Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sławek W

Użytkownik
 • Content Count

  100
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Sławek W

 1. Moi Drodzy, doradźcie proszę, jakie miejsca w Łodzi polecilibyście odwiedzić miłośnikowi zegarków vintage. Będę w Łodzi przejazdem. Jeden nocleg z soboty na niedzielę. Mam sobotę trochę czasu na pokręcenie się po mieście. Gdzie warto pójść, co zobaczyć? Może jakieś muzeum, antykwariat, bazar, pchli trag, zegarmistrz? W grę wchodzi oglądanie i ewentualne uzupełnienie kolekcji. Galerie handlowe nie wchodzą w grę. Co warto Waszym zdaniem zobaczyć? Z góry serdecznie dziękuję!
 2. Piękny 👍 Kiedyś - i to jeszcze nie tak dawno - to robili zegarki... To chyba jeden z nielicznych zegarków, który kupiłbym bez względu na za duży jak dla mnie rozmiar. Cudo.
 3. Niestety nie każdy sprzedający chce wysyłać wysyłką olx. Tak BTW zabezpieczenia na drugim portalu aukcyjnym też działają słabo. Tam zaliczyłem wtopę, ale odpuściłem walkę. Odbiłem się od obsługi klienta. Godzina mojej pracy jest więcej warta niż stracone środki.
 4. Ze swojej strony zauważyłem inne dziwne zachowanie po stronie sprzedających. Zawsze proponuję wpłatę 100zł i wysyłkę za pobraniem. Portal nie daje żadnych gwarancji, więc tak wydaje się być najuczciwiej w dwie strony. Grzecznie dzwonię z propozycją i tłumaczę z czego to wynika (kiedyś zostałem oszukany). I wiecie co, zdarza się podczas rozmowy usłyszeć, że po zegarek ktoś już jedzie... Odnoszę wrażenie, że ten portal skupia wiele nieuczciwych ofert. I do tego sprzedający to często bardzo dziwni ludzie. Jak ktoś nie sprzedaje na zasadzie zaliczka + pobranie to nie warto ryzykować.
 5. Witajcie! Nie odnalazłem podobnego tematu. Mam nadzieję, że nie powielam istniejącego wątku. Jeżeli tak - proszę o wyrozumiałość 🙂 Przeglądałem ofertę pasków do zegarków na portalach Aliexpress i Ebay. Wcześniej jakoś nie było okazji i potrzeby zakupy pasków poza granicami kraju. Oferta jest ciekawa, przy czym zainteresowała mnie kwestia legalności zakupu wyrobów ze skór egzotycznych. O ile wierzyć opisom aukcji, to za atrakcyjne kwoty można nabyć paski do zegarków ze skóry np. krokodyla. I tu może pojawić się problem - czy zakup takiego wyrobu jest legalny i bezpieczny? Treści zamieszczone na stronach GOV.PL raczej świadczą o czymś przeciwnym: https://powroty.gov.pl/przewoz-okazow-gatunkow-zagrozonych-wyginieciem-5278 https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/428 Kupowanie jakich skór będzie bezpieczne? Chodzi oczywiście o to, żeby nie narobić sobie niepotrzebnych problemów. Jakie macie doświadczenia w tym względzie?
 6. Mechanizm ETA 7001 daje pole popisu dla projektów inspirowanych w kierunku heritage/vintage. Uważam, że to dobre miejsce i czas dla polskiego klasyka premium. Bez lumy, bez trytu, bez WR500, bez ceramicznego bezela. I bez zbędnej literatury na tarczy. Rozmiar garniturowy. Zegarków codziennych i kolorowych jarmarków mamy w pudłach pod dostatkiem. Czysta forma i jakość premium - tego nie ma na rynku.
 7. Wy tu Panowie podśmiechujki szerzycie, a nazwa całkiem trafna się pojawiła 😉 Tarcza premium + wskazówki premium. Design bardzo klasyczny, bez udziwnień. Taki "waszeronowy". Myślę, że cena 3000 będzie jak najbardziej OK. Nie ma za wielu ładnych klasycznych garniturowców w tym budżecie. Może jako pilotaż zrobić limitkę forumową. Pełna wpłata po projekcie. Jak zagryzie Marcin będzie miał pole do rozwoju swojej marki premium. Trzymam kciuki - to dobry kierunek 🙂
 8. Marcinie, gdybym miał taką wiedzę pewnie produkowałbym zegarki, a nie stał po stronie braci konsumenckiej 🙂 Napisałem czego nie widzę na rynku i co bym chętnie kupił. Inni chętni też się pewnie znajdą - w segmencie cenowym "czterocyfrowym" jest nisza na rynku i nikt w nią nie celuje. Zaryzykuję tezę - i aż sam się sobie dziwię, że to piszę - ale dwuwskazówkowy, cienki garniturowy kwarc byłby ciekawą alternatywą. Jak nie ma mechanizmu manualnego. Warunek: tarcza i wskazówki musiałby być na poziomie TOP (i niech pochłoną 2/3 budżetu). Inaczej wyjdzie potworek.
 9. Marcinie, nikt nie wskaże złotego środka. Ja też tego nie zrobię. Podpowiem co jako klient chętnie bym kupił. I to chyba głosy klientów powinny być dla Ciebie pomocne. Na ten moment mam (tylko) sześć Vratislavii. Chciałbym więcej, ale na ten moment w ofercie nie znajduję nic dla siebie. Byłem zdecydowany na zakup nowych Formmeisterów, ale efekt finalny nie trafił w mój gust. Wiem, że może się innym podobać - i bardzo to szanuję. Nowe wersje jednak nie są dla mnie, pozostanę przy swoich F1. I tak za rzadko je noszę. Zegarki mają dla mnie walor użytkowy. Nie traktuje ich kolekcjonersko. Nie sprzedałem jeszcze żadnego zegarka. Ciągle dokupuję nowe pudła. Z racji zawodu zegarek musi pasować mi do marynarki/garnituru. Kupuję jak coś mi się podoba i spełnia walor użytkowy z poprzedniego zdania. Logo nie ma tu znaczenia. Nie wiem jaki jest sens wypuszczania kolejnych nurków, pilotów, samochodów czy innych potworków. To robią wszyscy. I to tak samo lub prawie tak samo. Po to, żeby mieć w ofercie? Tort do podziału robi się coraz mniejszy i wieje strasznie nudą. Ale OK, de gustibus non est disputandum... Na co byłby zbyt? Na to, czego nie robią inni. Jak dla mnie byłby to: 1) zegarek mechaniczny z ręcznym naciągiem (tak, ma dwie Avangardy i to super zegarki!) 2) garniturowiec w GARNITUROWYM ROZMIARZE i naleśnikowej grubości (bo WYGODA jest mega ważna!), 3) wersja premium - chętnie porcelanowa tarcza, choć wiem Marcinie, że takiego zegarka niestety nie zrobisz - to może przynajmniej emalia 😉 Wersja premium to ciekawa opcja - można wykorzystać kopertę z innego zegarka, dać lepszy mechanizm, super tarczę i mega dopracowane wskazówki (np. inspiracja z GS). Budżet? Można zaryzykować standard razy dwa. Przypuszczam, że się sprzeda. Niszowy projekt znajdzie nabywców. Trzymam kciuki za przyszłe projekty VC, szczególnie te realizujące pkt 1-3 powyżej.
 10. Genialne były te Chronosy... Szkoda, że pozostali rodzimi producenci nie podchwycili tej stylistyki. Dla mnie w punkt. Coś pięknego! Garniturowiec z taką tarczą byłby hitem nad hitami. Kto wie, może kiedyś uda się nabyć takowego 🙂
 11. Mój Tissot zaniemógł. Diagnoza zegarmistrza - dostarczyć komplet balansu do wymiany. Mechanizm: Tissot & Fils 27-T. Podpowiedzcie proszę, gdzie mogę znaleźć komplet balansu do Tissota 27-T. Nie mam doświadczenia w zamawianiu części do zegarków vintage. Może znacie jakiegoś sprawdzonego dostawcę? Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie informacje i namiary 🙂 A tu zdjęcie zegarka wymagającego naprawy:
 12. Czarny Formmeister zdecydowanie ciekawszy. Sam zastanawiałem się czy nie kupić jak wypłynął na rynku wtórnym. Przeważyło to co w przypadku pozostałych dwóch Formmeisterów Sportów - PODZIAŁKA MINUTOWA. Dla mnie projekt byłby rewelacyjny, gdyby nie ten (zupełnie zbędny) detal.
 13. Sławek W

  Polpora

  Denar Chrobrego fajny, ale odrobinę za duży. Bez akcentu w centralnej części tarczy byłby jeszcze ciekawszy. Tylko, że wtedy wyszłoby prawie jak Vostok Classica 😄 To akurat zaleta, bo Classica jest rewelacyjnym zegarkiem za ułamek tej ceny. Ale tak całkiem serio to ciekawy projekt - ale gdybym znalazł kiedyś logiczne uzasadnienie do zakupu jednorazowego za taką kwotę, to pewnie wybrałbym coś z Vacheron Constantin.
 14. Przede wszystkim - gratulacje i życzenia wszelkiej szczęśliwości! Do ślubu sugerowałbym zegarek typowo garniturowy. Jasna tarcza, mały rozmiar, czarny pasek pod czarne buty. Bez wynalazków. Tutaj Twój Poliot pasuje. Jak nie potrzebujesz nowego garniturowca, klasyka do noszenia na co dzień, to zegarek już masz. Na swój ślub zakładałem małego garniturowego Tissota z białą tarczą, pomimo posiadania na tamten czas kilkunastu droższych zegarków. To była dobra decyzja. Docenisz po wygodzie i oglądając zdjęcia. Wysoki stopień formalności, biała koszula, biała/jasna tarcza - to zawsze wygląda dobrze. Sugerowałbym odpuścić sobie zabawy w kolory. Nowy zegarek kup dla siebie w prezencie ślubnym - taki jak Ci się podoba
 15. Bardzo ładny Atlas. Szkoda, że olbrzym. Za to ogromny plus za zmianę czcionki na kole datownika i tym samym spójność czcionek na tarczy. Rzadkość u polskich producentów. Są takie asy, co potrafią dać każdy napis inną czcionką, włączając w to indeksy i koło datownika. Szkoda, że nie ma nowych modeli.
 16. To jeszcze tylko zestawienie F1 biały / F39 biały 😉
 17. Marcinie - wielka prośba: czy jest szansa na zrobienie zdjęć F1 i F39 (na jednym foto)? Byłoby widać różnice kolorystyczne, wielkość zegarków, sposób wykończenia np. biały F1 i perła F39, niebieski F1 i granat F39. To byłoby bardzo pomocne przy podjęciu decyzji zakupowej. Kolor tarczy ciężko uchwycić na zdjęciu, a tak byłoby to bardziej klarowne.
 18. Noś to co dla Ciebie jest wygodne i z czym się dobrze czujesz. Uważam za błąd opieranie się na cudzych gustach. Mi najbardziej pasuje prawdziwy męski rozmiar, czyli ok. 35-37mm. Do tego cienka koperta. Lubię zegarki vintage i takie najlepiej mi się nosi. Po prostu zapominasz, że masz zegarek pod mankietem koszuli. Ekstremalna wygoda, jak na co dzień chodzisz w koszuli i marynarce. Dzisiaj panuje moda na duże i za duże zegarki. Ciężko mi to zrozumieć. W pudłach mam duże zegarki, które zakładam bardzo, ale to bardzo rzadko. Sprzedać trochę szkoda, bo został sentyment. Nosić ciężko, bo niewygodnie. Jak coś Ci pasuje - zakładaj, noś i ciesz się zegarkiem 🙂
 19. Pełna zgoda - dobre zdjęcie dźwignią handlu 🙂 Który ładniejszy?
 20. Wiecie, z tym tłoczeniem logo to sprawa jest dyskusyjna. Jednemu będzie się podobać, innemu nie. Na końcu i tak zagłosujemy portfelem. De gustibus non est disputandum 😉 Poniżej przykład zacnej manufaktury, której przygodę z tłoczeniem logo oceniłbym co najmniej dyskusyjnie. Zdjęcie z neta. Uprzedzając pytania - tak to jest oryginalny Nomos... Choć słowo "oryginalny" jest to co najmniej dwuznaczne. Jak wyszło - oceńcie sami.
 21. Nic dodać, nic ująć. W punkt. Mnie razi tłoczona literatura na tarczy i brak pełnego dekla. Będzie trzeba się nad tym głębiej zastanowić.
 22. Pytanie o kolor: Jaki jest "biały"? Kolor z F1 czy bardziej F&F? To biel w kolorze tarczy datownika czy jakiś odcień perły? Pytanie o dekle: Pełne (grawer w stali) czy malowanka na szkle?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.