Vacheron Constantin Overseas Dual Time, ale na razie nie jestem przekonany co do rzeczonego wyboru. Skoncentrujmy się zatem na Daytonie i Royal Oak. Which one?

 

Mariusz, nie potrafię zrozumieć, że to właśnie Ty zadajesz takie pytanie... myślałem, że znasz się trochę na zegarkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

McIntosh - bezwzględnie daytona, różowe złoto, guma, czarna tarcza...

Edytowane przez Lukasz23212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to piękny zegarek, jestem jego fanem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zmienię trochę temat i zwrócę się do Was koledzy z moim dylematem zegarkowym. Cena obu zegarków identyczna i który byście wybrali?

 

Jest jeszcze trzecia opcja w postaci Vacheron Constantin Overseas Dual Time, ale na razie nie jestem przekonany co do rzeczonego wyboru. Skoncentrujmy się zatem na Daytonie i Royal Oak. Which one?

 

nawet sekundy bym się nie zastanawiał i wybrał bym AP RO, tym bardziej ten konkretny model.

inna sprawa że do Twojej kolekcji bardziej pasuje RO, no i będzie powrót na "stare śmieci" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ja wybrał bym RO

... i to nie ze względu na Historię marki, czy użyty mechanizm, ale głownie dlatego,

że powściągliwa stylistyka tego modelu Genty bardzo do mnie przemawia,

a sama konstrukcja koperty, od technicznej strony, jest w swojej - na te czasy innowacyjnej - prostocie poprostu genialna.

 

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jest świetny, ale to jednak AP jest wybitne :)

 

Choć mi akurat nie do końca podoba się ten zabieg z indeksem. Może za bardzo przyzwyczaiłem się do wyglądu poprzednich wersji.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.